User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Karadeniz turu için gidenlerden tavsiye istiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Karadeniz turu için gidenlerden tavsiye istiyorum

Merhabalar abiler kardeşler,
    Ankaranın ve işin stresinden kurtulmak için karadenizde sağlam bir tur yapmayı planlıyorum lakin hiç bir bilgim ve gitmişliğim yok.
    Bütçem 4 bin lira civarı zaman sıkıntım yok
    Hangi güzergahı izleyip nerelerde kalmalıyım nerelerde yemek/tatlı yemeliyim.
    Hanım ve 3 yaşında oğlumda yanımda olacak.
    Tavsiyelerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkür ediyorum

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turla gitmenizi tavsiye ederim daha cok yeri daha uygun görmüş olursunuz. sonraki gitmelerijiz için rota ve fikir vermiş olur. yazinki fiyattan bir örnek vereyim. Uzungölde bungalow evde gecelik 450 tl istemişlerdi turla gitseniz 7-10 günlük turda orada konakliyorsunuz daha avantajlı yani

iztuzu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben hafta sonu için Bartın'dan Sinop yapmıştım(sahil yolu). Geçen yaz tatilinde 13 gün Samsun'dan başlayarak Artvin'e kadar (Gümüşhane, Bayburt dahil) kendi arabamla gezmiştim. Gitmeniz gereken yer ve tatmanız gereken lezzetler oldukça fazla. Elimden geldiğince yardımcı olurum. Siz hattın başlangıç ve bitiş noktasını söyleyin ben kendi tavsiyelerimi dilim döndüğünce anlatayım.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tarz seyahatler icin forumlar siteler de mevcut onlardan da yararlanabilirsiniz. İnsanlar daha önce gittiği rotayı paylaşıp, üzerinde tavsiyelerini yorumlarini birakiyordu, ziyaretcilerde fikir aliyordu. Bir araştırın isterseniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başlangıç noktam ankara bitiş artvin olarak düşünüyorum hocam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tur sıkıntı olur oğlum çok küçük...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pashaboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tur sıkıntı olur oğlum çok küçük...
    Tur filan bilmem ama o küçük oğlunuzun yumuk ellerini öperim ben Benimki de 5 yaşında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Livaneli abi Allahım bağışlasın sizde benim yerime delikanlıyı öpün

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karadenizliyim ama bende cok bilmiyorum ilerde tur yapacagim kendi memleketime. Bende bir kac yer soyleyeyim. Orduda teleferik vardi hic cikmadim ama gidenler ovuyor. Cayelinden geciceksiniz mutlaka lale lokantasinda kurufasulye yiyin. Cayeli carsida yasarin dondurmasi var onuda deneyin derim. Rizede rize kalesi var zaten manzaralik oturup cay icmelik. Trabzonda uzungolve sumela gidilmesi gereken yerlerden. Rizede agaran selalesi var gorsel olarak guzel bir yer

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ordu teleferik Boztepe görülmesi gereken yer.
    Trabzon yörük çadırı kesinlikle tavsiye.
    Hamsiköyde sütlaç gidip yemeden dönmek olmaz
    Uzungöl görülmeli Sümela manastırına çıkılmalı.
    Rizeye giderken Sürmene yağlısı yenmeli
    Akçaabat köfte elbette tadılmalı
    Samsun bafra pidesi güzeldir.
    Bu sene tarihi denk getirebilirsek bende bi tur daha yapmak istiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim arkadaşlar Ankara'dan uçakla Rize'ye gittiler. Orada 4x4 kiralayıp, Samsun'a kadar tüm kıyı şeridini gezerek geldiler. Aracıda Samsun'da bırakıp, Ankara'ya uçakla göndüler. Belki böyle bir tur için fikir verebilir...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrardan merhaba,

Öncelikle uyarıyla giriş yapayım: Karadeniz dalgalıyken KESİNLİKLE DENİZE GİRMEYİN, ÇEKEN AKINTIDAN ÖTÜRÜ GÖZÜMÜN ÖNÜNDE KAÇ KİŞİNİN ÖLDÜĞÜNÜ GÖRDÜM.

DURAK BARTIN:Birkaç yıldır yaşadığım şehir Bartın ile başlayayım: Ankara'ya 282 km uzaklıkta, otoban üzerinden molasız normal seyirle 4 saat, basarak gidilirse 3.5 saatte varılıyor. Eski Bolu-İstanbul duble yolu kullanılırsa(Kazan-Kızılcahamam-Gerede hattı) 4.5-5 saatte varırsınız. Deniz sezonunda gelirseniz ülkemizin (kum kalitesi olarak) en güzel plajlarından biri burada: İnkumu, kumu süperdir, Akdeniz gibi yakmaz, denizi açıl açıl hemen derinleşmez. Çeken akıntıdan dolayı Bartın'da en çok boğulmanın yaşandığı yerdir kendisi ama gelinmesi gereken bir yer. Merkeze 13 km.

Amasra ilçesi ise doğal güzelliği ve balıkçılarıyla meşhurdur. Ankara'dan ve İstanbul'dan balık yemeye, tura gelirler. Mustafa Amca'nın Yeri ve Çeşm-i Cihan en meşhur iki lokantası. Siz sipariş vermeden balık porsiyon/tava fiyatını sorun-öğrenin sonra sürprizlerle karşılaşmayın. Yine Amasra Öğretmenevi'nin terastaki yemekhanesi de manzara açısından ilçenin en iyi 2-3 yerinden biri. Amasra'nın da mendirekli bir plajı var, ilçe merkeze 19 km.

Plaj olarak fındık bahçelerinin içinde Güzelcehisar var hemen derinleşir, Çakraz ve Kumköy de yine yüzülebilecek plajlardan. Çilek zamanı gelirseniz buranın kendine has hafif ekşimsi çileği var. Plajlardan pazar ve bayram günleri uzak durun, arabayı park edecek yer bile bulamazsınız, hatta bayramda araç trafiğine kapatılıyor İnkumu.

DURAK SİNOP: Bence ülkemizin en güzel üç beş şehrinden biri. Tura Bartın'dan başlayıp Sinop'a gidecekseniz iki seçeneğiniz var. a) Sahil yolu: Çakraz-Kurucaşile-Cide-Doğanyurt-Türkeli - Sinop yaparsınız. Abartmıyorum 50 metrede bir orta sertlikte ve epey sert virajlarla boğuşursunuz. Yolun sağ tarafı yemyeşil , çeşit çeşit bitki örtüsü-orman; sol tarafı uçurum ve muazzam Karadeniz manzarası. İki kez o yoldan gittim, hayatımda araba sürmekten keyif aldığım yollardan biridir ama arabadaki herkes kusmuştu. 300 küsür kmlik mesafeyi 9 saatte tamamlamıştım. b) Ana hat: Safranbolu-Kastamonu-Sinop yaparsınız. Bildiğiniz şehirlerarası yol.

Sinop'ta Sinop mantısı yiyeceksiniz, Teyzenin Yeri en meşhuru, cevizlisi, yoğurtlusu ve ikisinin yarı yarıya ikram edildiği karışığı var. Oraya özgü nokul hamur işini pastaneden alın mutlaka. Merkezdeki kalesinde çay içip, karşıdaki limandan tekne turuna katılırsınız. Hamsilos'a gidin oradaki özel kıyı tipini görün, sonra ülkenin en kuzey ucuna İnce Burun Deniz Feneri'ne gidin. Sinop Tarihi Cezaevi ziyarete açık, Akliman, Mobil Plajı, Karakum Tatilköyü gibi birçok plaj var yarımadada.

Mutlaka ama mutlaka yarım gününüzü Erfelek Şelaleleri'ni gezmeye ve öncesinde ilçe merkezindeki Öztürk Restaurant'ta açık büfe kahvaltı yapmaya ayırmayı unutmayın. Ben arabada koyacak yer bulamamıştım, sizin yeriniz olursa kotra(gemi maketi) alabilirsiniz. Kale burcunun ve kotra dükkanlarının hemen dibindeki cüsseli palamut ağacını da seyredalarak izleyin uzun uzun. Yok böyle bir güzellik.

Samsun yolundaki Gerze ilçesinin kuyu kebabı da meşhur, test edebilirsiniz. Samsun ve ötesini ilerleyen saatlerde yazarım, işe dönmem lazım.

WooX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trabzonluyum, Trabzonla ilgili bilgi almak isterseniz kısaca şunu söyleyeyim, gezilecek çok yer var vaktiniz varmı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DURAK SAMSUN: Yüzmek isterseniz Alaçam-Yakakent plajını öneririm. Bafra ilçesine geldiğinizde anayoldan ayrılıp ilçe merkeze girin ve Ballıbaba'dan balkaymak ve diğer dondurmalarından alın. Acayip lezzetli, mevsiminde olursa kaymaklı lokum alın. Turun en güzel lezzet duraklarından birine geldik: Bafra Turan Usta Pide. İlçe merkezde yeri varmış ama biz Bafra'dan Samsun'a doğru giderken yanlış hatırlamıyorsam 20 km ötede anayol üzerinde soldaki lokantasına gitmiştik. Pide geç oluyor ama beklediğinize değen bir lezzet.

Samsun, Karadeniz bölgesinin en büyük ve gelişmiş ili. Şehir merkezindeki Doğu Park ve Batı Park'ta gezilecek (Bandırma Vapuru, Hayvanat Bahçesi, Teleferik gibi) birçok şey var. Teleferikle Amisos Tepesi'ne çıkarsınız ama mesafe kısa olduğu için Ordu-Boztepe heyecanını beklemeyin, ama denemeye değer.

Bölgenin en büyük AVM'si Piazza ve şehir merkezindeki küçük çaplı Bulvar Yaşam AVM'sinde takılabilirsiniz. Şehir merkezinde Vitamin Çorba, Lezzet Lokantası(döner için), Çalıkuşu Döner tavsiye edeceğim mekanlar.

Ülkenin en iyi şehir müzelerinden biri olan Samsun Kent Müzesi'ni gezebilirsiniz ki bir saati aşkın keyifli vakit geçirirsiniz. Meşhur Çiftlik Caddesi'nde de dolaşabilirsiniz.

DURAK ORDU: Ordu'ya gelmeden Ünye ve Fatsa'dan bahsedeyim, hatta mevsim yazsa eski yoldan da gidip Perşembe ilçesini görmenizi ve Efirli, Çaka Beyazkum plajlarını ısrarla öneririm. Özellikle Beyazkum çok güzel. Ünye'de Çakırtepe'ye çıkıp oradaki herhangi bir mekanda ilçe ve deniz manzarasını pide eşliğinde izleyebilirsiniz.

Fatsa tam bir yemek ilçesi: Hünkar Lokantası, Haznedaroğlu Konağı, Yosun Pide ve benim en favorim Bolaman beldesindeki Yalıköy Köftecisi Burhan Usta.

Ordu merkezde illaki Boztepe'ye teleferikle çıkılacak(24'e kadar açık) oradaki mekanların birinde oturulacak.

DURAK GİRESUN: Piraziz ilçesinden 2-3 km sonra Eğrice plajı var. Bulancak ilçesine gelince -Piraziz'den sonra 5km- Elmasım Dondurma'ya uğrayın, lezzeti tadın.

Giresun'da Fiskobirlik, Fındıkevi dükkanları var fındık ürünlerinin satıldığı. Şehir merkezinde Kadayıfçı Mustafa Patar'a uğrayın, iki saat aralıklarla kalkan tekne turuna katılın ve Karadeniz'in tek adasını ziyaret edin ama vaktiniz varsa akşam serinliğinde 16 veya 18 turuna katılın ki yaz güneşini yemeyin gemide.Giresun kalesini gezip fotoğraf çekilebilirsiniz.

Giresun Kent Müzesi çok küçük bir müze, Samsun'daki gibi değil. Giresun'a yarım gün ayırsanız yeterli olabilir. En meşhur caddesi Gazi Caddesi'nde yürüyebilirsiniz, Ayvasıl Liman Restaurant, Kukul Pide önereceğim mekanlardan.

Doğu Giresun'da yani Tirebolu, Görele, Eynesil'de Tirebolu Kalesi'ni gezebilirsiniz, plajını deneyebilirsiniz. Ben vakit bulamadığım için net bir şey diyemeyeceğim. Turun en önemli kısmına geldik: Trabzon-Rize... Onu da yarın yazmaya çalışacağım, umarım yardımcı oluyorumdur.

EK: Bartın'a gelirseniz 45 dakika ileride Safranbolu'yu ve tarihi evlerini görüp tarihi çarşısını gezebilirsiniz, yenişehrin ilerisindeki cam seyir terası var. Yüksekten korkmam diyorsanız gidin. Akçakoca tarafına giderseniz, Zonguldak'tan sonra Karadeniz Ereğli var kordon bölümü çok hoş. Yine Alaplı şirin sahil ilçelerinden. Akçakoca zamanında Karadeniz'in tek mavi bayraklı plajına sahipti, her sene yenilendiği için son yıllardaki durum ne bilmiyorum. Düzce'ye giderken yolun sağında bir çeşme var ki hayatımda o kadar lezzetli su içmedim. Bu da Kuzeybatı Karadeniz için ufak ek olsun.

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    artvin şavşat ve karagöle gıtmeden dönmeyin
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orduluyum. Yazarsanız en azından Ordulu olan kısımda yardımcı olabilirim.
    Ünye sahili fena değildir. Yarım saat-1 saat mola verilip ufak sahil turu atılabilir.
    Daha sonra Ordu'ya giderken kesinlikle sahilyolunu takip edin.
    Aç iseniz sahilyoluna girerken (Fatsa çıkışı - Bolaman girişi arasında) Burhan usta var köfteci. Tavsiyedir. Orduda en çok özlediğim de odur.
    Adam koskoca fotoğrafını dikti yolun kenarına. Görünce bu ne dersiniz zaten.
    Sahilyoluna girdiğinizde eğer gündüze denk gelirseniz, "Yasonburnu" na gidebilirsiniz. Yoldan sapıp 2 dk gittiğinizde varmış olursunuz.
    Oradan çıkıp yola devam ettiğinizde Perşembe -ki memleketim olur- sahilinde bi yarım saatlik tur atabilirsiniz fena değildir.
    Bu arada Yasonburnu-Perşembe arasında Çaka Plajı var. İstenilirse durulabilir.
    Orduya vardığınızda teleferiğe binip Boztepeye çıkmalısınız. Yükseklik korkusu varsa araçla 10-15 dk da çıkılır ve memnun kalınır.
    Giresunda, Giresun Kalesi var. Oranın da manzarası güzeldir. İsterseniz manzaraya karşı pide yiyebilirsiniz.
    Bir de Tirebolu'da tirebolu42 diye bir yer var. Yol kenarında görürsünüz ilginizi çeker zaten.
    Oraya uğrayabilirsiniz yöresel ürünler de satılıyor. Açsanız menüsü güzeldir. Ayrıca çayını da tavsiye ederim.
    Aklıma gelenler bunlar şuan için.
    Bu arada Ankara'dan Samsun'a girdiğinizde çıkışına denk geleceksiniz. Şehir merkezine dönüp batı-doğu parka uğrayabilirsiniz. Batıpark'da ufak bir teleferik var. Güzeldir Samsun.

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artvin kökenli olduüumuzdan her sene Antalyadan giderim. Güzergahı samsundan sonra için anlatayım aklınızda bulunsun Samsundan Artvıne doğru gıderken Terme çıkısında sol tarafta petrol Ofısının bitişiğinde Soğancı dınlenme tesısı mevcut oraya gırıp açılışı karalahana çorbası ile yapıp ortaya bir adet terme pıdesı ısteyın yeterlı zaten masanın boyunda bişey, yanına keşkek de isteyebilirsiniz güzel oluyor. Yol devamında orduda tok olduğumuzdan yenıp içilecek yer pek bilmiyorum ancak boztepeye çıkıp bi çay için derim teleferik seviyorsanız gezebilirsinizde giresun hakkında bilgi veremicem çünkü transit geçiyoruz her seferinde Trabzona gelindiğindede manastıra çıkıp uzun gölü gezebilirsiniz ama uzungölün içine etmişler eski halini görmüşsenız yenısını gormeyın aklınızda eskı halı kalsın derim neyse daha sonra akçaabata kadar devam edıp akçaabat cemil ustada köftenizi yiebilirsiniz ( cemil / nihat / körfez / saray hepsının köftesini yedim çoğunun tadı aynı ancak cemilin ikramları ve manzarası daha güzel tavsıye ederim ) akçaabattan devam ederken yanlış hatırlamıyorsam 5 adet ust geçitleri olacak köprüden geçiceksınız hatta 5. geçidin dibinde sağda nejla abla mı nejla yengemı bı tatlıcı olucak ordan kesinlikle tokta olsanız paket yapın napıp edın laz böreği almadan geçmeğin. Bu arada unutmadan ekliyim sürmeneden geçerken sahil yolunun sağında cep oluyor o cebe gırıp gıdın sürmene bıçaklarının satıldıgı mınık klube var odan 2-3 takım meyve bıçağı alın dua edersınız her meyve yerken acaip kalıtelı ve yağ gibi kayıyor, 35 tl 1 takımı sanırım. Trabzonuda çıktık dersek rizede hala vaktiniz varsa aydere çıkmadan olmaz ama bız yazın çıkarken çıkması bır dert ınmesı bır derttı istanbulda okadar trafık yoktur kışın daha az olabilir genede çayını içmeye değer. Konaklamak için çayeli öğretmen evinden başka biyere bakmayın derim otel kalıtesınde odaları mevcut. Artvine geldiğinizde işte burda bi durun orayı anlatsam roman olur kısadan geçeyim Artvinin içinde görülecek bişey pek yok TR nın en buyuk Ataturk heykelıne çıkıp ordan Artvıne bakabılırsınız etrafı manzarayı ızleyebılırsınız devamında ilçesi olan şavşata kadar sürün aracınızı yol üzerinde doğuksu diye tabir edilen meyve sebze satıcılarının olduğu yerden geçeceksınız bi mısır kemirin meyve falan alın devam edin şavşata vardığınızda ister gezın ıster meşeli köyüne doğru devam edip köye bağlı karagölü bi turlayın hatta köy içindeki bikaç pansıyondada kalabilirsiniz. Karagüle gidecek olursanız gölün altındakı yıldırım mahallesinede benden selam söyleyin özledim köyümü
    DR. OWL

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit: doğuksu yazmışız soğuksu olucak bide trabzondan kuymak Artvinden peynir eritmesi yemeden çıkmayın. Ordudan sonrada pusu tarzı kurulmuş radarlarada dikkat edin 7-8 ceza birden gelmesin
    DR. OWL

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amasra ve Cide'den başlamanızı öneririm.

Cide'ye gelmeden Gideros'a girmeyi unutmayın.

@premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)