User Tag List

Sayfa 20/58 İlkİlk ... 10181920212230 ... SonSon
1090 sonuçtan 362 ile 380 arası

Konu: "Uber" korsan taksimidir?

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl bi zihniyet iş kotu ise iş yapana saldırmak şaka gibi olduk gerçekten
    Anlatayım; geri gelirken buna çarptım, kırmızı ile işaretlediğim yer deki krom çıta kırıldı.

Bunun için 5 gün yatmış arabası benden 1500 TL (günlük 300 TL kazanç) Talep eden bir dava açmışlar masraf ıvır zıvır 2100+ TL

Ve bu hasar için benim sigortamdan 2000+ TL para kesildi, satarken araçta bu kadar hasar çıktı.

Öyle şerefli ki tehtid eder gibi para istedi benden vermedim tabi, zıtlaştık başımı belaya sokacaktı yok yere.

Böyle tipler işte. İllaki vardır ama ben iyisini görmedim. Dava devam ediyor, itiraz ettim. O eksperi de bu arabaya 2K+ para alan servisi de katlayacağımdava bitsin.

+ekspere mail yazdım 1 sf dönmedi bile, davanın bitmesini bekliyorum. Bunun gibiler yüzünden sen ben dünya kadar prim ödüyoruz.

Aç kalsınlar umurumda olmaz. uber'i destekliyorum.

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlatayım; geri gelirken buna çarptım, kırmızı ile işaretlediğim yer deki krom çıta kırıldı.

Bunun için 5 gün yatmış arabası benden 1500 TL (günlük 300 TL kazanç) Talep eden bir dava açmışlar masraf ıvır zıvır 2100+ TL

Ve bu hasar için benim sigortamdan 2000+ TL para kesildi, satarken araçta bu kadar hasar çıktı.

Öyle şerefli ki tehtid eder gibi para istedi benden vermedim tabi, zıtlaştık başımı belaya sokacaktı yok yere.

Böyle tipler işte. İllaki vardır ama ben iyisini görmedim. Dava devam ediyor, itiraz ettim. O eksperi de bu arabaya 2K+ para alan servisi de katlayacağımdava bitsin.

+ekspere mail yazdım 1 sf dönmedi bile, davanın bitmesini bekliyorum. Bunun gibiler yüzünden sen ben dünya kadar prim ödüyoruz.

Aç kalsınlar umurumda olmaz. uber'i destekliyorum.
    Arada tek tük düzgün olanları da var ama trafikte insanın sinir katsayısını tavan yaptıranlar

1) Taksiciler
    2) Dolmuşçular
    3) Halk/Özel/Belediye Otobüsçüleri

Ankara'da yok ama ben de überi destekliyorum

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yolu uzatan taksicinin 10 yıla kadar hapsi istendi

adam kadıköyden sabihaya iki köprü geçerek götürmüş

O uber döven taksiciler bence gidip bunları dövsün. Mümkün olduğunca taksiye binmemeye özen gösteriyorum.

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çoğu mal sahipleri yüzünden böyle oldu ben parama bakarım dedi verdiler yam yam şoförlere arabaları onlarda piyasayı bu hale getirdiler kesinlikle kendileri suçlular ayrıca ubercilere kızmaya gerek yok taksiciler derneği başkanının kardeşinin vip filosu çıktı zamanında kendileri getirdiler ülkeye sonra kendi kendine savaş açtılar falan saçma bi sistem klasik Türkiye

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam beyazıt meydanda turist dolandırarak günlük 1000-1500 lira para kazanıyor yol uzatarak falan değil para change yapıyor sahte para dolu paspaslarının altı en sevdikleri paralar eski 5 liralar 50 liraya benzediği için normal taksi 300 km yol yapıyorsa bunlar 70-80 km ile gün bitiriyorlar

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu uber'in fiyatları nedir ?

Taksiye göre ne kadar pahalı ?
    saatine göre daha ucuz hatta
    kazasker dudullu taksi 45 tl uber 38 liraya gidiyorum öğle vakti.
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı clioGT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde sanırım bu promo code gibi şeylerle zaman zaman ücretsiz seyahetler olabiliyor.

mesela bir etkinlik var promo kod veriyolar ücretsiz gidebiliyorsunuz gibi gibi pazarlama faliyetleri dek geliyor.

Yanlış bakılan nokta şu. Uber bir taşıma firması değil
    Uber bir teknoloji firması. Yarın Uber motorsiklet ile yemek dağıtımı diye hizmet açsa ve motoru olanlar kayıt olup yemek dağıtsa ne olucak bu seferde kuryeler motorcularımı dövücek.

Saçma bir noktadalar bunu yasaklamaya çalışarak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde sanırım bu promo code gibi şeylerle zaman zaman ücretsiz seyahetler olabiliyor.

mesela bir etkinlik var promo kod veriyolar ücretsiz gidebiliyorsunuz gibi gibi pazarlama faliyetleri dek geliyor.

Yanlış bakılan nokta şu. Uber bir taşıma firması değil
    Uber bir teknoloji firması. Yarın Uber motorsiklet ile yemek dağıtımı diye hizmet açsa ve motoru olanlar kayıt olup yemek dağıtsa ne olucak bu seferde kuryeler motorcularımı dövücek.

Saçma bir noktadalar bunu yasaklamaya çalışarak.
    Bu yemek işi var zaten.
    Food Delivery at the Tap of a Button | Uber Eats

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen abi biliyorum.

Amerikada başladılar.

iki gün sonra buralardada uygularlar.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı clioGT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hem uber'in sitesinden baktım, hem taksi fiyatı hesapladım.

X bir noktadan Havalimanına taksi ile 50-55 TL bandında, uber ile 100 TL çıkıyor. Çok uçuk geldi bu fark

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

X bir noktadan Havalimanına taksi ile 50-55 TL bandında, uber ile 100 TL çıkıyor. Çok uçuk geldi bu fark
    Yoğun saatlerde fiyat uçuyor. Davetiye ile üye olursan ilk kullanımda 20TL indirim alıyorsun. Bazen haftaiçi özel kampanyalar yapıyorlar.

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

havaalanı aynen pahalı evden 100 lira taksi, uberle 174 lira. bir de sistemlerinde var uber belli saatlerde talep artınca vs vs x2 x3 filan oluyor, ama ben gunduz işte dediğim gibi öğle vakti deidğim mesafeler o şekil kullanıyorum. araç dudulu da toplanınca kazasker dudullu haftaiçi kaçınılmaz
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bildiğim kadarıyla 40km ye kadar her noktadan 100 TL talep ediyor Uber bunun iyi yanı da şöyle oluyor mesela benim arkadaşıma olan uzaklığım 30km onun evi havalimanına 5.5km derken genelde 38 km civarına havalimanında oluyoruz taksi ile bu mesafeyi yapınca 120-130 TL geliyor uber ile 100 TL bu daha da arttırılabilir tabii 2-3 durak vs vs.

Onun dışında Uber taksiden 3-4 TL daha pahalı oluyor genelde ama ben her zaman promosyon maillerini takip ettiğim için haftaiçi genelde %20-30 arası indirim oluyor ve hiç taksi kullanmıyorum.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

EserBodrum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Örneğin; Uber havalimanına 100 tl yazıyor ancak Yeşilköy e 40 TL yazıyor. Havalimanında ceza yeme riski olduğu için orası 100 TL sabit veya mesafe uzarsa 100+ diye düşünüyorum.

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Taksicilerin tekelinden kurtulmalı sektör. Trilyonluk plakalar, günlük, haftalık, aylık kazanılanlar ortalama belli olmasına rağmen, iş vergi ödemeye gelince hikaye deler.
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskiden yani bi 10-15 sene evveline kadar taksicilik mesleğini çoğunlukla plaka sahipleri kendileri icra ederdi. Abili kardeşli, babalı oğullu çalışılırdı. İnsanlar taksi sahiplerine saygıyla bakardı. Araçlar son derece temiz taksiciler güzel esnaflardı. Şimdi taksinin 4 tekeri var 4 tekerde farklı kişilere ait. İşi kendi yapan %5 falandır herhalde. Çoğu plakayı kiralayıp uğraşmadan parasına bakıyor kahvehanede batağa dönüyor artık. Kiralayanda parayı çıkarmak için her türlü sistemi kullanıyor.

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EserBodrum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Örneğin; Uber havalimanına 100 tl yazıyor ancak Yeşilköy e 40 TL yazıyor. Havalimanında ceza yeme riski olduğu için orası 100 TL sabit veya mesafe uzarsa 100+ diye düşünüyorum.
    Tüm uygulamaların dünya çapında havalimanı ücretlendirmeleri farklı hatta bir çok ülke de taksilerin bile havalimanı ücretleri farklı ( daha uygun ) uber careem gibi uygulamalar da aynı mantıktan ilerliyor mesela ben Bomonti'den Florya'ya 60 TL ye gidiyorum fakat havalimanına 100 TL. Maslaktan da 100 TL veriyorum Sarıyer'den de.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mal taksiciler VIP minibüs kiralamacılara da saldırsın o zaman?

Uber'in "otomobil" kısmı ülkemizdeki kanunlara göre illegal evet. Ama XL kısmı, yani Vito Caravelle vb. araçlar serbest.
    Bunların taşıma belgesi vs. gibi bişeyleri olması gerekiyor. Bunlar varsa ne taksici, ne polis kimse bişey yapamaz. Ceza yiyenler sanıyorum bu belgeleri olmadığı için yiyor. Yoksa polisin bugünlerde paso zengin Arapları AVM'lere oraya buraya taşıyan kiralama Vito'ları da öttürmesi gerekir.

Yani kısaca atıyorum ben Vito alsam, şirket kursam, gerekli belgelerimi de alsam, araçlarımı Uber'e kayıt ettirsem, kimsenin bi halt edememesi lazım. Bu noktada nasıl bir sorun yaşıyorlar bilmiyorum. Sanıyorum şirket kurmadan direkt olarak aracı Uber'e kayıt ettirmeye çalışıyorlar, sorun bundan doğuyor diye düşünüyorum.

Taksiciler de dönsün kendilerine baksınlar. Şükretsinler otomobil kısmı illegal. Yoksa çoktaaaan bitmişlerdi. VIP'ler bile nasıl bir yaraladıysa bunları, kuyruk acıları çok. Beter olsunlar inşallah.
    Araç ve sürücünün her türlü evrakı olsa da Uber'e özel bir kıllık olduğundan dolayı polis kontrolünde eğer Uberciyim dersen direk ceza, yolcu da sen de otelden havaalanı transfer yapıyoruz xxx turizm olarak derseniz bir yaptırım yok

2-3 gündür kafayı taktık bir arkadaşla, Uber şoförü ve araç sahibi insanlarla da fikir alışverişi yapıyoruz. Belirli noktalara dikkat edildikten sonrası şansa kalıyor

Bu uber'in fiyatları nedir ?

Taksiye göre ne kadar pahalı ?
    Uber Türkiye müdürü bir röportajda ortalama %5 daha pahalı olduklarını söylemişti ama arkadaşların söylediği gibi duruma göre değişebiliyor fiyatlandırma, daha ucuza da gelebiliyor

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Frid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Taksicilerin tekelinden kurtulmalı sektör. Trilyonluk plakalar, günlük, haftalık, aylık kazanılanlar ortalama belli olmasına rağmen, iş vergi ödemeye gelince hikaye deler.
    Şu yukarıda bahsettiğim olayda benden günlük 300 TL kazandığını iddia edip dava açan şerefli insan vergisini ödemeye geldiğinde günlük kazancını 2 paket sigara parasından bildirmiş.

Çatır çatır vergi kaçırıyorlar, milleti dolandırıyorlar, trafiği tehlikeye atıyorlar. Kimse dur demiyor, sonra uber'e saldırıyorlar.

Köy köpeksiz olunca değneksiz gezen de çok oluyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)