User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
84 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: bahtsızlık bu olsa gerek...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bahtsızlık bu olsa gerek...

Annem ve kızkardeşimin kullanması için bir hyundaı getz aldım..nnem ve kızkardeşimin kullanması için bir hyundaı getz aldım..
    dizel ve km sinin düşük olması elzemdi.. 4 silindirli olalardan.

***** siteden bir çok araca gidip canlı baktım inceledim..
    sonunda 75 000 km de olan bir aracı beğendim, ankarada semtimizede yakındı..
    genç bir arkadaşın bankacı olan eşi kullanıyordu aracı bende bankanın önünde aracı detaylı kontrol ettim..
    içi olsun dışı olsun kondisyon olarak km si ile fazlasıyla örtüşüyordu..

arkadaşa hasar kaydını sorduğumda 3 bin tl lik bir kaydı olduğunu, sadece sağ çamurluğun değişik ve
    boyalı olduğunu başka hiçbir yerinde boya yada değişen olmadığını söyledi..

bende orada 5664 e mesaj attım.. gelen mesaj aynı arkadaşın dediği gibiydi ( annem var ben varım ve
    arkadaşın bankacı eşi var ) ..
    km bilgisi gelmedi, daha öncede olmuştu benzeri bir durum bir kaç gün sonra gelmişti lakin o araçlar
    içi dışı itibari ile bu kadar temiz olmadığı için beklemiş ve satın almamıştım..

bindim aracı kullandım.. kesinlikle 0 a yakındı kondisyonu..

neyse dedim servise gidelim gittik önce bir kompütest yaptık ardından hyundaı servise geçtik..
    motoru %98 di ve her iki expertizdende neredeyse 10 ouan aldı araç..
    ve biz notere geçtik arabayı satın aldık geldik..

taa ki önceki gün arabayı; annem ve kızkardeşimin dizeli ısıt bekle.. stop etme bekle ve
    manuel olmasından ötürü satıp otomatik birşey bakalım demelerine dek...

ilanı verdim o kadar çok kişi arıyor ki kime bakacağımı şaşırdım bir arkadaşla anlaştık arabaya bakacak
    buluşacağız ki ; bir telefon ...

abi sizin araç 2009 daki ilk muayenesine 227775 km de girmiş.. şok oldum inanamadım dedim kardeşim
    böyle bir şey mümkün olamaz..
    cidden baktım 2009 daki ilk muayenesine 227775 km de girmiş.. inanılır gibi değildi..

2011 deki muayenesine 38 bin küsürde, 2013 teki muayenesine 50 bin küsürde girmiş..
    zaman ve km periyodu bu...

hemen ilk sahibine ulaştım oda şok oldu.. çünkü araç 2013 e değin ilk sahibinde idi..bu kişinin
    zeka özürlü olması lazım idi çünkü ilk muayeneden önce düşürür km sini öyle gider..
    ( km sinin kesinlikle değişmediğinden zerre şüphem yok )
    dünyalar beyefendisi bir kişi ilk sahibide..

o kadar alakadar oldu o kadar ilgilendi ki ; pazartesi muayene istasyonuna gideceğiz..
    elimden gelen herşeyi yaparım kardeşim gerekirse bırakırız onlara arabayı incelerler ne dokü
    manımız varsada veririz dedi sağolsun..

araç yetkili servise 2007 gitmiş 7 bin km de.. başkada yetkili servis kaydı yok.. özel servise devam etmiş
    2010 da 30 bin km de bakım defteri mevcut.. ama bir geçerliliği olmaz elbet..

şimdi arkadaşlar ilk sahibi beyefendi gerekirse mahkemeyede veririm dedi.. acaba bir sonuç alabilirmiyiz
    sizce..

ve hepsinden acısı ; keşke km si düşürülmüş olsa idi o vakit ya mahkemeye başvurur
    yada alacak kişiye kardeşim düşürmüşler fiyadıda bu derdik.. ama kız gibi araba ile bu hallere düşmenin
    yaşattığı durumu kelimelerle anlatmak olanaksız...

bu olay üzerine derhal götürüp gösterdiğim bir kaç servisin ve ilk sahibi beyefendinin ortak görüşü ;
    kesinlikle muayene istasyonundaki görevlinin bir rakama fazla bastığı

sizce bunu düzeltmenin bir yolu varmıdır.. bir şansımız varmı arkadaşlar.. yada nasıl bir yol izlemeliyiz..

çok uzun oldu ama gelecek sualleri peşinen cevaplamak için detaylı yazdım kusura bakmayın..

herkese teşekkürler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar çok özür diliyorum; direk buraya yazamıyorum çünkü uzun ve zaman alıyor bu arada sistem düşürüyor..
    o yüzden not defterine yazıp oradan aktardım çok kötü görünüyor farkındayım kusura bakmayın..

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bariz belli 7'yi fazla yazmışlar 22700 küsürdeki aracı 227bin diye yazmışlar.

kaldı ki sanırım arac 2007 2 yılda 227bin km nasıl yapacak ? her gün 300km'den fazla yol yapması lazım yol yapması lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gösterdiğim servislerin de kanaati hatta kati olarak söyledikleride aynen dediğiniz gibi..
    adamlar biz rent a car arabalrını yapıyoruz onlar o sürede bu km yi yapamıyorlar ; ayrıca arabanın durumu bariz diyorlar ama
    kime nasıl ispat edeceğiz...
    yada nasıl düzelteceğiz

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim arabanında 1 muaynede yanlışı var 800 küsürde görünüyor fakat 2 yılda mümkünatı yok bende kafya takmıştım yarın öbür gün satarken sıkıntı olacak diye o dönem dilekçeyle düzeltilebiliyor demişlerdi fakat sonrasında hiç kovalamadım umarım sizide çok uğraştırmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    muayene fazla yazmıştır bir rakamı 227 binde girse muayeneye 2009 da oda şu an en az 350 binde 350 bindede temiz durmaz o araba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı izmirlicem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    muayene fazla yazmıştır bir rakamı 227 binde girse muayeneye 2009 da oda şu an en az 350 binde 350 bindede temiz durmaz o araba
    zaten beni kahreden de bu ya..
    yani arabanın dışında çizik yok, ezik göçük yok, sadece sağ çamurluk boyalı başka boyalı parçası yok lokal bile..
    yani kaputu boyasız ve taş izi bile yok..
    iç kısmındaki o kalitesiz üretim plastik göğüs, kapı tutamakları, döşemeleri, kalorifer ızgaraları tertemiz..neredeyse yıpranma yok
    kullanırken hiçbir trim sesi yok, çukurlardan geçerken bile ses yok.. bilya sesi yok uğultu yok.
    yok oğlu yok..
    ama gelin görün ki ; satmaya kalksak ya üç kağıtçı muamelesi göreceğiz yada kız gibi arabayı hurda parasına vereceğiz..

ALPER-VNS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende de aynı sorun var.. x5 6 senedir bizde muaynesini de kendim yaptırdım 180.000 yerine 80.000 yazmışlar.. Bir önceki muayne 110.000de ki biz 140.000de almıştık arabayı.. Km düşürenin ben olmam lazım yani ama yapmadık.. İtiraz etsem sonuç alabilir miyiz diye düşündük ama adamlar duvara km nizi kontrol edin muayneyle uyuşmuyosa bildirin.. Sonrasında mesuliyet kabul etmeyiz yazmışlar açık açık.. Bakmadık eşşeklik ettik.. Bi bilen varsa ben de takipteyim konuyu.. İnsana en çok koyan da km düşürülmemiş arabanın o yaftayı yemesi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sağolsun bir arkadaş pm ile bir yol gösterdi..
    ilk iş pazartesi aracın ilk sahibi ile hep birlikte muayene istasyonuna gideceğiz bakalım..
    Allah yardımcımız olsun.. gelişmeleri buradan aktarırım sevgili alper..

tuzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    muayene istasyonunun sehven km bilgisi yanlış yazılmıştır tarzında bir yazı vermesi gerekiyor ardından o yazıyla beraber karayollarına başvuruluyor diye biliyorum
    ///MPower

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi seni buralarda görmek güzel, inşallah düzeltirler hatalarını.

arayan kişilere uygun bir dille aktarınca ilk muayenesindeki hatayı sorun olmayacaktır diye düşünüyorum satışta.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaş şu TUV türk istasyonlarına ayar oluyorum. Baksan bütün çalışanlar burunların kıl aldırmıyor. Hepsi paşanın oğlu. İşi doğru yapmaya geldi mi yok. İlla bi moku yanlış yapacaklar.
    Km nin hatalı ve bariz yanlış yazıldığı belli ki. Ulan hadi sisteme giriosun. Bir sonraki muayane memurunun önüne bütün bilgisi gelio. O da bakmıyor kmsine. Yazılımda da hata var. Önceki muayenedeki km si sonraki muayeneden fazla olduğu zaman uyarı verip işlemi yaptırmaması gerek. Yaptıkları herşey hatalı.
    IN BOOST WE TRUST

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bariz belli muayene istasyonunda yanlış yazıldığı böyle bi kaç hataya denk geldim forumdan
    ben artık özellikle muayene sonrası km nin doğru yazılıp yazılmadığına bakıyorum
    aracın iç dış durumu gerek motor durumu aracın ne olduğunu belli ediyor illaki bunları dert etmeyen biri çıkar alır aracı
    ama herhangi bi düzeltme yoluna gidebileceğini sanmıyorum

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi pazartesi halledemezsen bi pm yolla bana enişte tüv de çalışıyor muhabbetine denk gelmiştm aynı konunun yardımcı olmaya çalışıyım

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıcı ben olsam takılmam alırım, içi dışı anlattığınız kadar temiz bir araba o kmlerden gidip dönmüş olamaz heralde, kaldı ki gerçekten km düşürülmüş olsa bile alırım millet 20.000 olmadan canını alıyor arabaların..
    İnşallah bir çözüme ulaşırsınız

RottingChrist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    muayene istasyonlarının bu km hatalarını çok sık duymaya başladım. bu tür hataları geriye dönük düzeltebilmek için muayene giren aracın km saati resmi çekilip sisteme arşivlenemez mi acaba. sorguladığında al sana kanıt.

başkasının hatalarını hep vatandaş takip edip düzelmek zorunda kalıyor. 90 model aracımı ilk sahibinden aldım ama bir de bana sorun. noterde aracın cinsi kamyonet, motor numarası farklı çıkıyor. adam kaç kere muayeneye girmiş çıkmış kimse bu nedir diye sormamış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muayene istasyonlarında imzayı atarken muhakkak aracın kmsini doğru yazdıp yazmadıklarına bakın arkadaşlar..
    Bu tür hatalar oluyor malesef

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş şu TUV türk istasyonlarına ayar oluyorum. Baksan bütün çalışanlar burunların kıl aldırmıyor. Hepsi paşanın oğlu. İşi doğru yapmaya geldi mi yok. İlla bi moku yanlış yapacaklar.
    Km nin hatalı ve bariz yanlış yazıldığı belli ki. Ulan hadi sisteme giriosun. Bir sonraki muayane memurunun önüne bütün bilgisi gelio. O da bakmıyor kmsine. Yazılımda da hata var. Önceki muayenedeki km si sonraki muayeneden fazla olduğu zaman uyarı verip işlemi yaptırmaması gerek. Yaptıkları herşey hatalı.
    Aslında dediğiniz sistem çok güzel olur.Ama ülkemizde 5 haneli km saati kullanan araçlar var.Ford Ka,Tofaş serisi vs.Bunlar 99999 dan sonra sıfırladığı için yazılım ile çözülecek iş gibi durmuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muayene istasyonlarındaki tavırlara ben de çok pis ayarım...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)