User Tag List

Sayfa 29/58 İlkİlk ... 19272829303139 ... SonSon
1090 sonuçtan 533 ile 551 arası

Konu: "Uber" korsan taksimidir?

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    twitterda halkta taksicelere karşı ayaklanmış durumda..

yiyin lan birbirinizi, bende gidip küba mülteciliğini biraz daha araştırayım..
    médiocrité partout

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    twitterda halkta taksicelere karşı ayaklanmış durumda..

yiyin lan birbirinizi, bende gidip küba mülteciliğini biraz daha araştırayım..
    Şu lafı görünce aklıma yiyin birbirinizi ete para vermeyin s..... diye giden laf geldi.

Neler olacak daha beter bakalım göreceğiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence bu kavganin bitmesi icin milattan once kalma gunluk yovmiye sisteminin kalkmasi lazim. Devlet plaka sahiplerine minimum asgari ucretten sofor calistirmayi zorunlu kilarsa kismende olsa daha onceki sayfalarda yasanan gundelik baski soforlerin uzerinden kalkar. Haa bu basli basina yeterli olur mu hayir tabikide olmaz, uber gibi bir denetim mekanizmasi uygulanmadigi muddetce malesef bircok sofor ayi gibi davranmaya devam edicek. Ulke olarak kalitesizlige malesef alistirildigimiz icin az biraz farkli, kaliteli yeni bir girisim geldigi anda piyasaya malesef tek duze alismis bunyeler kabullenip sindiremiyor. Kendini gelistirecegi yerde, isi kabadayiliga vurup kaba kuvvetle is cozmeye kalkiyor.

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    off erkeğe bakın tehditler...

UBER ile taksiler arasındaki gerilim tırmanıyor. UBER'e erişimin engellenmesi için açılan davanın ilk duruşması Çağlayan'da yapıldı. Taksi şoförleri dava öncesi adliyeye çıkarma yaptı. Taksiciler erişim yasağı uygulanması için dilekçe sunarken, UBER süre talep etti. UBER'e savunma için 2 hafta süre verildi, mahkeme ertelendi. Mahkeme önünde açıklamalarda bulunan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, " Avrupa ülkelerinde taksicilerin eylem yapıp sağı solu yakıp yıktığı gibi biz de burada böyle bir eylem yapmak istemiyoruz. Ama Meclis üzerine düşeni yapmazsa taksicinin sabrı taşar, her şeyi yapar" dedi

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

UBER ile taksiler arasındaki gerilim tırmanıyor. UBER'e erişimin engellenmesi için açılan davanın ilk duruşması Çağlayan'da yapıldı. Taksi şoförleri dava öncesi adliyeye çıkarma yaptı. Taksiciler erişim yasağı uygulanması için dilekçe sunarken, UBER süre talep etti. UBER'e savunma için 2 hafta süre verildi, mahkeme ertelendi. Mahkeme önünde açıklamalarda bulunan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, " Avrupa ülkelerinde taksicilerin eylem yapıp sağı solu yakıp yıktığı gibi biz de burada böyle bir eylem yapmak istemiyoruz. Ama Meclis üzerine düşeni yapmazsa taksicinin sabrı taşar, her şeyi yapar" dedi

bunun aynısını servisçiler plaka istediklerinde yapmıştı sonraki yumuşama ılımlı msjlar evlere şenlikti

reis seninleyiz vardır bir bildiğin diye bitmişti mevzu.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu adam çarpılır.

Network - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yolda sokakta ne anlaşmazlıklar ya da sinir bozucu olaylar oluyor ama yazılı olmayan kurallara göre yanında bir kadın olana haklı da olsa susan bir kültürün bir parçasıyız. Hele ki taksiciler bu kültüre çok daha hakim. Ama gel gör ki videolarda görülen durum farklı. Yolcuya ya da şoföre saldırmak delikanlıca bir hareket değil bence.

Diğer taraftan ulaştırma hizmeti kimsenin tekelinde değil. Adamlar yurtdışında koca bir teşkilatla çalışıyor. Varsa delikanlı gitsin onlarla mücadele etsin.

Taksi ya da UBER kullanmıyorum. Ama takip etmeye çalışıyorum süreci. UBER'in tam entegrasyonunu bekliyorum. öyle birkaç araba araba tekelinde olmadan, elektrik ve otonom sistemlerin entegrasyonu ile ben uyurken ya da işteyken araba gitsin çalışsın. Herkes kazansın.

Benim plakam 3 milyon eder diye gerinmek yerine bu durumu görüp buna göre pozisyon almalılar. Yoksa ama UBER ama başka bir sistem olsun teknoloji ve yeniliğin önünde hiçbir şey duramayacak hepsini ezip geçecekler ve bu çok uzun sürmeyecek. Sadece birkaç yılda bile etkileri hisseder hale geldiler, canları yanmaya başladı...

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sımdı trafıkten geldım bı tane taksıcı cıldırttı benı yıne

bakkala bıle uberle gıdıcem lan sız ınsan olana kadar

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Access denied | www.change.org used Cloudflare to restrict access

Şuna bir el atalım

Benim çözüm fikrim.

Plakalar çöp oluyor direk

Bütün istanbul ulaşımını ubere versinler

Devlet ubere denetim yapsın ciroda yüzde 5 birde yüzde 18 alsın uberde yüzde 5 alsın

İstanbul bayram etsin herkes huzurlu seyehat etsin
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1) UBER'e katıl
    2) UBER'e rakip ol
    3) Sektörden çekil, işi bırak......

Bu kadar basit seçenekler......

Ozan Bingol @ozanbingoll) | Twitter

Ozan Bingöl
    â€
    Onaylanmış hesap
    @ozanbingoll
    8 sa.8 saat önce
    Daha fazla
    Benim derdim taksicilerle ya da Uber ile değil “Vergi Adaleti” ve “Sosyal Adalet”in bir an önce sağlanmasıdır!
    Unutmadan bazı taksicilerin Uber’de de araçları olduğunu hatırlatırım!

15 yanıt 312 retweet 1.328 beğenme
    Yanıtla 15 Retweetle 312 Beğen 1328
    Bu Tweet dizisini göster

Ozan Bingöl
    â€
    Onaylanmış hesap
    @ozanbingoll
    8 sa.8 saat önce
    Daha fazla
    1,5 milyonluk taksi plakası sahibi ol;
    ÖTV’siz araç al
    KDV’den muaf tutul
    Geçici vergi ödeme
    Stopaj verme
    Basit usule tabi ol
    Geçen yıl kazanç sınırın 43.000₺ olsun
    Üstelik 8.000₺ indirimden faydalan
    Ortalama yıllık 6.000₺-8.000₺ vergi öde!
    Okumadan imzalamam.....

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Access denied | www.change.org used Cloudflare to restrict access

Şuna bir el atalım

Benim çözüm fikrim.

Plakalar çöp oluyor direk

Bütün istanbul ulaşımını ubere versinler

Devlet ubere denetim yapsın ciroda yüzde 5 birde yüzde 18 alsın uberde yüzde 5 alsın

İstanbul bayram etsin herkes huzurlu seyehat etsin
    Senin amacın rahat huzurlu şekilde ekmek kazanmak mı yoksa taksi plakalarının fiyatını düşürmeye çalışmak mı ? O zaman bende diyorum uberi kaldırsın taksiye denetimi arttırsın. Birde iğneleme vs yapmadan ciddi ciddi merak ettiğimden soruyorum uber yolculuklara fiş fatura kesiyor mu ? Biri kesiyor biri kesmiyor diyor gerçeği merak ediyorum sadece.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aldığımız araçlar çöp parasına gidiyor bu zamana kadar hep öyle oldu bir defaya mahsus ötv indiri verildi her zaman olan bir şey değil yani.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sabah Nihat Sırdar 1984'den beri yeni taksi plakası verilmiyor. Toplam da 17.000 adet taksi plakası var. Sayı az olunca plaka paraları artıyor demişti.
    Son 1 veya 2 yıldır halk için hiçbirşey yapılmıyor. Taksiciler istedikleri kadar eylem yapsınlar. Uber'den şaşmam. Uber giderse toplu taşıma ama taksi no mada faka
    3 bin tane çıkaracak şimdi belediye söylentilere göre 3. Havalimanında olucakmış bu araçların şoförleri maaşlı eleman olacakmış albayrak belediyeden kiralama ihalesini almış deniyor 3 bin aracın içerisinde vip elektrikli sarı her tür taksi olucak deniyor. Benim tahminimce devlet piyasayı ubere bırakmayacak bitaksi çıktı devlet karı gördü hemen itaksiyi çıkardı bütün araçlara takıyor zorundasın yoksa ruhsat vermiyor.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brs852 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aldığımız araçlar çöp parasına gidiyor bu zamana kadar hep öyle oldu bir defaya mahsus ötv indiri verildi her zaman olan bir şey değil yani.
    Türkiyede ön tamponu arka tamponuna kadar yapışmış araba bile iyi para ediyor. Eğer öyleyse satmadan önce 160'la falan tırın altına girin "evveliyatı tertemizdi" yazar daha iyi paraya satarsınız

Bugün marangoz olsanız testere alacaksınız. Bunun vergisinde devlet bir indirim yapmayacak. Ayrıca bu ürün evde hobi amaçlı kullanılandan çok daha hızlı eskiyecek.

Bir fabrikanız olsa tezgah alsanız 10 yıl sonra çöp olacak. Ayrıca devlet hiç kıyak geçmeyecek.

Aşçı olsanız tencere alacaksınız. Evde kullanılandan daha hızlı yıpranacak. Alırken cayır cayır vergisini ödeyeceksiniz. Devlet yine kıyak yapmayacak.

Taksiciler olarak hep kötü hizmet verip, hem bu kadar imtiyaz elde edip hemde terör estiren kaç tane meslek grubu var?
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiyede ön tamponu arka tamponuna kadar yapışmış araba bile iyi para ediyor. Eğer öyleyse satmadan önce 160'la falan tırın altına girin "evveliyatı tertemizdi" yazar daha iyi paraya satarsınız

Bugün marangoz olsanız testere alacaksınız. Bunun vergisinde devlet bir indirim yapmayacak. Ayrıca bu ürün evde hobi amaçlı kullanılandan çok daha hızlı eskiyecek.

Bir fabrikanız olsa tezgah alsanız 10 yıl sonra çöp olacak. Ayrıca devlet hiç kıyak geçmeyecek.

Aşçı olsanız tencere alacaksınız. Evde kullanılandan daha hızlı yıpranacak. Alırken cayır cayır vergisini ödeyeceksiniz. Devlet yine kıyak yapmayacak.

Taksiciler olarak hep kötü hizmet verip, hem bu kadar imtiyaz elde edip hemde terör estiren kaç tane meslek grubu var?
    47 bin liraya full linea aldık 13 bin liraya çıktı orjinal koltuklarında 1 su lekesi bulamazsın o kadarda temiz kullanırız şoför yok bizde ayrıca ben taksiciler haklı vs demiyorum öyle bir konuşuyorlar ki sanki her zaman ötv indirimiyle alıyoruz gibi

omco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Network Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim plakam 3 milyon eder diye gerinmek yerine bu durumu görüp buna göre pozisyon almalılar. Yoksa ama UBER ama başka bir sistem olsun teknoloji ve yeniliğin önünde hiçbir şey duramayacak hepsini ezip geçecekler ve bu çok uzun sürmeyecek. Sadece birkaç yılda bile etkileri hisseder hale geldiler, canları yanmaya başladı...
    Aynen katılıyorum. Dünya değişiyor, gelişiyor ve bu değişime kim olursa olsun elbet bir şekilde uyum sağlamak zorunda.

Ne taksileri ne de Uber'i savunuyorum, tüketici olarak 15 lira da ödesem 150 lira da ödesem benim için önemli olan paramın karşılığında en iyi hizmeti almaktır. Şu an için bu hizmeti imkanlar dahilinde en iyi sunan Uber. Taksiciler kendi hizmet kalitelerini yükseltmek yerine iyi hizmeti engellemeye çalışıyor.

Durum nasıl sonuçlanır bilmem ama bu süreçte umarım kimsenin vücut bütünlüğü açısından kalıcı bir zarara veya daha kötüsü hayatına mâl olmadan iki tarafı ve tüketicileri mağdur etmeyecek şekilde sonuçlanır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı omco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum. Dünya değişiyor, gelişiyor ve bu değişime kim olursa olsun elbet bir şekilde uyum sağlamak zorunda.

Ne taksileri ne de Uber'i savunuyorum, tüketici olarak 15 lira da ödesem 150 lira da ödesem benim için önemli olan paramın karşılığında en iyi hizmeti almaktır. Şu an için bu hizmeti imkanlar dahilinde en iyi sunan Uber. Taksiciler kendi hizmet kalitelerini yükseltmek yerine iyi hizmeti engellemeye çalışıyor.

Durum nasıl sonuçlanır bilmem ama bu süreçte umarım kimsenin vücut bütünlüğü açısından kalıcı bir zarara veya daha kötüsü hayatına mâl olmadan iki tarafı ve tüketicileri mağdur etmeyecek şekilde sonuçlanır.
    Aynen öyle bence uberede bir şey olmaz taksiyede bir şey olmaz devlet bir şekilde orta yolu bulur bu şekilde devam eder.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı brs852 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin amacın rahat huzurlu şekilde ekmek kazanmak mı yoksa taksi plakalarının fiyatını düşürmeye çalışmak mı ? O zaman bende diyorum uberi kaldırsın taksiye denetimi arttırsın. Birde iğneleme vs yapmadan ciddi ciddi merak ettiğimden soruyorum uber yolculuklara fiş fatura kesiyor mu ? Biri kesiyor biri kesmiyor diyor gerçeği merak ediyorum sadece.
    Ben ubere takılı değilim

Yerli firma olsun uber gibi çalışan

Aplikasyon sahibi firma uber oleb yolo careem fark etmez cirodan yüzde 5
    Belediye cirodan yüzde 5
    Kdv de yüzde 18

Devlet denetiminde e faturalı şekilde

Sil baştan ulaşım hizmeti sunulmalı

Plaka sahibi olan 17.000 kişi mi yoksa 18.000.000 kişilik istanbul mu büyük

Halk insan gibi ulaşımını sağlamak istiyor

Ben olsam uber yada türevi bir şirketle anlaşırdım

Sürekli gelir hem sevlete hemde kaliteli hizmet gelmiş olur

Konuda kapanır

5.500 taksi plaka satışındaki usulsüz vergiden ceza yemiş

Ersin Kula diye bir adam var uber de o fena taktı dernek kurdu

Onlarda İbb ye 3 tane dava açtı

2018 istanbul u taksi denilince

Bomba patladığı akşam ahl de 100 tl 100 dolar
    Kısa mesafe
    Yağmur
    Para üstü
    Yol uzatma
    Turist yolma

Diyor

Uber ve türevi için ADAM olsan evlenirim diyor

Başka birşey yazmay gerek var mı
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ubere takılı değilim

Yerli firma olsun uber gibi çalışan

Aplikasyon sahibi firma uber oleb yolo careem fark etmez cirodan yüzde 5
    Belediye cirodan yüzde 5
    Kdv de yüzde 18

Devlet denetiminde e faturalı şekilde

Sil baştan ulaşım hizmeti sunulmalı

Plaka sahibi olan 17.000 kişi mi yoksa 18.000.000 kişilik istanbul mu büyük

Halk insan gibi ulaşımını sağlamak istiyor

Ben olsam uber yada türevi bir şirketle anlaşırdım

Sürekli gelir hem sevlete hemde kaliteli hizmet gelmiş olur

Konuda kapanır

5.500 taksi plaka satışındaki usulsüz vergiden ceza yemiş

Ersin Kula diye bir adam var uber de o fena taktı dernek kurdu

Onlarda İbb ye 3 tane dava açtı

2018 istanbul u taksi denilince

Bomba patladığı akşam ahl de 100 tl 100 dolar
    Kısa mesafe
    Yağmur
    Para üstü
    Yol uzatma
    Turist yolma

Diyor

Uber ve türevi için ADAM olsan evlenirim diyor

Başka birşey yazmay gerek var mı
    Bu söylediklerini inkar etmiyorum bende seninle aynı fikirdeyim %90 hırsız çakal ve %90 sebebi mal sahipleri uberi oldu ki kaldırırsa öyle bir denetim getirsin ki zaten 6 ayda bir iç temizlik kontrolüne çağırsın kaput kaporta kontrolü yapsın o şekilde çalıştırmasın şikayeti denetlesin belinden su alsın. Şuan için fatura kesmiyorsuniz dimi o soruyu atladın ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)