User Tag List

Sayfa 11/63 İlkİlk ... 9101112132161 ... SonSon
1190 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: yeni evlenen veya evlenecek olan tazeler buraya :D

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düğün konusunda bence de çok açılmayın.

Ben 2 sene önce boğaz köprüsü manzaralı Point Hotel terasında 200 kişilik düğün yaptım.

25 bin tl düğüne verdim, 7 bin tl canlı müziğe verdim, fotoğrafına 2 bin tl verdim. 34 35 ediyor, ıvırı zıvırı derken 40 45 bin tl oldu.

Yemeği alkolü herşeyi en üst kaliteydi, müzik inanılmaz iyiydi 1 dk oturmadık. Herkes çok memnun ayrıldı, hala anlatırlar hatta.

Ama sonuca baktığımızda 1 gecede giden 40-45 bin tl ve şu an düşünüyorum o para ile neler neler yapardım...
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düğün konusunda bence de çok açılmayın.

Ben 2 sene önce boğaz köprüsü manzaralı Point Hotel terasında 200 kişilik düğün yaptım.

25 bin tl düğüne verdim, 7 bin tl canlı müziğe verdim, fotoğrafına 2 bin tl verdim. 34 35 ediyor, ıvırı zıvırı derken 40 45 bin tl oldu.

Yemeği alkolü herşeyi en üst kaliteydi, müzik inanılmaz iyiydi 1 dk oturmadık. Herkes çok memnun ayrıldı, hala anlatırlar hatta.

Ama sonuca baktığımızda 1 gecede giden 40-45 bin tl ve şu an düşünüyorum o para ile neler neler yapardım...
    Abi işte bunlar hep "1 kere" oluyor mantığıyla yapılıyor. Eminim şimdi ki bakış açısıyla öyle bir külfete katlanmazsın.

Gençlerin de bu tecrübelerden faydalanması lazım. Ama görüyorum insanlar (eşler) bilinçlenmeye başlamış, milleti eğlendireceğimi arabamı alırım, ev peşinatı yaparım ya da eşyamı 2 tık daha kaliteli alırım.

Eskiden aileler çok destekti, bağ bahçe yandan yapıyorlardı. Şimdi insanlar daha ziyade kendileri yapmaya başladı ve farkındalık oluştu.

Basit bir imza sadece evlilik dediğin başlarken de biterken de 2 imza atıyorsun o kadar. Kalanı eşler arası uyum.

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul bahçelievler tarafında düğün nişan kına gecesi sünnet yardımcı olurum beyler bu arada sektördeyiz
    Abi sizin Piramitle alakanız varmı?

Onamdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düğünde takılan altın ne kadar oluyor peki düğünün büyük bölümünü kurtarmaz mı
    Everyday I ** çapuling...

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sizin Piramitle alakanız varmı?
    Mal pederin
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Onamdar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düğünde takılan altın ne kadar oluyor peki düğünün büyük bölümünü kurtarmaz mı
    Son altın fiyatları ile düğünlerdeki altın takma örf ve adeti ortadan kaldırılmıştır

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son altın fiyatları ile düğünlerdeki altın takma örf ve adeti ortadan kaldırılmıştır
    Ben yeni bi konsept düşündüm giriş kişi başı 75 lira olacak yemekli alkollü. Kimse takı yada para takmıyacak üstünü cebimden tamamlarım diye düşünüyorum. Bence win win tam olarak ama tabi toplum buna hazır mı onu bilemiyorum

Uur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düğünde takılan takı tüm tecrübeli büyüklerin söylediği nekadarlık düğün yapıyorsan onu kurtarır diyorlar. Tabi altın zammından önceydi şimdi bilemem

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben o hesabı şöyle yaptım Yemekli düğünlerde adam ailesiyle birlikte geliyor diyelim kişi başı 100 TL olan menüye anlaştın (masa süslemesi herşey dahil) adam geliyo 2 kişi çeyrek takıyo gidiyo. Çeyrek 200 TL kafa kafaya geliyo, ama ya çocuğu varsa adamın 100 TL zarara giriyosun Bazıları altında takmıyor gram takıyor, zarar yazıyorsun.

O yüzden en iyisi nikah hep kar

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben yeni bi konsept düşündüm giriş kişi başı 75 lira olacak yemekli alkollü. Kimse takı yada para takmıyacak üstünü cebimden tamamlarım diye düşünüyorum. Bence win win tam olarak ama tabi toplum buna hazır mı onu bilemiyorum
    O sistemde tek kaybeden olur o da sen Kimse gelmez o düğüne. Karşı taraf ta şöyle bir düşünce olur "ulan adam düğün yapıyor ücretli davetiye göndermiş"

Ya da düşünsene kayınpedere baba al davetiye ama 75'i de giriş te vermeyi unutma

Kızı alır üstüne en iyi ihtimalle söver

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle şeyler çok konuşulmaz ama madem sorulmuş söyleyeyim; 40-45bin harcadım 15bin tl takı anca gelmiştir, zaten 5-6 bini annemin babamın taktıkları...

Takıya güvenip düğün yapmayın kısacası...
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

aga81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben herşeyı profılo aldım tv harıç tv yıde bımden aldım 2 senedır tık yok canavar
    Düğünüde bir sefer oluyor mantıgı ıle yaptık cimicip mi dersin helikoplerle yukardan cekım falan 4 kamera ayrı cekım o bu uzun lafın kısası 3 saat takı merasımı sürdü alkolü dışardan kendım aldım 2 dondurma dolabını fulledık rakıyla 15 bın odemıstım rakıalrın hepsıne bıraz vıskı redbull bırazda bırada vardı ufak ekstra bı dolapta
    Alıntı ErHaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir arabaya şenolun eli değdiyse o araba olur kardeşim..
    USTAM DEMİR GARAJ DÜZCE
    SARAY EKMEK VE UNLU MAMULLERİ HİPERMARKET...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O sistemde tek kaybeden olur o da sen Kimse gelmez o düğüne. Karşı taraf ta şöyle bir düşünce olur "ulan adam düğün yapıyor ücretli davetiye göndermiş"

Ya da düşünsene kayınpedere baba al davetiye ama 75'i de giriş te vermeyi unutma

Kızı alır üstüne en iyi ihtimalle söver
    Bi çeyrek taksalar 200 lira gram 130 gelecek için daha karlı. Şahsen benim arkadaşlarım böyle yapsa daha mutlu olurum
    Zaten max 200 kişilik düşünüyorum çok akraba yok bende. Hatunda trakyalı olduğundan onunda sadece yakın akrabaları gelir onlardan para almayız. Arkadaşlar eş dostta eşek değilse bi 75 lira atıversinler .
    Sadece yemeye içmeye gelcek olanda gelmesin zaten

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi çeyrek taksalar 200 lira gram 130 gelecek için daha karlı. Şahsen benim arkadaşlarım böyle yapsa daha mutlu olurum
    Zaten max 200 kişilik düşünüyorum çok akraba yok bende. Hatunda trakyalı olduğundan onunda sadece yakın akrabaları gelir onlardan para almayız. Arkadaşlar eş dostta eşek değilse bi 75 lira atıversinler .
    Sadece yemeye içmeye gelcek olanda gelmesin zaten
    Bu sistemi yapan var kardeşim, geçen kuzenin arkadaşı evlendi çocuğun babası belediye başkanı hatta, bir otelde olmuştu düğünü sanırım herkese yediği kadar hesap geldi

aRSLaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takıyla düğün amortismanı biraz da davet edilen kişi sayısı ve kişi sayısına düşen maliyetle alakalı. Sonbaharda 550-600 kişi civarı yemekli-alkolsüz(alkol satışlı) düğün yapacağım. Kişi başı 73 tl, 3 kişilik aile başına 219 tl maliyeti var(Organizasyon, fotoğraf, müzik) Bu şekilde aile içi alınan takı haricinde bile fazlası geri dönebilir. Şunu unutmamak lazım; gelen kadar hatta daha fazlası belki de zamanı gelince geri takılan olacaktır.

anıl turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cebinizde paranız butceniz varsa dugun isine girin, gelecekte dugunum olmadı dırdırına katlanabilecekseniz de nikah yapın sadece, iki ucu boklu degnek bu isler...

biz 200-300 kisilik dugun 40 ila 50bin tl arasında tutuyordu gecen sene, kimi cagırsam kimi cagırmasam derdi de cabası...

bunları göz onunde bulundurarak once nikah yaptık, butun cevremizide cagirdik...
    sonra yakın cevre ve akrabalarımızdan olusan 80 kisiyi nikahtan sonra yemekli dugune davet ettik... yaklasik 8-9bin yemekli alkollu dugun tuttu zaten

cok kompakt ve guzel oldu... herkesin gonlude oldu
    200-300 kisilik dugune verecegim parada benim icin guzel bi yatırıma vesile oldu.

neticede dugunde takılan altınları yut diye degil tut diye verirlermis, bu yuzden gelecek takıya gore dugun yapmayın geleceginizden calmayin derim...

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle şeyler çok konuşulmaz ama madem sorulmuş söyleyeyim; 40-45bin harcadım 15bin tl takı anca gelmiştir, zaten 5-6 bini annemin babamın taktıkları...

Takıya güvenip düğün yapmayın kısacası...
    Bide cakma altin takanlar fln varmis. Annem soylemisti inanamamistim hahaha

!KO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi dugunde takılan takı dugun yapılan yere gıdecekse dugun yapmanın mantıgı nedir yanı millet takıyı sen dugun yaptın cok masraf ettin amacıyla takmıyorki

İlker G.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar forumlarda bosch siemens grubuna ve servisine acayip sövenler var. insanı kararsız bırakıyor. yeni beko ürünlerini kullanan varmıdır acaba? beko beyaz eşyaları nasıldır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)