User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
84 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Askerlik hakkında

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Askerlik hakkında

Merhabalar abilerim kardeşlerim;
    Konu askerlik olunca forumun tecrübesine dayanarak sizden yardım istiyorum, fikirleriniz benim için çok önemli
    Askerlik kapıya dayandı, bildiğiniz üzere yurtdışında yaşıyorum.
    Bendede küçüklükten beri bir askerlik hevesi vardı, birde "Uzman Çavuş" olmak istiyordum ama nasip olmadı.
    Ben askerlik yapmayı çok istiyorum ama yakın arkadaşlarım buralar bildiğin gibi değil diyorlar.
    Hele birde son zamanlarda duyduğum devrecilik vb işler canımı sıkmaya başladı.
    Aklıma takılanlar özellikle bunlar;
    -Devrecilik hala devam ediyormu
    -Bizden bir üst rutbenin her dediğini yapmak zorundamıyız
    -Görev dağılımlarında adaletsizlik varmı
    Tecrübeli abilerim birde en çok takıldığım mevzu küfür mevzusu, zira karşıdaki kişinin rutbesi farketmez ağır bir küfür ederse "kesinlikle ve kesinlikle" cinayet işlerim.
    Birde benden küçük olmasına rağmen bir üst diye artislik yapmaya kalkarsa dayanamam kesinlikle.
    Ve en önemlisi bana karşı veya başkasına karşı haksızlığı kesinlikle tahammül etmem.
    Ben oraya asgerlik yapmaya gidiyorum sonuçta amelelik yapmaya değil.
    "Yakın zamanda asgere gitmiş-giden vb abilerim varsa yardım edebilirmi şu anda asgeriyede durumlar nasıl, gitmelimiyim yoksa biraz daha bekleyeyimmi???

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Devrecilik halen devam ediyor
    Komutanların dediğini yapmak zorundasın. Elbette emirler askeri hukuk dahilinde olmalı
    görev dağılımlarında adaletsizlik var
    küfür ederler, cinayet de işlemezsin. binlerce insan bunu söyleyerek gitti, küfür ederek döndü
    haksızlığa tahammül etmez isen, discoda vakit geçirirsin. hem küfürde hem de haksızlıkta sessiz kalmayı öğrenirsin bir kaç ay içinde..
    askerde yaş değil kıdem vardır. sen daha büyüksün diye daha saygın ya da daha tecrübeli değilsin
    beklesen de değişen bir şey olmaz, yaşın ilerledikçe yaşadıkların daha ağır gelir o kadar

braga26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devrecilik her yerde yok ancak onun yerine sıracılık var
    senden üst rütbelinin her dediğini yapmak zorundasın ki askerliğin en önemli kuralı budur emir sorgulanmaz yapılır.Hatalı olan bi emir verilse dahi yapılır daha sonra itiraz edilir
    görev dağılımlarında sıracılık devam ettiği için adaletsizlik var
    Genel olarak yaşça büyük olan kişiye saygı gösterilir ancak bunu her askeri birlik için söyleyemeyiz çeşit çeşit insan var *****.
    Elinizde imkan varsa bırakın vatan millet sakarya muhabbetini yapmayın askerlik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devrecilik halen devam ediyor
    Komutanların dediğini yapmak zorundasın. Elbette emirler askeri hukuk dahilinde olmalı
    görev dağılımlarında adaletsizlik var
    küfür ederler, cinayet de işlemezsin. binlerce insan bunu söyleyerek gitti, küfür ederek döndü
    haksızlığa tahammül etmez isen, discoda vakit geçirirsin. hem küfürde hem de haksızlıkta sessiz kalmayı öğrenirsin bir kaç ay içinde..
    askerde yaş değil kıdem vardır. sen daha büyüksün diye daha saygın ya da daha tecrübeli değilsin
    beklesen de değişen bir şey olmaz, yaşın ilerledikçe yaşadıkların daha ağır gelir o kadar
    Tam olarak böyle detaylı bir cevap arıyordum, teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı braga26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devrecilik her yerde yok ancak onun yerine sıracılık var
    senden üst rütbelinin her dediğini yapmak zorundasın ki askerliğin en önemli kuralı budur emir sorgulanmaz yapılır.Hatalı olan bi emir verilse dahi yapılır daha sonra itiraz edilir
    görev dağılımlarında sıracılık devam ettiği için adaletsizlik var
    Genel olarak yaşça büyük olan kişiye saygı gösterilir ancak bunu her askeri birlik için söyleyemeyiz çeşit çeşit insan var *****.
    Elinizde imkan varsa bırakın vatan millet sakarya muhabbetini yapmayın askerlik
    Sıracılıkta devreciliğin sadece adının değiştirilmiş hali galiba.
    Maddi imkan konusunda sorunum yok ama bilemiyorum.
    İnsanların çoğu "şu an askerlik sadece bir üstünün emirlerini yerine getirmekten başka bişey değil" diyor.
    Birde sorumluluk sahibi birisi değilim, daha doğrusu ailem sağolsunlar bir elimi sıcak sudan soğuk suya sokmadı.
    Hayatımda toplasanız 2 hafta çalışmadım.
    Bu yüzden sorumluluk sahibi değilim. Özellikle bendeki bu tembellik yüzünden çok zorlanırsın diyen çok oldu.

!KO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıracılıkta devreciliğin sadece adının değiştirilmiş hali galiba.
    Maddi imkan konusunda sorunum yok ama bilemiyorum.
    İnsanların çoğu "şu an askerlik sadece bir üstünün emirlerini yerine getirmekten başka bişey değil" diyor.
    Birde sorumluluk sahibi birisi değilim, daha doğrusu ailem sağolsunlar bir elimi sıcak sudan soğuk suya sokmadı.
    Hayatımda toplasanız 2 hafta çalışmadım.
    Bu yüzden sorumluluk sahibi değilim. Özellikle bendeki bu tembellik yüzünden çok zorlanırsın diyen çok oldu.
    gideceğin yere göre değişir banada askerde goruceksın sen dediler senelerce parmak arası terlık deniz şortuyla askerlik yaptım

devrecılık gıdecegın yere gore olabılır ama sıracılık hemen heryerde var sıracılıktan korkma gidince sende seversın sıran geçince
    üsttün dediklerini yapmak zorundasın
    küfür aşırı derecede yok ana bacı tarzı dediğimiz küfürler yok üstlerden askerler arası oluyo oda onunu kesersın zaten
    görev dağılımında adaletsizlik sana bağlı ortama bağlı herkes saftır bi iki akıllı çıkar butun işler saflara girer gideceğin yere bağlı değişir buda
    bende dıyodum dayanamam asarım keserım orda hıkaye emın ol yapamayacagından değil elıne bısey gecmıcek bosuna ozgurlugunden uzak kalacaksın

İlker G.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yani zorlanırsın tabiki kolay olmuyor ancak alışman kolay olur çöp toplarsın tuvalet temızlersın askerlik su an askerlerın nobete gıttıgı gerı kalan zamanda angarya işleri yaptıgı boylelıkle 12 ayı bıtırdıgı bı düzenden ibaret sporu çok olan bi birliğe düşersen sıkıntı 3km techizatlı koşu ilk zaman kasar biraz (teçhizat 4.5 kg silah 1 litre matara.5 adet boş şarjör yaklaşık 1 kg agırlıgında kompozit başlık askeri elbise ve bot süre 14.5 dk maksimum) 4 yıl askerlık tecrubem var aklına farklı seyler takılırsa cevap verebılırım

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Askerliği nerede yapacağına bakar iş.

Ben 29 yaşında uzun dönem gittim. Doğru yerde, doğru zamanda olup kimseyle dalaşmadım. Kimseyle sorun yaşamadım, kimsede bana devrecilik yapmadı. Akıllı olup uyanık olmazsan rahat edersin. Bu arada acemiliğimi Manisa'da yaptım.

Usta birliğinin ilk 2 ayı Ankara'daydım. Orda da durum farklı değildi. Hatta acemeliğe göre şartlar daha iyiydi.

Son usta birliğim Belçika'ydı. O kısmı anlatmayayım

cuneytturkoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende daha yapmadım ama bi abim askerde mantık aranmaz bunu unutma demişti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben 29 yaşında uzun dönem gittim. Doğru yerde, doğru zamanda olup kimseyle dalaşmadım. Kimseyle sorun yaşamadım, kimsede bana devrecilik yapmadı. Akıllı olup uyanık olmazsan rahat edersin. Bu arada acemiliğimi Manisa'da yaptım.

Usta birliğinin ilk 2 ayı Ankara'daydım. Orda da durum farklı değildi. Hatta acemeliğe göre şartlar daha iyiydi.

abi yanlıs hatırlamıyosam acemiliği aynı yerde yapmıstık seninle manisa batıkışlamıydı ?

İlker G.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı !KO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi yanlıs hatırlamıyosam acemiliği aynı yerde yapmıstık seninle manisa batıkışlamıydı ?
    Ben Alaşehir'de ulaştırma askeriydim kardeşim. Sanırm Manisa şehir olarak aynı diye öyle aklında kalmış. Ama fark etmiyor, her türlü canını okuyorlar adamın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Alaşehir'de ulaştırma askeriydim kardeşim. Sanırm Manisa şehir olarak aynı diye öyle aklında kalmış. Ama fark etmiyor, her türlü canını okuyorlar adamın
    ya ben karıstırdım yada manısanın havasıyla alakalı bıseyler demiştin bana gitmeden

baktımda dogru hatırlıyomusum manısanın serin havasıyla alakalı konusmusuz http://www.techturkey.com/forum/arch.../t-170588.html

İlker G.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya ben karıstırdım yada manısanın havasıyla alakalı bıseyler demiştin bana gitmeden

baktımda dogru hatırlıyomusum manısanın serin havasıyla alakalı konusmusuz http://www.techturkey.com/forum/arch.../t-170588.html
    Hafızan benden iyi valla. Benimki biraz balık cinsi

Manisa bir liman ben ise bir gemi
    Bir daha uğrarsam öpsünler beni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hafızan benden iyi valla. Benimki biraz balık cinsi

Manisa bir liman ben ise bir gemi
    Bir daha uğrarsam öpsünler beni
    aahah spil dağına az sövmedim biyere sabah 10da gunes doğarmı ya

İlker G.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aahah spil dağına az sövmedim biyere sabah 10da gunes doğarmı ya
    Bizde normal saatinde doğardı ama doğmasın diye dua ettiğimizi bilirim

Kulakları çatlayıp kayanayandan tut, bayılana kadar....
    Bir gün biri bayıldığında yüzbaşı gelip baygın askeri azarlarken anladım, biz sadece bir kamuflajdık. İçini kimin doldurduğunun en ufak önemi ve değeri yoktu. Kafaya koydum kurtulmayı ve o gazla lisansın son dönemi askerde bitirdim. Fakat Belçika çıkınca kısalsın diye başvuru yapmadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende orda yaptım acemiliği ama inzibat taburunda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gideceğin yere göre değişir banada askerde goruceksın sen dediler senelerce parmak arası terlık deniz şortuyla askerlik yaptım

devrecılık gıdecegın yere gore olabılır ama sıracılık hemen heryerde var sıracılıktan korkma gidince sende seversın sıran geçince
    üsttün dediklerini yapmak zorundasın
    küfür aşırı derecede yok ana bacı tarzı dediğimiz küfürler yok üstlerden askerler arası oluyo oda onunu kesersın zaten
    görev dağılımında adaletsizlik sana bağlı ortama bağlı herkes saftır bi iki akıllı çıkar butun işler saflara girer gideceğin yere bağlı değişir buda
    bende dıyodum dayanamam asarım keserım orda hıkaye emın ol yapamayacagından değil elıne bısey gecmıcek bosuna ozgurlugunden uzak kalacaksın
    Şans işi deyinsene
    Arada böyle afederseniz ***** komutanlar oluyor işte onlara ciddi manada sinir oluyorum.

Alıntı braga26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani zorlanırsın tabiki kolay olmuyor ancak alışman kolay olur çöp toplarsın tuvalet temızlersın askerlik su an askerlerın nobete gıttıgı gerı kalan zamanda angarya işleri yaptıgı boylelıkle 12 ayı bıtırdıgı bı düzenden ibaret sporu çok olan bi birliğe düşersen sıkıntı 3km techizatlı koşu ilk zaman kasar biraz (teçhizat 4.5 kg silah 1 litre matara.5 adet boş şarjör yaklaşık 1 kg agırlıgında kompozit başlık askeri elbise ve bot süre 14.5 dk maksimum) 4 yıl askerlık tecrubem var aklına farklı seyler takılırsa cevap verebılırım
    O zaman yemekhane, şoförlük, İmamlık vb işer daha kolay oluyor galiba.
    Spor olayının kasacağına eminim, yalnız spor olayında zorlanmamak için asgerliğe başlamadan sabah koşu vb aktivitelerin faydası olurmu?
    Aklıma takılan olursa size sorarım, sağolun teşekkür ederim.

"Askerlik şans işi" cümlesine çıkıyor sonuç o zaman, gerçi pek cümle olmadı ama
    Bu arada ilk defa akıllılıkla uyanıklık arasındaki farkı cümlede kullanan birisini gördüm.
    Askerlik konusunda yurtdışı hikayelerini kimse anlatmıyor nedense

Alıntı cuneytturkoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende daha yapmadım ama bi abim askerde mantık aranmaz bunu unutma demişti.
    Benimde yakın bi abime komutanın birisi küfür edince komutana silah çekmişti.
    Ondan sonra komutanla silahları bırakıp kapışmışlardı.
    Sonuç ikiside hastanelik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hoca sen fransada hangi şehirdesin, küçük bir yer mi, çık gez, iş ara... oturum vs almaya çalışsan..

Network - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Askere gitme zorunluluğunuz var ise gidin, bu meraklı sorular güzel tabi ama kesin sonuca götürmeyecektir...
    Şu şartlarda gözüken en iyi seçenek yurtdışında yaşamış olmanızın verebileceği avantajlar, oda işe yarayacak bir yerde olursanız...

Onun haricinde elbetteki her türlü adi, pislik olay da var, güzel şeyler de var sonuçta yüzbinlerce insandan oluşan kocaman bir yapı, herşey mümkün...
    Sorumluluklarınızı güzel güzel yerine getirin sorun olmaz...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)