User Tag List

Sayfa 27/63 İlkİlk ... 17252627282937 ... SonSon
1190 sonuçtan 495 ile 513 arası

Konu: yeni evlenen veya evlenecek olan tazeler buraya :D

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    girdik bi yola bakalım.. haber gönderdik iki tarafında tanıdığı birisiyle hatunun ailesine aile tarafında herkes biliyor ama bi tek baba bilmiyordu. oda hatunun okuluundan dolayı olmaz gözüyle bakıyordu. tanıdık gidince biraz daha olumlu oldu düşünelim haber verelim dediler 2 hafta süre verdik 2 bucuk haftada zar zoruna haber alabildik. pazar günü aileler tanısacak nasipse. cok stresli bi yol daha şimdiden gerçekten cıldıracak seviyeye geldim , heleki beklemek en lanet şey...
    AP Type-R

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaEsentepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet çılgınsın abi 35e bitirebilmek büyük başarı
    abi çılgın olacak bir şey yok. Alırken hesaplı davranacaksın. Aklında şu olacak. Ulan bunların parasını 2-3 yıl ödemem gerekecek. Benim hatun saolsun tam benim kafada. Bana tek dediği düğün falan istemiyorum biz eğlenelim gerisi önemli değil zaten bu laf sonrası kafadan 20-25 binlik bir masraftan yırtmıştım. Diğer ürünleri de kampanya kovalayıp önceden ucuz ucuz alınca zaten kar arttı. Göze ufak gelse de her aldığın üründen %10-15 arası indirimli fiyattan alsan toplamda kar büyük oluyor.

Düğün yapsam yine bana 50-60 kişi gelecekti. Çünkü alkollü yapacaktım ve bir çok akrabam alkol işine girmez. Bu yüzden nikah ile akraba vs mevzunu temizleyip 50 kişilik tek tek kendi seçtiğim akraba, arkadaş ve dostlarımla miss gibi eğlendik. Düğün yapsak zerre eğlenemezdik böyle. 50 kişi için her 4 kişiye 1 büyük rakı olacak şekilde masa düzenini kurdurdum. 6000'e anlaştık. 2 fazla rakı açılmış masalarda onuda mekan bizim hediyemiz olsun dedi. Garsonlara da Peder bahşiş atmış ama ne atmış bilmiyorum doğrusu.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

MatraX_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düğün yapıyorum,ben evleniyorum demek otomatikman alacağın,yapacağın her şey x2
    ben gelin saçı,kına düğün vs baldızla beraber 960.00 fatura ödedım faturası da hala cuzdanımda saklı

Bız mutluluğa kavusuyoruz ama etrafımızdaki hersey bize giriyor

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evlilik hadisesinde size önceden düğün nişan kına ne itici şeyler diyen insanların kadın erkek farketmeksizin hepsini yapmaya zorluyor olması sanırım bu durumun en itici hadisesi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiyatlar kesinlikle yüksek. Altın 20000 TL nedir? yav saçmalamayın. Yemek takımı 2500 TL nedir karaca dan aldım 500 TL bile tutmadı. Karaca bide yani kötü marka falan değil. Elektrik süpürgesi 500 TL fazlası havaya atılan para. Perde 6000 tutmuyor 6 cam yaptırdım 4000 tuttu. 1 oda da blackout güneşlik var. Buz dolabı 1900-2000 civarı, samsung TV 2000-2250 arası samsung, 2. koltuk takımı?, takım elbise DS Damat dan aldım 800 falan mıydı neydi hatırlamıyorum. ayakkabı 750 denmiş oniy laaa Kuaföre 1000 TL vermek nedir?

Kısaca bu listeye aldanıp bu fiyatları normal olarak sakın ola görmeyin. 2017 yılın içinde evlendim. Kurutma makinama kadar a'dan z'ye herşeyi aldım. Alkollü, dansözlü ve sanatçı olarak Aldo'nun çıktığı eğlenceye 50 kişi 6000 TL verdim. Evlilik için toplam cebimden çıkan rakam 35 bin i geçmedi. ki bu rakamın içinde eşimin markete vs gitmesi için aldığım ATV de dahildir.

Yukarıda daha dataylı yazmıştım zaten kafanızı kullanın. Siz evleniyorsunuz hısım akrabanız değil!

Mehmet evlenirken eşine bir takı seti takıyorsun . Bu en az 6-7 bin tl Annen Baban 2-3 burma bilezik takıyor bu otomatikmen 20.000 Ediyor.
    Senin hesabına göre 6-7 bin tl düşük kalıyor. Buda 70-80 gibi bir rakamda çok sırıtmıyor

Bir sonraki posttaki yazını okudum . Sen baya bir şanslıymışsın . Tr'de herkes o kafada olmuyor

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evlilik hadisesinde size önceden düğün nişan kına ne itici şeyler diyen insanların kadın erkek farketmeksizin hepsini yapmaya zorluyor olması sanırım bu durumun en itici hadisesi.
    Düzeltemeden gönderdim tüm bunların hepsi erkek ve kadını mutluluktan uzaklaştırıyor. Dönüp bakıyorum ailesel krizlerin olma sebebi bu mesela. Belli kültürlerden yetiştiyseniz ve ailenize göre asi olmayı göze alamıyorsaniz geçmiş olsun.

İşin maddi boyutu zaten saçmalık ötesi. Bu amaçla yaptığın her şey duble fiyat zaten. O gün otele veya başka bir mekana gelinlikle gidiyorsan o bile ekstra harcamalara giriyor. Bunlar gerekli gereksiz ona girmicem ben. Benim gördüğüm kendimde yaşadığım en büyük sıkıntı maddi değil de manevi olan sorunlar.

İki ailenin alınmaya müsait olması, birbirleriyle konuşmayıp çocuklar üzerinden iletişim sağlamaları... Bu bahane ile onların gerilmesi. Bu sefer ister istemez erkek ve kadının birbirlerine tepki göstermesi ve aranın bozulması...

Ben, düğün tarihi sebebiyle iplerin koptuğu, hayatını birleştirmek istediği insanı tanıyamamış halden son anda dönem biri olarak diyeceğim tek şey var. Elinizden geliyorsa direk mantıklı karar alın müstakbel eşinizle, onunla konuşun fikrinizi ve düşüncelerinizi anlatın ve siz ayarlayın. Ailenizi de kendiniz yapıp razı edin. Emin olun size tavır koymaları aileler arası krizlere göre daha hafif kalır. Varsın asi bilsinler. Siz yabancı değilsiniz ailenizle toparlarsiniz ama bir ömür yüzyüze bakacağınız kişiyi bu uğurda yıpratmanin zararı daha büyük sanırım.

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VolkanErler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet evlenirken eşine bir takı seti takıyorsun . Bu en az 6-7 bin tl Annen Baban 2-3 burma bilezik takıyor bu otomatikmen 20.000 Ediyor.
    Senin hesabına göre 6-7 bin tl düşük kalıyor. Buda 70-80 gibi bir rakamda çok sırıtmıyor

Bir sonraki posttaki yazını okudum . Sen baya bir şanslıymışsın . Tr'de herkes o kafada olmuyor
    anne baba nın taktığı bilezik vs beni bağlamaz. ben evlenirken sıfır destek aldım çünkü. onların aldıkları kendi hediyeleri. Ben takı olarak benim hatun kırmızı altın sevdiği için 1 zarif bileklik 1 de kolye aldım. toplam 700 TL. Kapalı çarşıda baya dolaştım ama en uygun fiyatı buldum aldım. Evlilik teklifi zamanı 4000-5000 arası fiyatlar uçuştu havalarda AVM lerdeki pırlanta yerlerinde. Sonra pırlanta yüzük imalatı yapan bir arkadaşım olduğu aklıma geldi ve kendi kafamda canlandırdığım tasarımı yaptırdım. Fiyatı söylemiyim baya özel yaptı ama o 5000 TL olan yüzüklerin falan maliyeti 2500 TL yi geçmiyor Taş rengi, büyüklüğü ve altın ayarına göre.

Kısaca evlilik sektöründe tabiri caizse esnaf kaldırmış kime saplarım diye bekliyor. Yeni evleniyoruz diye gittiğinizde fiyatlar hep şişiyor. Hiç bir zaman yeni evleniyoruz demedim girdiğim mağazalarda. Hep tok alıcıydım. Hep elimdekini değiştiricem modunda dolaştım. Benim hatun da çakal, kuaför mevzunu yazmıştım yukarıda. Kendi nikahım var deseydi makyajına sadece 600 falan istiyorlardı MAC'de.

Kısaca yeni evleniyoruz demeyin kimseye. Esnafı tatmin etmeyin.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar 7 ekime tarih aldık Ankara'da yaşıyoruz ikimizde ancak iki tarafında aileleri izmir yakınlarında oturduğu için izmirde olacak nişanımız. Nişan Fuarda olacak sonrasında bana mekan tavsiyesi verebilecek var mıdır? Aile arası yemek yapıp yurtdışına çıkıcaz sonrasında hatta yemekten bile vazgeçebilirim ama ihtiyarlar ille oynayacam diceklerdir. en kötü yer bulamadık dicem.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar izmir için vip araç kiralayan tanıdık yer var mı düğün için?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tunacan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evimden çıkan bosch ankastre gazlı ocağı satıcam. İlginenen olursa pm atabilir.
    ürün: PPH616B21E

birinin işine yarasın günceli...

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en geç 20 eylülde teslim olacak şekilde mobilya bakınıyoruz. Forumda eşi dostu satan varsa yazabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 yıl önce evlendim. başta herşey klasik ilerler ya biz olalım samanlık seyran olur diye ama malesef işler öyle gelişmiyor arkadaşlar.
    işin içine aileler ve çevre eşraf girince ve bundan dolayı gelen büyük bir gazla erkek tarafına inanılmaz büyük bir yük ve sorumluluk biniyor.
    Evlenme öncesi en çok duyduğum artık duymaktan kusmuk gelen kelime bir kere evleniyoruz nolcak iyisi olsun. Bu cümle etrafı resmen kazıklarla çevrili.
    Salon tutacaksın adamlar pazarlığa kapalı gelinlik alacaksın hayvan gibi para bir gece giyilip kanepe altına atılan bir eşya için bunları alt alta yazınca benim yazılı kısımda 65 bin tl para harcamışım üstü vardır altı yoktur.
    Allah evlenecek insanlara önce sabır sonra bol para versin bu devirde evlenmek büyük dert.

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kanashibari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 yıl önce evlendim. başta herşey klasik ilerler ya biz olalım samanlık seyran olur diye ama malesef işler öyle gelişmiyor arkadaşlar.
    işin içine aileler ve çevre eşraf girince ve bundan dolayı gelen büyük bir gazla erkek tarafına inanılmaz büyük bir yük ve sorumluluk biniyor.
    Evlenme öncesi en çok duyduğum artık duymaktan kusmuk gelen kelime bir kere evleniyoruz nolcak iyisi olsun. Bu cümle etrafı resmen kazıklarla çevrili.
    Salon tutacaksın adamlar pazarlığa kapalı gelinlik alacaksın hayvan gibi para bir gece giyilip kanepe altına atılan bir eşya için bunları alt alta yazınca benim yazılı kısımda 65 bin tl para harcamışım üstü vardır altı yoktur.
    Allah evlenecek insanlara önce sabır sonra bol para versin bu devirde evlenmek büyük dert.
    Ben konuda sanslıyım çok şükür. Eşim hep ucuzunu alalım dedi ben pahalısını alalım dedim. O hep işin kelepir yönünü düşündü. Düşünün düğün fografı bile çektirmedik. O sadece kır düğünü istiyorum dedi geri kalan hiç bir şeyi istemiyorum hatta altın bile. Ben zorla aldım bazı şeyleri. Yani diyeceğim hersey kız arkadasınızda bitiyor. Ailesini ve etraftakilerini yönetebilirse 10 numara mutlu olursunuz.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    30 Eylül ötv indirimi son gün.
    Sonrasında fiyatlar ne olur ? Aynı ötv oranında artar mı acaba ?
    Şu an beyaz eşya , tv alınmalı mı ne dersiniz ?

Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "ÖTV indirimindeki son günlerden dolayı beyaz eşya alışverişinde hareketlilik yaşandığını ifade eden Aztekin, "Verginin geri gelmesiyle birlikte fiyatlarda yaklaşık yüzde 7'lik bir artış olacak." dedi."

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selamlar beyler.

kısmetse önümüzdeki sene 7 eylül 2018 tarihinde bekarlığa vedayı yapıyorum. Beyaz eşyayı aldık bile (çamaşır,buzdolabı,bulaşık,ankastre set.) ne zor işlermiş arkadaş. Daha yolun başındayız .

Oturma grubu için önereceğiniz marka var mı ? Son olarakta güzel bir balayı için nereyi tavsiye edersiniz ? Teşekkürler.
    imzasız..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar beyler.

kısmetse önümüzdeki sene 7 eylül 2018 tarihinde bekarlığa vedayı yapıyorum. Beyaz eşyayı aldık bile (çamaşır,buzdolabı,bulaşık,ankastre set.) ne zor işlermiş arkadaş. Daha yolun başındayız .

Oturma grubu için önereceğiniz marka var mı ? Son olarakta güzel bir balayı için nereyi tavsiye edersiniz ? Teşekkürler.
    hocam naptın yaa ben düğünü 27.08.2017 de yaptım.
    Beyaz eşyada 30.07.17 aldım.
    Mobilya siparişini 23.05.17 de verdik. - 02.08.17 de mobilya geldi.

Çok acele etme. Mobilyayı alsan nereye koycan. koysan kış boyu nem rütübet.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam naptın yaa ben düğünü 27.08.2017 de yaptım.
    Beyaz eşyada 30.07.17 aldım.
    Mobilya siparişini 23.05.17 de verdik. - 02.08.17 de mobilya geldi.

Çok acele etme. Mobilyayı alsan nereye koycan. koysan kış boyu nem rütübet.

yok henüz mobilyayı almayacağım,sadece fikir almak sebebim.

ülkede uykuya daldığın ve uyandığında fiyatlar çok oynak olduğu için beyaz eşyayı aldık . Hepsi de euro dolar endeksli ,daha fazla kazık yemeden alalım dedik .

borçları da ödemek lazım hepsini düğün zamanına yıkarsak,o damatlığın papyonu boğar beni
    imzasız..

koraycano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    16 gün sonra düğünüm var ve her şey en sonunda bitti. Stresli,sıkıcı ve bir o kadar da keyiflidir düğün hazırlıkları.
    Öyle yapmayalım , bunu istemiyoruz vs gibi konuşsan da işin içine aileler girince konu farklı yerlere gidiyor benden söylemesi Her şeyi akışına bırakın.
    Arada ince bir çizgi var onu dengede tutman lazım..
    Allah evleneceklere maddi , manevi güç ve özellikle sabır versin..
    ~ Feel The Difference ~

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)