User Tag List

Sayfa 12/23 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon
419 sonuçtan 210 ile 228 arası

Konu: Araç muayene, TÜVTÜRK, tavsiyeler, yardım istekleri, istasyonlar vs paylaşımlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    plakada vida varsa bırakıyorlar, taze taze kalıp geldim amk.
    Yeni plaka bastırıp eskiyi söküp vidasız bir şekilde bantla silikonla bir şeyle yapıştırmak gerekiyor.

yakın zamanda gidecek ve plakası vidalı olan, deliği kapatmış olan varsa haberiniz olsun
    Bir yıldan fazladır yapıyorlar bunu. Esasında doğru bir şey yapıyorlar. Adam sıfırın (0) ortasına vida atmış uzaktan bakıyorsun "8" gibi görünüyor. Ama vidasız olunca düşme ihtimali de yükseliyor. En temizi vida deliklerini standart yapacaklar, herkes oradan vida atacak. Atmak istemeyen de atmaz olur biter. Çok atla deve bir iş değil ama yapmak istemek lazım.

srkns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tek egzoz çıkışını sağ-sol olarak çiftli yaptık, kalma ihtimali nedir?
    sadece aynı çapta boru ve kafa var, dizel araç ses vs yok.
    Ne mutlu Türküm diyene

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ontheair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir yıldan fazladır yapıyorlar bunu. Esasında doğru bir şey yapıyorlar. Adam sıfırın (0) ortasına vida atmış uzaktan bakıyorsun "8" gibi görünüyor. Ama vidasız olunca düşme ihtimali de yükseliyor. En temizi vida deliklerini standart yapacaklar, herkes oradan vida atacak. Atmak istemeyen de atmaz olur biter. Çok atla deve bir iş değil ama yapmak istemek lazım.
    bu tip durumlarda muayene için standartlar dökümanı yayınlamaları lazım, kaç senedir aynı plaka ile muayeneden geçiyorum, geçen sene değiştiyse koyarsın tüvtürkün dökümanlarına plakanızda vida olmayacak diye, çok zor bir şey değil.
    Zaten sitede dökümanlar var muayeneye gelmeden önce şunları mutlaka kontrol edin diye.

Ama burası türkiye olduğu için, hiç birimizin zamanı kıymetli olmadığı için, hepimizin boş gezenin kalfası olduğumuz için ne olacak orda muayenede öğrenelim vida işini, çat çaksınlar ağır kusuru, yine işten izin al şöförler odasına git plaka bastırt, ustaya git adam gibi silikonla falan plakayı yapıştırt, tekrar randevu al tekrar git vs...

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Plakada vida muhabbetini saçma salak bi şekilde uyguluyor bu arada sığırlar.

Yanlış hatırlamıyorsam Bakanlığın yayımladığı ilgili maddede, karakterlerin okunmasını engelleyecek-farklılaştıracak şekilde, veya sayı-harf grubu yerlerine vida atılması yasak gibi bi durum var. Yani 0'ın 8 gibi okunmasını sağlayacak şekilde gibi.

Ama bu mallar köşelere atılmış vidaları da ağır kusur olarak değerlendiriyor. Ulan gerizekalı beyinsizler, o vida plakanın okunmasını değiştiriyor veya engelliyor mu?

Ülkede mal çok olunca böyle oluyor maalesef.

PUMA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Airbag ışığı bir yanıp bir sönüyor muaynede var yakında baktırtadamadım ışık yanınca ağır kusurdan kalıyormu bilgisi olan varmı?

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yanlış hatırlamıyorsam Bakanlığın yayımladığı ilgili maddede, karakterlerin okunmasını engelleyecek-farklılaştıracak şekilde, veya sayı-harf grubu yerlerine vida atılması yasak gibi bi durum var. Yani 0'ın 8 gibi okunmasını sağlayacak şekilde gibi.

Ama bu mallar köşelere atılmış vidaları da ağır kusur olarak değerlendiriyor. Ulan gerizekalı beyinsizler, o vida plakanın okunmasını değiştiriyor veya engelliyor mu?

Saçmalıklar var tabi sistemde ama bu tüv muhabbeti yüzünden piyasadaki bütün eski püskü yamuk yumuk silik plakalar yenilenmiş oluyor zamanı geldikçe.

Artık yollarda saçma salak delik deşik eskimiş plaka çok az görüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    plakada vida varsa bırakıyorlar, taze taze kalıp geldim amk.
    Yeni plaka bastırıp eskiyi söküp vidasız bir şekilde bantla silikonla bir şeyle yapıştırmak gerekiyor.

yakın zamanda gidecek ve plakası vidalı olan, deliği kapatmış olan varsa haberiniz olsun
    yoklama macunu alın, vida deliğinin üstüne atın, ardından beyaz boya ya da nereye denk geliyorsa o renkle boyayın.
    bu sene bu şekilde geçtim.

muayene istasyonunda plakadan kalan arkadaşım , beyaz sakızı arkadan deliğe yapıştırıp yarım saat sonra geçti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskimiş plaka ayrı, okunmuyorsa silikse falan zaten onu ayrıca değiştirtiyorlar da bu delik muhabbeti komik.

Delikleri doldurmayı da kabul etmiyorlardı normalde, isyan çıktı herhalde

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben hala aynı şekilde diye biliyorum, geçen sene ve birkaç ay önce etrafımdaki arabalara aynı şekilde davranılıyordu, köşelerdeki vidaları geçirip rakamların yakınındakiler kalıyordu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Plakaları söküp vermemiş olsam foto çekerdim, vida rakamların ya da yazının üzerinde-içinde değil, boşluk bir yerde beyaz alanda.

Benim takıldığım nokta vidanın geçmemesi değil, olabilir, her zaman kanunlarda değişiklik olabilir, dediğiniz gibi eski plakaların değişmesi için bahane de olur.

Benim takıldığım nokta bunun bilgilendirilmesinin yapılmaması, ben bu tüvtürk denen kuruma 200 küsür lira veriyorum muayene için, madem böyle bir yasa değişikliği oldu koy kardeşim bunu sitene, koy o muyaneneye gelmeden önce dikkat etmeniz gerekenler dökümanına vs. Bilgi çağında bunu yapmaları 10 dakika sürüyor ama yapmıyor arkadaşlar ben buna ve bundan doalyı kaybettiğim vakte sinirleniyorum.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srkns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tek egzoz çıkışını sağ-sol olarak çiftli yaptık, kalma ihtimali nedir?
    sadece aynı çapta boru ve kafa var, dizel araç ses vs yok.
    valla ben komple duz boru ile geçtim sadece on milltek vardı ne sese nede duz boruya bişey dediler ama tamamen şans genede

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Plakaları söküp vermemiş olsam foto çekerdim, vida rakamların ya da yazının üzerinde-içinde değil, boşluk bir yerde beyaz alanda.

Benim takıldığım nokta vidanın geçmemesi değil, olabilir, her zaman kanunlarda değişiklik olabilir, dediğiniz gibi eski plakaların değişmesi için bahane de olur.

Benim takıldığım nokta bunun bilgilendirilmesinin yapılmaması, ben bu tüvtürk denen kuruma 200 küsür lira veriyorum muayene için, madem böyle bir yasa değişikliği oldu koy kardeşim bunu sitene, koy o muyaneneye gelmeden önce dikkat etmeniz gerekenler dökümanına vs. Bilgi çağında bunu yapmaları 10 dakika sürüyor ama yapmıyor arkadaşlar ben buna ve bundan doalyı kaybettiğim vakte sinirleniyorum.
    kaç tl verdiniz plaka basımı için.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Evet o salaklar yayınlamıyor, Ulaştırma Bakanlığının sayfasına bakmak gerekiyor, onlar yayınlıyor hocam. Ben her muayeneden önce bakıyordum değişiklik var mı, ekstra bişey var mı diye...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hala aynı şekilde diye biliyorum, geçen sene ve birkaç ay önce etrafımdaki arabalara aynı şekilde davranılıyordu, köşelerdeki vidaları geçirip rakamların yakınındakiler kalıyordu
    Hocam geçen sene Mart gibi götürmüştüm muayeneye, sırf bu muhabbet yüzünden plakaları değiştirdim. O aralar kesinlikle geçirmiyorlardı köşelerdekileri de, doldurmayı falan da kabul etmiyorlardı. Hatta arkadaşlarım falan baya sövüp saymıştı. Dediğim gibi, herhalde isyan falan çıktı, geri adım attılar diye düşünüyorum

Dynatech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ben komple duz boru ile geçtim sadece on milltek vardı ne sese nede duz boruya bişey dediler ama tamamen şans genede
    Kat olmadan geçebildiniz yani, gerçekten şanslıymışsınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaç tl verdiniz plaka basımı için.
    43 tl verdim

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    43 tl verdim
    günde en az 200 tane plaka değişimi çıkarsalar güzel para.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Plaka için anasayfada uyarı var.

https://www.tuvturk.com.tr/
    Basın Bultenleri-TUVTURK Arac Muayene İstasyonları

''plaka üzerinde karakteri değiştirme potansiyeli olan çivi, vida gibi her türlü izinsiz müdahale ağır kusur olarak değerlendirilmektedir.''
    Fakat bir süredir yapılan uygulamada, en ufak vida deliği bile olsa ağır kusur veriyorlar. Tamamen para koparmak için uygulanıyor yani. Tabii para Tüv'e değil haşmetli devletimize gidiyor.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    plakada hiçbir işlem yapamazsınız.
    vidali ise kalır.
    ben siyah çerçevesini tinerle silmiştim oda kaldı.

yeni plakayı bastırmak 21tl.
    eski plakanızı yanınızda götürmek şart.

bu işin en güzeli bu plakalık ; Tuvturk Onaylı. Piyano Black Plakalık 2adet - n11.com
    renkleride mevcut.
    tırnaklarıda sağlam öyle kolay kolay sökülemiyor.

Kurtköy tüvturk baya tenha.
    gecen cumartesi 4.30daki randevumuza gittik 6da işimiz bitmişti eksoz muayanesi ile beraber hemde.
    médiocrité partout

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)