User Tag List

Sayfa 46/58 İlkİlk ... 36444546474856 ... SonSon
1090 sonuçtan 856 ile 874 arası

Konu: "Uber" korsan taksimidir?

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    plakayı hiç kiraya vermesinler
    plaka sahibine çalışma zorunluluğu getirsinler
    1 tane sorun kalmaz
    Bildiğim kadarıyla plaka sahibinin çalışması gerekiyor da sallayan var mı?

Ayrıca, plaka sahibinin tek geçim kaynağının taksi şoförlüğü olması gerekiyor diye biliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Plaka sahibi balkondan sepet salar, şoför günlük destesini sepete atar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o zaman taksici arkadaşlar kusura bakmasın bu sistem düzelecek
    burada apaçık bir emek sömürüsü var
    dededen arsa kalmış satıp trilyonun olmuş onla gidip taksi almışsın yan gelip yattığın yerden kafana göre göstermelik vergi ödeyerek bir emekçiyi sömürüyorsun
    o iş mediniyette yok
    3. dünya ülkelerinde olur ancak

istanbulu bilmiyorum ama ankara biraz daha insani
    yapılan km ye göre plaka sahibi de şöförde pay alıyor
    o yüzden oraya götürmem buraya gitmem muhabbeti yok bizde ya da ben denk gelmedim
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    dededen arsa kalmış satıp trilyonun olmuş onla gidip taksi almışsın yan gelip yattığın yerden kafana göre göstermelik vergi ödeyerek bir emekçiyi sömürüyorsun
    o iş mediniyette yok

o yüzden oraya götürmem buraya gitmem muhabbeti yok bizde ya da ben denk gelmedim
    Bu dahil birçok şeyin düzelebilmesi için elini sürekli reset tuşunda tutsan para etmez. Anca, hard format atacaksın, diski adeta kazıyacaksın sonra üstüne en güncel, hatasız ve stabil çalışacak sistem kuracaksın ve olası açıkların kullanılmaması içinde üst üste 10 tane firewall, antivirüs...vs kuracaksın. Belki o zaman şimdi odğan çocukların geleceği aydınlık olur, belki o zaman herşey rayında ilerler...
    Doldum, taştım artık valla bir kere Dünya'ya geliyorsun, geldiğin geleceğin ... neyse işte

fasterhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o iş mediniyette yok

daha Ankarada birkere rastlamadım oraya gitmem diyen taksiciyi... hatta eryamanda sürekli kısa mesafe
    Çıkar at acıları , Giy hadi cicileri ; Herşeyi unutturur Ankara Geceleri...

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fasterhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha Ankarada birkere rastlamadım oraya gitmem diyen taksiciyi... hatta eryamanda sürekli kısa mesafe
    En iyisi kısa mesafe istanbulda 5-6 lira yazıyor 10 lira alıyorsun kilometrede yapmıyorsun.. birde bi ara turizm polisleri vardı turist kılığında arabaya biniyorlardı onlarda yok artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Km bazda anlaşan şoförlerde sıkıntı yok, ama bazıları sabit kira ile anlaşıyor, kısa mesafe sorunu orda başlıyor

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler . taksi uber sorununu cözdükten sonra bide emlak fiyatlarına el atar mısınız?
    devlet dairesinde minimumdan gosterilen degerler iş satmaya gelince yok sen zenci mahallesindesin seni beverly hılls e transfer edicez e donuyor.
    kiraları konuşmuyorum bıle.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o iş mediniyette yok

Taksicilerin sorunu emek sömürüsünü plaka sahibinde değil, rakip olanlarda araması zaten.
    Instagram: mutusgarage

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Facebook

kafalar trilyon

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yalaka lik için rte ve Binali ysrin maltepe sahilde taksiler ile iftar yapacak

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C.tesi günü yaşadığımı aktarayım;

Benim anlamadığım, uber'den önce de bir sürü transfer ve kiralama firması bu işi yapıyordu. Taksici mallar neden uyanmadılar? Örneğin çalıştığım kurumdan heyet ile Ankara'ya gidiyoruz, adam diyor ki bize VIP Vito kirala, alandan bizi alıyor, o Bakanlığa gidelim, bu Bakanlığa gidelim, şurada yemek yiyelim, bütün gün dolaşıp alana geri gidiyorduk. Neredeydi bu salaklar? O zaman da sistem aynı değil miydi?

C.tesi günü Antalya'dan otelden çıkıp hava alanına gideceğiz, araç geldi, otelden içeri sokmamışlar. Girişte girmiştik oysa ki. Bu noktada bi katakulli olduğunu düşünüyorum çünkü otelin içinde de Kadriye Taksi diye panolar vardı. Birileri haber uçurdu bişey yaptı gibi... Otelden bi golf arabası bizi aldı kapıya götürdü, kapıda araca yerleştik, yanda da bi taksi var oyalanıyor bişeyler yapıyor. Dikkatimi hiç çekmedi, onu da almadılar herhalde bekliyor öyle dedim.

Tam hareket edeceğiz taksici geldi yanına yanaştı "birader bakar mısın" dedi. Bizim şoför de buyur kardeş dedi bişey lazım gibisinden. Bu yaptığın doğru mu şimdi falan dedi. Ne doğru mu anlamadım dedi. Böyle bizim müşterimizi alıyorsun falan... Sizin müşteriniz değil, bizim şirketi aramış müşteri, çağırmış, parasını vermişler, ben de geldim, senin müşterini çalmak gibi bişey yok dedi. Taksici "bak bu yaptığın legal değil, şimdi duraktan 3-4 aracı daha çağırır seni zor durumda bırakırım" dedi. Bizim şoför de süper alttan alıyor kibarlıktan, öyle olunca bu şerefsiz de bunu herhalde uberci falan sandı, üzerine geldikçe geliyor.

Biz de araba çoluk çocuk, adamı öyle tehdit edince baktım iş boka saracak, annem falan korktu. Açtım sürgülü kapıyı haşırt diye, aşağı atlayıp camın yanına geldim, atlarken de "senin neren legal lan sen ne vergi veriyosun da konuşuyosun, adam uberci değil bişey değil, ne tehdit ediyosun 3-5 araba diye, madem öyle kendin inip geleceksin, adam çağırmayla delikanlılık mı yapıyosun" diye bağırdım

Bu hede hödö diye gevelerken babam koştu arkamdan, dur sen diyo, adamı ikna etmeye çalışıyo, bak diyo transfer aracı bu ben kiraladım bunda bişey yok. Abi diyo siz kaça gidiyosanız aynı fiyata ben götüreyim... Yav diyo bak kaç tane bavul, kaç kişiyiz, sığmayız sığmayız dedi. Büyük araç gönderirdik abi falan... Ne bileyim diyo aklıma gelmedi, abi işte bunlar bizim ekmeğimizle oynuyo... Yav dedim kiralık araba, parasını verdim şoförlü minibüs kiraladım, sanane dedim yine bağırdım O arada otelin güvenlik koştu geldi falan tamamdır cart curt...

50 küsür yaşında da herif, kafada peruk, peruğunu yolarım diyecektim dilimin ucunda, gülme geldi O zaman kavga çıkardı işte diyo hanım da ahahahah Anama küfür et peruğuma dokunma diye

Hayır işin komiği, ETS'den şuradan buradan da aynı aracı kiralardık gelirdi, kim ne diyebiliyor, bunlara bişey diyebiliyor musunuz, yok.

Boşa mallık, gaza geldi beyinsiz taksiciler... Bi halt ettiklerini sanıyolar. Yakında bu adamlar silahla falan dolaşacak, büyük kavgalar çıkacak, haberleri yok.

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla İstanbuldan kaçan nekadar uberci varsa Çeşmedeydi. Full uberle mekeandan mekana gidip geldim. Bedavaya. Çeşme merkezden Alaçatı sahil mekanlarına 50 tl ye bıraktırdım kendimi ve 5 arkadaşımı. Dönüşte taxi çevirdim aynı mesafeyi 79 tl ye götürdü piç. JHemde tek döndüm
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    taksi plaka sahiplerinin kendilerinin çalışması konusunda ben aynı fikirdeyim
    1. plaka sahibi
    2. plakayı kiralaması için veridiği galerici
    3. cebinde 70-80 bin tl olup sıfır taksi alıp plaka kiralayan kişi (bu kişi 12 saat çalışıp 12 saatte şoför çalıştırıyo)(3 ay sonra zor geliyo kendi yerinede şoför çalıştırıyo)
    4. 12 saat şeklinde çalışan iki şoför

ulan kaç kişi para yiyo bu taksiden ne kadar vergi veriliyor.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trafiğe kızan taksici turist kadını boyle dışarı attı - Son Dakika Haberleri

Trafiğe giren taksi şöförü turist kadını taksiden attı.

Ayrıca videoda kadın parasının üstünü istiyor. Taksicinin verdiği cevaba bakarsak, kadının parasını da gasp etmiş.

Ayrıca kadına sürekli küfür ediyor.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunlar da Ankara'nın Suriyeli korsanları... Taksiciler isyanda: 'İş cığırından cıktı' - Son Dakika Haberler

Bakalım Uberle mücadeleyi milli mesele haline getiren Devlet bunlara ses çıkaracakmı?

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlar da Ankara'nın Suriyeli korsanları... Taksiciler isyanda: 'İş cığırından cıktı' - Son Dakika Haberler

Bakalım Uberle mücadeleyi milli mesele haline getiren Devlet bunlara ses çıkaracakmı?
    ağlamadan önce bir kendilerine baksınlar allahşkına.bayılıyoruz milletce kendinde değilde dısarda sucu aramayı
    1881 - 193

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gidipte suriyeli taksiye binmem ama açıkcası üzülmem de.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aklinizda bulunsun hala calisiyor, ben gecen denemek icin bastim geldi Bana cezasi var mi yakalanirsam bilmiyorum (once ki sayfalari okumadim)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)