User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Çanakkale Biga Hakkında

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Çanakkale Biga Hakkında

Bu bölgede yatırımlik müstakil yazlık tarzı yer bakıyorum bir kac gündür.

Biga da denizatı akant adında çok büyük bir yazlık siteye rast geldim.

300 m2 yer için 30.000 tl gibi rakamlar söz konusu.

Sitede herşey mevcutmuş.

Bölgeyi detaylı bilenler siteyi bilen var mi aramizda varsa detayli bilgilendirme yapanlara teşekkürler
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    siteden tylan nickli arkadaşa ulaşırsan sana yardımcı olur ya da yardımcı olacak birini bulur

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buyrun benim dediğin yeri hiç duymadım yeni mi kuruluyor ?
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi de mevki nerede karabigadaysa güzel Ama bigaya bağlı köylerdeyse sıkıntı denizi olmayan yazlıkta para etmez haliyle bi de köprunolacak değerlenicek diye alıcaksan bosa yatırım olur söyleyim köprü görmek için en az 60 km yol gelmek zorunda kalırsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Cesmealtı tarafında denize sıfır dediğim site.

Köprü ile bir işim yok olsa sutluce den alırdım

40 yaslarinda kafa dinleme deniz filan yer bakiyorum biga her yere merkez konumda

Canim sıkılsa izmir yakin istanbul yakin

Yenikapi bandirma ordan 40 50 km civari ulasim mantikli geldi rakam olarak
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bigalıyım üstada,

Bahsettigin akant denizatı sitesi çeşmealtı köyününe yakın denize sıfır bi sitedir.Ben kendimi bildim bileli var orası.Eğer kafa dinlerim,merkezden uzak olurum,organik beslenirim diyosan birebir.Denizi cok temiz sayılmaz,denizanasından giremezsin zaman zaman.Sitede kalanlar genelde istanbulludur.Kışın kimseler kalmıyor.Oralarda avlanıyoruz biz.Evleri genelde eskimiştir yeni yapılan bina yok biliyorum ben.En yenisi 10 yıllık filandır.Alışveriş vs icin biga merkeze gelmeniz lazım onun icin araç şart.Onun dısında ulaşım yok gibi bisey.O sitenin civarı zaten şuanda imara acılmış durumda sürekli olarak birilerini getiriyolar kafileyle arsa satıyolar.Dedigim gibi medeniyetten uzak kafa dinlemek köy hayatına yakın olmak isteyenler icin birebir.O civarda kumkent adında 5-6 km ilerde bi site daha var orası daha yeni sayılır,orayıda bi arastırın derim.Sormak istedigin başka bisey varsa pm atarsın , elimden geldigince yardımcı olmaya calışırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı muratyz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bigalıyım üstada,

Bahsettigin akant denizatı sitesi çeşmealtı köyününe yakın denize sıfır bi sitedir.Ben kendimi bildim bileli var orası.Eğer kafa dinlerim,merkezden uzak olurum,organik beslenirim diyosan birebir.Denizi cok temiz sayılmaz,denizanasından giremezsin zaman zaman.Sitede kalanlar genelde istanbulludur.Kışın kimseler kalmıyor.Oralarda avlanıyoruz biz.Evleri genelde eskimiştir yeni yapılan bina yok biliyorum ben.En yenisi 10 yıllık filandır.Alışveriş vs icin biga merkeze gelmeniz lazım onun icin araç şart.Onun dısında ulaşım yok gibi bisey.O sitenin civarı zaten şuanda imara acılmış durumda sürekli olarak birilerini getiriyolar kafileyle arsa satıyolar.Dedigim gibi medeniyetten uzak kafa dinlemek köy hayatına yakın olmak isteyenler icin birebir.O civarda kumkent adında 5-6 km ilerde bi site daha var orası daha yeni sayılır,orayıda bi arastırın derim.Sormak istedigin başka bisey varsa pm atarsın , elimden geldigince yardımcı olmaya calışırım
    Deniz anası işini çözümler güya netdeki ufak arastirmamda buldum.

Ag cekmisler kumsala.

Benim kafama yatan güvenlik tel örgü ile çevrili oluşu kafama yatanlar.

Yeri alıp 10 sene sonra gelip birşeyler yapmayi düşünüyorum.

2 katli prefabrik kondurup arada sırada gelip gitmek yaz ayında

Ulaşım oraya en rahat nasıl gidilir peki. Bandirma üzerinden konusursak
    Dr.ECU

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi yanlış anlamadıysam Biga senin beklentini karşılamaz diye düşünüyorum.

Çünkü orası resmen köy, canın sıkılır. 4 yıl Biga'da kaldım, iyi güzel ama emeklilik olmaz orada.

Sen şöyle kafamı dinliyim, deniz olsun, ufak bi mangal-rakı yaparım, denize girerim vs. düşünüyorsan, Biga sana olmaz.

Her ne kadar köprü çılgınlığından dolayı fiyatlar artmış olsa da, Lapseki'ye bak. Emeklilik için birebir yer. Ya da Çanakkale/Merkez, Gökçeada, Bozcaada taraflarına da bakabilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biga bugranın dediği gibi ölü yer gel sana burdan lapsekiden yer alalım cok güzel yazlık evler buluruz 5 odalı dublex havuzlu güvenlikli siteler var çeşmealtının altı diyince şimdi çıkardım uzaktan gördüm ama hiç gitmedim oralara. Zaten bigalılar kızmasın ama Esnafı babasını bile kazıklar hele çeşmealtı tam pisliktir lapsekıden ya da merkezden düşünürsen yardımcı olabılırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Lapseki için ada parsel fiyat dönüşü bekliyorum o zaman beyler.

Bigayi 2. Siraya attim
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Soyle bi göz gezdirdim burası sana uygun gözüküyor daha da uyguna yerler bulunur No: 274786892

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarın tanıdıkları da ararım bizim burda damla ve toprak 89 siteleri var oralardan bulursak cok rahat edersin ortalama 200 civarı satılıyor

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bigaliyiz.. Babam 2012 de tayyit amcanin zorunlu emekli etmesinden sonra Biga ve Karabiga ortasinda bulunan Cinarkoprude ( ayni zamanda babamin dogdugu yer ) evini yapti ve yilin yaklasik 8 ayi orada, bende arada sirada gitmeye calisiyorum Tr ye gelip gittikce. Ist a yakin, insani insan, denizi eh iste yasanilasi yer .

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit geri gelsin....2002 olacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gelibolu tarafında güneyli, ezine tarafında geyikli bunlar da benim aklımdaki yerler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yiğit biga tarafı ters kalır bıraz. bence geyıklı odunluk hantepe dalyan tavaklı bölgesıne bak bu saydıgım yerler 15 kmlık bı alan ıcınde zaten hepsı. fıyatlar hem cok ucuk degıldır. hemde yazlıgında canın sıkılırsa 1 saatte ayvalık akcaya tarafına kacarsın. yada 15 dkda bozcaadadasın. ben ezınelıyım zaten ıstersen yardımcı olurum
    ]Senin araba bitene kadar ben otomotiv sektörünü bitirir emekli olup planör falan kullanırım, sıkıntı yok

yigitblr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bigalıyım.Biga güzel yerdir.İnsanı anlayışlıdır.Denizi pek iyi sayılmaz ama yeterlidir.Gönen tarafında da yazlık siteler bulunmakta ama oralarda sivri sinek büyük dert.Bunların içinde en mantıklısı lapseki gibi duruyor.Gürecealtıya bakabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yiğit bizim yazlık Assos Sokakağzında. Her sene o taraflar daha da kirleniyor. 10 sene sonrası için düşünüyorsan uzak dur yakın egeden. Bizim orada imar sözde yüzde 5 yani bir dönüme 50 metrekare yapabiliosun ama her yer kaçak yazlık. İmar iskan dinleyen yok. Moteller vs canına okudu denizin. Altınolukta kayınpederlerin yazlığı var. 5 sene önce fener tarafı bitmişti. Şu anda onların o tarafta yazın girilebilecek gibi değil. Bizim sahil zaten haftasonları zeytinburnu plajı oluo. Ben bu sene motel alıp işletecektim mesela ama mülteci sorunu yüzünden vazgeçtim. Babakale den küçükkuyuya kadar şimdi sahilyolu otoban projesi var. Bizim oraların iyice canına okuyacaklar.
    Marmarada denize girilebilecek yer gerçekten yok. Ege de bile edremit körfezi bitti. Göcek bile kapalı koy olduğu için Temmuz Eylül arası kötü. Tekne sayısı çok fazla ve hepsi pis su tanklarını orada boşaltıyor.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Gönende ikame ediyorum . Bigada 2007-09 Yılları arasında Tokilerde kaldık sonra Tekrar gönen'e geldik.

Bize yakın olan Denizkent var fakat , Biganın veli nimeti olan İÇDAŞ ve bizim Taştepede bulunan Bandırma Organize ve Arkasına Bandırma - Çanakkale yolu ayırıyor . Misakça ve şirin çavuş un tüm arazilerini toplayan Sabancı Büyük bir termik ve ağır sanayi kuruyor olması çoğu bitti bizim denizi bitirdi .
    Şuan Denizkentte çeltik bölgesi olduğu için buralar sinek'te çok bol zaten avlar durursun .
    Aslen denizkent hava potansiyeli ile sözde dünya sıralamasında yer alıyormuş bir çok astım v.s hastalarına doktorlar tavsiye ediyormuş fakat burası 1995 - 2005 arası altın yıllarını yaşadı şuan Godoman diye tabir edicem kesminin vilları bakımsızlıktan çökücek ve 1+1 ev parasına satamıyorlar.

Şuan güney marmara olarak bölgede En revaçta olan yer Erdek ama orasıda yavaş yavaş özelliğini kaybetmeye başladı , fakat Erdeğin arka kısımları var Turanlar ufacık koylardan oluşuyor ormanlık alan içinde atlas okyanusu gibi denizi dibi ince kum ve masmavi Çok konuştum , belki bizim buralarda ev ideal ileri dönük küçük ist. olması dolasıyla fakat yazlık sanayi yüzünden dedim gibi küçük ist. olıcak ve pert

Gönen'e gelirseniz beklerim, Hatta bandırmadan - biga ya giden anayoldan 10 5 km kadar girdim mi taştepe organize sanayi pirinç fabrikasında bulunuyorum . Çay çorba içme beklerim . Yatırım ve arsa v.s için dün Biga vergi dairesi eski müdürü sanırsam o geldi , aracılık ediyorlar . katologu vs. vardı istersen resim çekip atarım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)