User Tag List

Sayfa 43/58 İlkİlk ... 33414243444553 ... SonSon
1090 sonuçtan 799 ile 817 arası

Konu: "Uber" korsan taksimidir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ...

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Ya bi de bu Uber muber bişeyler çıkmış" la başlayınca tamam zaten
    her şeye karışıyor . Futbol'a karışıyor,yatak odamıza giriyor kaç tane çocuk yapacağımıza karışıyor,alkolüne konuşuyor ,düşüncene saygı duymuyor hakaret ediyor .

yeter la bıktım yeminle .
    imzasız..

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her şeye karışıyor . Futbol'a karışıyor,yatak odamıza giriyor kaç tane çocuk yapacağımıza karışıyor,alkolüne konuşuyor ,düşüncene saygı duymuyor hakaret ediyor .

yeter la bıktım yeminle .
    Adamım ya çok seviyorum

23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya bırak başkan, işlerine geldiği gibi konuşuyorlar, hadi anket yapalım bakalım ülkenin yüzde kaçı taksiciler için iyi konuşacak. Tamam aramızda kötüler var devlet el atsın diyorlar işin içinden çıkıp emek hırsızı diyorlar.

1- uber taksiler den %25 civarı daha pahalı. Buna rağmen Ubere biniyorsam gerçekten hak ettiğimiz hizmeti aliyorumdur. Ki yoğun zamanlarda bazen sarı taksinin 2 Katı.

2- her uber şoförü yolculuk bitiminde faturasını kesiyor. Ben daha sarı taksiler de ben zorla faturamı kes demeden fatura kestiklerini görmedim. Yani vergiyse konu kralını uber ödüyor.

3- uber ettiği %25 karın %18ini KDV kalanında %30 civarına gelir vergisi ödüyor.

4- arabalar temiz ve rahat, siyasi yalakalıklar dinlemiyorsun araçta, yada yolda giderken mini etekli bir kız görünce ahlak elden gidiyee diyen heriflere denk gelmiyorsun.

Daha çok şey var yazacak ama kısacası hak ettiğimiz bir hizmete kavuşmuştuk ama sağolsun asrın liderimiz bunuda çok gördü bize. Mercedesler ile sadece ben ve adamlarım rahat kıçımızı gezdiririz dedi kesti attı olayı.

Bu taksici arkadaş olayı tamamen kisisellestiriyor. Kendi çıkarı penceresinden bakıyor. İstanbul ve ankara'da zaten Çanakkale deki gibi düzgün insanlar taksi kullansa biz salakmiyiz %25-%50 dahafazla ödeyip Ubere binelim?
    Ciddi diyorum UBER benim babamın oğlu değil. hizmet almak istiyorum ulan. Evime gitmek istiyorum. Daha doğrusu bir yere gitmek istiyorum ama gel gelelim okmeydanına kadar gidebiliyorum. Sonra Emek hırsızlığına ık mık.

Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyle rkusura bakmayın taksiciler aramızda olabilir ama ben Havaalanından binip Zincirli kuyu dediğimde Suratıma bakım ağız burun kıvırırsan o arka camına 1 emek hırsızlığına hayır" YAZAMAZSIN! Beni okmeydanında indirip metrobüşle git abi burdan daha hızlı gidersin bende trafik olmadna geri döneyim demen bana bişey ifade etmiyor. 8 saat uçuş yapmışım 1 kocaman bavulum 1 orta bavulum 1 laptop çantam var kıçımı taksiye koymuşum. sonra zincirlikuyu diyince ık mık. diyorum istediğin yerden git önemli değil yeterki git. okmeydanında inip metrobüse biniyorum. sıçmışım milyonluk plakasına. Ben işimi hakkıyla yapıyorum 80% e gelip e bukadar demiyorum.
    Bu arada kendime alıntı yapıcam. Şu detayıda ekliyim bu olay başıma en son 3 yurt dışı yolculuğumu göze alırsak 2 kere geldi!
    74 model sehpa...

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama gel gelelim okmeydanına kadar gidebiliyorum.
    semtimiz cok merkezidir aslında neyini beğenmedniz 500t ile İstanbul il sınırlarını bile geçebilirsiniz
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    semtimiz cok merkezidir aslında neyini beğenmedniz 500t ile İstanbul il sınırlarını bile geçebilirsiniz
    Semt canımız ciğerimiz 500t ile geziyorum diye instagram hesabı bile var sanırım. Şu anda tuzladalar bakalım gelecek günlerde ne maceralar onları bekliyor olacak
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorun tamamen;

Uberi sürenin kendi için çalışması, taksiyi sürenin plaka sahibi için çalışması. Hizmet ve kalite hiç bir zaman aynı olamaz. Taksi küfür eder çeker gider, el kaldırısın durmaz. Şuraya gidicem dersin gitmiyorum der seni almaz. Bunun karşılığında sistemin kontrol etmesi çok zor. Uber, sisteminin güzel olması otomatik dijital olarak denetlediği için kalitenin artmasını sağlıyor. Şöför kendi için çalışıyor puanını yükseltiyor. Takside öyle degil o plakayı belki haftada 3 farklı kişi bile çalıştırıyor olabilir.
    " Kontrolsuz güç gerçek güçtür. "

https://www.instagram.com/alpataktv/

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alp1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun tamamen;

Uberi sürenin kendi için çalışması, taksiyi sürenin plaka sahibi için çalışması. Hizmet ve kalite hiç bir zaman aynı olamaz. Taksi küfür eder çeker gider, el kaldırısın durmaz. Şuraya gidicem dersin gitmiyorum der seni almaz. Bunun karşılığında sistemin kontrol etmesi çok zor. Uber, sisteminin güzel olması otomatik dijital olarak denetlediği için kalitenin artmasını sağlıyor. Şöför kendi için çalışıyor puanını yükseltiyor. Takside öyle degil o plakayı belki haftada 3 farklı kişi bile çalıştırıyor olabilir.
    İşte bütün taksileri mobil sisteme geçirip plaka üzerinden puanlama yapılacak. Böylelikle plaka sahibi de düzgün şöför seçmek zorunda olacak.

Şöförüde bir kenara bırakalım bazı taksiler o kadar leş içinde ve bakımsız ki! Rot ayarı olmayan mı dersin, farının biri çalışmayan mı! Yamuk disklerle trafige çıkanlar. Süspansiyonu bozuk olanlar!

Adam gibi bir denetim şart.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte bütün taksileri mobil sisteme geçirip plaka üzerinden puanlama yapılacak. Böylelikle plaka sahibi de düzgün şöför seçmek zorunda olacak.

Şöförüde bir kenara bırakalım bazı taksiler o kadar leş içinde ve bakımsız ki! Rot ayarı olmayan mı dersin, farının biri çalışmayan mı! Yamuk disklerle trafige çıkanlar. Süspansiyonu bozuk olanlar!

Adam gibi bir denetim şart.
    aynen taksilere mecburi sistem getirsinler madem tekel olucak

bıraksınlar biz denetleyip puanlayalım ozaman bak nasıl uber gibi oluyor herşey

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün Annemler ufak bir sorun yaşamışlar ;
    Bebekten - İstinye Park'a gitmek istemişler. x2 diye bir muhabbet varmış Uber'de.
    30 küsür liralık yer 60 küsür lira tutmuş, itiraz etmiş bizimkiler. Demişler, biz öyle yapmadık şoför öyle böyle derken Uber'i arıyorlar.
    65 liraydı sanırım tutan miktar, 3 lira ödemişler, 62 lira iade etmiş Uber.
    Ayrıca, kesilen cezaları da direk Uber'e veriliyor ve Avukatları dava ile sorunu çözüyor.

En basiti; Geçen gün taksi durdurduk, adam giremem trafik çok var deyip almadı. Sonra Uber kötü oluyor.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben başından beri yasal zemin taraftarıyım, UBER de yasallaşsın ama yasallaşmadan biz devam ederiz derlerse de araya bir seçim girer, taksici esnafı çoluğu çocuğu yandaşı başka tarafa kaymasın diye şak diye bir iftar konuşmasında kapatılır böyle... bu topicteki taksici eleştirilerinin tamamına katılıyorum tamamına yakınını da yaşamışlığım var ama sorun yasal zemin işte, laz müteahhit demirden çalıyor diye Çinden mühendisli yapım ekibi getirtemezsiniz, yasal zemine bağlarsınız sonra da adam gibi kontrol yaparsınız... ben seçimlerden sonra adı UBER olmaz ama TURBER olur, yasal bir düzenleme olacağını tahmin ediyorum, özellikle 3. havaalanı için, muhtemelen de yasal düzenlemeden sonra ihaleye çıkılır, kim alırsa ihaleyi sistemi o düzenler, en büyük aday da bizim taklacı asbaşkan
    Abi selam, bu konuda seni desteklesem de ne yazikki turkiyede isler farkli oluyor bu konularda. Kafalarin cidden degismesi lazim. Bugun linkedinde denk geldigim bir yazi :

Uber yanında yerli ve milli Scotty de (motorsiklet paylaşımı) yasaklanmış. Geçenlerde yatırım alan yerli ve milli Uber muadili Olev de kara kara düşünüyordur. Belediyenin iTaksi si yüzünden yerli ve milli BiTaksi de madara oldu. Zaten yerli ve milli transfer hizmeti SecureDrive a cektirmedikleri eziyet kalmamıştı. Yerli ve milli araç paylaşımı Volt da dükkanı kapadı. Yerli ve milli Tek Araba Gidelim (TAG) napıyor acaba?

Bu arada Estonya'nın deli gibi desteklediği Uber rakibi Taxify, önce Çin Uberi Didi sonra da Daimler'den yatırım alıp tüm Avrupa'ya yayıldı ve değeri 1 milyar doları geçti.

Devlete Sahra Çölü'nü verin altı ay sonra kum sıkıntısı başlar...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yolcunun cezasını ödüyor da aracın cezasını ödüyor mu ubiş?

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cookies Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yolcunun cezasını ödüyor da aracın cezasını ödüyor mu ubiş?
    en son değişiklik olmadıysa ödüyorlar ama sıra olduğundan bu sıralar dönüşler biraz geç oluyormuş
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu gün dava vardı ne oldu acaba?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Bu iş tamamen biterse bu kadar araç ne olacak ? Talep fazlası vito,transporter var piyasada.

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu gün dava vardı ne oldu acaba?
    Bilir kişi raporu oluşmamış heyetle karar verilmek üzere 7. Aya ertelendi abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karakterler bozulmus..
    Alıntı kunteper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uber yaninda yerli ve milli Scotty de (motorsiklet paylasimi) yasaklanmis. Gecenlerde yatirim alan yerli ve milli Uber muadili Olev de kara kara ddusunuyordur. Belediyenin iTaksi si yuzunden yerli ve milli BiTaksi de madara oldu. Zaten yerli ve milli transfer hizmeti SecureDrive a cektirmedikleri eziyet kalmamisti. Yerli ve milli arac paylasimi Volt da dukkani kapadi. Yerli ve milli Tek Araba Gidelim (TAG) napiyor acaba?

Bu arada Estonya'nin deli gibi destekledigi Uber rakibi Taxify, Once Cin Uberi Didi sonra da Daimler'den yatirim alip tum Avrupa'ya yayildi ve degeri 1 milyar dolari asti.

Devlete Sahra colunu verin alti ay sonra kum sikintisi basar...

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu iş tamamen biterse bu kadar araç ne olacak ? Talep fazlası vito,transporter var piyasada.
    Fırsat olarak otomobil ruhsatlı trasporter yada caravel kollanabilir 2,5 td

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    7 kasıma ertelendi

Hakim fetöcü derler şimdi taksiciler
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)