User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
92 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: e39 kasa 1997-2000 arası FİKİR ALIŞVERİŞİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

e39 kasa 1997-2000 arası FİKİR ALIŞVERİŞİ

Merhaba arkadaşlar e 39 kasa 1997-2000 model arası bmw almayı düşünüyorum. 5.20 i var aklımda şuan.

Bu araç ile yanlama , ayar vereyim , vb. şeyler kesinlikle yapılmayacaktır.
    Bu aracı alırken nelere dikkat etmeliyim?
    Km ' si 200-300 bin arası olması sorun olur mu ?
    Yani kısacası bu aracı alırken ilk olarak nelere bakmam gerecek?

Lütfen bu konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar fikirlerinizi düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi aktarmanızı istiyorum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimse yok mu arkadaslar ya ?

berkayoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2006 yılında e34 aracımızı satıp ilk sahibinden borusan bakımlı 96 model 5.28i aldık 7 sene kullanıp 2013 senesinde sıfır f10 520d aldık e39 çok güzel bir araba zamanın ötesinde kalitede üretilmiş çok konforlu inanılmaz sürüş zevkli araç başlıca kronik sorunları direksiyon kutusu arızası abs beyini ve sensörleri 3 tane e39 aldık sattık bu zamana kadar kilometreden önce ilk sahibinden yada yapılan bakımlarının kayıtlı yada belgeli olmasına özen gösterin nette bakarsanız 150.000de içi virane olupta 350.000de tertemiz arabalar var hatta geçen hafta 540i vardı 500.000 den fazla kmde araç çok temizdi bu araçlar çok kaliteli malzemede üretildiği için maalesefki km düşürüldüğü zaman kimse anlamıyor tramere takılmyın çünkü oda 2003de başladı ve bu arabalar zamanında kaliteli şirketerin rent a car arabasıydı benim şu andaki aracım 99 model e38 740i 10 dan fazla araca baktım alırken araban çok alıcagınız insanında karakterine bakın gazetelerde oluyor bazen yaşlı ilk sahibinden satılık araçlar yaşlı amcalar netten anlamadıgı için ilan veremiyorlar herhangi bir sorunuz olursa yardımcı olabileceğim ne varsa yardımcı olurum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam nette takip ettiğim şahıslar var mesela "Time 16 35" ve "extreme35" faceden bakabilirsiniz adamlar sadece e39 kasalara yogunluk veriyorlar ve helalleri var. Yani uzun süredir takip ediyorum güvenimi kazandılar. Aklımdaki sorular km sıkıntısı ? ve yarı otomatik nasıl oluyor uygunmu araca ? yakıtı felan ? yıllık vergisi ? vb şeyler.

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o 200 bin km leri gerçek sanacak kadar saf mısınız ?
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam gerçekliğinden değil örnek olarak vermistim gözüme çok fazla gelıyor tabi yazdıkları değildir genelde ama km sorun olur mu orası kafam takılan ?

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pişman olmazsınız ama mümkünse 5.25 5.28 5.30 bakın
    düşünürsen 5.28 var bende detatylı bilgi için pm atabilirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erhanarici18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pişman olmazsınız ama mümkünse 5.25 5.28 5.30 bakın
    düşünürsen 5.28 var bende detatylı bilgi için pm atabilirsin
    Kardeşim önerilerini dikkate alacağım fakat önceliğim 5.20i tesekkürler ilgin için.

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit:
    orjin 177bin km

berkayoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben şahsen o tarz yerlerden araba almam nasıl esnaftır bilemem genelleme yapmam ama sonuçta sizin gibi netten vs sağdan soldan alıp pasta cila yapıp far stop çakma m tampon takıp üstüne kar koyup satıyorlar kilometreye takılmayın bakım evrakları olan kayıtlı araba alın vergisi ucuz artık e39ların ama yakıt olarak az yakmazlar 13 14 lt yakarsınız benzinde uzun yolda 8 9 lt ye düşer araç bakımlıysa tabiki lpg yi bilmiyorum o yüzden bilgi veremiyeceğim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 tane e39 bindim en güzeli 2000 den sonrası derim yürüme acısından şanzuman motor çok farklı özelikle 2003 bakmanızı tavsiye ederim ya da 525 bakın 2001 civarı öncesi çokta iyi yürümüyor bana göre hantal kalıyor m52 olduğu için m54 daha atak bi motor benim fark ettiğim kadarı ile 3 tanesi 98 modeli bir tanesi 2003 modeldi 2003 yürümesi hepsinden farklı idi ...

fatihdurutuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    39 kasada 520 kesinlikle pişmanlıktır arkadaşlarında dediği gibi 528 veya 530 a yoğunlaşın. 520 yakar ve yaktığını inkar eder gitmez. çok fazla kurcalanmamış orjliğini korumuş çok el değiştirmemiş araçlara yoğunlaşın makinaları genelde sağlam vanos direksiyon kutusu dikkat edilmesi gereken yerler ve şanzumanın triptoniği sorunlu oluyor ona da dikkat ederseniz iyi olur. ayrıca olabildiğince dolusunu alın derim satarken daha rahat satarsınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı salih_560 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 tane e39 bindim en güzeli 2000 den sonrası derim yürüme acısından şanzuman motor çok farklı özelikle 2003 bakmanızı tavsiye ederim ya da 525 bakın 2001 civarı öncesi çokta iyi yürümüyor bana göre hantal kalıyor m52 olduğu için m54 daha atak bi motor benim fark ettiğim kadarı ile 3 tanesi 98 modeli bir tanesi 2003 modeldi 2003 yürümesi hepsinden farklı idi ...
    Salih bey bütçe olarak 2000 modelin üzerine çıkamıyorum.

gkrdlr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaz başından itibaren kullanıyorum. Şans eseri ilk sahibinden değişeni,boyası olmayan ve hiç lpg takılmamış, 140bin km'de bir tane bulup aldık..İstanbul'da trafikte ortalama 10-12lt arası yakıyor, agresif kullanıma göre o kadar çok büyük değişiklik olmuyor.. Uzun yolda ise 6.3lt ye kadar düşürebilmiştim.. Ama imkanın varsa biraz daha hacimlisini al derim 520 çok hantal kalıyor.. Genelde olduğu üzere airbag ve sensörleri arıza vereblir ve direksiyon kutusu sıkıntısı oluyor ne olursa olsun.. Benimki gibi bakımlısını bulursan uzun süre daha satmacağın bir araba olur şahsi düşüncem.. Ama piyasada ekmeği yenmiş araba çok o yüzden dikkatli olmanda fayda değişen boya takıntın yoksa ben yerinde olsam bakımları zamanında yapılmış ve içi temiz bir tane almaya bakardım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihdurutuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    39 kasada 520 kesinlikle pişmanlıktır arkadaşlarında dediği gibi 528 veya 530 a yoğunlaşın. 520 yakar ve yaktığını inkar eder gitmez. çok fazla kurcalanmamış orjliğini korumuş çok el değiştirmemiş araçlara yoğunlaşın makinaları genelde sağlam vanos direksiyon kutusu dikkat edilmesi gereken yerler ve şanzumanın triptoniği sorunlu oluyor ona da dikkat ederseniz iyi olur. ayrıca olabildiğince dolusunu alın derim satarken daha rahat satarsınız
    Bütçemin üzerine koyabilirsem 5.28 ve 5.30 lara bakabilirim. Genel olarak direksiyon kutusu ve vanos sorunları öne çıkıyor dikkate alacağım Teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gkrdlr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaz başından itibaren kullanıyorum. Şans eseri ilk sahibinden değişeni,boyası olmayan ve hiç lpg takılmamış, 140bin km'de bir tane bulup aldık..İstanbul'da trafikte ortalama 10-12lt arası yakıyor, agresif kullanıma göre o kadar çok büyük değişiklik olmuyor.. Uzun yolda ise 6.3lt ye kadar düşürebilmiştim.. Ama imkanın varsa biraz daha hacimlisini al derim 520 çok hantal kalıyor.. Genelde olduğu üzere airbag ve sensörleri arıza vereblir ve direksiyon kutusu sıkıntısı oluyor ne olursa olsun.. Benimki gibi bakımlısını bulursan uzun süre daha satmacağın bir araba olur şahsi düşüncem.. Ama piyasada ekmeği yenmiş araba çok o yüzden dikkatli olmanda fayda değişen boya takıntın yoksa ben yerinde olsam bakımları zamanında yapılmış ve içi temiz bir tane almaya bakardım.
    Aracı agresif kullanma gibi düşüncem kesinlikle yok ve arkadas gazına gelip yapacakta değilim kendimi biliyorum ve konfor + keyif arabası olarak düşünüyorum.Ek olarak boya takıntım yok yani ufak tefek olabilir(komple olmasın) ve parça değişen ise değişen parçaya göre farklılık gösterir değerlendirmek lazım. teşekkürler

emrekuzdere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pazartesi günü E39'umu sattım(tek vanos 5.20iA). Genel olarak değerlendirecek olursam;
    Artıları:
    Modeline göre mükemmel donanım
    Çok rijit ve stabil sürüş
    Araca binen yabancı insanları şaşırtan hala diri malzemeler
    Motor sesi şahane
    Yakıtı lpg'de aşırı değil(benim 5 aylık ortalamam; uzun yol:21, şehir içi 35 krş)
    Eksileri;
    Aşırı kırılgan ve fonksiyonel olmayan bardaklıklar
    Abs sensörlerinin sık sık arza vermesi ( tanesi 100 tl )
    Çözülemeyen direksiyon uğultusu
    Sık sık pixel kayıpları
    Kasa ağırlığını kaldıramayan 150hp motor
    Kırılsında parça satalım mantığı ile tasarlanan koltuk yan plastikleri
    Güzel bir araçtı, ama ben çocukluğumdan beri japon arabaları üstünde büyüdüm. Sorunsuzluğa alışığım ve normal insanların dert etmedikleri şeyler bende büyür gider. Bu yüzden sattım.
    98'ies - 05'vtec2 - 93'Accord - 08'Accord - 05'Jazz - 98'Twingo - 05'vtec2 - FD6 - 07'Accord - E39 - G5Prelude - 99'Crv - 08'Auris
    Alıntı RR-V8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabayı biz mi getirelim yoksa siz gelip bağlar mısınız?

Satanael - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık 2 ay öncesi bende ciddi ciddi bu e39 kasalardan almayı düşünüyordum ama e39 sahibi olan ve kullanan arkadaşlarımın ;

Bi alırken gülersin bide satarken demesi üzerine vazgeçtiğim ama hayalimdeki olan araçtır. 5.28 sahibi olan arkadaşımın ben e39 alıcam dediğimde abi arabayı alıcanda kenarda araba icin ayırdığın 10 bin liran varmı demesi neden dedim? lazım olacak cünki demişti.. cok sorun cıkarabiliyorlarmış.birde 5.20i ler yakıt yönünden cidden muazzam yakıyorlar. ozaman banada herkez vergisi dışında 5.28 önermişlerdi.

sorunu morunu bi yanada malzeme kalitesi olarak cidden zamanının ötesinde üretilen bi araba gercekten..Konfor olsun iç döşemeleri olsun özellik olarak gercekten zamanına göre 5 kasalar icinde en efsane olanıdır bence.
    Alıntı SR20DE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konularda bordo klavyeli hızlıların yazıları yok mu öldürüyor beni

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    otomatik e39 5.20nin yakıtı üzer herşeyden önce 5.25/28/30 öneririm.
    Araç donanım olarak bomboş olmasın ikinci elde rahat satabilmen için bu önemli.
    Km kullanıma göre değişiklik gösterir. Yani hor kullanılmışsa 200.000 de de gidebilir.
    Motorunu, kaportasını ve dijital olan her şeyini kontrol ettir. Elektriksel sıkıntılarına dikkat et eğer varsa çözmesi çok uzun sürüyor bilgin olsun.
    Akışmetre, abs sensörü, fren merkezi gibi kronik sorunları var.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)