User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
47 sonuçtan 39 ile 47 arası

Konu: kıdem ıhbar tazmınatı hakkında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanırım 600 gun olması lazım ıssızlık maası ıcın ben 550 gunde kalıyorum maalesef

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha oncesinte sigortali olarak biryerde calistiysan bu is oncesi onuda ekliyorsun ama toplamda 550 ise yararlanamiyorsun genede bi iskurla gorus sen

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tmmdır dedıgınız gıbı bır goruseyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı silwerhooks53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar herkese cok tesekkur ederım ısyerı bugun 5300 odeyecegını soyledı ayın 10 unda cok tesekkur ederım herkese boylece sorun cozulmus oldu ısın pesıne dusmesem kandırıp az bı mıktar verıceklerdı
    Merhaba,
    Sorunun çözülmüş olduğuna sevindim ama heyecana kapılma hemen. Sana çıkış kağıdı imzalatıcaklar. Onun üzerinde "Kıdemini, ihbarını, tatilini herbişeyini ödüyoruz" gibi maddeleri göreceksin. Sevinme. Orda işten çıkartıldığın Maddeler var. Tam hatırlamıyorum ama MADDE-7 olması lazım. (yada 17 ). Böyle bir madde görürsen sakın IMZALAMA. Çünkü çok muallak bir madde. Başka işe başvurduğunda bu madde yüzünden işe alınamayabilirsin. (o madde istenirse hırsızlık, arsızlık, üste karşı gelme, uygunsuz davranışlar vs. diye bir sürü şeyle yorumlanabilir.)

Bu yüzden O gün orda imzalayıp "muhasebeden evraklarımı+paramı alıp gideyim" diye düşünme. Sana verdikleri kağıtların bir kopyasını çıkart ve bir kişiye danış öyle imzala. (avukat, muhasebeci, bu işleri bilen biri vs) Haa birde "Çalışma Belgesi"ni muhakkak iste. (Bu senin orada şu tarihten şu tarihe kadar çalışmıştır gibi bir belge. Ordan ayrıldıktan sonra yeni işyerin bu evrakı isteyecektir. Tekrar geri dönüş yapma diye şimdiden almalısın.)

Sonrasında iş ararken ve bulduğunda çok sıkıntı çekersin.
    Tekrardan geçmiş olsun.
    Saygılar,

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşverene şunu sor, iş akdimin feshini hangi neden ile yaptınız ?

İş kanununda (4857) fesih kuralları var. İmza atacağın evrak üzerinde aşağıdaki linkte yazılanlar yada benzeri ifadeler var ise kesinlikle imzalama.

O imzayı attıktan sonra işveren sana hiçbir şey ödemese bile hak iddia edemezsin.

Şunu teklif et hatta. Siz kendi insiyatifiniz ile işime son verdiniz, bana bunu ifade eden bir evrak hazırlayın ancak o zaman imza atarım.

Aksi taktirde de yasal haklarımı kullanır işe iade davası açarım diye de belirt.

Telefonda hakaret edip işe gelme diyecek düzeyde bir firma ise (ki otelde muhasebe de çalıştım az çok biliyorum ne karakterde olduklarını) her türlü olumsuz davranışı beklerim.

Ne yapıyorsan yap yazılı yap ve 1 kopyasını kendine al.

Geçmiş olsun aynı zamanda işten çıkarılmana üzüldüm.

http://iskanunu.com/4857-sayili-is-k...ddeli-metin#27

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok tesekur ederım zaten ımzalamadan once okuycam belgelerı ve burdan olsun bı avukat arkadasımız olsun cok yardımcı oldular ımza atmaya gıttımde kopyalarını alıcam zaten ısten cıkarılma sebebınede bakıcam sagolun ınsan kaynakları hala para koparma derdındesın dedı dedım senınde basına gelır bıgun ne benım hakkım kalsın nede sızın

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı silwerhooks53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok tesekur ederım zaten ımzalamadan once okuycam belgelerı ve burdan olsun bı avukat arkadasımız olsun cok yardımcı oldular ımza atmaya gıttımde kopyalarını alıcam zaten ısten cıkarılma sebebınede bakıcam sagolun ınsan kaynakları hala para koparma derdındesın dedı dedım senınde basına gelır bıgun ne benım hakkım kalsın nede sızın
    Oha ya ne yüzsüzlük (şimdi karşı tarafı da dinlemek lazım tabi yargısız infaz olmasın ama senin haklı olduğunu düşünerek yorum yapıyor herkes) yapmışlar.

Hakkımı istiyorum fazlasını değil de. İstiyorlarsa dışarda hesaplatıp size döneyim de.

Sen giriş çıkış bilgilerini gönder hesaplayıp sana dönüş yapayım. ( Mali Müşavirim)

Ne insanlar var ya, kendi işten çıkacak olsa kuruşunu bırakmaz.

emre.ates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    belirsiz işçi sözleşmesinde yani belirli bir süre çalışılacağına dair bir ibare olmaması durumunda iş veren işçiyi, işten çıkarttığı takdirde işçiye ihbar tazminatı ödermi?

emre.ates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emre.ates Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belirsiz işçi sözleşmesinde yani belirli bir süre çalışılacağına dair bir ibare olmaması durumunda iş veren işçiyi, işten çıkarttığı takdirde işçiye ihbar tazminatı ödermi?
    edit olmadığı için kusura bakmayın tekrar konu açmak istemedim böyle bir durumla karşı karşıyayım,bugüne kadar karşılıklı bir sözleşme imzalamamıştık son bir ay böyle bir söşleşme yaptık böyle bir hakkım olup olmadığını merak ediyorum bilgilerini esirgemen yorumlarda bulunan arkadaşlara teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)