User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
42 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Seat leon 1.6 TDİ Dsg arefesi

Wankel Batu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _AS_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -Adam start stop devreye girmesin diye frene yarım basar araç hırt hırt gitmeye çalışır vay efendim bu araba kalkarken titriyor.

-Yokuş aşağı, yokuş yukarı park ederken aracı hort diye p ye alır bırakır 1300-1500 kilo şanzımana biner p den d ye alırken o yükü viteste bile hissedersin. Sonra vay efendim dsg bozuldu 1 kez mekatronik 2 kez kavrama değiştirdim.

-ileri geri hızlı manevralarda araç durmadan vites geçişi yapıp arabayı hoplata hoplata kaldırırsın. Yav bu araba vites geçişlerinde vuruyor olur.

-Aracı makas atıcam diye d'de veya s'de fark etmez torku korumak için vtec gibi bas çek yapıp gazlarsın (illa böyle bir halt yiyeceksen al manuele) kararsız davranışlardan dsg mala bağlar 4 e mi atıyım 3 te mi kalıyım diye düşünür durur. Kararsız gaz hareketleri dsg nin en büyük düşmanlarından. Sonra vay efendim. Servise götürdüm iyi niyete soktular ama para alıyorlar niye alıyorlar...

-Yazılım yapılır tork vurmuş 350nm'ye ki bu 7 ileri kuru kavramalarda tecavüz gibi birşey gözümde. Sonra; aracı servise götürücem dgs'yi garantiye nasıl alırım....

Bu şekilde 100lerce örnek var piyasada.

DSG'nin en sorunsuz şanzıman olduğunu kimse iddaa etmiyor ama normal kullanımda öyle sıkıntı çıkartan bir şanzıman değil. Trafikte "şanzıman ısında bekle" diye uyarı veren yüzlerse tek kavrama çift kavrama şanzıman markası ile dolu. Hangi DSG'den böyle şikayet duyulmuş?

Bu kadar itin bir tarafına sokmaya gerek yok muadil çift kavrama satan markaların otomatik vites satış rakamları bu kadar fazla olsaydı (DTC, EDC, Powershift vs.) görün ısınma nasıl oluyor vuruntu nasıl oluyor.

Bu arada ne alacak adam biri söylesin bana premiumları saymadan?
    yukarıda ki çift kavramaların daha sorunsuz olduğunu iddaa edecek biri var mı?
    Yoksa gitsin yarı otomatik ileri geri içerde namaz kıldıran araç mı alsın,
    Ya da tork konvertörlü 2 lt fazla yakan mı alsın,
    Ya da cvt alıp 5000'e sabitleyip uzaya çıkıyor hiss mi yaşasın?
    valla tam yazmak isteyipte usendigim seylerin hepsini yazmissiniz tebrikler
    Best German Engineering

Vorsprung durch Technik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsan gibi kullanmayan ama normal bi insan evladının(TR'deki alım gücünü kastediyorum) alamayacağı türlü türlü arabaları alıp, içine bi güzel edip, yazılım manyağı yapan bi ton insan tanıyorum. Sonra sırayla b.k atmalar... O kötü bu kötü. Sen çok iyisin ya..doğru.
    Kısacası, mal kıymeti bilmiyoruz.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _AS_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -Adam start stop devreye girmesin diye frene yarım basar araç hırt hırt gitmeye çalışır vay efendim bu araba kalkarken titriyor.

-Yokuş aşağı, yokuş yukarı park ederken aracı hort diye p ye alır bırakır 1300-1500 kilo şanzımana biner p den d ye alırken o yükü viteste bile hissedersin. Sonra vay efendim dsg bozuldu 1 kez mekatronik 2 kez kavrama değiştirdim.

-ileri geri hızlı manevralarda araç durmadan vites geçişi yapıp arabayı hoplata hoplata kaldırırsın. Yav bu araba vites geçişlerinde vuruyor olur.

-Aracı makas atıcam diye d'de veya s'de fark etmez torku korumak için vtec gibi bas çek yapıp gazlarsın (illa böyle bir halt yiyeceksen al manuele) kararsız davranışlardan dsg mala bağlar 4 e mi atıyım 3 te mi kalıyım diye düşünür durur. Kararsız gaz hareketleri dsg nin en büyük düşmanlarından. Sonra vay efendim. Servise götürdüm iyi niyete soktular ama para alıyorlar niye alıyorlar...

-Yazılım yapılır tork vurmuş 350nm'ye ki bu 7 ileri kuru kavramalarda tecavüz gibi birşey gözümde. Sonra; aracı servise götürücem dgs'yi garantiye nasıl alırım....

Bu şekilde 100lerce örnek var piyasada.

DSG'nin en sorunsuz şanzıman olduğunu kimse iddaa etmiyor ama normal kullanımda öyle sıkıntı çıkartan bir şanzıman değil. Trafikte "şanzıman ısında bekle" diye uyarı veren yüzlerse tek kavrama çift kavrama şanzıman markası ile dolu. Hangi DSG'den böyle şikayet duyulmuş?

Bu kadar itin bir tarafına sokmaya gerek yok muadil çift kavrama satan markaların otomatik vites satış rakamları bu kadar fazla olsaydı (DTC, EDC, Powershift vs.) görün ısınma nasıl oluyor vuruntu nasıl oluyor.

Bu arada ne alacak adam biri söylesin bana premiumları saymadan?
    yukarıda ki çift kavramaların daha sorunsuz olduğunu iddaa edecek biri var mı?
    Yoksa gitsin yarı otomatik ileri geri içerde namaz kıldıran araç mı alsın,
    Ya da tork konvertörlü 2 lt fazla yakan mı alsın,
    Ya da cvt alıp 5000'e sabitleyip uzaya çıkıyor hiss mi yaşasın?
    Birebir bu şekilde araç kullanan bilkentli tiplerin bmwleri ya da mercedeslerinin şanzımanları bozulmuyor ama, sadece dsgleri bozuluyor

Bellemişsiniz dsg, her şeyi japona çevirmeye çalışıyosunuz. Alakası yok. Bmwnin zf şanzımanları gayet hoş. mercedesinkiler de. bunlar da alman. vw grubunun dsgsi boktan bir şanzıman işte. Savunulacak bir yeri yok, marka fanatizminin gereği de yok diye düşünüyorum. Ben bunların hiç birini almam orası ayrı, fakat benim japon araçlarını sevmem bmwnin ya da mercedesin şanzımanının iyi, vag grubun dsgsinin kötü olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Bu arada edc fluence ve clio artık jetta ve polo kadar var piyasada. Hiç bir kötü şey duymadık. 2013 bmw 118i var bizde. Eşeğe biner gibi binip gazlıyoruz. Sıkışık trafiğe de giriyoruz. Bir de yazılımlı araç. Hiç bir sıkıntısı yok şanzımanın.

Sıkışık trafik dışında otomatik araç niye alayım zaten? Sıkışık trafikte de şanzıman ısındı uyarısı vermek ne demek? Nerede kullanacağız biz bu aracı o halde? Otoyolda benim arabam manuel olsa ne olmuş, atarım 6ya 500km yol giderim zaten.

Dsg dünyanın en kötü şanzımanıdır. Oldukça sorunludur, kullanırken bile tedirgin oluyorsun. Ben anneme otomatik araç alacaksam gidip dsg araç almam mesela. Şimdiye kadar kullandığı otomatik araçlar honda ve peugeottu, aynı o şekilde kullanırsa her hafta servise gider dsg şanzıman. E otomatik aracı da anneler, eşler kullanacak zaten. O yüzden satıyor. Bu kullanıcı profilinde evden çıkıp kuaföre giderken milisaniyede vites atsa ne olur? Honda gibi bekleyerek atsa ne olur? Zaten araç 120 hp 150hp. Bir ferraride durumu anlıyorum, lamboda anlıyorum milisaniyelik vites geçişini, ama o araçta da sorun çıkarması problem değil çünkü asıl amaç performans. Vw golf alacaksın, sıkışık trafikte kullanacaksın. 160hp araba 1300kilo. Ben bununla şehirde trafiğe çıkacağım, bunun benim için vites atma süresi mi önemli sorunsuz olması mı? 160hp ile pistte süre mi yapmaya çalışacağım?

Yoluyorlar sizi. Kullanıyorlar. Yapmayın isterim, uğraşmayın dsg ile isterim, çünkü hepimiz bu vatanda kardeşiz. Boşa saçmayalım zar zor kazandığımız parayı isterim, ama tabi her koyun kendi bacağından, param var sana ne lan derseniz de bir şey diyemem...
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

HG6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boş boş marka fanatikliği yapmaya gerek yok dizel golf leon vs hızlı vites atsa ne olur atmasa ne olur Allah aşkına az mantıklı olun. Bu şanzıman sorunlu işte bu kadar basit zaten sorunlu olmasa golfe 100k tl isteyen zihniyet o kavramalarınızı iyi niyet garantisi altına alır mıydı sanıyorsunuz?

_AS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birebir bu şekilde araç kullanan bilkentli tiplerin bmwleri ya da mercedeslerinin şanzımanları bozulmuyor ama, sadece dsgleri bozuluyor

Bellemişsiniz dsg, her şeyi japona çevirmeye çalışıyosunuz. Alakası yok. Bmwnin zf şanzımanları gayet hoş. mercedesinkiler de. bunlar da alman. vw grubunun dsgsi boktan bir şanzıman işte. Savunulacak bir yeri yok, marka fanatizminin gereği de yok diye düşünüyorum. Ben bunların hiç birini almam orası ayrı, fakat benim japon araçlarını sevmem bmwnin ya da mercedesin şanzımanının iyi, vag grubun dsgsinin kötü olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Bu arada edc fluence ve clio artık jetta ve polo kadar var piyasada. Hiç bir kötü şey duymadık. 2013 bmw 118i var bizde. Eşeğe biner gibi binip gazlıyoruz. Sıkışık trafiğe de giriyoruz. Bir de yazılımlı araç. Hiç bir sıkıntısı yok şanzımanın.

Sıkışık trafik dışında otomatik araç niye alayım zaten? Sıkışık trafikte de şanzıman ısındı uyarısı vermek ne demek? Nerede kullanacağız biz bu aracı o halde? Otoyolda benim arabam manuel olsa ne olmuş, atarım 6ya 500km yol giderim zaten.

Dsg dünyanın en kötü şanzımanıdır. Oldukça sorunludur, kullanırken bile tedirgin oluyorsun. Ben anneme otomatik araç alacaksam gidip dsg araç almam mesela. Şimdiye kadar kullandığı otomatik araçlar honda ve peugeottu, aynı o şekilde kullanırsa her hafta servise gider dsg şanzıman. E otomatik aracı da anneler, eşler kullanacak zaten. O yüzden satıyor. Bu kullanıcı profilinde evden çıkıp kuaföre giderken milisaniyede vites atsa ne olur? Honda gibi bekleyerek atsa ne olur? Zaten araç 120 hp 150hp. Bir ferraride durumu anlıyorum, lamboda anlıyorum milisaniyelik vites geçişini, ama o araçta da sorun çıkarması problem değil çünkü asıl amaç performans. Vw golf alacaksın, sıkışık trafikte kullanacaksın. 160hp araba 1300kilo. Ben bununla şehirde trafiğe çıkacağım, bunun benim için vites atma süresi mi önemli sorunsuz olması mı? 160hp ile pistte süre mi yapmaya çalışacağım?

Yoluyorlar sizi. Kullanıyorlar. Yapmayın isterim, uğraşmayın dsg ile isterim, çünkü hepimiz bu vatanda kardeşiz. Boşa saçmayalım zar zor kazandığımız parayı isterim, ama tabi her koyun kendi bacağından, param var sana ne lan derseniz de bir şey diyemem...
    Orada ne yazmışım ben? Premiumları saymadan dedğim dimi? BMW Merso örneği vermek ne alaka?
    DSG sorunsuz sıkıntısız bir şanzıman da yazmamışım.
    BMW'nin güncel 8 ileri ZF zaten gözümde ki en iyi otomatik şanzıman.

EDC'nin trafikte kalıp soğumasını bekleyenleri hiç okumadın herhalde.
    (Gerçi yazdığımı da okumamışsın doğru düzgün. Ben DSG ısındı bekle uyarı hiç bir zaman vermiyor zaten diyorum.)
    veya toyatanın yarı otomatiklerinin davalık olduğunu ısınmadan dolayı?
    veya Güncel tucsonun 5 dakkalık hafif engebeli yolda (şaka değil 5 dk.) veya sıkışık trafikte ısınıp kaldığını?

Neyse çok tartışmaya gerek yok fanatik değilim doğru düzgün yazdım yukarıda sebeplerini. Senin için sorunludur almazsın aldırmazsın japonlarınla devam edersin olur biter.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DSG ne gibi bir tedirginlik veriyorki? Siz hiç MMT kullanmadınız sanırım...Rampada 1mt kayan, hoplayan zıplayan bir şanzıman vardı eşimin auriste illallah etmiştik.

Bence DSG gayet iyi, ben de mekatronik ve kavrama değiştirdim ama hiçbir pişmanlığım yok aldığım için.

Bu arada bahsedilen şeylerden dolayı olmadı, bu istanbul trafiğinde 50 km yolu 3 saatte gidersen, sabah akşam 6 saat yolda kalırsan herşey olur. Hoş şanzıman ısındı uyarısı hiç görmedim ben 3 senedir full trafikte kullanıyorum. Hiç yolda kalmadım.

EDC sorun yaşamıyor derken de şaka yapıyorsunuz herhalde, topu topu 2000-3000 kmde 2015 model ''dur arabayı soğut'' diyen fluence biliyorum birsürü...
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dikkatinizi çekerim Dsg hakkında kötü yorum yapanlar benim Dsg aracım vardı başıma bu geldi falan demiyor hiç. Dsg kullanıp sorunları yaşayan arkadaşlar ise Dsg öneriyor. Zamanla sorun çıkaran parçaları güncellendi Dsg'nin ve minimize oldu sorunları. Zaten aracınızda bu güncellemeler yapılmadıysa da serviste iyi niyet garantisi ile halleddiyorlar.

Motor kıran da bisürü f30 var o zaman bmw motoru dandik, 316-320 ler çöp alınmaz diyelim

ozan gülle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimsede sorun yaşamadı derken? ilginç olmuş
    Evet benim çevremde kullanan kimse sorun yaşamadı ilginçlik neresinde?

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çevrende kaç dsg kullanan var forumlarda kaç dsg kullanan var. sen öyle bir demişsin taş gibi sağlam şanzıman gibi. bir passat forumuna girin de dsg konularına bir bakın kaç tane var. ben bir sene kullandım kullanmadığım şey hakkında da bir şey yazmam zaten. arkadaşın dediği gibi eşime yada anneme dsg araba almam. hadi ben yolda kalırım bir şekilde hallederim ama onlar halledemez. ne zaman yolda kalıcam korkusuyla da araba kullanılmaz o yüzden bir daha dsg alacağımı sanmıyorum. ki bende iyi niyetten bir kavrama ve mekatronik değiştiren biriyim. çokta sorun yaşamadım ama şanzıman dan dolayı neden yolda kalayım yada korkusuyla araba kullanayım. arkadaşın dediği gibi çok seri vites atsa ne olur 122 bg arabanın. bmw ve mercedeste tam otomatik olduğu halede gayet iyi geçişleri olduğunu söylemiş arkadaşlar. yolda kalırım uğraşırım diyorsanız garantisi de varsa dsg çok konforlu ve akıllı onda sıkıntı yok. herkes yolda kalacak diyede bir durum yok ama dsg de risk fazla.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki arkadaşlar seat da 30 bin km bakımı için 700 tl teklif aldım. Kartal doğuş ve seat kayadibi nden her bayi aynı miktarı mi veriyor 500 tl civarı yokmiudur bakım yapacak yetkili servis

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şuana kadar 2 aracımda dsg şanzıman yoğun trafikte kullnıyorum ikisinide 2 kavrama 1 mekatronik değişti toplamda bugün satsam yine dsg alırım bmw mersoya geçmediysem eğer.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    octane bu vag grubu sana ne yapti , senelerdir yazilarinda demedigini birakmadin anlam veremiyorum gercekten ne olduda bukadar icerlendin ?

Herkes hem fikir dsg nin sorunsuz bir sanziman olmadigindan , ama gercek sudur ki preminium sinif disinda daha iyi bir sanziman yok !
    Best German Engineering

Vorsprung durch Technik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suna cevap verin yollardaki 100 tane dsg den kac tanesi sorunlu ?
    Best German Engineering

Vorsprung durch Technik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öyle bi yaziyosunuz ki bilmeyen adam dsg yi pimi cekilmis bomba sanir
    Gectigimiz agustosta dünya genel satista vag grubu toyotayi gecmisti , hile olaylarindan sonrasinda isler degisti orasi ayri
    Demek istedigim dediginiz gibi bir sanziman olsa dünyanin en cok satilan markanin sanzimani olurmuydu ?
    Ne alman forumlarinda ne de baska ülkelerin forumlarin da ne böyle birsey gordum ne de duydum
    Herseyi abartmakta üstünüze yok
    Best German Engineering

Vorsprung durch Technik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.passatturkiye.com/38-sanziman-ve-aktarma
    konuların yarısı bir dsg vakası daha diye başlıyor ki bu sadece passat forum. eski passatçı olduğumdan dolayı bu forumu takip ediyorum. diğer forumlarda da aynı durum mevcut. yukarıda arkadaşın dediği gibi evet hayvan gibi kullanıyorlar. ama destek avrupadaki gibi değil burda. hem burda dsg parası 10bin alıyosun hemde garanti bitince iyi niyet altında geçiriyorsun. yap başka yerlerdeki gibi 8 sene garantili kavrama dışında bizde rahat binelim. he bir kavramada 10 bin km de titreyecek se ziçayım öyle şanzımana

_AS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yav yolda kalma korkusu nedir allah aşkına yapmayın. Çoluğum çocuğum bacım eşim alır yolda kalır diyorsunuz gülesim geliyor vallahi.
    Hayır tamam arızalandı dersin bozuldu dersin garantiye girmedi dersin.
    Yolda kim kalmış dsg'den çok merak ediyorum hayır biri çıksın desin mal gibi kaldım yol ortasında rezil oldum desin.
    Bu şanzıman ne arıza veriyor Kavrama-mekatronik bu arızaların %99'u aracın yürümesine engel değil ki.
    Kaldı ki yolda kalma evresine kadar size 100lerce ipucu verir arızalandığında.

Haydi kaldın birşey oldu kaldın yolda hatta sen değil eşin kaldı. (dünyada yüzbinlerce satılan şanzımanın yolda bırakma korkusundan bahsediyoruz )
    bu aracın yol yardımı yok mu? ara gelsin çekicinin üstünde etrafı geze geze git. ikame aracını servisten al dön.
    Şu forumda dsg kullanıp yolda kalma korkusu yaşayan bir kişi varsa yazsın şuraya görelim. yok öyle bir şey

Bir de dsg gibi hızlı vites atsa nolur atmasa nolur muhabbeti var;

O zaman yazılımda yapma aracına ha 120hp ha 150hp o kadarcık farktan ne olur?
    Aracında bi xenon olmasında halojen olsun?
    Alma 18" jant 16'sı neyine yetmiyor 300hp'mi senin araban?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi sana cevap vericem de inanmıcaksın. ama yinede konuya yazıyorum. araç birden yolda kaldı mekatronik arızası çıktı durduk yere DURDUK YERE.akşam akşam çekici ile uğraş sonra evine dön. ertesi gün servise geri git. sonra garantili ama 350 tl vereceksin. yakın zamanında da kavraması değişen bir araç. araç 2010 passattı alır almaz bir kaç sonra titreme şikayeti ile giriyor değişiyor kavraması. üstüne ben aracı alana kadar 4 sene 3 kavrama değişiyor. araba 200 bin de değil yanlış anlaşılmasın. yıl 2016 yeni passat ve diğerleri sorunlar hala aynı. bukadar yılda kendini geliştiremiyorsan bu şanzımanı kullanmıcaksın eski yağlı tipe yada tam otomatiğe geri döneceksin.

berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam hep bu dsg sorunları passat forumunda çıkyor. Biz de cupracılar forumda olsun, buluşma olsun ankarada birçoğumuz biribirimizi biliriz ve şanzımandan dolayı kimseyi duymadım daha şikayet eden. Zorlama, hayvan gibi kullanma desen cupracı mı passatcı mı?? Bir de olayın adam gibi kullanmama boyutu var siz burayı atlıyorsunuz...

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bir abimizde passat vardı.babasının arabası bu arada.

Dsg vites manuele alıp bir vites değiştirirdi derdim abi bir gün elinde kalıcak o vites dedim.

Aradan 3 ay geçti kol elinde kaldı araba sola ani dönünce manuel sağa aniden dönünde d monuna geçiyordu.

vw garantiden değiştirdi bu arada.

Aradan 5 sene geçti sricco aldı dsg araba 1 yaşında dsg arızası vardı yine garantiden değişti.
    Seat IBIZA FR

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)