User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
61 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Komple Araç Boyama Süresi

Aero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Komple Araç Boyama Süresi

Merhaba arkadaşlar.

Mayıs ayı gibi aracımı İzmir'de komple boyatmayı planlıyorum.

Çeşitli yerlere bakıyorum ama süre ve fiyat konusunda biraz işler karmaşık gibi. Boya komple kazınıp, onarımlar yapılıp boyanacak.

1.Yer özel servis fırın boya için 30 gün süre ve fabrika çıkışı kalitesinde garanti veriyor. Kaportada ki ufak göçükler macun işlemleri vs. hepsi aynı yerde yapılıyor. 5.000 TL fiyat istiyorlar.

2.Yer Sanayi içerisinde fırın boya için 25 gün süre istiyor. Ama kaporta kısmını başka yerde hallediyorlar. 2.500 TL fiyat istiyorlar.

3.Yer Sanayi içerisinde fırın boya için 7-8 gün süre istiyor. Kaporta vs hepsi aynı yerde onarılıyor. 2.500 TL fiyat istiyorlar.

Sizce en mantıklı seçenek ne olur? 7-8 günde komple kazınıp boyanması mümkün mü?

Aracıma uzun yıllar binmeyi planlıyorum.

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.

dirk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zar atman lazım bence 5000 isteyenin 2500den iyi yapacağının garantisi var mı ? neye göre kime göre yetkili serviste kaça boyarlar acaba ? zor karar tecrübe ve boyanan araçlara göre seçerdim ben olsaydım.
    Aquila non captat muscas!

b16vtecturbo#gizlituning #hondateam#cilacılaranlamaz

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birinin elinde iş vardır sallamıştır uzun süre vermiştir birinin elinde iş yoktur işin hakkı olan süreyi vermiştir yada günlük işlerinin yanında yapabileceği bir araç olarak düşünmektedir servislerin sanayi fiyatlarına göre farklı olması gayet normal uzun süre binecek iseniz iyi bir ustaya bırakmanı yeterli olur sanayi servis hiç farketmez yeter ki usta iyi olsun sokak arasına dükkana bırakırım yani

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 3-4 sene evvel civic aracımı tavan dahil komple boyatmıştım fakat eski boyası kazınmamıştı. toplamda 5 gün kadar sürdü.
    Eğer yapacak servisin elinde iş yoksa direk sizin araca başlayacaklarsa 7-8 günde komple kazınıp boyanması mümkün. Ancak havaların soğuk olması nedeniyle astar ve macunların kuruması açısından 5-10 gün kurumaya bırakılmasında fayda var. Yoksa boyadan sonra patlak verebilir. Tüm işlemler fırında yapılırsa bu süre daha aşağıya da çekilebilir.

Kazıma 2 gün.
    Göçük tamir 2 gün
    Kontrol macun 1 gün
    Kuruma ve sonrası astar 2 gün
    Yoklama macunu 1 gün
    Boya öncesi kuruma 2 gün
    Boya 1 gün
    Boya sertleşmesi 2 gün
    Pasta cila zımpara 1 gün
    totalde 10-15 gün arasına çıkması idealdir.
    Ben boyadan sonra 1 gün fırında bırakmıştım aracı.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    doaa(yanlış yazmış olabilirim)isimli üyenin s2000 konusu vardı.boya için oradaki adımları takip etmenizi öneririm.sonuç muazzamdı gerçekten.iş ustada bitiyor.bizim eski araç 1 ayda boyandı.2 yıla kalmadı sonra çürükler kustu tekrar.

gazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    7-8 günde diyen sanırım sizi kaçırmak istememiş ve boyayı kazıyacağına inanmıyorum. eski boya üstüne boya atar. güzel temiz işçilik istiyorsan 20-30 günü gözden çıkart derim. sen ne kadar baskı yaparsan hadi hadi diye, işi o kadar şişireceklerdir.
    Bizzat arkadaşım sırf iş güzel olsun diye aracını 2 ay sanayide bekletti. boyama işi kısa bir günde boyarlar, ama ön hazırlık kısmı ne kadar düzgün olursa, boyada o kadar düzgün olur. etrafına bakarsan boyanın altından zımpara izleri gözüken çok araba var. yani macun, zımpara,astar önemlidir. uzun yıllar binecekseniz biraz zaman verin temiz iş olsun. aceleye getirmeyin... derim.
    az insan, çok huzur...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ev bile 3-4 günde boyanıyor güzelim arabayı 7-8 gün boyarım diyenin eline verip heba etmeyin süre ne kadar çok o kadar makbul sindire sindire yaptırın elinize sağlam bir araba gelsin
    YamahA Xmax 250 ABS

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ustalardan daha önce yaptıkları araçların fotoğraflarını yakınlardaysa canlı canlı görmeyi bile teklif edebilirsiniz. Ya da forumda Daha önce komple boyatıp memnun olan birilerinden ustalarını öğrenebilirsiniz.
    7-8gün yaz olsa hadi neyse de şuan havalar soğuk çok üstün körü olur araç. bence 25-30 gün itinalı bir çalışma yapılmalı. Daha sonra keşke dememek için. Sonuçta boya atılacak arabaya ufak bir şey değil.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ben dün arabayı yetkili servise bıraktım çizikler için;

Ön arka tampon (ikiside tamir+boya), ezik olan yan marşpiyel onarım + boya, sağ ön çamurluk, kırık olan ön alfa logosu ve panjur (keyfi), ön far yıkamanın valfi (sök takta kırılıyor), arka Alfa Logosu ve yazıları toplam herşey dahil 2.800TL ye anlaştım. Dün bıraktım, Çarşamba alıcam tam 1 hafta.

Fiyatları ona göre kafanda hesaplayabilirsin
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Aero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

Konuyu açtıktan sonra 1.Yer'e gidip detaylı boya bölümlerini inceledim. Boya fırınında 1 Mercedes ve kaporta bölümünde bir Bmw vardı. Bitirdikleri bir Bmw'yi de gösterdiler. İşçiliklerini beğendim. Ve orada karar kıldım şimdilik. Fiyatta da anlaştık. Alternatif çıkarsa oraya da yönelebilirim. Mayıs ayında boyanacak. Boya kazınacak, tüm onarımlar yapılacak, ekstra olarak jantların boyanmasını da dahil ettirdim. Fiyatı da nakit olarak 4.000 liraya anlaştık. Mayıs ayı havaların güzel olduğu bir dönem İzmir için. Konusunu mutlaka paylaşırım.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun.belki biliyosunuzdur ama eklemek isterim.avatarımdaki aracı komple boyattığımda çil çil yanıyordu.liftte duruyordu araç.boya tozları ,portakallıklar ve hafif dalgalar liftteyken x2 zaten.bu ne böyle vs derken,pasta cila atılacak düzelir dediler aracı aldığımda nar çiçeği olmuştu araba.kaput kenarı ve bagaj köşesi saca inmişti.nası bi şekilde yaptıysa artık.bi tek gece kırmızıydı.gündüz turuncuydu resmen.

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla servis hangi servis öneclikle onu öğrenebilirmiyim?

Tüm servislerin işini yapıyoruz ve kazıma dahil olarak 5000 tl gibi düşük fiyat veren servisle bende çalışmak isterim.

Haricen zaten kazıyorum ve 2500 tl istiyorum diyen tüm esnafı listeden çıkarabilirsin. Hatta ein omak için aşama aşama resim eklesin. Velevki kazıyıp yaptı, ilk şıktaki servisle anlaşmamı bozarım onla çalışmaya başlarım
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boya neden kazınıyor, araç kaç model ve boyası çok mu kötü ?

taylaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özel servis tavsiyesi isterseniz Gaziemir de Ba-Ha yı tavsiye edebilirim. Benim aracın sağ tarafı fırın boya yaptılar. Metal işçilikleride güzel...

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 sene önce civic marka aracımı tavan hariç fabrika kondisyonunda 45 günde boyattım. çok tanıdık işi 3500 lira verdim. araba komple soyularak, kapılardaki otopark göçükleri filan elektirikli çektirme ile değil eski usul çekiçlenerek macunsuz yapıldı. böyle bir işi 2500 liraya yaparım diyenden uzaklaşın bence..işi almadan önce esnafın büyük bir kısmı ballandırarak ne yapacağını anlatsa bile final kısmında öyle olmuyor maalesef.
    komançero garage

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kimse komple boyayı kazımaz uyanık olun
    iş günü geldiğinde bir sürü bahane sayarlar size.

en pahalısıda en ucuzuda doğru değil, bu işi paraya bakarak kıyaslamayın
    ve boya en önemli şeydir, araba ya mükemmel olur yada maymuna döner!
    o yüzden çok önemli.

şundan yokmu ya bizim ülkede?

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence arabayı satıp orjinal biraraba alın güvenip yaptırabileceğiniz bir esnaf tanıdığınız yoksa.
    Hiçbirinin boyayı kazıyacağını düşünmüyorum.

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2014 şubat ayında komple boyattım aracımı, totalde 40-45gun kadar sürdü.
    ama bu süreyi uzatan bendim, astarlı vaziyette 2hafta beklettim aracı.
    bence güzel bi boya isciliginin en önemli noktası kemikleşmiş astara güzel zımpara yapılmasından geciyor. tabi subat ayında hava soguk oldugu icin 2 hafta bekletmistik, yaz aylarında bence 5-7gün yeterli olur.
    fiyat olarak 2500e de güzel iş cıkabilir hic belli olmaz. yaklasık olarak, 2500 diyen de aynı parayı kazancak, 5000 diyen de.. 2 ustanın da işciligine guveniyorsanız ve rakamı kabartan kullandıgı malzeme kalitesiyse eger ben 5000 diyeni tercih ederdim ben olsam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    7-8 gün diyen yere gün aşırı uğranır, kazıma olayı kontrol edilir.
    Okumadan imzalamam.....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)