User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
45 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İtalya Turları ve Ferrari,Lamborghini Fabrika Müze Turları Hk

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İtalya Turları ve Ferrari,Lamborghini Fabrika Müze Turları Hk

Merhaba dostlar yıllık iznim hakkım geldi sonunda mart gibi satın alıp haziran ağustos da italya turu alıp kısmetse ilk defa yurt dışına çıkıcam.

tur alırken neye dikkat etmem gerekir ?

genelde roma venedik tarihi yerler var alıp başımı fabrikaya gitsem az yolda değil 400 km çekiyor romadan. ulaşım nasıldır ? gittim kapıda bilet alayım mümkün mü yoksa illa netten rezarvasyonmu yapmam lazım?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ingilizcem yeterli düzeyde sorun çekmem italya içi ulaşım uygun mudur?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba metro, tren ve otobüs hatları birbirleri ile bağlantılı arama motoruna "metropolitana di roma" yazarsan bütün haritaları görürsün çok güzel bir şehir gitmeden bakarsan turla falan pek işin olmaz zaten türk te çok var rahat ol

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tren kovala.

Tren dışında eurolines tan otobüs biletide bakabilirsin. Otobüs daha ekonomiktir.

Bence turu benelux yap, Paris te 89€a yarım saat Ferrari kullan daha fazla haz alırsın Hem zaten fabrikalar dışarıdan gelen gel gezdirelim demez Kapıdan boş dönme ihtimalin yüksek

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Roma termini tren istasyonundan biz cok rahat araba kiralamistik napoliye gitmek icin. Ama gitmeden once internettwn yapin rezervasyonu sacma fiyat cikabiliyormus oradan isterseniz direkt. Ingilizce bilmeyip bukadar yardimci olmaya calisan bit halk daha gormedim ben dil konusu hic problem olmadi. Ben de gitmek istedim ferrariye ama zamanim kalmadigi icin gidemedim bir fikrim yok o konuda.

Romada cok fazla guzel yemek yenilecek yer var ayrica kesinlikle guzel yemek yemeden donmeyin. Sonra yazarim yemek icin guzel yerler de.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fabrikada montaj hattını görme şansımız varmı yoksa sadece küçük müzesi falan va yazıyor nettede

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    16€ günlük biletler var gün boyunca kullanabiliyorsun tüm toplu taşıma araçlarında

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mak_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba metro, tren ve otobüs hatları birbirleri ile bağlantılı arama motoruna "metropolitana di roma" yazarsan bütün haritaları görürsün çok güzel bir şehir gitmeden bakarsan turla falan pek işin olmaz zaten türk te çok var rahat ol

İmalata almazlar. Hayal kurma derim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eren G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Roma termini tren istasyonundan biz cok rahat araba kiralamistik napoliye gitmek icin. Ama gitmeden once internettwn yapin rezervasyonu sacma fiyat cikabiliyormus oradan isterseniz direkt. Ingilizce bilmeyip bukadar yardimci olmaya calisan bit halk daha gormedim ben dil konusu hic problem olmadi. Ben de gitmek istedim ferrariye ama zamanim kalmadigi icin gidemedim bir fikrim yok o konuda.

Romada cok fazla guzel yemek yenilecek yer var ayrica kesinlikle guzel yemek yemeden donmeyin. Sonra yazarim yemek icin guzel yerler de.
    yemek tavsiyelerini bekliyorum birde forma & atkı klasik türk itemlerini nereden buluruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İmalata almazlar. Hayal kurma derim
    abi belgesellerde gösteriyorlardı boyuna ondan sordum sadece müze turu mudur gittiğimize değer mi abi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tarihi bir şehir ve gerçekten görülmesi gereken bir yer ben 4..5 ay önce ordaydım Tavsiye ederim.
    Yemek çeşit bol ama vatanı olarak pizza ve makarna çeşitleri çok tatmalısın

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    colezyum yakınlarında Patifico diye makarnacı vardı plastik tabakla uygun fiyata veriyolardı

plastik tabak demeyin 4-5 farklı yerde yedim lüks restoran da dahil en iyi el yapımı makarna ordaydı

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit: mekanın adı Pastificio

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlgi alanına bağlı biraz eğer tarihi seviyorsan romaya bolca vakit ayırman gerekir. Roma - Siena - Floransa - Bologna - Modena - Venedik şeklinde bir rota yapabilirsin, Venedik bence yarım gün bile yetecek bir yer açıkçası çok bir esprisi yok. Dönüşünü de oradan alıp 1 haftalık güzel bir rota yapabilirsin. Bu rotayı tersten ve düzden 1 sefer gittim, her ikisi de çok çok keyifliydi diğer bütün şehirleri hatta yol üzerindeki ufak kasabaları bile çok güzel. Vaktine ve ilgine göre, farklı yerler de önerebilirim bildiğim kadarıyla.

Müzeler için rezervasyona gerek yok, hepsi modena şehrinde ama kimisi şehrin biraz dışında. Eğer tek başına gitmeyeceksen, varsa paylaşacak birileri araç kiralamak çok daha mantıklı. En azından tren vs ile modenaya geçip orada 1 günlük kiralanabilir. Şehirler arasında da arabayla ulaşım çok daha keyifli ve dediğim gibi uğranıp görülebilecek bolca güzel yeri var ama otobanları biraz pahalıdır
    Fabrika turlarına ben giremedim, içerisi nasıl nereleri gezdiriyorlar tam bilemiyorum ama çok önceden rezervasyon yapmak gerekli bayağı dolu oluyorlar.
    YouTube
    DR.ECU

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tatlı için kesinlike - pompi en ünlü tiramisucu fakat diğer ürünlerini de deneyin kesinlikle inanılmaz taze inanılmaz güzel vatikana metroyla giderseniz istasyondan vatikan yürürken solda kalacak zaten mapsde çıkıyor.

Pizza Zizza- Vatikanın metroya göre diğer tarafında kalıyor gayet yakın ve tam bir fiyat/performans pizzacısı. Böyle dediğime bakıp dandik bir yer sanmayın sakın ben pizzaya bayılırım ve ilk italyada burada pizza yedim, türkiyede 3 haneli rakamlara yakın pizza satan mekanlardan da hepsini tabiri caizse donunda sallar. Inanilmaz güzel pizzaları. Taze taze geliyor istediğiniz büyüklükte söylüyorsunuz hemen kesiyorlar zeytinyağı döküp servis ediyorlar direkt.

Giolitti Dondurma tatlı- old citynin içinde patheon tapınağına çok yakın buraya gelmeden lindtin mağazası var oradan da ucuza çikolata alabilir, yaptırabilir ya da direkt yiyebilirsiniz. Romanın en güzel dondurmacısı çok çeşitli dondurmaları var hepsi de birbirinden güzel.

Pizzeria Ai Marmi - Trasteverede gece hayatının da olduğu çok güzel bir gerçek italyan pizzacısı buraya sonra yediğim en güzel pizza diyordum ki napolidekini yiyene kadar . Burası hem pizzacı hem de diğer italyan yemeklerini de gayet güzel yapan bir yer çok kalabalık oluyor yalnız tek kötü yanı o fiyatlar diğerlerinden bir tık üsttedir ama kesinlikle değer. Pizza çeşidi de bol.

Napoli - L' Antica Pizzeria da Michele ben napoliye sırf bu pizzacı için gittim ve kesinlikle değdi. kesinlikle anlatılmaz yaşanır yani başka diyecek bir şeyim yok. 2 çeşit pizzası var zaten margherita pizza söyleyip kenara çekilin ve bekleyin.

Güzel gözüken kalabalık bir yerde taze kanoli yiyin oldcitynin içinde. Çok turistik yerlerde 5 para etmez yemeklere çok para isteyen yerler de var o yüzden bir yere gitmeden internetten araştırın böylece boş yere çok para ödemezsiniz. Bu saydığım yerlerin hepsi fiyat olarak gayet makul yerler türkiyede "güzel" yemek diye satılan yemeklerden ucuza yemek yersiniz. En güzel yemekler bunlardı gittiklerimden ki kötü yemek cidden yemedim romada. Gezilecek yerleri yazmıyorum zaten turla giderseniz onlar her yeri gezdirir. Kendiniz giderseniz daha tavsiye veririm şehir ulaşım için de italyada. Kesinlikle pişman olmazsınız ispanya ile italya avrupanın incileri.

Keeper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Milano-venedik-modena-floransa-roma şeklinde gittim geçen yaz. Modena harici dil sıkıntısı çekmedim pek ama orada ingilizce bilen insan bulmak sıkıntıydı biraz. Araba kiralayarak gitmiştim ben otobanlar pahalı ama tabi tren ve otobüse göre kolaylık sağlıyor. Maranellodaki supersport deneyimi ve Ferrari müzesi mutlaka yapılması gerekenlerden😄

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostlar yıllık iznim hakkım geldi sonunda mart gibi satın alıp haziran ağustos da italya turu alıp kısmetse ilk defa yurt dışına çıkıcam.

tur alırken neye dikkat etmem gerekir ?

genelde roma venedik tarihi yerler var alıp başımı fabrikaya gitsem az yolda değil 400 km çekiyor romadan. ulaşım nasıldır ? gittim kapıda bilet alayım mümkün mü yoksa illa netten rezarvasyonmu yapmam lazım?
    nereye gidiceksin İtalya da ?
    Turizm firmasındayım ve alan, İtalya..
    Gideceğin yerlerin rest' ına kadar söylerim..

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turistik gezide detayli gezemezsiniz ama bantlari gorursunuz.
    Ben 2010'da 458 siparisimi yapmaya gittiginde cok detayli gezmistim danismanla...
    Hatta ozaman 599gto lar yapiliyordu...
    Mutlaka Ferrari'nin restoranina git,ahci teyzemle ftg cektir...
    Gerisini yazmislar zaten.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uçaklara mutlaka bak skyscanner'dan, ben Roma-Venedik yapacağım zaman Alitalia 80 TL'ye götürürken hızlı tren 80 Euro çekiyordu 2013 Haziranda

Araba kirası 3 gün 300 euroya patlamıştı full kasko + 25 yaşını o zamana kadar doldurmamış olursan yaş farkıyla beraber. Araba da Fiat Panda'ydı yani baz spec.

Olur da direksiyona geçecek olursan çook dikkatli ol, nolduğunu anlamadan 3-4 ay her ay eve ceza geldi kartımdan çekilmiş olarak

Roma'yı dolu dolu gezmek için 3 tam gün yetmedi bize, benim hoşuma gidiyordu bi köşeyi geçiyorsun bir tarihi eser, başka bi binanın arkasında Aşk Çeşmesi çıkıyor. Kolezyum'u ben şehir dışı sanırdım meğer şehrin göbeğindeymiş mesela

Como gölü etrafına yolun düşerse (Milano'dan 1 saatten az sürüyor, yukarda kalıyor) çok güzel bir atmosferi var şiddetle tavsiye ederim ziyaret edip teleferikle yukarıdan bakmayı.

Floransa şehrine uğrayabilirsen geceleri Taksim'e çok benziyordu sokaklara taşıp ayakta ellerinde içkiler muhabbet ortamı vs. Genel atmosferi, estetiği de çok güzeldir o şehrin. 2 gün ayrılabilir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)