User Tag List

Sayfa 3/58 İlkİlk 123451353 ... SonSon
1090 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: "Uber" korsan taksimidir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben hiç bi zaman kısa mesafe diye sooyleneen taksiciye dennk gelmedim. Binerken soruyorum kısa mesafe sorun olur mu ? Diye. Estağfurullah diyip söylenmeden goturuyo adamlar. Biner binmez şuraya! Derseniz kim olursa olsun of püf yapar zaten. İğneyi az kendimize de batiralim.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dun havimanindan iki tane bavulla taksiye bindim. Binerken sofor arkadas bavullari bagaja koydu. Bindim sefakoy lutfen ! dedim kisa mesafe diye yuzume bakmadi inerkende bavullari kendim indirdim zahmet edip bir iyi gunler/iyi aksamlar bile demedi. Uber yayginlassin soforler en azindan biraz medeni olsunlar ki zaten olmak zorundalar musteri memnuniyeti puanlarini yuksek tutmak icin. Koyden gelen, iki kelime konusamayan insanlarla paramizla rezil olmayalim .
    Abi senin yine iyi yüzüne bakmamış. Ben Sabiha'dan Kurtköye eve gittiğim yol boyunca fırça yedim.
    Vay efendim niye duran taksiye binmişim sabah beri sıra gelsin diye bekliyormuş, neden aktif hareket birini durdurmamışım, şimdi tekrar sıraya girip bekleyecekmiş çok vakit kaybetmiş, evde çoluk çocuk ekmek bekliyormuş şimdi nasıl yevmiye doğrultacakmış vs vs.
    Dedim kusura bakma tepenize yazın kısa mesafe gitmem diye binmeyelim. Senin sırana kısa mesafe düştü diye ben taksi mi kullanmayacağım.

TechTurkey cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hiç bi zaman kısa mesafe diye sooyleneen taksiciye dennk gelmedim. Binerken soruyorum kısa mesafe sorun olur mu ? Diye. Estağfurullah diyip söylenmeden goturuyo adamlar. Biner binmez şuraya! Derseniz kim olursa olsun of püf yapar zaten. İğneyi az kendimize de batiralim.
    ekşide bi başlık var çok bilinen; "oros.pu çocuğu taksici" diye.

sen bence biraz orayı oku, daha detayli bilgilenirsin.

isini adam gibi yapan taksicileri tenzih ediyorum.
    " If everything seems under control, you're just not going fast enough. "

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazanci nasil acaba? Kendi aracimizla calissak ne getirir ayda ?

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ubere baktımda 10 km lik yola 45 TL çıkardı. Totoş rahatlığı bu kadar önemlimi yahu anlamadım ben.
    Anca kırk yılın başı araba kullanamıcak hale gelirsen kullanıcan bunu aga çok pahalı be.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ubere baktımda 10 km lik yola 45 TL çıkardı. Totoş rahatlığı bu kadar önemlimi yahu anlamadım ben.
    Anca kırk yılın başı araba kullanamıcak hale gelirsen kullanıcan bunu aga çok pahalı be.
    club e gittiysen, taksi eziyeti çekmemek için - 10-20 daha fazla ver kafan rahat olsun
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşini doğru yapmayan taksi ve minibüs şöförlerinden nefret ediyorum. Herkes birilerine çakmanın derdinde, ama sorsan Elhamdülillah en kral müslüman , işinde gücünde dürüst esnaf.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ekşide bi başlık var çok bilinen; "oros.pu çocuğu taksici" diye.

sen bence biraz orayı oku, daha detayli bilgilenirsin.

isini adam gibi yapan taksicileri tenzih ediyorum.
    Bakarım evde şuan mobildeyim.

metin_1989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buna taksıcı olmadıgımız halde katılabılıyormuyuz kendı aracımızla?

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Gecen arkadasım arabesque gitmek için sordu. herneyse açtı etti üyeliği 65 liraya florayadan arabesque gitti geniş geniş rahat rahat. aradaki donüşte aynı modelde geldi aradaki 10 lira için taksiye tenezzül etmeye değmez.

hatta oldu diyelim kartınızda limit bitti ozaman bile geliyor ama 2.çagırdınızda 2 ücreti toptan çekiyor yani bu tarz ekstrem durumda bile yolda kalmanız nerdeyse imkansıza yakın
    1881 - 193

leventrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısa mesafe hiç taksi kullanmadım. Farzedelim ki bindim ve kısa bir nokta söyledim. ''Of puf'' yapılacak bir durum yok ortada. Kısa mesafe giden taksi para kazanmıyor mu? Hiç mi kar payı yok? Zararına götürdüğünü hiç sanmıyorum. Her bindiğimiz taksiye uzun mesafe mi söylemek zorundayız? Peki diyelim ki kısa mesafe taksi şöförü için zor bir durum. Her sektörün zor bir durumu yok mu? Benim mesleğimde de zorlu şeyler var. Ama ben şimdi kalkıp ''Of püf'' diyip karşı tarafın kendisine iğne batırmasını beklersem olmaz. İş ahlakına uygun değil. Velev ki geçenlerde bindiğim taksi şöförü gayet uzun bir mesafe olmasına rağmen uzun bir süre sürdükten sonra yolun yarısında '' O tarafta trafik var girmek istemiyorum. '' mantığıyla beni indirmeye kalktı. Bütün bir yolculuk boyunca da bir dakika bile susmadan söylendi... Batırılacak bir iğne yok... İş ahlakı denen bir sey var. Ve her işin zor bir tarafı var. Taksi şoförünün zorlayıcı durumlarından biri de kısa mesafeli müşteri ise, iş ahlakından hallice ''Of puf'' etmeye hakkı yok. Burada hepimiz ekmek parası derdindeyiz. Taksi şöförü veya başka bir sektör. Farketmez. İşin zorlu bir kısmı var ise sabır selamettir diyip işine bakacaksın. Keza hangi sektörde olursanız olun para kolay kazanılmıyor.

Not: Dayım taksi şöförü. Ve dedem zamanında taksi şöförüydü. Bu günlerime taksicilikten kazanılan parayla geldim. Bu yorumu yabancı bir göz ile yapmadım yani. Dedem anlatırdı; otomobilime hayat kadını bile binse '' Buyrun efendim nereye gidiyoruz?'' ile başlardım. Ekmek parası kazanıyoruz derdi...

Bu uygulamaya gelirsek; İlk defa duydum. Çok merak ettim açıkçası. İlk fırsatta deneyeceğim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herşeyin başı bence eğitim ve belirli standartların sağlanıp oturtulmasıyla alakalı. Yurtdışında taksiye binince ne bir trip , ne afra tafra'ya maruz kalmadan tertemiz istediğiniz yere bırakılıyorsunuz. Burda malesef cinayet zanlısı tipli adamlara paramızla rezil oluyoruz, en ufak bir itirazda da tehdit hazır, işine gelmiyorsa in arabamdan, az biraz tartışma uzarsa yan taraftan haydarın çıkmasıyla zaten kavga başlıyor.

ulasoztas1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 kere uber kullandım.

1- Moda sahilden, 3 arkadaş bindik diğer arkadaşlar Sabiha gökçene gideceklerdi. Bense taksim meydanına. son kasa vito geldi içi orjinal vip idi. Durumu anlattık adam beni kadıköy meydanına bıraktı oradan sabiha gökçene geçti arkadaşlarım.

Arkadaşın uberi kullanmıştık. Benim referansımla olmuştu. 100TL sabiha gökcen 40 kupon indirimi. 60 tl çdedi

2- Arkadaşın uber kullanımı sebebiyle bana 40 tl tanımlanmıştı. Çağlayan adliyesinden, esenler otogara gitmiştim. 37tl tuttu. 40 tl indirim var diye bedavaya geldi.

üstelik beyefendi bi şögförüm vardı. sohbet ettik geçen hafta 4 gün aracı bağladılar dedi. ama masrafın bı kısmını uber ödemiş. Taksiciler şikayet ediyormuş sürekli. D2 sınıfı belgeye sahip ltd şti olarak hizmet veriyorlar.

Buraya kadar aldığım hizmetten 10/10 memnunum.

Bu gün yenibosna - bahçeli evler belediyesine uber istedim. ilk şöför aradı. "ben havaalanı uberiyim iptal edin, başka isteyin dedi" sonra 3 tanesi kabul etti, iptal etti. en sonuncusuda "lastikle ilgili sorun yaşıyorum, gecikirim başka bakın" dedi.

bunu da ubere yazacagım bırazdan.

bu arada bu refle üye olursanız hem siz 40TL hem ben 40 TL kazanacağız

REF:42J7D

Edit: Davet kodumu (42j7d) kullan ve 40*TRY değerinde ücretsiz yolculuk kazan. Burada kullan:https://www.uber.com/invite/42j7d

40tl de benden

Çok fazla taksi kullanan birisi olmamama rağmen çok efendisine de denk geldim serseri gibi olanına da.. Ama etrafımdan kısa mesafe yolculuklarıyla ilgili hep kötü şeyler duydum.
    Birde taksilerden önce minibüs/dolmuş/otobüs şöförleri düzene sokulmalı. 2 şeritli yolda sağa yanaşma zahmetinde bulunmayan solda durup yolcu indirip bindirenlere aşırı uyuz oluyorum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı leventrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısa mesafe hiç taksi kullanmadım. Farzedelim ki bindim ve kısa bir nokta söyledim. ''Of puf'' yapılacak bir durum yok ortada. Kısa mesafe giden taksi para kazanmıyor mu? Hiç mi kar payı yok? Zararına götürdüğünü hiç sanmıyorum. Her bindiğimiz taksiye uzun mesafe mi söylemek zorundayız? Peki diyelim ki kısa mesafe taksi şöförü için zor bir durum. Her sektörün zor bir durumu yok mu? Benim mesleğimde de zorlu şeyler var. Ama ben şimdi kalkıp ''Of püf'' diyip karşı tarafın kendisine iğne batırmasını beklersem olmaz. İş ahlakına uygun değil. Velev ki geçenlerde bindiğim taksi şöförü gayet uzun bir mesafe olmasına rağmen uzun bir süre sürdükten sonra yolun yarısında '' O tarafta trafik var girmek istemiyorum. '' mantığıyla beni indirmeye kalktı. Bütün bir yolculuk boyunca da bir dakika bile susmadan söylendi... Batırılacak bir iğne yok... İş ahlakı denen bir sey var. Ve her işin zor bir tarafı var. Taksi şoförünün zorlayıcı durumlarından biri de kısa mesafeli müşteri ise, iş ahlakından hallice ''Of puf'' etmeye hakkı yok. Burada hepimiz ekmek parası derdindeyiz. Taksi şöförü veya başka bir sektör. Farketmez. İşin zorlu bir kısmı var ise sabır selamettir diyip işine bakacaksın. Keza hangi sektörde olursanız olun para kolay kazanılmıyor.

Not: Dayım taksi şöförü. Ve dedem zamanında taksi şöförüydü. Bu günlerime taksicilikten kazanılan parayla geldim. Bu yorumu yabancı bir göz ile yapmadım yani. Dedem anlatırdı; otomobilime hayat kadını bile binse '' Buyrun efendim nereye gidiyoruz?'' ile başlardım. Ekmek parası kazanıyoruz derdi...

Bu uygulamaya gelirsek; İlk defa duydum. Çok merak ettim açıkçası. İlk fırsatta deneyeceğim...
    bende aynı dediğiniz şeyler bahsediyorum. Nette olduğumuz için bana "karşı" olarak mı yazdınız tam olarak algılayamadım ama

çoğu forumdaşın söylediğinin tersi olarak diyorum ki ben kısa mesafe gidiceğim için laf yapan söylenen taksiciye hiç denk gelmedim.
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Runo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece vito araç mı var?
    .

TEQUILA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    K.k konusuna takılacak birşey yok. 100-200 TL limit verin sanal k.k na kafanız rahat olsun.
    '05 Honda CBF 600 SA
    '16 Qashqai

EserBodrum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TEQUILA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    K.k konusuna takılacak birşey yok. 100-200 TL limit verin sanal k.k na kafanız rahat olsun.

Sanal kartımla üyelik alamadım bi türlü bu sorunu yaşayan varmı sanal kartıyla?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Böyle bi mail geliyor.
    Teşekkürler. Ref için. ilk kullanımızda size de 40 tl tanımlanıyor

Alıntı poseidon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Thracian 40 tl kazandırdım sana

Bu arada faturasını veya fişini nasıl alıyoruz.
    Farz edelim şirket için masraf yazmamız gerekecek. Nasıl yaparız?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim ref le üye ol. zaten ilk seferi 40 tl ye kadar beleş. bi dene
    https://www.uber.com/invite/42j7d

Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazanci nasil acaba? Kendi aracimizla calissak ne getirir ayda ?
    Alıntı metin_1989 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buna taksıcı olmadıgımız halde katılabılıyormuyuz kendı aracımızla?
    Kazanc aslında taksi kazancı, karlı olduğu nokta 120.000TL lik vito ile 1.500.000tl liktaksi hattı işi yapıyorsun.
    Maalesef hususi araçla iş yapılmıyor. Ya ticari taksi yada D sınıfı yolcu taşıma ruhsatı olması lazım

Alıntı ulasoztas1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    40tl de benden
    Eywallah, ilk kullanımını bekliyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)