User Tag List

Sayfa 11/23 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
419 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: Araç muayene, TÜVTÜRK, tavsiyeler, yardım istekleri, istasyonlar vs paylaşımlar

mody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şafak abi sen misin

madem yapılıyor , bizde ağlaya sızlaya iskender abide yaptıralım bida tane sürekli lazım oluyor.
    ad soyad yazdın zaten, TC no, adres falan da ver tam olsun

Aynen yapar İskender abi
    Everyone knows that 2003 was the last year of the real S2000!

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mody Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ad soyad yazdın zaten, TC no, adres falan da ver tam olsun

Aynen yapar İskender abi
    ahahahah abi çok sağol
    médiocrité partout

[RaCeR] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yazıyı şimdi gördüm, geçmiş olsun. Şu an kullandığım Subaru'yu geçen sene senin gittiğin muayene istasyonuna götürdüm, seyyar roller olmadan fren testini yaptırmam dedim. Yok efendim seyyar roller'a gerek yok, zaten ayırma yapıyor. Tamam birader zor durumda ayırma yapıyorda, sen 4çeker testi mi yapacaksın yoksa fren testi mi dedim hafiften gerginlik oldu ama ısrar edince bir tane form getirdiler aracı seyyar roller üzerine çıkardım aracımda hasar olursa sorumluluk bende tarzı bir yazıya zorla imza attırdılar. Sonuç, aracın 4 tekerleği de roller üzerine çıktı. Arka tekerlekler seyyar roller üzerindeyken vatandaş gaza bir tık fazla dokununca rollerlar peron dışına doğru hareket etti. Birşey olmadı ama böyle olacağını bende düşünmedim, direksiyondaki de düşünmedi öyle herkes benim gibi seyretti. Fakat makina tık demeden rollerdan indi ya herkes şok Çünkü işin en başında bir de abi rollerdan indiremeyiz tekerlekler boşa döner muhabbeti de oldu.

Bu arada, seyyar rollera gerek yok dediklerinde ya arıza olursa diye sorunca da şirket öder diye gevşek bir cevap veriyorlar.
    Abi *** ödemiyorlar güzel organize olmuşlar.Önce arabanız zaten bozuktu dediler, sonra yolda bozulsa daha mı iyiydi oldu, en sonunda da arabanızı bozduk ama biz bozduğumuzu test edemedik siz çekici ile aracı götürdünüz oldu. Cimer'e 9 martta başvurmuşum. 27 martta soruşturma başlatıldı diye cevap geldi ve daha ne arayan var ne soran. Geçen ben aradım, Cimer Ulaştırma Bakanlığına sevk ettiği için dedim orayı arayım. Aradım dediler ki size Cimer haber verecek tamam dedim. Cimeri aradım o da biz internetteki başvuruları göremiyoruz dedi Cumhurbaşlığı iletişime yönlendirdi. Onları da aradım ama ulaşamadım,ertesi gün bir daha aradım bu sefer eleman Cimer sizin şikayetinizi nereye yönlendirdiyse orayı arayacaksınız dedi suratıma kapattı. Loop bu şekilde işliyor kimse iş yapıyor herkes birbirine paslıyor olan vatandaşa oluyor. Şuan yeni dükkan vs onunla ilgileniyorum işlerimi yoluma sokayım arabamı ben yaptırırım napayım artık.
    Alıntı JAMİRYO Nickli Üyeden Alıntı
    ALLAHINI SEVEN DEFANSA GELSİN

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanırım bu muayene işinde en mantıklısı araç kamerası koyup full kaydetmesini sağlamak en azından teslim ederken soylediğinin ve aracın duzgun olduğunun ıspatı olur

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Cam tavanlı araçlarda çift renk vardır gibi bir hafif kusur çıkmış şimdi.

Bizim 500'ü muayeneye soktum geçen gün, böyle bir hafif kusur yazdılar.

Nameless34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir sorum daha var muayene ile ilgili, son zamanlarda orjinalinden farklı şu spor diyebileceğimiz direksiyonla muayeneye giren oldu mu? direksiyonun kornası takılıyordu sökmüştüm kaybolmuş orta plastiği yok haliyle bu şekilde olmaz, ucuz çakma momo lardan alıp takayım diyorum ama acaba muayene de sorun yaşar mıyım?

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Seat forumdan biri beyaz cam tavanlı leon'u var.Muayeneden kaldı.Araban cift renk demişler.

Gitmiş şikayet etmiş telefonla 2-3 hafta uğraştı sonra aynı istasyon tamam sorun yok geçer demiş arkadaş yeni demişler.
    Seat IBIZA FR

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

saçmalık , meganın üstü cam tavan çift renk vs diye bişey demediler kusur yok.

Ben zaten muayenede kusursuz çıkan bir araba görmedim..sanki illa bi yerden bişey yazmak zorundalarmıdır nedir
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı [RaCeR] Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hayırlı geceler Tüvtürk ile yaşadığım sıkıntıyı siz yaşamayın diye buraya da yazayım dedim. 5 mart salı günü sabah 8.45de kurtköy muayne istasyonuna aracımı muayne için götürdüm. Sıra numara aldım paramı yatırdım ve sıramı bekledim. 3. Perona çağırdılar gittim aracım çalışır vaziyette yetkili arkadaşı bekledim. Arkadaş geldi şaşe numarasına baktı kaputu kapattı bindi araca. Fren testi için aracı içeri soktu. Ben görevli arkadaşa aracımın 4 çeker oldığunu ve fren testinde ayırmadığını belirttim ve aparatı getirmeyecek misin diye sordum. Bana ağızda bişiler geveledi ve fren testine soktu orada 2-3 kere stop ettirdikten sonra fren testinden çıktı ben de karşı tarafta aracımı beklemeye gittim. Bütün süreçlerden geçtikten sonra arabayı dışarı çıkardı araçın rolantisi bozulmuş stop edercesine çalışıyordu. Bana abi senin frenler biraz sert mi diye bir cümle kurdu anlam veremedim s3 olduğu için belki farklı gelmiştir vs diye düşündüm. Aracıma bir bindim fren pedalı taş kesilmiş devir sabit durmuyor. Birader dedim ben sana arabayı böyle teslim etmedim aracım düzgün çalışıyordu, sağlam aracı bozuk teslim ediyorsunuz dedim abi ben ne yapmış olabilir diyip hemen gitti bu arada arabayı da muayneden geçirdiler. Hemen karşıya çektim TÜVTÜRK’ü aradım sonra aracım hareket edecek halde olmadığı için sigorta şirketini arayıp çekici istedim. Aradan yarım saat sonra 2 yetkili arkadaş geldi biri motor kapıtunu açmamı istedi orada gerildik neyse çalışırtım arabayı stop etti hemen sonra tekrar çalıştırdım bir baktılar sonra kapattık zaten o sıra çekici gelmişti orasının idari müdür yardımcısı Gökhan bey telefonunu verdi vs bizi bilgilendirin dediler araç servise gitti. Asıl olay bundan sonra başlıyor. Bostancı Özelçide hep bakımlarını yaptırdığım için oraya götürdüm. Aracı indirdik bostancıda baktılar vakum hortumu çıkmış iyi dedim sevindim.Aracımı öğleden sonra çıkardım bostancıdan şirkeye gittm. Akşam iş çıkışı yolda gene devir dalgalanmaya başladı dedim herhalde vakum hatlarında sıkıntı var aykutla baktım gece soğuttuktan sonra arabayı bir iki hortum yerinden oynuyordu onları yerine taktık eve gittim. Aykutta ben vwtechde ismaile yarın gösteriyim oraya götürelim br baksınlar dedi. Çarşamba günü TÜVTÜRK’ten şikayetim üzerine aradılar. Güya kamera kayıtlarına bakmışlar ve aracım oraya geldğimde elektronik arazı varmış ve stop ediyormuş. Aracımın bozuk halde oraya gelemeyeceğini ve madem bozuktu nasıl muayneden geçtiğini sordum. O yetkili arkadaşın benim uyarımı dikkate almadığını aracımın 4 çeker olmasını belirttğim halde aparatı getirmedğini ve bu yüzden bozulduğunu belirttim. Kendi hatalarını benim üstüme atmaya çalıştıklarını ve birbirlerini koruduğunu belirttim. Onlar da artık bu süreçte istasyonla muhattap olmamı belirttiler. Neyse perşembe günü VWTECH’e götürdüm hasar patlayan fren hortumları,vakum hortumları olabilir dedik bir de haldexi kontrol etmelerini istedim. Kontrol neticesinde haldexin çalışmadığını tespit ettiler. Bu sabah bundan sonraki süreç için yetkililerle görüşmek içinTÜVTÜRK Kurtköy istasyonuna tekrar gittim. Gene gerginlik oldu çünkü hiçbirtürlü şuçlarını kabul etöediler halen üşengeçliklerini savunuyorlar fln en son biz size haber vericez diyip yolladılar. Bügün öğlen aradılar ve aracım orada bozulduktan sonra çekiciye bindirip servise götürdüğüm için hasarımı karşılayamıyorlarmış güya. Ben de beni bununla ilgili bilgilendirmediklerini ne telefonda ne orada yanıms gelip böyle birşey söylemediklerini belirterek tekrar şiksyette bulundum. Bana halen yok siz sinirliydiniz söylemedik diyorlar. Doğru aracımı bozdukları için mutlu olmam gerekiyordu. Bakalım ne olacak ben hakkımı sonuna kadar savunacam tüketici mahkemesi cimmer vs artık ne gerekiyorsa deneyececem. Size tavsiyem o aparatı getirmedikleri taktirde içeri girip adamı araçtan indirin.
    Okurken sinirlerim hopladı, umarım ucuz masrafla hallolur, şikayetleriniz de karşılıksız kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben geçen sene çift renk fiesta ile muayeneden kaldım; aracın teknik kataloğunda, faturasında vs hep ana rengi olan renk tek renk olarak geçiyordu, ruhsatı da tek renk olarak çıkarmış bayii normal olarak. Muayeneden kaldıktan sonra aracı aldığım bayii ford otosandan gerekli evrakları temin edip ruhsat değişikliğini gerçekleştirdi ve muayene işlemini tamamladık. Eğer cam tavanlı araçlara da aynı pürüzleri çıkarıyorlarsa şimdiden araç sahiplerine bol sabırlar dilerim. Tenteli cabrio araçlarda ruhsat renk durumu nasıl, bilen var mı?

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nameless34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir sorum daha var muayene ile ilgili, son zamanlarda orjinalinden farklı şu spor diyebileceğimiz direksiyonla muayeneye giren oldu mu? direksiyonun kornası takılıyordu sökmüştüm kaybolmuş orta plastiği yok haliyle bu şekilde olmaz, ucuz çakma momo lardan alıp takayım diyorum ama acaba muayene de sorun yaşar mıyım?
    Ben 1 ay once 200sx i silivrideki istasyona goturdum.Spor direksiyon ve spor gobek agir kusur olarak kaldim orjinal direksiyon taktim.Birde cok delikli jantlar hafif kusur daha once soranlar olmustu.

External wastegate cikisi agir kusur
    on camda en ufak catlak ve tas izi agir kusur
    suan kalipta yaptirdigim bunlar oldu

sasuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nameless34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracımda (Calibra) Opel Speedsterlerde çıkan orjinal fabrikasyon oem momo üretimi direksiyon takılıydı onda bile bıraktılar Dedim ki bu direksiyon orjinal neden bıraktınız, orjinal olabilir ama bu arabanın değil diye geçiştirdiler...

Alican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dorukky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 1 ay once 200sx i silivrideki istasyona goturdum.Spor direksiyon ve spor gobek agir kusur olarak kaldim orjinal direksiyon taktim.Birde cok delikli jantlar hafif kusur daha once soranlar olmustu.

External wastegate cikisi agir kusur
    on camda en ufak catlak ve tas izi agir kusur
    suan kalipta yaptirdigim bunlar oldu
    External cikisi kaputtami sizin yoksa assagidami ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı golgeoyunu03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okurken sinirlerim hopladı, umarım ucuz masrafla hallolur, şikayetleriniz de karşılıksız kalır.
    şikayetleriniz karşılıksız kalır derken ne kadar uğraşırsanız uğraşın bir sonuç çıkmayacak anlamında demek istemiştim, yanlış anlaşılma oldu ise kusura bakmayın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alican Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    External cikisi kaputtami sizin yoksa assagidami ?
    Asagidaydi istasyonda dip gaz kesici vs yaptiklari icin vardiye amireri gelip araci inceledi ve downpipe in ordan egzoza baglanmasini istedi wastegate cikisinin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada bagaj amortisorleri agir kusur olmus sarkma yada dusme yaparsa birakiyolar.

Yedek lastik yangin tupu ilk yardim vs hafif kusur.

Plaka aydinlatmalari hic yoksa hafif kusur var ama yanmiyosa yada led ise agir kusur.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dorukky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asagidaydi istasyonda dip gaz kesici vs yaptiklari icin
    istasyonda aracına dip gaz red line mı yaptılar ?
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istasyonda aracına dip gaz red line mı yaptılar ?
    Evet malesef.Sikinti cikarir birakirlar diye bisey diyemedim hatta disarda araci teslim etmedende otoparkta 1 tur atip oyle getirdi.

icerdede 3 4 kere redline ve fren test rampasindan cikarkende patinaj felan cektirdi.Ama el mahkum olunca ses edemedim

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    plakada vida varsa bırakıyorlar, taze taze kalıp geldim amk.
    Yeni plaka bastırıp eskiyi söküp vidasız bir şekilde bantla silikonla bir şeyle yapıştırmak gerekiyor.

yakın zamanda gidecek ve plakası vidalı olan, deliği kapatmış olan varsa haberiniz olsun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)