User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
42 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Seat leon 1.6 TDİ Dsg arefesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Seat leon 1.6 TDİ Dsg arefesi

merhaba arkadaşlar seat leon 1.6 TDİ Dsg alma arefesindeyim.Araç 2013 model . Aracda garantinin bitişi ve Dsg korkusu yüzünden bir kararsızlık var bende. Bu aracı bilen kullanan kişilerden sadece sanzuman konusunda bilgi alabilirmiyim. Diğer konularda yeterince bilgiye sahibim.Seat ın ön takım kavramasinda sıkıntı yaşandığını ve dur kalk trafikte sanzuman isindigindan dolayı kavramada sorun yasandigini duydum .Ama benim almayi düşündüğüm araç startt STOP var .Bu sanzumanın ısınmasını bir nebze önlemez mi ? .

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    servıs bakımlı olmasını tercıh edın servıs bakımlı ıse arıza durumunda yardımcı oluyorlar ındırım oluyor ama degılse bıraz daha zorluyorlar.başım ağırmasın istiyorsanız servis bakımlı tavsiye ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    servıs bakımlı olmasını tercıh edın servıs bakımlı ıse arıza durumunda yardımcı oluyorlar ındırım oluyor ama degılse bıraz daha zorluyorlar.başım ağırmasın istiyorsanız servis bakımlı tavsiye ederim
    Peki 2 yıl içerisinde servise sokulmamissa ben bundan sonraki bakımlarını servise yaptırsam durum ne olur iyi niyet garantisi altında değerlendirilir mi

alperaslann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç 2013 model bence servisten cıkmamıştır zaten garantisi yeni bitmiyor mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    forumda en guncel konusuda var bakım yaptırma sartı işçilik falan öyle hallediyorlar. km ye yaşa göre indirim oranı değişiyor.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomatik araç şehiriçinde sıkışık trafikte kullanılınca sorun çıkarıyorsa öyle otomatik arabanın tekerine sçayım. Almayın. Başka araçlar var ne güzel, DSG rezaleti olmayan. Onlardan alın.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

ibozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Arda_7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki 2 yıl içerisinde servise sokulmamissa ben bundan sonraki bakımlarını servise yaptırsam durum ne olur iyi niyet garantisi altında değerlendirilir mi
    Bakımlarından her hangi biri aksatılmış olmasında dahi iyi niyet için sorun çıkarabilirler.. Alındığından itibaren eksiksiz servis bakımlı olması gerekir..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ibozum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakımlarından her hangi biri aksatılmış olmasında dahi iyi niyet için sorun çıkarabilirler.. Alındığından itibaren eksiksiz servis bakımlı olması gerekir..
    Böyle bir şey varsa mecbur bir daha düşüncem madem

C!N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlara katılıyorum servis bakımlı olanları tercih etmenizi öneriyorum. Sırf DSG arıza ihtimaline karşı aracımı servis dışında bir yere bakıma götürmeyi düşünmüyorum.

berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam neymiş bu dsg ya, bizde şuan 2014 dizel dsg leon ve 2013 ibiza cupra var. Ikisinde de hiçbir sıkıntı yok, adam gibi kullanmayı bilirsen. Aracı ikinci el alacaksan servis bakımlı al, bişey çıkarsa da iyi niyet garantisi var. Kısaca leon tdi dsg ile aynı paralara "sorunsuz" diye hiçbir zevk vermyen, silkeleyerek vites değiştiren ya da performansı emip benzini içiren şanzımanlı araç alma..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar araclarinizi kaç binde yetkili servislere goturyyorsunuz ve ne kadar oduyorsunuz ?

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    -Şehir içinde şöyle ısınıyor,ayağı frenden çekincen araba yarım kavrayarak gitmeye başlıyor.Frene tam basmayıp arabaya yarım kavratılınca olanlar oluyor.

-Aynısını manueldede yapabilirsiniz ayağınızı frene basın,debriyajdadan ayağınızı çekin ama tamamende çekmeyin sadece kavrama yaptırın aynısı,manuelde nasıl debriyaja tam basınca kavrama olmuyorsa;DSG'dede frene iyice basınca kavrama yapmaz,ısınmaz veya zarar görmez...vs Yani sizin kullanmanızda yada alacağınız kişinin nasıl kullandığına bağlı.Malesef çift kavramada kavrama ölümsüz değil,nasıl manuelde baskı balata bitiyorsa DSG'dede bu bitmek zorunda.

-Aracın servis bakımlı olmasına dikkat edin,7 yaşında araç bile servis bakımlı olduğu zaman garantiden hallediliyor cuzzi bir miktara.Tercih sebebi olsun en azından DSG'de,manuelde pekte gerek yok diye düşünüyorum

Faruk'S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç yeni kasa ise eğer hiç bulaşmayın derim. Yakıt olarak ekonomik ama bi sür eksi var benim gözümde..
    Depo da dalgakıran bile yok düşünün yani.
    #NeMutluTÜRKÜMDiyene!

ibozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Arda_7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar araclarinizi kaç binde yetkili servislere goturyyorsunuz ve ne kadar oduyorsunuz ?
    15bin km periyotlarla götürüyorum.. Rutin yağ vefiltre değişimleri 500TL, mazot filtresi olduğunda 600tL civarı..

ozan gülle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servis bakımlıysa al asla pişman olmayacaksın düzgün kullanırsan hiç bişey olmaz bildiğim bi sürü kişi dsg kullanıyor kimsede sorun yaşamadı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kimsede sorun yaşamadı derken? ilginç olmuş

_AS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    -Adam start stop devreye girmesin diye frene yarım basar araç hırt hırt gitmeye çalışır vay efendim bu araba kalkarken titriyor.

-Yokuş aşağı, yokuş yukarı park ederken aracı hort diye p ye alır bırakır 1300-1500 kilo şanzımana biner p den d ye alırken o yükü viteste bile hissedersin. Sonra vay efendim dsg bozuldu 1 kez mekatronik 2 kez kavrama değiştirdim.

-ileri geri hızlı manevralarda araç durmadan vites geçişi yapıp arabayı hoplata hoplata kaldırırsın. Yav bu araba vites geçişlerinde vuruyor olur.

-Aracı makas atıcam diye d'de veya s'de fark etmez torku korumak için vtec gibi bas çek yapıp gazlarsın (illa böyle bir halt yiyeceksen al manuele) kararsız davranışlardan dsg mala bağlar 4 e mi atıyım 3 te mi kalıyım diye düşünür durur. Kararsız gaz hareketleri dsg nin en büyük düşmanlarından. Sonra vay efendim. Servise götürdüm iyi niyete soktular ama para alıyorlar niye alıyorlar...

-Yazılım yapılır tork vurmuş 350nm'ye ki bu 7 ileri kuru kavramalarda tecavüz gibi birşey gözümde. Sonra; aracı servise götürücem dgs'yi garantiye nasıl alırım....

Bu şekilde 100lerce örnek var piyasada.

DSG'nin en sorunsuz şanzıman olduğunu kimse iddaa etmiyor ama normal kullanımda öyle sıkıntı çıkartan bir şanzıman değil. Trafikte "şanzıman ısında bekle" diye uyarı veren yüzlerse tek kavrama çift kavrama şanzıman markası ile dolu. Hangi DSG'den böyle şikayet duyulmuş?

Bu kadar itin bir tarafına sokmaya gerek yok muadil çift kavrama satan markaların otomatik vites satış rakamları bu kadar fazla olsaydı (DTC, EDC, Powershift vs.) görün ısınma nasıl oluyor vuruntu nasıl oluyor.

Bu arada ne alacak adam biri söylesin bana premiumları saymadan?
    yukarıda ki çift kavramaların daha sorunsuz olduğunu iddaa edecek biri var mı?
    Yoksa gitsin yarı otomatik ileri geri içerde namaz kıldıran araç mı alsın,
    Ya da tork konvertörlü 2 lt fazla yakan mı alsın,
    Ya da cvt alıp 5000'e sabitleyip uzaya çıkıyor hiss mi yaşasın?

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alicaginiz araba servis bakimli ise iyi niyet garantisi adi altinda servis degisim yapiyor bir sorun cikarsa.

Ben sunuda sormak istiyorum.

Yilda kac bin km yapicaksiniz.

20.000km ustu yapiyorum derseniz biraz mantikli degilse dizel almayin tsi alin.

2 senedir butun vag gurubu bayilerinde dizel leon ve dizel golf satislari dusmustu.

Hatta gecen sene sene sonunda 10.000tl indirimli ile leon veriyordi.

Bu 2015 sonunda ise 7.500tl dizel leon indirimleri vardi.

Bayideki arkadasa sordugumda herkez tsi fr aliyor az yakiyor diye dizel leon lar ellerimizde kaldi beyaz cam tavan led dsg li hepsi dedi.
    Seat IBIZA FR

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _AS_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -Adam start stop devreye girmesin diye frene yarım basar araç hırt hırt gitmeye çalışır vay efendim bu araba kalkarken titriyor.

-Yokuş aşağı, yokuş yukarı park ederken aracı hort diye p ye alır bırakır 1300-1500 kilo şanzımana biner p den d ye alırken o yükü viteste bile hissedersin. Sonra vay efendim dsg bozuldu 1 kez mekatronik 2 kez kavrama değiştirdim.

-ileri geri hızlı manevralarda araç durmadan vites geçişi yapıp arabayı hoplata hoplata kaldırırsın. Yav bu araba vites geçişlerinde vuruyor olur.

-Aracı makas atıcam diye d'de veya s'de fark etmez torku korumak için vtec gibi bas çek yapıp gazlarsın (illa böyle bir halt yiyeceksen al manuele) kararsız davranışlardan dsg mala bağlar 4 e mi atıyım 3 te mi kalıyım diye düşünür durur. Kararsız gaz hareketleri dsg nin en büyük düşmanlarından. Sonra vay efendim. Servise götürdüm iyi niyete soktular ama para alıyorlar niye alıyorlar...

-Yazılım yapılır tork vurmuş 350nm'ye ki bu 7 ileri kuru kavramalarda tecavüz gibi birşey gözümde. Sonra; aracı servise götürücem dgs'yi garantiye nasıl alırım....

Bu şekilde 100lerce örnek var piyasada.

DSG'nin en sorunsuz şanzıman olduğunu kimse iddaa etmiyor ama normal kullanımda öyle sıkıntı çıkartan bir şanzıman değil. Trafikte "şanzıman ısında bekle" diye uyarı veren yüzlerse tek kavrama çift kavrama şanzıman markası ile dolu. Hangi DSG'den böyle şikayet duyulmuş?

Bu kadar itin bir tarafına sokmaya gerek yok muadil çift kavrama satan markaların otomatik vites satış rakamları bu kadar fazla olsaydı (DTC, EDC, Powershift vs.) görün ısınma nasıl oluyor vuruntu nasıl oluyor.

Bu arada ne alacak adam biri söylesin bana premiumları saymadan?
    yukarıda ki çift kavramaların daha sorunsuz olduğunu iddaa edecek biri var mı?
    Yoksa gitsin yarı otomatik ileri geri içerde namaz kıldıran araç mı alsın,
    Ya da tork konvertörlü 2 lt fazla yakan mı alsın,
    Ya da cvt alıp 5000'e sabitleyip uzaya çıkıyor hiss mi yaşasın?
    Anlatacak başka şey kalmamış zaten. Takoz gibi araba kullanıp neden böyle diyenler ölümsüz zannediyor heralde makinaları.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)