User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Evraksız ruhsatsız araç almak ve trenle getirmek

peyyyzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Evraksız ruhsatsız araç almak ve trenle getirmek

Selamlar abilerim.

Aracımın fotoğraflarını Kendi çekimleriniz konusunda paylaşmıştım. İlgili link. E 21

Aracım kurban bayramından beri kapımın önünde yatıyor ve bu artık canımı sıkmaya başladı. Kafamdaki hep m10'a para harcayacağıma m20 swap yaparım düşüncesiydi. Ancak olmuyor olmuyor.
    Geçen sitede gezerken bi ilan gördüm eleman bir e21 satıyor , parça niyetine , komple.

Adamla irtibata geçtik neyse konuştuk ettik , aracı belgesiz vereceğini, fazlasıyla vergi , vize ve sigorta borcu olduğunu söyledi.Bende parça olarak kullanacağım için sorun görmedim. Ama bi danışmak isterim bu durum ilerde sıkıntı yaratır mı ?

Kafamdaki düşünce aracı alıp , motoru direk aracıma koymak, sordum soruşturdum vizede motor numarası okunmaması , silinmesi , yanlış olması hafif kusurmuş(uygun bir dille anlatırsan).

E bide aracı yeni topladığım için bazı parçaları yok , hem onları tamamlamak hemde arabayı yürütmek için tam ihtiyacım olan araç gibi bişey.

Bi sıkıntısı olur mu bu durumun?

Ha bide , Aracı Trenle getirtmek istiyorum. Bu durum hakkında bi bilginiz var mı acaba?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
    AŞK 3 Harf

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç yurt ıcınde mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç yurt ıcınde mı ?
    Evet yurt içinde , iller arası mesafe 650 KM.
    AŞK 3 Harf

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 yıldır e21 topluyorum haberin olsun diye söyledim düşük bütçeyle binilecek araba değil

neyse gelelim soruna pek sorun olmaz gibi gözüksede aracın eski plakası vs bi suça karışmışsa senin bahçende vs yakalanırsa sıkıntı olabilir

bence en güzeli lazım olan parçaları al gerisi kalsın

Bütçe ne bilmiyorum ama aldığın aracın motor durumu vs ne biliyormusun garanti varmı yok aldın 2 gün sonra oda kırılırsa ? ( ki ben yaptım 1 hafta sonra kol çıkardı ) daha büyük sıkıntı olur

Bence macera aramaya gerek yok 4-5 bin liraya M20b20 bulursun koy üzerine ufak ufak bin yada motorunu yaptır ( sadece yatak sardıysa fazla masraf çıkmaz tahmin ediyorum ) güzel bir jant lastik sağ şeritten mis gibi aç camı gez

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence direk change olayına girer motoru atarsan , kaporta vs sorun olmaz zaten ama serı no olan şeylerin takibi yapılabildiğinden bugun olmaz yarın başın belaya girer

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı volume81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 yıldır e21 topluyorum haberin olsun diye söyledim düşük bütçeyle binilecek araba değil

neyse gelelim soruna pek sorun olmaz gibi gözüksede aracın eski plakası vs bi suça karışmışsa senin bahçende vs yakalanırsa sıkıntı olabilir

bence en güzeli lazım olan parçaları al gerisi kalsın

Bütçe ne bilmiyorum ama aldığın aracın motor durumu vs ne biliyormusun garanti varmı yok aldın 2 gün sonra oda kırılırsa ? ( ki ben yaptım 1 hafta sonra kol çıkardı ) daha büyük sıkıntı olur

Bence macera aramaya gerek yok 4-5 bin liraya M20b20 bulursun koy üzerine ufak ufak bin yada motorunu yaptır ( sadece yatak sardıysa fazla masraf çıkmaz tahmin ediyorum ) güzel bir jant lastik sağ şeritten mis gibi aç camı gez
    2 Yıldır da ben uğraşıyorum , ömrümü çürüttü baba sat sat diyip duruyor , Bende bu kadar yapmışım devamını getirmek istiyorum

1. sıkıntım motor , 2. sıkıntım ise aracı toplarken havalı süspansiyon yaptım, inanılmaz rahat oldu. Ama vizeden geçmiyor ve şuan bana + olarak ön sağ sol amortisörler yaylar poryalar da lazım , o yüzden kafama yatıyor bu araç.

Valla niyetim şu , Aracı alıp motoru, şanzımanı , diffransiyeli , komple yürüyeni , camları vs alıp , arabayı parça parça satmak , zaten alırsam ilk işim sağ çamurluğu söküp şase numarasının olduğu yere balyozla girişmek olur diye düşünüyorum.

Aracın motoru yeni yapılmış, 1 hafta sonra debriyaj alt merkezi kendini bırakmış bu kronik galiba , benim araçta da var aynısı.
    Anlattığı bunlar , bide bazı ufak parçalar falan eksik olduğundan komple araç almak mantıklı geliyor bana.

Eksik gedik parçam olmasa , m20 benimde hayalim yoksa
    AŞK 3 Harf

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence direk change olayına girer motoru atarsan , kaporta vs sorun olmaz zaten ama serı no olan şeylerin takibi yapılabildiğinden bugun olmaz yarın başın belaya girer
    Abi aşağıdaki sayfaya ulaştım, ve bu change davasının hafif kusur olduğu yazıyor, vizeden geçiyorsa eğer , ileride oluşabilecek sorunlar ne olabilir ?

http://www.e-yasamrehberi.com/tuvtur...ar_tablosu.pdf ---Bu arada kaynak güzel bence , Vizeye araç götürecekler inceleyebilir---

araç sahibiyle aramızda bir kağıt imzalasak mesela , şu şu tarihte aracı parça olarak kullanmak için aldım , geçmişi beni ilgilendirmez gibisinden, uygun olur mu ?
    AŞK 3 Harf

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor işine bulaşma. Hadi vizede çıkmadı yarın ne olacağı belli değil bi çevirmeye girersin sonra gün ışığı göstermezler adama. Riske girmeye gerek yok.

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunların motor şase numaraları plakalı 2 vida tutuyor sök kendi motor numaranı tak devam et Yasal mı ? değil. Ama işk yapan da sen olmayacaksın.Millet ne gürcü,ne suriye arabalarını değiştiriyor aklın şaşar araç çalıntı olmadığı sürece sıkıntı olmaz
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor işine bulaşma. Hadi vizede çıkmadı yarın ne olacağı belli değil bi çevirmeye girersin sonra gün ışığı göstermezler adama. Riske girmeye gerek yok.
    peki motoru geçelim , kasa olarak evimin arkasındaki arsada durması bana bi sıkıntı oluşturur mu acaba ?

Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunların motor şase numaraları plakalı 2 vida tutuyor sök kendi motor numaranı tak devam et Yasal mı ? değil. Ama işk yapan da sen olmayacaksın.Millet ne gürcü,ne suriye arabalarını değiştiriyor aklın şaşar araç çalıntı olmadığı sürece sıkıntı olmaz
    Bende öyle düşünüyorum aslında ama olmaz olmaz deriz gelir bizi bulur o yüzden size danışmak istedim. Araç çalıntı vs değilmiş 10 yıldır bu kişilerdeymiş.
    AŞK 3 Harf

Durango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle bir şey yapıcaksan en yakınına bile söyleme, gün gelir bir konudan kıl olur, bedavaya yakar canını...

Aracı koy bahçene üzerine bi tente. Sorana edene hurda belgeli aldım de. Fazlalık tüm parçaları güzelce ayır ve ufak ufak sat gitsin...

Çalıntı olmadığına %100 emin olmadan asla girme...

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Durango nickli abinin söylediğine katılıyorum.
    En yakın dostunuza bile söylemeyin.
    Birisiyle aranız bozulur içinden çıkılmayacak yollara girersiniz, çok canınız yanar.
    Eğer aracı alırsanız üzerindeki rakam-sayı-harf gördüğünüz yerleri bence imha edin
    Bu işler şakaya gelmez, yalnız memlekette bu yolla sağdan soldan getirilmiş ne araçlar var aklınız durur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Durango Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bir şey yapıcaksan en yakınına bile söyleme, gün gelir bir konudan kıl olur, bedavaya yakar canını...

Aracı koy bahçene üzerine bi tente. Sorana edene hurda belgeli aldım de. Fazlalık tüm parçaları güzelce ayır ve ufak ufak sat gitsin...

Çalıntı olmadığına %100 emin olmadan asla girme...
    Yapmak istediğim tam olarak dediğiniz gibi işte , üstüne bi branda , kalsın orda , parçaların işime yarayanını alayım yaramayan kalsın satarım. henüz bi babama bide size bahsettim olayı dediğiniz gibi başka da kimseye söylemeye gerek duymuyorum.

teşekkürler

Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Durango nickli abinin söylediğine katılıyorum.
    En yakın dostunuza bile söylemeyin.
    Birisiyle aranız bozulur içinden çıkılmayacak yollara girersiniz, çok canınız yanar.
    Eğer aracı alırsanız üzerindeki rakam-sayı-harf gördüğünüz yerleri bence imha edin
    Bu işler şakaya gelmez, yalnız memlekette bu yolla sağdan soldan getirilmiş ne araçlar var aklınız durur
    Henüz bi Forum ailesine bide peder bey'e söyledim başkada kimseye söylemeye niyetim yok
    ilk hedefim sağ porya şaşe numarası orda yazıyor
    zaten onları az çok görüp duyduğum için bu yola yöneldim. Çalıntı olup olmadığını araştırıyorum şuan bakalım ne çıkıcak.

Buda olmazsa zaten m10'a motor yaptırmaya niyetimde yok pek , satarım aracı , bi kaç aya satılıklarda "uygun fiyatlı swaplık airli e21 " konusu açılabilir
    AŞK 3 Harf

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor olayı bence de sıkıntı yaratabilir.Polis bir tanıdığınıza şase motor numarasından sorgulama yaptırıp sonra alın derim.Ama change olayına girmemek için iyice araştırmak gerekir.Hafif kusur olsa da başınız büyük belaya girebilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor olayı bence de sıkıntı yaratabilir.Polis bir tanıdığınıza şase motor numarasından sorgulama yaptırıp sonra alın derim.Ama change olayına girmemek için iyice araştırmak gerekir.Hafif kusur olsa da başınız büyük belaya girebilir.
    Aracın vergi , vize sigorta borcundan başka bişey çıkmadı, temiz görünüyor. araştırmaya devam ediyorum aracı.

Kimse trenle araç getirmeye değinmemiş. var mı acaba bilgisi olan?
    AŞK 3 Harf

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç satışlarının sadece noterde yapılmasının sebebi, bu tarz olaylar yapılamasın, kimse vergi harç kaçırmasın diye.
    Normalde noterde borcu kapatılmadan yapılamayacak, yani yasal olarak satışı olamayacak bir aracı satın alıyorsunuz.
    Yarın öbürgün devlet bu araç nerede diyecek. Eski sahibi de bilmiyorum diyemez, ya çalındı diyecek ya da bu arkadaşa sattım diyecek.

Kısaca, birşey olmaz demeyin. Durduk yere başınıza changeler, arabamı çaldılarla uğraşmayın.

Daha da özetle: çalıntı cep telefonu almaktan çok farklı değil.

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ek bilgi:
    Plakasız olarak sanayide dahi duran, (motor yada eksik parça olsun olmasın) araçlara dahil, bahçede sokakta duran araçlara ihbar/şikayet geldiği takdirde:
    Karakol, ifade, kriminolojik muayene gibi standart prosedür var. Devamı aracın ne olduğu, nereden geldiğine göre gümrüğe sevk, yediemine verilme gibi olaylar işliyor.

evedüşenkaldırm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende topladım bir e21 kazalı olarak bir araçta aldım senin gibi prça amaçlı,
    gerçi benimki çekme belgeliydi satışı falan aldım.
    Yaklaşık 6-7 aydan beridir boş bir arsada ters şekilde yatıyor üstünde hiç bir parça yok boş şase şeklinde şimdiye kadarda kimse arayıp sormadı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)