User Tag List

Sayfa 6/8 İlkİlk ... 45678 SonSon
143 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Bodrumda yaşamak hakkında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bodrumda artık çok farklı değil.
    benim planım çanakkale falan
    ortaokulda Erdem diye bir arkadaş vardı metalurji mühendisi olmuş. 4 sene önce gittiğimde fotograflardan görüp yanıma gelmişti. 3-5 senedir ordayım demişti. Anne-baba vefat ettikten sonra Çanakkalede bir taş ocağı işletmesinden teklif gelince Ataköydeki 2 evi satmış, kız arkadaşına da var mısın diye sorup ok alınca orda bir "koy yarısı" almış. Akşam mesaisi 4.30da bitiyo ya tekneyle balığa, ya zıpkınla dalışa çıkıyorum demişti..
    Dipnot olarak:2çocuga ragmen saçında beyaz yoktu, ben muhtemelen 2-3 seneye kadar fedon gibi olurum.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Geçen sene tuhaf bir şekilde bazı frençayz firmaların fiyatı bile normal istanbul rakamlarından pahalıydı benim amca eniştenin evleri var çok şükür para vermiyorum otel falan ama geçen sene bir daha gelmem dedim çok ciddi diyorum pahalı öyle böyle değil bir insan yiyecek yer ararmı nereye baksam ortalama bir öğlen yemeği yiyicez öyle özel akşam yemeği falanda değil maksat karnımız doysun o kadar 300-500 tl den aşağı bulamamışdık yiğen dedi gel tavuk döner yiyelim sinir yaptım sanırım şekerimde düştü inat ettim evde yedim … yanımda Almanya’dan gelen yiğenim vardı ona bile pahalı geldi bunlar nasıl fiyatlar falan diyordu . Zaten gerisini xor fazla fazla yazmış bildiğin İstanbul gibi olmuş pandemi sonrası zaten bir göç almıştı şimdi büyük deprem sonrası özellikle İstanbul’da olabilecek denilen büyük depremden de uzaklaşmak isteyen insanlar tarafından bence bu benim şahsi fikrim sağlam bir göç daha parça parça alacaktır.. bu kadar ufak alanda yoğun nüfusun olması altyapı üst yapı deniz temizliği çevre temizliği sorunlarını da zaman içinde getirebilir ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen sene tuhaf bir şekilde bazı frençayz firmaların fiyatı bile normal istanbul rakamlarından pahalıydı benim amca eniştenin evleri var çok şükür para vermiyorum otel falan ama geçen sene bir daha gelmem dedim çok ciddi diyorum pahalı öyle böyle değil bir insan yiyecek yer ararmı nereye baksam ortalama bir öğlen yemeği yiyicez öyle özel akşam yemeği falanda değil maksat karnımız doysun o kadar 300-500 tl den aşağı bulamamışdık yiğen dedi gel tavuk döner yiyelim sinir yaptım sanırım şekerimde düştü inat ettim evde yedim … yanımda Almanya’dan gelen yiğenim vardı ona bile pahalı geldi bunlar nasıl fiyatlar falan diyordu . Zaten gerisini xor fazla fazla yazmış bildiğin İstanbul gibi olmuş pandemi sonrası zaten bir göç almıştı şimdi büyük deprem sonrası özellikle İstanbul’da olabilecek denilen büyük depremden de uzaklaşmak isteyen insanlar tarafından bence bu benim şahsi fikrim sağlam bir göç daha parça parça alacaktır.. bu kadar ufak alanda yoğun nüfusun olması altyapı üst yapı deniz temizliği çevre temizliği sorunlarını da zaman içinde getirebilir ..
    Bizim sitede kuyu olmasa yanmışız.

Arkadaşım Yalıçiftlik'de oturuyor. Yazın kesilen sularla baş edemedikleri için 5 tonluk galvaniz tanker aldılar komşularla ortak aidat üzerinden.

Pandemi de gelenlerin %35-40 civarı düzenini kurdu ve kaldı. Home office, okul nakil ıvız zıvır oturttu düzeni.

Bodrum'da deprem bölgesi ama adam diyor ki yıkılırsa tek katlı kendi evimin enkazından bir şekilde çıkarım. Istanbul'da oturuyor 20 katlı binada. Yazın tatile gelip düzeni kuracak %30-35 daha bekliyorum.

Pahalı olmasını geçiyorum. Alt yapı & üst yapı yakın gelecekte ciddi anlamda yetersiz kalacak ki şuan yazın rezalet.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şu evi alabileceğimden değil de aile içi kıskanma favorilerini paylaş WA grubu için favoriye almıştım 25 Şubat'da 28.500.000 lira'dan

Üzerinden sadece 1 ay geçti. Üzerinde 3.000.000 lira eklendi. Loto çıkarsa alacağım ama screen shot aldım 27'i masaya koyar elimi öptürürüm

Just a moment...

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    187 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu evi alabileceğimden değil de aile içi kıskanma favorilerini paylaş WA grubu için favoriye almıştım 25 Şubat'da 28.500.000 lira'dan

Üzerinden sadece 1 ay geçti. Üzerinde 3.000.000 lira eklendi. Loto çıkarsa alacağım ama screen shot aldım 27'i masaya koyar elimi öptürürüm

Just a moment...
    Üzerinde gömlek mangal yaparken havuz başında "Aşk Bodrumda yaşanıyor güzelim" çalacak deme keyfine hıammınaaaa
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Just a moment...
    nassı güzel bi rüya tanrım hiç uyanmasak
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Genel de sahil hizası Ege Akdeniz bu savaşın etkisi pamdeminin etkisi çok göç aldırdı bence.. Antalya’ya eylülde gittiğimde bunu bariz gördüm çok fazla Ukrayna Rus vardı. Ve ev kiraları İstanbul’u aratmıycak şekilde uçmuştu..
    Bodrum adı var bir popülerliği var ismi var marka gibi oldu ekstra fazla göç alır doğal olarak ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Just a moment...
    o paraya etrafı daha boş yerler de var başkan
    tez zamanda nasip olsun sana gönülden istedim valla
    25 koy masaya fazlasını isterse parça parça atarsın sehpanın üstüne

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o paraya etrafı daha boş yerler de var başkan
    tez zamanda nasip olsun sana gönülden istedim valla
    25 koy masaya fazlasını isterse parça parça atarsın sehpanın üstüne
    Tek tarafı boş kafi bize bide tabi Bitez de olması şart

Gidip bir loto yapıştırayım 46 olmak üzere https://www.millipiyangoonline.com/super-loto

Tutarsa Valentino Rossi dövme yaptırırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bence bu iş böyle gitmez çünkü insanlar barınıcak ev bulamıycak bu iş böyle giderse bu fiyat artışlarıyla hem kira hem satın alma için diyorum.. yani illa bu işin terse döneceği bana göre bence fiyatların çakılıcağı bir an gelicek ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence bu iş böyle gitmez çünkü insanlar barınıcak ev bulamıycak bu iş böyle giderse bu fiyat artışlarıyla hem kira hem satın alma için diyorum.. yani illa bu işin terse döneceği bana göre bence fiyatların çakılıcağı bir an gelicek ..
    Bu konu 1 Temmuz 2023'de birbirini vuran ev sahibi ve kiracılar ile tavan yapıp normale dönecek diye düşünüyorum.

"Haziran 2022 tarihinde konut kiralarına 1 yıl boyunca tüketici fiyat endeksindeki 12 aylık değişim oranlarının ortalaması yerine yüzde 25'lik bir üst sınır getirilmişti. Bu süre 1 Temmuz 2023'de sonra erecek ve ev sahibi ile kiracı yeni rakamı belirleyecek."

Birde gündemde aşağıdaki durum var. Bakalım bu ne olacak.

"Son iddia ise kiralara limit getirilmesine yönelik oldu. İllere ve semtlere yönelik rayiçlere göre belirleneceği iddia edilen kiraların 2 bin ila 5 bin TL arasında olacağı konuşulmaya başlandı.

Son iddia ise kiralara limit getirilmesine yönelik oldu. İllere ve semtlere yönelik rayiçlere göre belirleneceği iddia edilen kiraların 2 bin ila 5 bin TL arasında olacağı konuşulmaya başlandı.
    Limiti aÈ™ımı olan evlerde ev sahiplerine ilk etapta 300 bin TL ceza, suçun tekrar etmesi halinde meskenin 2 yıl süreyle mühürlenmesi gündemde."

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Just a moment...
    Benim de favorim bu ev. Yoğunluktan uzak olduğu için de artı. Fiyatı çok çok daha uygunken baktık, önündeki elektrik direği fotoğraflardaki gibi masum değil. Baya tüm manzarayı kapatıyor.

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alokasyonu şahane olmuş. Sırtını bir dağa yaslamış gibi ve adaya konumlanmış gibi duruyor gerçekten.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ofiste boşta kaldıkça sarı sitede geziyorum, ana sayfada denk geldikçe tekrar tekrar bakıyorum cidden çok iyi ev.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bende tam aksine klasik Bahçeli ufak zeytinliği falan olursa ufak tavuk falan besleyebiliceğim minik bir alan meyve ağaçları biraz organik yaşama dönük bir alanı tercih ederim arabamı motorumu içeri sokabileceğim bir alanı olsun yeterli .. denize kumsala gitmek istesem arabam var motorum var giderim 5-10 dakka da zaten ..

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yahu ne yaşaması hayatta kalıyoruz sadece

110k kreş parası istediler. Dedim iş bulma garantisi var mı ? Leyla 3 yaşında
    Askerde hazir yurtdisindsyken hiç gelemyecektin kek borek pasta mis gibi giderdin. Yeminle su fiyatlari gördükçe zaten yapasım olmauan bebe iyice iceri kaciyo
    1881 - 193

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 sayfa okudum halen daha yıllık kirası sandığım 6 milyon olan villanın aylık 6 milyon olmasını atlatamadım. Mideme oturdu bunla sahur yaparım artık ben.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    6 milyon aylık kira vericeğime yurtdışından 1 milyona 5-6 yaşında en kral yatı alır marinaya da günlük bilmiyorum fiyatları ama herhalde 3-4 bin tl tutar merkez marina Turgutreis deki daha ucuzdur büyük ihtimal 2 bin falan olabilir ayda geldin 90 bine denizin tam ortasında Bodrum’un tam içindesin en elit yerlerinden birindesin ..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)