User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
101 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Tek taş pırlanta

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    izmirde önceden aldığımız pırlantanın değerini biçtirebileceğimiz biryer tavsiyesi alabilirmiyim
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı caglarcb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek taş, pırlanta olayında her zaman markadan yana olun derim bende. Bilmediğin, kuyumcular çarşısı, arkadaş, eş dost işi şeyler de arada uçurum olan fiyatlara yanaşmayın. 6000 TL'lik mağaza fiyatı olan tektaşı sen 2500 liraya alamazsın. Öyle bi dünya yok. Bundan bir hafta önce; 0,23 karat, E renginde, brilliant kesim, VS1 berraklığında, V montür yüzük aldım kız arkadaşıma. Aldığım ilk tektaş pırlanta da değil. Ödediğim fiyat 2600 tl. HRD uluslararası sertifikalı. X bir firmanın değil, türkiyenin en büyük kuyumcu mağazası bu aldığım yer. Sertifikayı; belçika müşteri hizmetlerini aratarak doğrulattım, yetmedi bendeki sertifika ile teyit etmek için pdf olarak mail adresime yönlendirilmesini istedim. Gönderdiler sağolsunlar. Kimisi montüre sertifika veriyor, kimisi aksesuar olarak sertifika düzenliyor, kimisi taşa veriyor, kimisi de kağıt parçası olarak sahtesini veriyor. Gideceksin güvendiğin ismi olan bir kuyumcuya, diyeceksin ki ben uluslararası geçerli sertifikasını da istiyorum, bunu beğendim, söyle fiyatını. Yok efendim sertifika bi işe yaramaz, Türkiye'de geçerli değil bilmem ne kelime oyunlarına gelme. Benim de işim satış. Mağazacılıkta dürüst olman imkansız. Ben çok araştırdım. Her ülke piyasasına baktım. Borsasına kadar indim işin. O şekilde karar verdim. Yine diyorum. Kimseyi dinleme; git ismine, kurumsallığına güvendiğin muhattap bulacağın bi firmaya sor. " Bizim ahmet abi aynısını X fiyata yapardı yeaa, çok vermişin olm" diyenlere aldanma. Altın değil aldığın, pırlanta. O ahmet abiden swarovski taşı alırsın, hemde sözde hrd sertifikalı sonra üzülürsün. Gerek yok.

Peki aldığın taşın o sertifikadaki taş olduğunu nerden biliyorsun? Ok sertifika gerçek ama taş o taş değilse?

İşte o yüzden GIA tercih edin laser inscription ile sertifika no taşın içine işli. Kendi gözünüz ile görün. 6000 mağaza fiyatı olan taşı 2500e alabilirsin. Bu iş aynı borsa gibi taşın uluslararası raiçi belli rapaportta aynı şu şekilde:

Ama 0.5 ye kadar hangisi gözünüze hoş gözüküyorsa bütçenize uyuyorsa alın gitsin. Renk,Cut,berraklık,florasans değeri çok fark etmez...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne yazık ki tüm bunlarıda evlilik teklifi öncesi bizim at hırsızı kuyumcular(sözüm meclisten dışarı) yüzünden öğrenmiş bulunmaktayım. Ama bu sayede çok güzel bir taş aldım. 3xEX VVS1 E Color No flor 1.01Ct. GIA

Le10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonuç olarak neye vardık şimdi 0.30 carat ederi ne

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Le10ur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok ıyı almıssınız hocam bıze de oyle yardımcı olacak bulsak ıyı olacak
    http://bydiamond.com.tr/ buradan aldım, istersen iletişime geçebilirsin, bide nakit aldım o farkda var

gambit49 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ankara icin pm attim.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kodlardan vs hiç bir şey anlamıyorum.benim hatunda anlamaz zaten konuyu takip ediyorum bir ay sonra banada giricek bu tek taş muhabbeti

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onca sene kuyumculuk yaptım bana çok anlamsız geliyor bit kadar taşa o kadar para vermek.
    Zaten artık zirkonu bile pırlanta gibi kesebiliyorlar. Hanım babası pırlantacı olmasına ragmen sevmiyor taş işlerini de çok girmedi Allahtan
    I color pırlanta alacağıma zirkon alırım en azından daha beyaz. Bu arada küçük taş için berraklığa renge çok takılmayın. 0.50 üzeri taşta ufak ufak göze gelmeye başlar 0.20 taş VS olsa ne olur SI olsa ne olur.
    H veya G vs1 iyidir imkan varsa 0,50-0,60 F VVS en güzeli. 0.30 altı taş çok ufak duruyor 30-50 arası iyidir ama hrd sertifikalı taş için 18k olarak 4-5k gözden çıkartmak gerek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ümitköy İş bankasının karşısında Kuyumcu Burhan var. Esnaftır, fiyatları balon değildir, malı iyidir. Göz atabilirsiniz..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kuyum piyasasında guvenilir dostlarınız var ise en guzel tası en guzel fiyata alırsınız.

onun dısında bu iste cok dalavere donuyormus bende icine gire cıka ogrendim. ya bilindik isim yapmıs firmalara fazladan 1-2 bin tl gomulup kafa rahat olacak yada güvenilir insanlarla calısacaksın.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çıkarın çıkarın çıtayı göklere çıkartın
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

fatihdurutuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar izmir içi yardımcı olabilirim bende markaya sertifikaya fuzuli para ödemek bence gereksiz arkadaşlarında dediği gibi güvenebileceğiniz bir yerden sertifikasız bir ürün almanız daha mantıklı zaten değerli taş makinaları var adam gibi yerlerde müşteriye verirken taşı test edip öyle yapıyorlar şahsen biz öyle yapıyoruz. Önemli olan garantili mal almak yarın bürgün taş düşerse mıhlamacının hatasından dolayı biz karışamayız bir yere vurulmuş ondan düşmüş denmesin yani. Dediğim gibi ihtiyacı olan varsa izmir içi pm atsın ya ben yardımcı olurum direk yada yönlendiririm

MuratCan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu dediklerinizden hiçbişi anlamadım ama bende alıcam bu ara.. Antalyadan yardımcı olabilicek arkadaş varsa pm atarsa sevinirim
    MCT 106
    '11 GP evo dizel ===>
    '02 Corsa C GSI 1.8 ===>

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EmrE-35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne yazık ki tüm bunlarıda evlilik teklifi öncesi bizim at hırsızı kuyumcular(sözüm meclisten dışarı) yüzünden öğrenmiş bulunmaktayım. Ama bu sayede çok güzel bir taş aldım. 3xEX VVS1 E Color No flor 1.01Ct. GIA
    Hocam ne kadara geldi bu özelliklerdeki bir taş? Rica edersem pm atabilir misin?

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Taş işi kesinlikle tanıdıkla halledilecek iş .. Netten bakmayın kafanız karışır .. Aynı büyüklükte aynı temizlikte aynı kesim taşı 2-3-4-5-6 bin liraya görebiliyorsunuz Benim aldığımın değeri 6000 civarı (markalarda öyle ben direk tanıdıktan üretildiği labaratuardan aldım daha uyguna...) 0.41 lik ama tertemiz taş... geçen arkadaş eşine 0.50 almış ama daha ucuz benim 0.41 den fiyatı , yan yana bi geldi hatunlar arkadaşın ki parlamıyor gibi bizimkisinin yanında , bizimkisi 10 metre öteden farkediliyor ışıl ışıl diğeri sönük kalmış büyük olmasına rağmen.. güya 0.50.. o yüzden çok dikkat edin çok karışık işler bunlar.Bide emin olun taktığınız hatun kendi kuyumcusuna gösteriyor o taşı...
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    guncel var mı alan eden bugn bı arkadasa 23 carat ı unlu bı magazadan 3400 e vermısler yazık gunah

cgnozdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tunacan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ümitköy İş bankasının karşısında Kuyumcu Burhan var. Esnaftır, fiyatları balon değildir, malı iyidir. Göz atabilirsiniz..
    eskiden galeriada mıydı?
    What Goes Around,Goes Around

TolgaEsentepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cepa ariş den aldım ben g color 40 karat güzel bi fiyata. sitede bayram serdar arkadaş yardımcı olmuştu sağolsun
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaEsentepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cepa ariş den aldım ben g color 40 karat güzel bi fiyata. sitede bayram serdar arkadaş yardımcı olmuştu sağolsun
    tolga ne kadara aldın pm den paylasırsan sevınırm

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)