User Tag List

Sayfa 21/58 İlkİlk ... 11192021222331 ... SonSon
1090 sonuçtan 381 ile 399 arası

Konu: "Uber" korsan taksimidir?

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu yukarıda bahsettiğim olayda benden günlük 300 TL kazandığını iddia edip dava açan şerefli insan vergisini ödemeye geldiğinde günlük kazancını 2 paket sigara parasından bildirmiş.

Çatır çatır vergi kaçırıyorlar, milleti dolandırıyorlar, trafiği tehlikeye atıyorlar. Kimse dur demiyor, sonra uber'e saldırıyorlar.

Köy köpeksiz olunca değneksiz gezen de çok oluyor.
    size tam süzmesi denk gelmiş belki o kazadan mal sahibinin haberi bile olmayacaktı.

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ARkadaştan emanet transporter minibüsünü aldım iş yerine adblue getiriyordum. kartal otoban çıkışından sonra u.mumcu mah girişinde sabit bekleyen ekip var çevirdi uber misin? diye sordu kapıları bagajı aç kontrol yaptı. emniyete yakıt veriyoruz sordum bugün yarın çoğu yerde uber kontrolü yapılacak bilginiz olsun . yolcu ceza yiyor mu bu sitemde bilmiyorum.

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brs852 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uberde sıkıntı yok devlet uberi korsan saydığı için sıkıntı oluyor. Cezalarda uber dava açmana yardımcı oluyor eğer o süreçte uberden çıkarsan desteği anında geri çekiyor. Polis yolcuyu sürücüyü sorguya çekiyor ve binene ayrı sürücüye ayrı ceza kesiyor. Daha öncedende dediğim gibi vip taksi işine devlet kendi gireceği için ubere geçit vermiyor vermek istemiyor orda ki kazancı kendi alacak.
    Bu serefsizlerden ne zaman kurtulacagiz acaba... adamlar nerede rant varsa onun onunu kapatip kendileri nemalaniyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ARkadaştan emanet transporter minibüsünü aldım iş yerine adblue getiriyordum. kartal otoban çıkışından sonra u.mumcu mah girişinde sabit bekleyen ekip var çevirdi uber misin? diye sordu kapıları bagajı aç kontrol yaptı. emniyete yakıt veriyoruz sordum bugün yarın çoğu yerde uber kontrolü yapılacak bilginiz olsun . yolcu ceza yiyor mu bu sitemde bilmiyorum.
    323 lira yazılıyor binene

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu serefsizlerden ne zaman kurtulacagiz acaba... adamlar nerede rant varsa onun onunu kapatip kendileri nemalaniyor.
    Daha bu vatandaşın doyuracağı çok insan var binmişler tepeye inmiyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34btr1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne olursa olsun böyle bir şeye hakkı yok bu ara çok duymaya başladım ubere saldıran taksicileri dünde benim önümde capacitynin önünde oldu aynaları falan kırdılar her yer gaza gelecek taksici dolu anında teşkilat olup saldırıyorlar. Havalimanında olması çok normal onların işlerini çok etkiledi.

oabayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hali hazırda bana bir tur kitlediler uber kullandığım için 300 küsür tl, ancak türkiyede bir çok kurum ve kuruluşta ( özellikle yerli olanlarda ) göremeyeceğimiz bir olayla karşılaştım. Durumu uber'e bildirdikten yaklaşık 3 gün sonra adıma yazılan ceza uber tarafından ödendi, yetmedi cezanın yazıldığı gün ödediğim ücret bana iade edildi ve yetmedi üstüne 40 tl lik yolculuk hediye ettiler. Sonra dedim bak Uber, kardeşim burası Türkiye bizler alışkın değiliz böyle mağdur olmamaya, lütfen bütün masrafları benim ödemem gerekiyor dedim ama dinletemedim.
    leyleğiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    promosyon mailleri kampanyalar codelar havada uçuşuyor konuda , mesajlari okuyunca anladim yaşlandim galiba ben

chevelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün günübirlik İzmir' gidip gelcektim. Sabah saat 6'da taksiye biniyorum küçükçekmece'den, adam diyorki ''abi e-5 kapalıdır florya tarafından gidelim''. Saat sabahın 6sı, ne trafiği? e-5'ten gitse 20tl yazıyor, florya tarafından 30 yazıyor. yol durumuna baktım yol açık dedim, yüzü asıldı.
    Akşam olup döndüğümde de (saat 20:45 civarı), havalimanından taksiye bindim, hareket ettik, adam cep telefonuyla muhabbet edip duruyo r, daha nereye gideceğimi sormamış. Ben sefaköy-beşyol diyince telefondakine ''abi bak yine sefaköy sen kapat ben ararım'' dedi. Bana dönmüş abi orda şimdi acayip trafik var, sen de geç kalırsın, ben seni yenibosnaya bırakıyım sen ordan metrobüsle git diyo. Yol yeşil bilader ben kontrol ettim dedim. Yine surat asıldı. Mırın kırınla iş yaptırıyoruz. Bunun adı paranla rezil olmak yemin ederim.
    Uber'e saldıracaklarına kendilerini biraz düzeltsinler. Aç kalsalar umrumda olmayacak insanlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oabayram Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hali hazırda bana bir tur kitlediler uber kullandığım için 300 küsür tl, ancak türkiyede bir çok kurum ve kuruluşta ( özellikle yerli olanlarda ) göremeyeceğimiz bir olayla karşılaştım. Durumu uber'e bildirdikten yaklaşık 3 gün sonra adıma yazılan ceza uber tarafından ödendi, yetmedi cezanın yazıldığı gün ödediğim ücret bana iade edildi ve yetmedi üstüne 40 tl lik yolculuk hediye ettiler. Sonra dedim bak Uber, kardeşim burası Türkiye bizler alışkın değiliz böyle mağdur olmamaya, lütfen bütün masrafları benim ödemem gerekiyor dedim ama dinletemedim.
    Yolcu cezalarını uber odemiyor diyen taksi lobisine duyurulur..

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oabayram Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uber'i çağırdığım bir akşam telefonum kafayı yedi, kendini kapatıp açtı. Açılınca Uber uygulamasına tekrar girdim, araç çağırmamışım gibi görünüyordu ancak yine de 15-20 dk bekledim gelen giden olmadı. Ben de uğraşmamak için taksiye binip eve geldim. Eve girdiğimde Uber yolculuğunuz için fatura vs diyip 20 tl bir ödeme maili geldi. Kafa 1 milyonken destek bölümüne yazdım. Yukarıda anlattığım gibi aynen anlattım durumu, artık o kafayla nasıl yazdıysam. 1 dakika içerisinde bu tür sürücüleri cezalandıracaklarını ve özür dilediklerini ilettikleri bir mail ve para iadesi aldım. 2. dakikada ise indirim kuponları geldi. 1 hafta sonra ise sürücünün ilişiğinin kesildiğine dair mail geldi.

Daha ne yapsınlar ki ? Taksiye imkanı yok binmem artık. Binmedim de zaten. Ataşehir - Kadıköy arası kullanıyorum genelde. Taksi 30 TL tutuyor, Uber 33 TL.

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul da olduğum süre içerisinde sürekli kullandığım bir uygulama. Neden önünü kapatmaya çalışıyorlar anlamıyorum. Sürekli taksicilerin rant kovalaması artık milleti bıktırdı. Bu adamlar işini iyi yapıyorlar. Biniyorsun Ubere hoş geldiniz efendim tarzı bir karşılama var çünkü amaç müşteri memnuniyeti. Şöföre puan veriyorsun eğer adamın puanı düşükse uber onunla ilişiğini kesiyor. Bence çok güzel bir uygulama
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sömestrin bittiği pazarın gecesi Atatürk Havalimanında bulunan varmıydı aranızda? Bildiğiniz ana baba günüydü mahşer günüydü. Taksiler tükendi ve rahat 60 70 kişilik kuyruklar oluştu taksiler için. Baktım giden taksilerin geleceği yok. Saat olmuş gecenin 1 buçuğu. Sabah erkenden randevu var dinlenip otelde yetişmem lazım. Havalimanında trafik kilitti. Artık dayanamadım içinde tek yolcu olan trafikte kilitlenmiş taksilere işaret ettim yol üzeriyse benide bırakın diye. Bir tanesi yolcudan rica etti aldı beni. Bahçelievlerdi gideceğim yer. Normalde 20 yazması lazım adam açık açık 50 liranı alırım zaten araç yok dedi. Verdim 50yi öyle gittim. Fırsatçılar. Şahsen ben birine böyle bir alışveriş teklifi etmeye utanırım. Uber hiç kullanmadım ama normal taksilerin çoğunda harbiden insanlık yok. Para işte.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir laf vardı bize cuk oturan, s.kersin ses etmez, i.ne dersin kızar.

deveye diken bizim millete öpen yaranıyor. halka sor hep şikayetçi ama isyan etmez, memnun olduğu bir hizmeti engellemeye çalıştıklarında engel olmaz.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

ibozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul'da olup hala taksi kullananlara şaşıyorum. Uber gibi bir nimet var. Son İstanbul ziyaretimde 3 kez kullandım mesafe az çok demediler, araçlar pırıl pırıl, şöförler efendi. Daha ne ister bir müşteri..

Yaşasın Uber

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    taksiciler saldırmaya devam etsinler en azından tek tek bu sayede eleniyorlar

ben evimden duraktan taksi çağıramıyor isem taksi kullanmıyorum yoksa bizim burdaki taksicilerden memnunum

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    CHP İstanbul Milletvekili ve CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nı ziyaret ederek taksicilerin sorunlarını dinledi. Hamzaçebi “İstanbul’dan Uber’i kovarak İBB’nin başlatmış olduğu İTaksi uygulamasını da İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’na vereceğiz” dedi.
    CHP de sapitti

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes konuşmuş bende kazancını merak ediyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)