User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
68 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Bütün Sosyal Ağlardaki Hesapları Kapatmak..

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 yıldır hiçbir sosyal ağ'da üyeliğim yok. Aslında sosyal ağ suni bir ortam yaratıyor. Facebook hatırlatmasa doğum gününü kutlayacak kaç kişi var? Yada instagram'da resim paylaşmasan kaç kişi seni arayıp hal hatır soracak?
    Swarm da check-in yapmasan 'seni arayıp nerdesin bi görüşelim' diyen kaç kişi var?

Adamın babası ölmüş Facebook'ta mezar taşının resmini koyup 'Allah rahmet eğlesin, babamı kaybettik' yazıyor veya mezarlıkta check-in yapıyor. Ya baban ölmüş be kardeşim üzüntünü yaşa.

2 yıldır kafam çok rahat. Nereye gittiğimi, ne yaptığımı ne yediğimi bir tek ben ve benimle birlikte olanlar biliyor. Özelim bana kalıyor. Sosyal medya da afişe etmiyorum.
    Ha sen çok yaşa.

Ya adamın anası babası dedesi ölmüş selfie çekip (ölüyle fotoğraf çekip üstüne poz veriyor) facebook'a koyuyor. Yav git acını yaşa arkadaş

Lokantaya gidiyorsun sosyal medya manyağı biri varsa fotoğraf çekecem derken yemeği yiyemiyor.

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimle aynı düşüncede olan arkadaşlar olması sevindirici

İlk önce moda olacak kıyafeti yada bi şeyi ünlülerle empoze etmeye çalışıyorlar rezidance siteler önce ünlü sanatçılara hediye daire verilir. Sazanlar sibel cana komşu olacam diye daire alır Yıllarca beylikdüzü mü kurtköy mü istanbulun en gözde yeri anlayamadım

Bi avm yeni açılır demet akalın zorluda görüntülendi vs haberler bütün kezolar oraya koşar

İnstagram neden akıllı telefonda çalışıyor hiç düşündünüz mü? Bilgisayarda kullanılmıyor? Yada 2013 te cam gibi foto çeken samsung S4 şuan çöp gibi çekemiyor aynı telefon aynı malzeme sadece güncelleme ile yavaşlatılıyor yenisi alınsın diye..

İphone 6 kullanıyorum müzik uygulamaları haritalar için bir çözüm bulursam gerçekten basit bi telefon istiyorum

biraz fight club tarzı yazdım herşeyi sorguluyorum

LnchCntrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben dahil arkadaş grubumda gayet seviyeli kullanıyoruz o zaman.

Ha bunlarıda çok deneysel ve mualif kafada bi adam olarak söylüyorum.

oturduğumuzda kimse öyle elinde telefon falan takılmıyor yaptığım daşak muhabbetlerini anlamayan tip olursa bi nebze belki o gömülür telefonuna.

onu da bi daha dahil etmem.

yakın arkadaşlarımın doğum günlerini bilirim, benimkini biliyorlar mı diye tribe de düşmem

mutlu mu üzgün mü diye twitine bakmak suratına bakar analiz ederim

valla açıkçası ergen tipli kullanıcılara uyuzum tabi ama herşeyi kapatıp çağ dışında kalmak istemem.

kararınıza saygım sonsuz o ayrı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kusurlarını gizleyerek kendini makyajla filtre ile güzel göstermeye çalışan kızlar bunlara like atan mesaj atan adamlar yüzünden egolarını doyuruyor.

Cilalı prof foto ile araba çekip birbirine dehleyemeye çalışan cilacı gazcı arabacı tayfa 2 kuruş için 50 tane yalan

Yediklerini paylaşan spor yaparak vucudunu kaslı hale getiren badici kankilerim

bebeği kakasını yapsa paylaşan modern anneler

Pasta kursunu bitirip durmadan hamur işi paylaşanlar

Sizleri artık göremeyeceğim için çok üzgünüm

Wankel Batu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dıgerlerıni anlarim da whatsapp i kapatmak pek mantikli degil.
    Best German Engineering

Vorsprung durch Technik

mannerboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence kapatmak iradesiz bi davranışa girer kaçış yolu inkar etmek gibi Ne kadar kullanılmasada inkar edilemez bir varlığı ve kullanılırlığı var.Özellikle swarm toplumun ahlaki düzenini bozmak için yapılmış uygulama olarak görüyorum nedeni ise özel mesajlaşma swarmda böyle bişeye gerek yok gibi sanki aynı ortamda bulunduğu kişilere mesaj atıp tek gecelik ilişki hesabı birde ben şurdayım burdayım ne amaçla yapılabilirki bende yapıyordum.burak spor salonunda ooo ne kadarda güçlü bir erkek burak cafede ımm ne kadarda gezgin bir erkek saçma geldi swarmda check yapmıyorum artık.instagramda bir bakıma 10 sene sonra mesela gençlik hallerimizi görebilceğimiz bi yer olucak online olarak olmasada olur tabiki .
    Powered By Demir Garaj Fast N' Loud

instagram brkdiinc-facebook burakdiinc

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel fikir, senle aynı durumdayken. Geçen sene yeterlilik için kursa giderken face i kapamıştım. Aktif olarak kullanınca bu tip şeyler ciddi bağımlılık yapıyor.

Ben de telefonu değiştirip akılsız bişey alayım diyorum ama bazen olmadık zamanda internet lazım oluyor cesaret edemiyorum. Dozunda kullanınca iyi ama ben bazen hatta çoğu zaman overdose yaptığım için evdekilerle tartışıyoruz. İyi yoldasın. 7/7 yaparsın umarım

Wankel Batu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusurlarını gizleyerek kendini makyajla filtre ile güzel göstermeye çalışan kızlar bunlara like atan mesaj atan adamlar yüzünden egolarını doyuruyor.

Cilalı prof foto ile araba çekip birbirine dehleyemeye çalışan cilacı gazcı arabacı tayfa 2 kuruş için 50 tane yalan

Eger gorgusuz , etiket insanlardan sıkıldıysanız sadece twitter da kullanabilirsiniz cünkü snap te ve instagramda olan yamyam tayfa twitter da yok.

Bende sizin gibi bu etiket modasindan sıkıldıgim icin snap i instagrami kapadim sadece twitter kullaniyorum.Haberleri takip ediyorum , kose yazilarini sevdigim yazarlari okuyorum ayrica gündem de olan bütün mizah twitter dan cikiyor gibi bisey , sizede tavsiye ederim twitteri

ayrica phhoto diye uygulama cikti daha yeni oldugu icin yamyam tayfa daha keşvetmedi.Fotograf cekmeyi seviyorsaniz phhoto da kullanabilirsiniz
    Best German Engineering

Vorsprung durch Technik

poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum karşında saygıyla eğiliyorum.
    Sistemin kölesi olmaktan kurtuluyorsun.

Bunların dışında akıllı telefonlarda fotoğraf, mail takibi, önemli notlar ve hatırlatıcılar ve
    gün içinde kullandığımız pratik uyulamalar (bankacılık, gazete ve haber kaynakları, hava durumu gibi) kullanılmaya devam edilebilir.
    Whatsupp da sadece ileitşim amaçlı kullanılırsa fazlasıyla zaman kazandırıyor.
    İlla 6110 'a geçmen gerekmez. Akıllı telefonlar mantıklı bir şekilde de kullanılabilir.

Sosyal paylaşım ağlarını kapattığına göre artık Cia, Mossad ve Bnd'de seni bulamayacak. Şanslısın.
    "Laf ağızdan çıkana kadar sizin esirinizdir. Çıktıktan sonra siz onun esiri olursunuz."

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Facebook a sadece arada ne olmus ne bitmis diye giriyorum cok uzun zamandir
    İntagrami acarkende kullanirkende hep ayni mantikta oldum. Benim icin cloud gibi bir yer. Anilarimi ceker koyarim her zaman ulasabilicegim bir depo gibi benim icin
    Swarmdan uzun zamandir cekin atmadim hatta girip bakmiyorum bile oylece duruyor
    Arada foursquare kullaniyorum. Yurtdisina falan ciktigimda civardaki tavsiye edilen guzel yerlerde guzel vakit gecirmek icin.
    Aslinda hepsi ise yarayan seyler ama insanlar kendilerini fazla kaptiriyorlar.
    Hic gakipci kasma gibi bir mantigim olmadi olanlaei da anlamam birde para verip alanlar var. Lan tanimadigin yada zombie diye tabir ettigimiz hesaplar seni takip etse ne olur etmese ne olur.

Bir whatsapp dan vazgecemiyorum. Mecburi kullaniyoruz, artik hayat cok hizlandi cunku. İnsalara dar vakitte hizlica ulasmak gerekiyor. Aradin duymadi musait degilsin gibi durumlara whatsapp ilac oluyor.

KA®ANLIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 takipci kaybetmis oldum samet sayend33 !@#
    müdür 1 takipçi kazan,
    birbirimizi takip edelim

@enginirmak

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

mangal fotolarını da göremeyeceksin o zaman zaten bodrum fotolarını da like lamadın siliyoruz bizde seni elveda samet

Çağlayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nedense şu facebook vs. sosyal ağları bir türlü sevemedim. Ben de kullanmıyorum kız arkadaşım da kullanmıyor.

Facebook arkadaşlarını bulmak, sohbet etmekten çıktı "kız tavlama" yerine döndü. Kız arkadaşımın profilinde nişanlı yazdığı hâlde yüzlerce mesaj geliyordu ve hiç birinide tanımıyor.

Sadece kız tavlama yeri de denmez aslında sosyal medya bana göre yarardan çok zarar getiriyor.

Ali xxxx yerde diye üstün gözükme çabaları, yediği içtiğini paylaşıp gösterme çabaları vs. Biz nasıl bu hâle geldik yoksa içimizde hep vardı onu mu dışarı vurduk anlamadım.
    Bir milletin kültür düzeyi üç safhada; devlet, düşünce ve ekonomideki çalışma ve başarılarının özüyle ölçülür.
    Mustafa Kemâl ATATÜRK

Draniela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum eline koluna sağlık. Yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum.

2 haftaya yakın oldu cuma günü telefonumu servise verdim ve çarşamba günü elime telefon geçti. Şimdi ben uzun süredir uyku uyuyamıyordum. Yani uyumam 2 yi buluyordu ki sabah erken kalkıyorum en geç 7.30. Bu 5 gün boyunca akşamları kafamı yastığa koyduğumda fazla zaman geçmeden uyudum.

İletişimi tamamen bitiyor bence salak telefonlar. Benim ağzım bozuktur. Bir mekana oturduk mu elinde telefon oldu mu ben başlarım sövmeye. En ayar olduğum şey ve hep fotoğraf çekerim arkadaşları derim böyle öküz gibi bakıyorsunuz işte telefona diye. Bu yaz arabayı almaya İstanbul'a gittiğimde kuzenimin okul kaydını yaptırıp Florya'ya gittik aldılar eline telefonu Tinder'ı açtılar yok o manita güzel yok bu iyi vs. ya ne güzel manzara var kafa önde pıt pıt pıt birde gidip ara ara şarja taktılar bunlara sövsen de işlemiyordu neyse

Şu kıskançlık mevzusuna gelecek olursak cidden doğru. Ben instagramı açtığımda çoğunlukla araba ile ilgili paylaşımlar görüyorum. Tamam kimsenin malında gözümüz yok herkesin bir hedefi vardır vs. ama bir yerden sonra bu durum değişiyor gerçekten ben de hissedebildim bunu. Örnek vereyim geçen gün turkishdriftworks olması lazım ismi beni takip etmiş hala bildirimlerde görüp tıklıyorum öyle güzel videolar var ki içinde çok ciddiyim sırf görmemek adına takip etmedim. İster istemez gaza getiriyor adamı sonra gerçeklere bakınca amulet of head

Yine çok farklı bir noktadan örnek vereceğim. Kız mevzularında mesela olay tamamen internete döndü. Ya eskiden kesişirdin böyle kişisel özelliklerini kullanırdın yetenekli adamsan yakışıklıysan tavlardın e şimdi? Ben yine eski usülü daha çok kullanıyorum (hiç böyle yapmıyorum değil yapıyorum) ama geneli bu yönde.
    Yakın zamanda olan kız arkadaşlarımın birinde dikkatimi çekti genelde pek bakmam telefonda ne yapıyor ediyor diye bir yerde check in yapınca 2 dk içinde 40 50 tane arkadaşlık isteği geliyordu. Sövmeyeyim sövmeyeyim diyorum ama amk yamyamları pusuya yatmış terörist gibi kafayı gördü mü hurra diyorlar herhalde. Çok ciddiyim ben erkekliğimden utandım. Acaba bu sadece bizim ülkede mi böyle yoksa tüm dünya mı bu şekilde?

Sonuç olarak teknolojinin bu derece olmasından ben de çok mutsuzum. Geçenlerde 8800 arte bakmıştım ben de böyle bir düşünce içindeyim.

Not: Telefonum servisten geldikten sonra eskisi gibi kullanmaz oldum akşamları eve geçtiğimde bırakıyorum telefonu whatsappa ara ara bakıyorum o kadar. Twitter zaten uzun zamandır hiç kullanmıyordum 1 yılı geçti. Facebook açıp dolanmam bildirimlere bakarım sadece. Bir tek instagram var onu da sık sık açmıyorum.

Yazın için teşekkürler tekrardan.
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mangal fotolarını da göremeyeceksin o zaman zaten bodrum fotolarını da like lamadın siliyoruz bizde seni elveda samet
    iphoneonly me karılarkoğuşu cumaolduheyo

çok üzgünüm abi

mangalda bizzat olmasam çağırılmamış oluyorum buda sizin ayıbınız

sil abi sıkıntı yok

Volkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    instagram dışında bende sosyal medya kullanmıyorum. onada ayda yılda bir bakarım çok vakit harcamam. sosyal medyayı harcayacağım zamana eğitimime yabancı dilime harcar kendime yatırım yaparım. bu arada stajyer mali müşavir olarak sınavda başarılar dilerim. staj başlatma ile ilgili , staj süreci ile ilgili bilgi açısından yardımcıda olabilirim.
    99' ZN 106 GTİ
    14' SC İBİZA CUPRA
    94' MAM 106 XSİ (TU5 SWAP)
    16' FK2 TYPE-R

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    iphoneonly me karılarkoğuşu cumaolduheyo

çok üzgünüm abi

mangalda bizzat olmasam çağırılmamış oluyorum buda sizin ayıbınız

sil abi sıkıntı yok
    çağırmayız zaten artık hem içmiyosun da o kafayı yaşaman lazım olm

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben çok uzun suredir kullanmıyorum

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    internetsiz akıllı telefon kullanma kılavuzu

bir android bir telefon alıyoruz ve 64gb hafıza kartı koyuyoruz.. Telefonumuzun radyolu olmasına özen gösteriyoruz..

şimdi ilk adım..

1) Telefonumuza gnes emulatörü kuruyoruz.. internette paketler halinde yüzlerce oyunları var indiriyoruz onuda hafıza kartımıza atıyoruz..
    hepsi sevdiğimiz atari salanu oyunları final fight,street fighter,captain america v.b ..

akıllı telefonumuz artık bir atari cihazına dönüşüyor gnesi açdığınızda.

2) radyo unsuru bu unsur özellikle magal,kumsal ve sporda ilaç gibi geliyor.. zaten şehir merkezindeyseniz çekmeyen fm radyo yok üstelik bedava internet kullanmadığı için hatta rds si bile var..

3) E-reader herhangi bir ekitap okuyucu app kuruyoruz gene nette yüzlerce toplu ekitap paketleri var onları gene sd kartımıza atıyoruz telefonunuz oluyor size ereader cihazı..

4) sd kart en çok burda işe yarıyor istediğiniz kadar mp3 youtubedan klipleri indirip ekleyebilirsiniz.. telefonunuz offline bir youtube dünyası oluşuyor bundada en iyi player mx player bence flv ,mkv dosyalarını bile oynatıyor.

5) Telefonu wifi yada bluetooth üstünden push to talk yani walkie talkie telsiz olarak kullanabilirsiniz.. bu en çok motorsiklet üstünde giderken grup gezilerinde falan ilaç gibi işe yarıyor.. para vermiyorsunuz internetle uğraşmıyorsunuz..

ve bunca şeye rağmen yani yüzlerce oyun ekle, yüzlerce kitap ekle, yüzlerce klip ekle gene hafıza kartının yarısı boş kalır..

bir akıllı telefonla internetinizi kullanmadan bunca şeyi yapabilirsiniz..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)