User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
59 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 06 KKK 36 SCIROCCO GTS Dolandırıcılık

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

06 KKK 36 SCIROCCO GTS Dolandırıcılık

Arkaşlar başka bir siteden konuyu alıntı yapıyorum.Bu aralar bu tarz dolandırılma yöntemleri çok olduğu için bilgilendirme olur.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Olay

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler diliyorum.
    Aracımı ilk aldığım gün hevesle üye olduğum forumumuzu bu şekilde kullanacağım hiç aklıma gelmezdi. Umuyorum ki tüm arkadaşlarım hassasiyetle yaklaşacaktır.

17.10.2014 tarihinde Ankara'da faaliyet gösteren bir dolandırıcılık çetesi tarafından dolandırıldım. Aracımla ilgili tüm hukuki süreci başlattım ve aracımın kullanma hakkını yediemin olarak aldım ancak aracımı bulamıyorum. Aracımın hem e devlette yakalama kaydı vardır hemde emniyet tarafından kullanılan (PTS) Plaka takip sisteminde kaydı vardır.

ARAÇ PLAKASI : 06 KKK 36
    ARAÇ : SCIROCCO GTS 2013 MODEL (ARACIM ORJİNAL ŞERİTLİ GTS TİR ANCAK KAMUFLE ETMEK İÇİN SİYAHA KAPLAMIŞLAR)

SİZDEN RİCAM;
    06 KKK 36 PLAKALI SCIROCCO GTS İMİ YAKALAMA KARARIM OLMASINA VE PLAKA TAKİP SİSTEMİNDE PLAKAM KAYITLI OLMASINA RAĞMEN BULAMIYORUM.

ARACIMI NEDENDİR BİLİNMEZ SİYAHA KAPLAMIŞLAR VW LOGOLARINI KIRMIZI KAPLAMIŞLAR DİFÜZÖRÜN SAĞ TARAFINI DELMİŞLER. ARAÇTA Bİ XENON VAR, HALA GTS TAMPONLARI VE YAN MARŞPİYELLERİ DURUYOR.
    ARACIN RESİMLERİ VAR DİLEYEN ARKADAŞLARA GÖNDEREBİLİRİM.

ARACIN ANKARA'DA OLDUĞUNU TAHMİN EDİYORUZ, EN SON 2 AY ÖNCE ANKARA'DA ŞAŞMAZ OTO SANAYİ SİTESİNDE GÖRÜLDÜ. ARACIN NEREDE OLDUĞUNU BİLEN ARKADAŞLARDAN RİCAM BANA YERİNİ BİLDİRMELERİ, GÖREN ARKADAŞLARINDA GÖRDÜKLERİ ANDA POLİSE BİLDİRMELERİ HATTA İMKANLARI VARSA POLİS GELENE KADAR TAKİP ETMELERİNİ RİCA EDİYORUM.

ARACIMIN KAZALI BİR SCIROCCO İLE CHANGE YAPILMA İHTİMALİ DE VAR, PERTE, HURDAYA AYRILMIŞ SCIROCCO SU OLAN ARKADAŞLAR BENİMLE İLETİŞİME GEÇERLERSE ÇOK SEVİNİRİM.

UMARIM BURADAKİ HİÇBİR ARKADAŞIMIN BAŞINA BÖYLE KÖTÜ BİR OLAY GELMEZ İNSANDA NE HUZUR KALIYOR NE PSİKOLOJİ. HASSASİYETİNİZ İÇİN HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Olay Detay

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler diliyorum. Olayın nasıl gerçekleştiğiyle ilgili detaylı bilgi vermenin faydalı olacağını düşündüm, yazının uzunluğu için şimdiden affınıza sığınıyorum.
    17.10.2014 tarihinde Ankara'da dolandırıcılık çetesi tarafından 06KKK36 plakalı 2013 model scirocco GTS im ile ilgili sizinle hem bir kaç bilgi paylaşarak aracımın bulunması için kamuoyu oluşturmak hemde bu konularla ilgili tüm otomobil severlerin dikkatli olması için farkındalık yaratmak adına bu başlığı açtım.
    Anlatacağım olayda geçen şahıs ve mekan isimleriyle ilgili bilgi almak isteyen arkadaşlara istedikleri takdirde mesajla bilgi verebilirim.
    Ayrıca başına bu tarz bir olay gelmiş ancak hukuki sürecin nasıl işlediğini henüz bilmeyen yardım almak isteyen arkadaşlar yada bana tavsiyede bulunacak arkadaşlar mesaj atabilirler. Yargılamanın devam etmesi sebebiyle özel bilgileri yanlızca mesajla paylaşabiliyorum.

16.10.2014 Perşembe ;
    Sahibinden.com isimli internet sitesinden satışa çıkardığım aracım için bana telefonla ulaşan sonradan çete olduğunu öğrendiğim şahıslarla Dikmen caddesinde oto kiralama işi yaptıkları ofislerinde görüştük.
    Ofislerine gittiğimde oto kiralama işi yaptıklarını aracımdan almak isteyen müşterileri olduğunu ancak temiz bir araç bulamadığını benim aracımı benden vekaletle alıp vekalet verir vermez anlaştığımız fiyattan ödememi yapacaklarını söylediler ve bu konuda anlaştık.
    17.10.2014 Cuma günü ;
    aracın ekspertiz ve noter işlemlerini yapmak için şahıslarla buluştuk. Aracı ustaya göstermek istediklerini söylediler ve Şaşmaz Oto Sanayi Sitesinde sonradan çete elemanı olduğunu öğrendiğimiz dükkana götürdük. Dükkan çalışanları tarafından araca baktılar ve hiçbir boya değişen kusur olmadığını söylediler.
    Ekspertiz işleminin ardından aracın vekaletini vermek üzere notere geçtik ve o anda ofisinde olan ve benimle telefonla iletişime geçen şahısa 1 hafta süreli satış vekaleti verdim ve ödemeyi almak için diğer şahıslarla beraber Dikmendeki ofislerine geçtik.
    Noterdeki işlemlerimizden sonra şahıslar ödemeyi 5.000 TL nakit geri kalan 65.000 TL yi EFT yapacağını söyleyerek saat 17:00 ı geçirmek için bizi bir müddet oyaladıktan sonra 17.20 civarlarında EFT yi yaptığını söylediler. Yaptıkları EFT nin saatin 17.00 ı geçmesi sebebiyle ertesi gün 09.00 da yada pazartesi sabah 09.00 da hesaba geçeceğini, çekinecek bir durum olmadığını hatta bunu sorun etmemiz içinde EFT tutarı kadar senet vereceklerini söyleyerek düşmememiz gereken hataya bizi düşürdüler ve bizde kabul ettik. Bu ofiste geçen süre zarfından diğer arkadaşları tarafından üçüncü kişilerle sürekli güven verici telefon konuşmaları, yapılan ikramlar ve kullandıkları BMW, AUDİ marka arabaların bizim güvenimizi sağlamak için yapılmış oyunlar olduğunu sonradan öğrendik ama çok geçti. Aracın yedek anahtarıyla birlikte tüm evraklarını ve vekaletnamenin teslimi yaparak ofislerinden ayrıldık.
    18.10.2014 Cumartesi ;
    09.00 da tabiki hesabımda 65.000 TL yoktu, zaten tüm gece yanlış yaptığımın farkındaydım fakat para hesaba belki yatar umuduyla herhangi bir girişimde bulunmamıştım. Paranın hesaba yatmadığını görünce şahıslardan birini telefonla aradım ancak ulaşamadım. Sonra diğer şahsı aradım telefonu açtı fakat kendisinin o olmadığını Çankaya-Esat’ta bayan kuaförlüğü yapan Osman isimli vatandaş olduğunu iddia etti. Sesi dünkü konuştuğum adamın sesi olunca adres istedim verdiği adrese gittim ve tabi doğal olarak o adreste öyle bir kuaför yoktu.
    Olayın dolandırıcılık olayı olduğunu farkedince öğle saatlerine doğru Ankara Emniyet Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliğine gittim oradaki görevli arkadaşlardan şahısların tescilli dolandırıcı olduklarını, şahısların aracımı cuma günü ben ofislerinden çıkar çıkmaz bir bayana devrettiklerini öğrendim. (Devredilen bayan adına kocası vekaletle alıyor aracı, kadın olayları biliyor ama asıl kocası çete üyesi fiili olarak o çalışıyor bu işlerde) Ardından hiç vakit kaybetmeden hafta sonu olmasına rağmen Ankara Adalet Sarayında nöbetçi savcıyla görüştüm durumu izah ettim ve araca ihtiyati tedbir kararı koydurttum ve şahıslar hakkında şikayetçi oldum.
    20.10.2014 Pazartesi ;
    olduğunda aracın üçüncü şahsa devrini yaparak tamamen benim tüm hukuki haklarımı ortadan kaldırmak isteyen çete elemanları aracın tekrar bir başka çete üyesine devri için notere gittiklerinde araçta ihtiyati tedbir kararı olduğunu görür görmez bana ulaştılar. Aracın devrini yapamadılar ve araç o kadın üzerinde kaldı. Telefon açtıklarından onlara kim olduklarını öğrendiğimi hukuki süreci başlattığımı söyledim ardından mahkeme süreci başlayana kadar başka görüşmemiz olmadı.
    Sonradan birkaç defa herkesi telefonla arayıp ödeme yapacaklarını söylediler ama hiç birimiz itibar etmedik.
    --------------
    Benim ve aynı çetenin mağduru 25 kişinin şikayeti üzerine 32 SANIKLI 25 DAVALI nın (DOLANDIRICILIĞA KONU 25 ARAÇ VARDIR VE BİR ÇOĞU LÜKS ARAÇLAR) olduğu mahkeme sürecimiz başladı ve şahıslar Dolandırıcılık, Suç İşlemek Amacıyla Kurulan Örgüte Üye, Olma Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma, Tacir veya Şirket Yöneticileri ile Kooperatif Yöneticilerinin Dolandırıcılığı, Örgüte Bilerek İsteyerek Yardım Etme, suçlamalarıyla ilk olarak ceza mahkemesinde ardından ceza mahkemesinin görevsizlik vermesiyle ağır ceza mahkemesinde yargılanmaya başladılar.
    Bir yılı aşkın süredir şahısların ceza alması için ceza mahkemesinde şahsıma ait aracımı geri alabilmem için ise hukuk mahkemesinde davalarımız sürmektedir.
    Ceza mahkemesinde henüz bir karar çıkmamış olsa da Hukuk mahkemesinde aracımın bana yedi emin olarak teslimine, kullanma hakkının bana verilmesine yönelik ara karar çıkmıştır ancak hukuk mahkemesi kesin karar için ağır cezadaki davanın sonuçlanmasını bekletici mesele yapmıştır.

DAHA ÖNCEDENDE BELİRTTİĞİM GİBİ ARACIMIN YAKALAMA VE ARAMA KARARI OLMASINA RAĞMEN BULUNAMIYOR.
    BAŞTADA BELİRTTİĞİM GİBİ BU VE BUNA BENZER KONULARLA İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR MESAJ ATABİLİRLER.
    HEPİNİZE KÖTÜ İNSANLARDAN UZAK BOL ADALETLİ GÜZEL BİR GÜN DİLİYORUM…

Başka bir siteden alıntıdır.
    Giri
    Seat IBIZA FR

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşım İstanbul'da aynı yöntemle dolandırıldı, F30 320d si gitti, işin içinde denilen Şaşmaz'daki dükkanı çok merak ettim ama...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu aracı birkaç ay önce trafikte gördüm hatta 2 3 kere gördüm cebeci taraflarında. Plaka ve üstündeki şeritlerden aklımda kalmış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    KKK plaka bana da hiç yabancı değil, son aylarda görmüşlüğüm var ama dediğiniz gibi şeritleri üzerindeydi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani change mi yapılacak acaba ağır hasarlı bir araba ile motor şase no plaka değiştirilip bilemedim.
    Seat IBIZA FR

Bolkar1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah yardımcınız olsun boyle
    Konular cok var umarım sonuca ulaşır en az zararla kurtulursunuz. Cok korkuyoruz artık arac alirkende satarkende.

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok dikkat etmek lazım. Etraf dolandırıcı kaynıyor. Adamlar da şeytanın aklına gelmeyecek numaralar var. İnsanların hep iyi yanlarını kullanıp vurmaya çalışıyor o çocukları.

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oncelikle cok gecmis olsun, sahte plakayla araci kullanma ihtimalleri de yuksek, ankaradaki uyelerimiz trafikte dikkatini ceken sciroccolari e devlet araciligi ile plakadan sorgulatalim, yildiz sanayode vw parcacilarinada haber birakilmali belki parca parca satarlar, gecmis olsun uzucu bir durum parayi nakit olarak elden almadan kessinlikle devir verilmemesi gerekiyor bu devirde.

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Simdi bisey dicem ama bu insanlar tanimadiklari kisilere nasil.bu kadar guvenebiliyolar anlamiyorum. Arkadas hesabina para yatmadan noterde 1 haftalik bile.olsa vekalet vermek.nedir ya. Bu ne.perhiz bu ne lahana corbasi. Artik.boylelerine haketmis demek istemesemde diyesim geliyor. Arkadas 50 100 lira degilki ya. Neyse gecmis olsun arkadasa.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    devletin trafik denetlemesinden anladığı şey, radar kurup ceza kesmek, asayiş desen çoğu zaman sadece GBT ye bakıyor kimlikten... haa Ankara saldırısında kullanılan araç da sciroccoydu, belki o araçlara ekstra bir gözle bakıp incelerlerse bilemem...

Emre Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bu işi anlamıyorum, nasıl bir güvendir 5000 TL alıp 1 haftalık vekalet vermek. Ben Adliye'de çalışıyorum bu tür dosyalar çok önümüze geliyor. Sıkıntılı süreçler Allah yardımcısı olsun.

ibozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle okudukça araba almaktan da satmaktan da korkar oldum.. Nasıl bir hukuk sistemi var ki bunlara göz yumuyorlar.. Her şey bu kadar aleni iken mahkeme yıllar sürüyor ve en sonunda da salıveriyorlar..

ibozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    devletin trafik denetlemesinden anladığı şey, radar kurup ceza kesmek, asayiş desen çoğu zaman sadece GBT ye bakıyor kimlikten... haa Ankara saldırısında kullanılan araç da sciroccoydu, belki o araçlara ekstra bir gözle bakıp incelerlerse bilemem...
    80'de TEDESE'den geçtik diye hemen plakadan cezayı yazıp gönderiyorlar.. Ancak asayiş durumu olduğunda herkes kör herkes sağır..

Phenomenal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun çok kötü bir durum ama bu devirde babana bile güvenmeyeceksin inş adalet yerini bulur hakettikleri deliğe girerler...
    Never Back Down

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2nci bir KKK scirocco yoksa, bu araç Çayyolu nda geziyor.

Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KKK plaka bana da hiç yabancı değil, son aylarda görmüşlüğüm var ama dediğiniz gibi şeritleri üzerindeydi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçi olay 2014 yılında olmuş, büyük olasılıkla yakalanmıştır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu aracin seritli halini kesinlikle gordum, bu kaplamayi yapabilecek 3-4 yer var Ankara'da, mutlaka sormak lazim...

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu aracı birkaç ay önce trafikte gördüm hatta 2 3 kere gördüm cebeci taraflarında. Plaka ve üstündeki şeritlerden aklımda kalmış.
    Bende bı kac ay once eskısehır yolunda umıtkoy tarafına gıderken gordum plaka akılda kalacak sekılde oldugu ıcın hıc unutmadım

umarım sorun cozulur ama cok zor bı durum ıcıne dusmussunuz
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)