User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Yardımlarınızı bekliyorum

asokakanjo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Yardımlarınızı bekliyorum

Aracımı alalı tam 1yıl oldu ben bu arabayla bursadan istanbula gidip geldim onun dışında uzun yolum olmadı daha önce hiç hararette yapmadı ama bu araba neden su eksiltiyor. Forumlarda inceledim radyatör kapağını değiştirin yazılmıştı uyguladım su gine eksitio ama sadece radyatörde eksiltio ama yedek depo full dolu demin benzin alıp geldim yedek depodan su atmış tamirciye gösterdim conta yakmamış dedi kolay kolay yanmaz da dedi radyatör yedek deposunun içi pis biraz ben anlamıyorum bu su neden eksiliyor bi çözüm veya bursada iyi bir usta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç 1998 Model Honda Civic 1.4 İes H.B

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Radyatördeki su araç çalışırken bloğun içinde döner, o yüzden o sıra radyatörde su eksilmesi daha doğrusu azalması normaldir.

Doğru su ölçümü geceden aracınızı düz bir zemine parkedin ve suyun olduğu yeri kalemle işaretleyin. Sabaha aracı çalıştırmadan önce kontrol edin, sağlıklı bir araçta akşam işaretlediğiniz çizginin üstünde su olur, çünkü su geri radyatör geri hortumundan geri gelir. Sağlıksız, su eksilten bir araçta ise su akşam ki çizginin altındadır.

Siz su eksik sanıp, radyatörü doldurdukça, araç fazla suyu tahliye ediyor ki, normaldir.

Bana biraz kuruntu yapıyormuşsunuz gibi geliyor, bende öyleydim, normaldir. Aksi takdirde 1 seneden beri kullanılan araçta illa ki bir yerden patlak verecektir su eksiltme mevzusu.

Yukarıdaki anlattıklarım belki yanlış olabilir ancak benim tecrübelerim bu yönde. Daha bilgili arkadaşlar daha doğru bilgi verebilirler

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ha bu arada, uzun süre antifiriz kullanılmayan araçta radyatör yedek deposunun pis olması normal. Ama sakın antifiriz koyma bu saatten sonra. Çünkü radyatör içeriden kireç bağlamıştır, ve antifiriz koyman halinde, boru patlatıp, radyatör delip bu sefer gerçekten conta yakabilirsin.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eksiltmekten kastınız ne kadarlık bir eksiltme? MBuğra'nın dedikleri doğru, onun dışında hortumlardan kaçırıyordur, radyatörde delik oluşmuştur. Bunlar da ihtimaller. Eksiltmenin ne derece olduğunu söylerseniz ona göre fikir yürütülebilir.

Galip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi su eksiltme değil yukardan veriyor diyor hava var hortumlarını ufalayın biraz
    içerisi şampiyonlar ligi gibi, pırlantacılar galericiler...

iztuzu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su eksiltme ne durumda? Bende de benzer problem vardı, hortum çatlamış. Hortum değişikliğiyle giderdik. Arabayı çalıştırdığınızda ve birkaç km sonraki hararet değerinizde sıkıntı yok sanırsam. Ben de hararet müşürü de değişmeli demişlerdi ama hortum değişikliği ile sorunu çözdük.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanırım biraz geciktim havalar soğuyunca mecburen antifriz koymak zorunda kaldım.Yaklaşık yarım saat yol gidiyorum hararet göstergesi yükseliyor hemen bi bakıyorum radyatörde su yok ama yedek depo dolu birazda hızlı kullandım arabayı bir türlü çözülmedi en sonunda komple bütün hortumları değiştircem yedek deponun kapaktan su attıo

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)