User Tag List

Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon
143 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Bodrumda yaşamak hakkında

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    öyle boş falan değil siz boş görmemişsiniz. bodrum kışında fazlasıyla kalabalık ben kış vakti çeşme,kuşadası,fethiye,alanyayada gittim bodrum bunların yanında ana baba günüdür.. fethiyede çok kalabalık olmuş ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Greentiger01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun-E30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben istanbuldan bodruma yerleştim 7 sene falan olmuştur işim gücüm dolayısıyla yoğunum epey pek sıkılmaya vakit bulamıyorum.. ilk geldiğimde sıkılıyodum ama şu an istanbula hayatta dönmem.. istanbulun aldığı hal ortada.. yalıkavak yolunu vs duble yapıyolar yazınkı trafik olayıda çözülecek nispeten..

kaliteli yasam, deniz, temiz hava, ben çok mutluyum fiyatlar aynı istanbul gibi.. çok güzel semtler var.. imkan varsa kesinlikle gel derim.. elimden geldiğincede yardımcı olurum.. floryadan bir arkadaşım geldi baş ağrılarım bitti diyor. yazın 3 ay kalabalık onun dışında allahın bir cenneti cidden.
    Ne iş yapıyosunuz

CasabLanca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen ay turgutreisden bir araç almıştım, aracın sahibi turgutreis marinada yatta çalışıyordu. sağolsun epeyce bizi gezdirdi, dolaştırdı. kendisiyle bu konuda bende fikir alışverişi yaptım sakinlik bakımından gümüşlük mantıklı olur dedi. arkadaşın aylık ortalama 3000 lira gibi bir geliri varmış yatta kalmasına rağmen bodrumda yaşam pahalı olduğundan arttırım yapamıyorum demişti. bir de sanayiye gittiğimizde bir ustayla muhabbet ettik 3-4 senedir ordaymış, esnaf tüm müşteriye yazlıkçı gözüyle baktığından yerli halka bile geçirmeye çalışıyor dedi.

berkayoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkese cevaplarından dolayı teşekkür ederim işlerimin yoğunluğundan dolayı fazla giremedim foruma geçen hafta günübirlik bodruma gittim evlere baktım maşallah istanbuldan farksız işim havalimanında olucağından dolayı personel servisi bitez kavşağına kadar ve ana caddeden geçiyor aralara girmiyor site tarzı ev ve ana caddeye yakınlığı açısından uygun olur düşüncesiyle konacık'taki evler daha uygun olur düşüncesindeyim 2+1 düzgün bir ev fiyatı 1300tl den başlıyor ve istanbul'dan geldiğini anlayınca insanlarda bi geçirme çabası

veliazak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkayoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese cevaplarından dolayı teşekkür ederim işlerimin yoğunluğundan dolayı fazla giremedim foruma geçen hafta günübirlik bodruma gittim evlere baktım maşallah istanbuldan farksız işim havalimanında olucağından dolayı personel servisi bitez kavşağına kadar ve ana caddeden geçiyor aralara girmiyor site tarzı ev ve ana caddeye yakınlığı açısından uygun olur düşüncesiyle konacık'taki evler daha uygun olur düşüncesindeyim 2+1 düzgün bir ev fiyatı 1300tl den başlıyor ve istanbul'dan geldiğini anlayınca insanlarda bi geçirme çabası
    İşin havalimanında olacaksa eğer; geçirme çabalarını boşa çıkartmak için Milas'tan ev tut derim...

Greentiger01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçirme çabasından kastınız nedir?

Respect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu ekonomik koşullarda bodrum vs gibi turistlik yerlerde yaşamanın maliyeti ne oldu acaba ? Var böyle çılgın bir planım ama çok araftayım...

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Respect Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu ekonomik koşullarda bodrum vs gibi turistlik yerlerde yaşamanın maliyeti ne oldu acaba ? Var böyle çılgın bir planım ama çok araftayım...
    Pandemi öncesi bizimde böyle bir planımız vardı fakat pandemi ile beraber fiyatlar saçmaladı. Fakat bir çok şirket tekrar ofisten çalışma düzenine geçtiği için oralara yerleşenler önümüzdeki 1 yıl içinde geri döneceği ön görülüyor. Fiyatların 2024 gibi daha düzgün seviyelere geleceği yine ön görülüyor emlak sektöründe. Gerçi deprem etkiledi tabii ki fakat bakalım göreceğiz. Şuan çok saçma fiyatlar var ama Bodrum yarım adasında.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada trafik vs kurtulma düşüncesi ile gidiyorsanız. Haziran başından Eylül ortasına kadar İstanbul'a yakın bir trafik, bayramlarda İstanbul'dan beter bir kalabalık ve trafik. Çökmüş altyapı sizleri bekliyor demektedir. Yazın su yetmez, elektrik kesilir vs bu dertler hiç bitmez. Kışın şiddetli yağmur yağar yine elektrik kesilir vs
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Respect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kiralar ortalama ne durumda hocam acaba ?

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok sık bodruma gitmiş biri olarak;

Yazın zaten anlatmaya gerek yok

Diğer mevsimlerde genelde yerlisi vardı bir zamanlar ama geçen sene gittiğim de dışarıdan gelenler çok olmuş.

Baya kozmopolit bir yer olmaya başlamış. Bu hoşuma gitmemişti mesela, suriyelisi bile gelmiş senin ne işin var demezler mi orada ?

Bence İlla bodrum olacaksa yakın beldelerine bakın gümüşlük,yalıkavak,türkbükü tarzı yerler biraz daha nezih kaldı.
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bütçenizi bilmiyorum ama konacık tarafı son yıllarda popüler oldu. Özellikle yaz-kış yaşayanlar için. Hem şehir içi keşmekeş yok hem de şehire yakın. Çok güzel tek katlı evler yapılıyor. Erenköyde 3+1 daire fiyatına şato gibi ev aldı arkadaşım.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bodrum da habire sallanır
    korkan varsa bunu düşünsün öncelikle
    kalınacak mülkün sağlamlığı çok önemli
    ayrıca su ve elektrik derdi yıllardır hiç bitmedi bodrumun, pek biteceğe de benzemiyor

ülkenin tatil dönemlerindeki trafik yoğunluğu zaten tüm tatile uygun yerlerin ortak derdi , ayvalık,bodrum,çeşme,marmaris vs vs vs
    yani 2 günlük nefes arasında bile insanlar ister istemez kendini biryerlere atmaya çalışıyor

dolayısı ile güzellikleri ve zorlukları birlikte kıyaslamak lazım
    aynı şekilde güzellik ve zorlukları mevcut hayatınız için de yapmalısınız ki doğru karar verilebilsin

esnafın geçirmasyon eğilimi artık tüm şehirlerde 4 mevsim var hem de o biçim..
    yani bu işin ağustosu şubatı , bodrumu ümraniyesi yok maalesef

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    2019'dan beri yaşıyorum

Kira fiyatlarını inceleme şansınız olmuştur diye düşünüyorum. Site içi olsun, havuz olsun 2+1 olsunlşar şuan 20.000 civarında yarım adanın mahallelerinde.

Yarımada'dan çıkayım Bodrum'a 25-30 dk mesafede olayım kafi derseniz mumcular da 5-6k civarında kiralık evler hala mevcut.

Istanbul'dan bile pahalı yaşaması. Yeme içme işleri kışın fena değil ama yazın fiyatlar 2-2,5 katına çıkabiliyor esnafsal ürünlerde.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada trafik vs kurtulma düşüncesi ile gidiyorsanız. Haziran başından Eylül ortasına kadar İstanbul'a yakın bir trafik, bayramlarda İstanbul'dan beter bir kalabalık ve trafik. Çökmüş altyapı sizleri bekliyor demektedir. Yazın su yetmez, elektrik kesilir vs bu dertler hiç bitmez. Kışın şiddetli yağmur yağar yine elektrik kesilir vs
    Haziran 15 - Eylül 15 arasında işe gidip gelmek dışında evden pek çıkmamaya. Çıksak bile mahallemiz Bitez dışına pek gitmemeye çalışıyoruz.

Trafik konusunda alternatif kaçış noktası olmadığından herkes aynı yolları kullanıyor. Yukarıdaki tarihlerde buradaki trafik İstanbul'u aratır o kadar söyleyeyim

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kiralar ortalama ne durumda hocam acaba ?
    Hangi mahalle de oturacağın burada çok önemli.

Öncelikli olarak evini 12 ay kiraya verecek birini bulman gerekiyor. Size çoğu kişi sezonda 4 ay kiralayıp 2 senelik kira getiri klazandığı için 12 ay vermeye yanaşmıyor. 12 ay kiraya veren de mutlaka sizden yıllık peşin isteyecektir.

Bitez örnek ilan ki site içi değil havuz mavuz yok

Just a moment...

Nisan 2023 20.000TL

Mayıs 2023 20.000TL

Haziran 2023 30.000TL

Temmuz 2023 45.000TL

Ağustos 2023 45.000TL

Eylül 2023 30.000TL

Ekim 2023 20.000TL

Kasım 2023 20.000TL

SEZONLUK 01 Nisan-30 kasim 200.000TL

*Elektrik -Su kiracıya aittir.

Konacık - Merkezi olmakla beraber kötü komşu profiline sahip bir lokasyon - 13.000 lira

Just a moment...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Özet olarak evliysen, 2 kişi çalışıyorsanız ve ortalama üstünde bir maaş varsa keyifle yaşarsınız.

Tek kişinin çalıştığı ortalama bir maaşlı senaryoda Bodrum sizi çok değil 8-10 ay içerisinde eksi bakiyelerle bunalıma sokar gereksiz bir hayat stresi oluşur üstünüzde.

En basitinden kışın 35 lira bandında olan damacana su fiyatı yazın 60 lira oluyor

Ortalama mekanlarda bile bira fiyatları genelde 3 haneli.

Merkez marina civarında kokteyl içeyim dersen 250-300 bandında gezer.

Yalıkavak, Türkbükü falan yazın gitmek yürek ister plaj girişleri 1000+'dı kişi başı geçen sene.

Biz artık ha gayter yerlisi olduğumuz ve bağlantımız çok olduğu için bu fiyatlara maruz kalmıyoruz. Ama bu mertebeye ulaşana kadar uzun bir süre hoş geldin partisi oluyor maalesef

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2019'dan beri yaşıyorum

Kira fiyatlarını inceleme şansınız olmuştur diye düşünüyorum. Site içi olsun, havuz olsun 2+1 olsunlşar şuan 20.000 civarında yarım adanın mahallelerinde.

Yarımada'dan çıkayım Bodrum'a 25-30 dk mesafede olayım kafi derseniz mumcular da 5-6k civarında kiralık evler hala mevcut.

Istanbul'dan bile pahalı yaşaması. Yeme içme işleri kışın fena değil ama yazın fiyatlar 2-2,5 katına çıkabiliyor esnafsal ürünlerde.
    koray abi hizmetçi lazımmı?çay kahve servisi yaparım bahçe işlerini yaparım.maaş istemem kalıcak yer versen yeter

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özet olarak evliysen, 2 kişi çalışıyorsanız ve ortalama üstünde bir maaş varsa keyifle yaşarsınız.

Tek kişinin çalıştığı ortalama bir maaşlı senaryoda Bodrum sizi çok değil 8-10 ay içerisinde eksi bakiyelerle bunalıma sokar gereksiz bir hayat stresi oluşur üstünüzde.

En basitinden kışın 35 lira bandında olan damacana su fiyatı yazın 60 lira oluyor

Ortalama mekanlarda bile bira fiyatları genelde 3 haneli.

Merkez marina civarında kokteyl içeyim dersen 250-300 bandında gezer.

Yalıkavak, Türkbükü falan yazın gitmek yürek ister plaj girişleri 1000+'dı kişi başı geçen sene.

Biz artık ha gayter yerlisi olduğumuz ve bağlantımız çok olduğu için bu fiyatlara maruz kalmıyoruz. Ama bu mertebeye ulaşana kadar uzun bir süre hoş geldin partisi oluyor maalesef
    Fiyatlar maşallah düşman götüne
    1881 - 193

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)