User Tag List

Sayfa 32/58 İlkİlk ... 22303132333442 ... SonSon
1090 sonuçtan 590 ile 608 arası

Konu: "Uber" korsan taksimidir?

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet çok üzüldük plakasını satmasına. Adanadaki taksi olayları daha komedi. Gittiğimde söylediler.

GuneyOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiyedeki tüm sektörlerde Tekelcilik devlet eli ile yapılır. Devlet haricinde kurum ve kuruluşların kartel(*) oluşturarak ya da direkt kendilerinin Tekelcilik yapmaları Rekabet kanunu uyarınca yasaklanmıştır. Alkol ve tütün mamulleri geçmiş zamana kadar yine devlet eliyle yapılırken şu anda özel sektördedir. Ancak devlet denetiminde işlemlerini gerçekleştirmektedirler.[/B][/I]
    Yanlışın var abi Sahibinden.com biliyorsun ki özel bir firma ama şuanda gayet güzel tekelcilik yapıyor üyelerine yaptığı fahiş zam fiyatları ile ayrıca rekabet kurulunca soruşturma başlatıldı sözde 5 aydır ses yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GuneyOnur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlışın var abi Sahibinden.com biliyorsun ki özel bir firma ama şuanda gayet güzel tekelcilik yapıyor üyelerine yaptığı fahiş zam fiyatları ile ayrıca rekabet kurulunca soruşturma başlatıldı sözde 5 aydır ses yok.
    Ben farklı düşünüyorum o konuda.. Kimsenin boğazına çökmüyor "aracını illa bende ilan vereceksin" diye.
    Ama taksiciler "bu hizmeti sadece ben veririm hodri meydan" diyor. Burada ayrılıyor direkt konu mesela..

Herkes anlamsız bir şekilde sahibinden e ilan vermek istiyor. E git başka bir yere ver ilanını? Kim zorluyor seni? Orada daha çok kişiye ulaşıyorsun çünkü.. E bu platformun da bir sahibi varsa onun da bir karşılığını adam sabah akşam değiştirir.. Keyif onun..

Kimse birlik olup başka bir yerde toplanmayı düşünmüyor, istemiyor. E bu durumda da bu durumun kaymağını yiyecek taraf belli.. O platformun sahipleri..

Adamlar markasını büyüttü, şimdi de ona göre para istiyor.
    "Benim fiyatlarım bunlar, isteyen buyursun, işine gelmeyen de gitsin başka yerde ilan versin" diyor. Gayet normal bu da..

Sonuç olarak sorun yok bence. Ben de adamların yerinde olsam aynısını yapardım. Serbest piyasa bu.. Ekonomide neyde az miktarda ise onun fiyatı pahalı olur. Bu adamı de herkes el birliği ile TEK yaptı, adam da fiyatı artırdı.. Sorun ne bunda?
    Ferrari neden bu kadar pahalı, Ferrari, Aston Martin, Lamborghini, vsvs gibi markalar supersport araç grubunda kartel oluşturmuşlardır, o sınıftaki araçların kaymağını yiyorlar olur mu öyle şey diyor musun? Demiyorsun.. Diyemezsin.. Bu sahibinden de o hesap..

O firma ile de en ufak bir temasım yoktur. (Böyle saçma cümleleri de yazma ihtiyacı hissediyor insan artık. Millet birbirine çamur atmayı matah bişey sanıyor!)

Dolayısıyla yazdığım yazıdaki TEKEL cilik konusunun bu firma/site ile ilgisini göremiyorum ben.

sen sen sen derken direkt sana birşey dediğim yok. Oradaki sen, X kişisi..

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O soruşturmadan hiç bir şey çıkmaz. Eğer çıkarsa biri parmağını sokmuştur sebebi odur.

iPhone X 6000 tl
    Samsung s9 5000 tl
    Nokia 3310 500 tl

İsteyen istediğini istediği fiyattan satar.

Taksicilerde durum şu. Taksiler 3310. Über samsung s8. Taksiler diyor ki samsung s8 piyasaya girmesin telefonu sadece ben satarım. Satan olursa kırarım hatta etrafı ateşe veririm, kan dökülür
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Quantum abi gayet güzel ve detaylı açıklamış. Yazdığını göreseydim yazmazdım bu kısa örneği.

ReFiK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ReFiK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim gruba dedim

Taksiciler kesin bu haberi kullanır diye

İzmirin arizona ilçeyi diyin dedim bende

Çok hızlı koşan azimle mıçar

Uber biraz hızlı gidiyor sürücüsüz araç için
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaza aninin bir videosu olsa daha net karar verilebilir gibi. Belkide direk yola atladi. Ayrica insan suruculer bile yilda kac kisiye carpiyor.

Korollacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    katar'da ticari taksiler yesil renkte ve sirket ismi olarak karwa diye geciyor. bazi tasimacilik lisansi alan firma sahipleri plaka basina belli bir ucret karsiliginda 10 veya 20 veya sayisini bilmiyorum ama belli oranlarda plaka kiralayip arac sokuyorlar. bunlarinda rengi yesil sadece tavan renkleri degisik kimi firma kirmizi kimisi sari kimisi mavi vs. ama plaka kiralama isi sadece devletin elinde. bizim turkiyedeki gibi mafyalarin cek senetcilerin elinde degil. ben bi tane temiz duzgun taksici gormedim nerde esrarci sabikali problemli adam var geciyor direksiyon basina
    Gülümsemesini Bilmeyen Tükkan Açmasın
    KARS Atasözü..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kadın yolcuyu darp ettiği iddia edilen UBER şoforu gozaltında! UBER'den acıklama geldi - Son Haberler

Uber söförlerinin yüzde kaçı taksi şöförlüğünden geçme acaba?
    Okumadan imzalamam.....

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sahibinden.com'un muadili bir çok mecra var, anlamsız olmuş "tekelcilik yapıyor" yorumu.
    Ayrıca kaliteli mal / hizmet almak isteyen de bedelini öder. Talep olduğu sürece de bu bedel artar.. Kimse zorlamıyor malını illa sahibinden.com üzerinden satacaksın diye.. Git pazarda sat, letgo'da sat, emlaksa muadil emlak sitelerinde sat.. Görüleceği üzere muadil mecra çok..

Kimse demiyor ferrari fiyatı fahiş fiyatına rekabet kurulu müdahale etsin, nusrette etler çok pahalı fiyatına rekabet kurulu müdahale etsin diye..

edit: okumadan yazdım, quantum da aynı şeyleri yazmış. Aklın yolu tek..
    Konu Evrenoz tarafından (25-03-2018 Saat 22:06 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadın yolcuyu darp ettiği iddia edilen UBER şoforu gozaltında! UBER'den acıklama geldi - Son Haberler

Uber söförlerinin yüzde kaçı taksi şöförlüğünden geçme acaba?
    https://mobile.twitter.com/nedenttol...650018304?s=17

Adam harbi sabirli ama bir bayana yapilmaz bu. Ama kadina bakarsam kaldirima kendi bile kafa atmis olabilir ��. Dayak goruntusu olmadan inanmak zor su durumda.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videoda kadın cıngar çıkarıyor adam cidden sabırlı. Ağzını açmamış.

Yolculuk ücreti taksiyi çağırırken belli oluyor zaten. Adamın kadını dolandırma gibi bir durumu yok. Kadın adamı dolandırıcılıkla suçluyor.

Kadının konuşması, konuşma tarzı, söyledikleri düşünülünce iftira bile akıllara geliyor.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olay sonrası sarı atlı prensin de hemen intikal etmesi olayın düzmece olduğunu kanıtlıyor zaten. Güzel mizah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Grimlord

Sarı atlı prens iyiydi

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    CANLI

SIRADAKİ HABER

Kız arkadaşına sürpriz hazırlayan gence büyük sürpriz!
    Haberler Gündem Kadın yolcuyu darp ettiği iddia edilen UBER şoförü gözaltında! UBER'den açıklama geldi
    'UBER şoförü kadın yolcuyu dövdü' iddiası!
    Atatürk Havalimanı'na gelmek üzere UBER'e binen kadın yolcu ile şoför arasında ücret tartışması çıktı. İddiaya göre yolcudan 220 lira isteyen şoför, parayı alamayınca yolcuyu darp etti. İddialar üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan UBER şoförü 24 yaşındaki M.Ü 'adli kontrol' şartıyla serbest bırakıldı
    25.03.2018 - 14:23 | Güncelleme: 25.03.2018 - 23:09 İHA
    Gündem
    Uber

Son günlerde taksicilerle UBER şoförleri arasında yaşanan gerginlik yoğun bir şekilde devam ederken, yaşanan olumsuz olaylara bir yenisi daha eklendi. Ancak bu kez iddialara göre UBER çalışanı değil, araca binen yolcu mağdur oldu.

İHA'nın haberine göre, sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı'na gelmek üzere İstinye'den kızıyla birlikte UBER'e binen Birgül E. havalimanına yaklaştığı sırada Basın Ekspres yolu üzerinde aracın şoförüyle fiyat konusunda anlaşmazlık yaşandığı öne sürüldü.

DARP EDİLEN KADIN KANLAR İÇİNDE KALDI

İddiaya göre UBER şoförü yolcudan normal ücretin çok daha üzerinde bir rakam olan 220 lira istedi. Fiyatın çok yüksek olması nedeniyle bu rakamı ödemek istemeyen yolcu Birgül E. ile şoför arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Uber şoförü yolcuyu darp etti.

UBER SÜRÜCÜSÜ GÖZALTINA ALINDI

İstinye'den Atatürk Havalimanı'na gitmek için Uber aracıyla seyahat eden Birgül Ekinci'nin darp edilmesi iddası ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında sürücü 24 yaşındaki M.Ü gözaltına alındı. Sivil trafik polislerince gözaltına alınan M.Ü., işlemleri için polis merkezine teslim edildi.

SERBEST BIRAKILDI

Atatürk Havalimanı'na gitmek üzere Sarıyer'den UBER aracına binen Birgül E., ücret nedeniyle şoför M.Ü. ile tartışmış ve darp edilerek araçtan indirilmişti. Olayla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri tarafından gözaltına alınan M.Ü., işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmişti. Uber sürücüsü M.Ü.'nün Küçükçekmece Adliyesi'ndeki işlemlerinin ardından 'adli kontrol' şartı ile serbest bırakıldığı öğrenildi.

UBER'DEN AÇIKLAMA: BAHSİ GEÇEN DAVRANIŞ KESİNLİKLE KABUL EDİLEMEZ

Atatürk Havalimanı'na gitmek üzere Sarıyer'den Uber'e binen kadın yolcuyu darp ettiği iddia edilen şoför hakkında Uber yetkilileri açıklama yaptı. Açıklamada, "Konuyla ilgili araştırmalarımız tamamlanana kadar sürücü ortağının Uber sistemine erişimi engellenmiştir" denildi.

Atatürk Havalimanı'na gitmek üzere Sarıyer'den Uber'e binen Birgül E. aracın şoförüyle fiyat konusunda anlaşmazlık yaşamıştı. Çıkan tartışmanın ardından Uber şoförünün kadın yolcuyu darp ettiği iddia edilmişti. Konuyla ilgili Uber yetkilileri açıklama yaptı. Açıklamada, "Konuyla ilgili araştırmalarımız tamamlanana kadar sürücü ortağının Uber sistemine erişimi engellenmiştir" denildi.

Açıklamanın tamamı ise şöyle:

"Bahsi geçen davranış Uber uygulamasında kesinlikle kabul edilemez ve kimsenin başına gelmemesi gereken bir olaydır. Soruşturmalarına destek olmak için yerel emniyet birimleri ile yakinen çalışmaktayız. Konuyla ilgili araştırmalarımız tamamlanana kadar sürücü ortağının Uber sistemine erişimi engellenmiştir. Bahsi geçen davranışlar Uber Topluluk Kuralları'na aykırıdır. Yolcularımızın ve sürücü ortaklarımızın güvenliği bizim en büyük önceliğimizdir. Herhangi bir olay olduğunda yerel emniyet birimleri ile birlikte çalışarak araştırmalarına destek vermekteyiz. Uber'in Acil Destek Ekibi dünya genelinde yaşanabilecek olayları veya kazaları takip ederek hemen dönüş sağlamaktadır. Uber konuyu hassasiyetle takip etmekte ve konunun aydınlatılması için araştırmalarına destek olmak üzere yerel emniyet birimleriyle çalışmaktadır."

"HANIM EFENDİYİ OLDUĞU GİBİ ARAÇTAN BARİYERLERİN ÜZERİNE ATTI"

Basın Ekspres yolunda yaşanan olay sırasında bölgeden geçen Atatürk Havalimanı'nda görevli taksi şoförü Murat Tağu, "Basın Ekpres Yolundan havalimanına geldiğim sırada sağda park halinde bir araç gördüm. Araçta bir sorun olduğunu tahmin ettim. Aracın önünde durduğumda bir kız gelip yardım istedi. UBER sürücüsü, VIP bir araçtı. Resimleri de hatta bende mevcut. Ben kızla ilgilenirken hanım efendiyi olduğu gibi araçtan bariyerlerin üzerine attı. Resim ve görüntüleri mevcut. İnsanlık dışı bir durum. Bir insanın yapabileceği bir şey değil. Ben denk geldim. İnsanlar güvenip itibar ediyorlar. Aracın resimleri de mevcut. Sürücüyü tarif edebilirim. Sürücü kaçtı. Hatta beni de araçla beraber bir şerit sürükledi. Az daha ben de kazaya maruz kalabilirdim.

Taksici kumpas i na benziyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Taksici kumpası yok bilmem ne filan

Suçlu şöför

Sistemi kapatıldı

Uber idam etti

İş bitti

Sarı taksici olsa ne olacaktı yarın devam edecekti

Fark burada neden uber diye ahanda bundan sebep

Şimdi gelelim olaya

Şöför neden hatalı

1- Yeni şöfördü arkadaş 24 yaşında istanbulda yaşayan insan cins sayısını bilmiyor

2- Uber de fiyat önden müşteriye gösterilir müşteri kabul eder ve araç gelir.
    Şöför bilmez nereye gideceğini yolculuk başlayınca öğrenir.
    Kazanacağı parada yolculuk sonu görür.

Sen bunu biliyor olman gerekir

Yolcu ile hiç muhattap olmaman gerekir gördün kadın insan değil

Susup ahl ye bırakıcaktın hiç cevap vermeyip

Ubere şikayetten yazacaktın

Video çekip gönderecektin

220 tl ni de alacaktın

Şimdi sistemin kapandı ekmeğinden oldun

Uberde yoğunluk arttığında fiyat değişir

Kadının alındığı saatte 2.2 çarpan yani 100 tl olan ücret 220 tl olarak gösterildi

Kadın bunu kabul etti

Arabada yaptığı tam kahpelik

Ama bize uber eğitimde söylenen tek şey

Sakın müşteri ile tartışmayın

Benim başımada geldi ben kulaklığımı takıp yolcuyu adresine götürdüm

Uber gpsden haritadan yolcu alım bırakım saatini inceler

Kadının haksız olduğu çıktı mesela bende

Ama bunun gibi kahpeler yüzünden

Ben yarın sesli görüntülü 4 tane kamera taktırıyorum tüm araçlarıma

İstanbulun kahpesi bitmez çünkü

Şöför kendi kendine intihar etmiş yazık

En kötü kadını aldığı adrese geri götürecekti

Acemilik kurbanı oldu
    Dr.ECU

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yiğit peki yarı yolda bıraksa ne olur gs stadı yanında ya da Okmeydanı vs bu durumda süreç ne oluyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yiğit peki yarı yolda bıraksa ne olur gs stadı yanında ya da Okmeydanı vs bu durumda süreç ne oluyor
    Şöför suçlu

Ya adrese teslim ya aldığı konuma iade

Başka seçenek olamaz bu durumda

Kadın inmek istediği noktayı değiştirdi

O anı video almak zorunda ispatlamak zorunda şöför

Şöför hatası kadınla dialoga girmek

Ahl gidersin 220 tl dersin vermiyorum der arabadan inebilirsiniz video alırsın

Ubere atarsın uber o parayı sana öder

Kadındanda alır çatır çatır

Şöför yeniymiş bizim gruplardan geldi bilgisi

Uber sistemi kapatmış

Zaten uber kullanan müşteri bu video izleyince kadında bir gariplik var diyor

Sarı taksici yapsa yarın çalışmaya devam eder

Ama uberde kendini suçsuz ispatlayana kadar go out diyor
    Dr.ECU

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)