User Tag List

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
124 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Polisin yetkisi nedir ?

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beni beyoğlu ömer hayyamda çevirdiler ifadeye gittiğimde biliyorsunuz oradı torbacıların vs bulunduğu bir muhit ondan dolayı böyle bir şey yaşanmıştır falan dediler bölgelere göre davranış hitap şekilleri değişiyor bu bir gerçek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben merak ediyorum...
    Diyelimki o an orada duran vatandaş torbacı... Sakin bir şekilde yaklaşıp, seri, anlaşılır ve kişinin onuruna saygı duyarak konuşsa, kişinin torbacı olduğu kanıtlandıktan sonrada özüne dönüp sıçsa sıvasa fena mı olur? Yani torbacı olduğu kanıtlanana kadar o adama torbacı muamelesi çekemezsin kardeşim.
    Ben Nasıl bir vatandaş olarak onlara kırıcı, aşağılayıcı davranmaya Hakkım yoksa, onların da en azından benim suçlu olduğum ispatlanana kadar nazik davranmaları gerekir.
    Kimse bana olağanüstü durumdan bilmemeneden bahsetmesin. Kimse kimsenin onuruna, gururuna kastetmesin kardeşim.

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay be kimse de demiyor ki, ulan bu adamlar benim için ailem için hergün doğuda 10larca ölüyor şehit oluyor. Millet şu durumda bile yok bana beyefendi demedi yok bana sen dedi yok bana şiştt dedi derdinde helal olsun. Adamların uğraştığı savaştığı şeye bakıyorum birde şu konuya yazılanlara bakıyorum.. insanlar vefasız. Araç durdururlar benim aracım niye arandı olur, bomba patlar niye araçlar takip edilmedi aranmadı olur, üst aranır gbt yapılır yok efendim benim tipim zengin gösteriyor niye bana bu muamele oldu olur, yahu adam karşılıksız çekle noterde arabasını devretmiş adam gelmiş burda devletin polisini suçluyor ya vallahi komik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=RSX;8061341]Vay be kimse de demiyor ki, ulan bu adamlar benim için ailem için hergün doğuda 10larca ölüyor şehit oluyor. Millet şu durumda bile yok bana beyefendi demedi yok bana sen dedi yok bana şiştt dedi derdinde helal olsun. Adamların uğraştığı savaştığı şeye bakıyorum birde şu konuya yazılanlara bakıyorum.. insanlar vefasız. Araç durdururlar benim aracım niye arandı olur, bomba patlar niye araçlar takip edilmedi aranmadı olur, üst aranır gbt yapılır yok efendim benim tipim zengin gösteriyor niye bana bu muamele oldu olur, yahu adam karşılıksız çekle noterde arabasını devretmiş adam gelmiş burda devletin polisini suçluyor ya vallahi komik[/QUOT
    Aynen kardesim ama anlatmak zor amerika gibi olmasi lazim halbuki dur diceksin durmicak sikacaksin ozman kral olursun yazik sehit olan polis askere annelere babasiz kalan yetimlere halbuki arkadaslarin hepsi sutten cikma ak kasik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Simdi bu yazdigimida her yere cekenler illaki olacaktir polislerin yaptigi dogrudur demiyorum ancak biraz hos goru sadece biraz com zor olmasa gerek turkiyede polise molotof atiyosun kifur ediyosun sehit ediyosun amerikada dur deyipte durmadiginda mermiyi yiyosun haksizmiyim? Ama dogru orda demokrasi var

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vay be kimse de demiyor ki, ulan bu adamlar benim için ailem için hergün doğuda 10larca ölüyor şehit oluyor.
    Kimse kimse için ölmemeli.. İnsanlar saçma sapan bir iktidarın saçma sapan kararları neticesinde ölüyorlar bu kadar basit.Kurtuluş savaşından sonra yaşanan bütün ölümler iktidarların politik çıkarları , yanlış kararları sebebiyle olmuştur.Hiçbir ölüm güzel hiçbir ölüm kutsal değildir , o kutsallık "bizim amacımız uğruna daha çok kişi ölsün" diye uydurulmuş birşeydir... Yaşamak güzeldir yaşamak kutsaldır...
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimse kimse için ölmemeli.. İnsanlar saçma sapan bir iktidarın saçma sapan kararları neticesinde ölüyorlar bu kadar basit.Kurtuluş savaşından sonra yaşanan bütün ölümler iktidarların politik çıkarları , yanlış kararları sebebiyle olmuştur.Hiçbir ölüm güzel hiçbir ölüm kutsal değildir , o kutsallık "bizim amacımız uğruna daha çok kişi ölsün" diye uydurulmuş birşeydir... Yaşamak güzeldir yaşamak kutsaldır...
    Senin gibi cirkin dusunceli, beyni siyasetle bulanmis bir insanin suan rahatca bu kelimeleri yazabilmesi icin birileri ölüyor iste bu gercek, acıdır.

Insigna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ağzın bal yesin..

Insigna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    RSX Nickli Üyeden Alıntı
    Araç durdururlar benim aracım niye arandı olur, bomba patlar niye araçlar takip edilmedi aranmadı olur, üst aranır gbt yapılır yok efendim benim tipim zengin gösteriyor niye bana bu muamele oldu olur
    Ağzın bal yesin..

thedevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kızılmayacak gibi değil çokta haklısın fakat sıkma canını hepsi öyle değil sonuçta hepimizin başına geliyor bende Mecidiye köyde arabayla giderken mp 5ler ile çevirme vardı şaka olsun diye reis bizi niye aramıyorsunuz dedim sizde suçlu sıfatı yok reis devam edin dedi gülüştük iyi görevler dedik devam ettik... Halkalı'da sırf makara olsun diye çevirmede durdurmadığı halde durdum dedim yeter artık benide durdurun benide arayın dedim polisler ilk önce şaşırdı sonra bastılar kahkayı yine iyi görevler kolay gelsin dedim bastım gittim. Şimdiye kadar gelmedi başıma böyle bişey ama gelenleri duydum artık ne yapalım sineye çekicez....

thedevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bide arkadaş söylemiş bölgeye göre değişiyor Tarlabaşı'nda araçta duruyorum telefon bekliyorum Yunus'lar geldi sorgu sual yok kimlik sormak yok direk arabadan indirip üzerimi aradılar konuşma yok sonra 1i arabaya daldı sağını solunu iyice aradı ses soru gram birşey yok cüzdanımı aradılar (arabada megafon vardı mikrofon torpitodaydı polis aldı baktı bu ne diye sormadı bile kapattı torpidoyu konuşmadan gittiler mutlaka bir ihbar vardır birşey vardır ki öyle yaptılar (başıma gelmedi demiştim bölgeden bölgeye değişiyor yazısını okuyunca aklıma geldi) kızmaya vaktim olmadı herşey biranda oldu bitti... Ama dersen ki varmı egosu tavan yapmış polis var mı ? Sonuçta onlarda insan olduğuna göre içlerinde mutlaka vardır dediğim gibi sineye çekmemiz şart....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arasınlar kardeşim. Her yeri arasınlar. Amma usulüyle arasınlar. Anlamak bu kadar mı zor. İşin içine hemen demagoji katıyorsunuz. Ben başka birşeyden bahsediyorum. Siz masumiyet karinesi ne demektir bilir misiniz? Hiçbir polisin masum, suçsuz bir vatandaşa teröristmiş gibi davranması kabul edilemez. Bunun içine demagoji katmayın. Biz de bizim için savaşan tüm kolluk kuvvetlerimize dua ediyoruz. Sonuna kadar arkalarındayız Allah yardımcıları olsun. Allah teröristlere fırsat vermesin diyoruz. Bunun diğer konuyla bir alakası yok. Sap ile samanı karıştırmayın.

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arama kararı belki yerindedir makul şüpheye uyuyorsunuzdur o yüzden aranmışsınızdır. Ortalık çok karışık psikoloji kalmadı kimsede, yinede uslup daha farklı olabilirdi tabi
    Öyle bir gerekçe olabilemez yalnız. Psikolojisi kaldırmayan polis olmasın, başka meslek seçsin. Torbacıya bile üzerinde bir şey yakalayana dek düzgün bir üslupla yaklaşmaları icap eder. Makul şüphe ucu açık bir kavram. Tipini mi beğenmedin, çorabına kadar soy. Arabasına mı tav oldun, cüzdanını boşalttır. Böyle güvenlik olmaz olsun.

Polis kendi halkına saygı duymazsa halk da videodaki durumlarda polisin hakkını savunmaz, alkış tutar. Son yıllarda tahsilli polis alıyorlar, yaklaşımları değişir dedik, ama değişen bir şey olmuyor maalesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah basimizdan eksik etmesin iyi ki arkadasin cuzdanini aramislar, bomba filan cikardi maazallah, bu kadar kasmayin kendinizi yaa avukatlik yapmak icin, hepimiz biliyoruz bu is tek tek insan ustu aramakla araba aramakla olmaz, ayrica herkes kendi tercihini yasar, kimse kimseyi zorla asker polis yapmiyor, ölum riski oldugu icin o maaslar odeniyor, o imkanlar sunuluyor, yok da bu kadar buyuk asker polis teskilatina ne gerek var..
    Calinti arac ihbari yapiyorsunuz, kimse ilgilenmiyor, ama arac patlasa ilk siz sorgulanirsiniz.. Calinti bir arac nasil sehir sehir gezebilir? Bunun cevabini verin, bos bos fedakarlik, guvenlik icin arama martavallari okumayin..

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zorla küfrettireceksiniz resmen

şöyle şurada uçan kaçanların çoğu askere bile gitmemiştir

hain dağda değil ki hain her yerde şuna bak...

tayyip düşmanlığıyla pkk yandaşlığını karıştırmayın

o beğenmedin polis asker olmasa bak bakalım 1 saniye sokakta rahat yürüyebiliyor musun

dahada yazmayacağım cidden okudukça sinirleniyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim yasadigim yerde zaten rahat yurunmuyor, isyerime 1.5 km uzaklikta aylardir calinti oldugu bilinen araba patladi, isinden evine donen insanlar öldu, ne huzurundan ne guvenliginden bahsediyorsunuz, askerligimi de milliyetci gecinenler gibi bankada yapmadim, curuk raporu alip curuk raporu degil diye kilif aramadim gittim yaptim geldim, cevremde de cok subay astsubay var, rus ucagi dusuruldugunde dudagi ucuklayanlar vardi aralarinda korkudan

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devlet vatandaşın huzur ve güvenliğini sağlamakla mükelleftir. Sokakta rahat yürüyebilmemiz, asker ve polisin bize sağladığı bir lütuf değil yani.
    Sağolsunlar, ücreti mukabilinde görevlerini yapıyorlar. Hadi askerlik bir yerde mecburi görev, gidip yaptık. Ama bu işi meslek edinenler zorla yapmıyorlar, maaş karşılığında yapıyorlar.

Başlığı açan arkadaş da neden kontrol yapıyorlar diye değil, davranışları nedeniyle itiraz etmiş. Makul şüphe saçmalığı yüzünden daha çok kişinin canı sıkılır bu gidişle.

Runo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir şekilde arabana atlayıp emniyete gidecektin hemen, doğal olarak kaçıyor ayağına seni takip edeceklerdi. Sende tatlı diller orada en yetkili kişiye durumu izah edicektin. Ne dertleri varsa emniyette çözecektiniz. Cüzdan, çorap, soyarım ederim nedir a.k. Daş*aklamı besleniyor bunlar
    .

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay be kimse de demiyor ki, ulan bu adamlar benim için ailem için hergün doğuda 10larca ölüyor şehit oluyor. Millet şu durumda bile yok bana beyefendi demedi yok bana sen dedi yok bana şiştt dedi derdinde helal olsun. Adamların uğraştığı savaştığı şeye bakıyorum birde şu konuya yazılanlara bakıyorum.. insanlar vefasız. Araç durdururlar benim aracım niye arandı olur, bomba patlar niye araçlar takip edilmedi aranmadı olur, üst aranır gbt yapılır yok efendim benim tipim zengin gösteriyor niye bana bu muamele oldu olur, yahu adam karşılıksız çekle noterde arabasını devretmiş adam gelmiş burda devletin polisini suçluyor ya vallahi komik
    Arkadasım sen olayı farklı yorumluyorsun. Buradaki sivil-asayis. Oradaki terörle mücadele-özel harekat.

Buradaki vatandas, oradaki vatan haini.

Kimse kusura bakmasın. Ben bi takım teror sempatizanın polise davranışını be polisin ona davranışını gördüm. O gün bitti bende. Önce polis dayılandı. Sonra sempatizan. Al götür beni. Savcılığa suç duyurusunda bulunacagım. Bilmem ne milletvekilini arayacagım dedi. Polis sanki karşındaki amiriymiş gibi davrandı.

Her ne kadar hdp vatan hainesede seçmenine en yakın parti. Ben benim bölgemden çıkan millet vekilini seçim otobüsünde gördüm.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)