User Tag List

Sayfa 41/63 İlkİlk ... 31394041424351 ... SonSon
1190 sonuçtan 761 ile 779 arası

Konu: yeni evlenen veya evlenecek olan tazeler buraya :D

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı unnamed54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu yeni evlenenlere, evlenmeyi düşünenlere yada bu yola girmiş insanlara hayret ediyorum...
    yaptıkları büyük cesaret isteyen bir iş, dışarısının söylemine göre yaşım kemale ermiş ama aklımın kıyısından bile geçmiyor nedense...
    kolay gelsin sizlere...
    Valla hocam 6-7 ay önce bana sen 2019da evlilik hazırlığı yapacaksın deseler çok afedersin götümle gülerdim. Benim 2019 için planım sıfır bmw ya da mercedes alıp yoluma bakmaktı. Bekarlık hayatı güzeldi. Bu foruma yıllardır üyeyim ilk defa bu ay bu konuya girdim sen düşün yani aslında bişeyler olurken sana sormuyor. Direkt oluyor
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla hocam 6-7 ay önce bana sen 2019da evlilik hazırlığı yapacaksın deseler çok afedersin götümle gülerdim. Benim 2019 için planım sıfır bmw ya da mercedes alıp yoluma bakmaktı. Bekarlık hayatı güzeldi. Bu foruma yıllardır üyeyim ilk defa bu ay bu konuya girdim sen düşün yani aslında bişeyler olurken sana sormuyor. Direkt oluyor
    Kısa zaman içinde öyle şeyler oluyor ki sen bile inanamıyorsun evleneli 1,5 sene olacak ne ara zaman bu kadar geçti farkında bile değilim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu durum da geçmiş olsun demek düşer galiba bizede (:
    güle güle sıfır araba hayali, hoşgeldin faturalar kira vb. insanı yıpratan ne varsa (:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı unnamed54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu durum da geçmiş olsun demek düşer galiba bizede (:
    güle güle sıfır araba hayali, hoşgeldin faturalar kira vb. insanı yıpratan ne varsa (:
    Bu durumda bizede darısı başına demek düşer şakası bi yana allah hayırlısını nasip etsin. Sende 6 ay önceki kendimi gördüm eli kulağındadır hocam geliyor aklında olsun
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısa zaman içinde öyle şeyler oluyor ki sen bile inanamıyorsun evleneli 1,5 sene olacak ne ara zaman bu kadar geçti farkında bile değilim
    Ya bu hazırlık evresi o kadar sancılıymış ki.. hatunla konuşurken düğün yapmayalım basalım nikahı gidelim diyoruz o derece yani bakalım 1,5 sene sonra bende nasıl geçtiğinin farkına varmıcammı acaba meraktayım

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evlilik fuarı bşslıyormus yarın. Online davetiye alamadım. Artık Ücretli gideceğiz. İlgilenenlere duyurulur
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler yeni evlenenler varsa balayına hangi otele gittiniz tavsiye ettiğiniz varmı ? geçen sene baktığım otel 5.000 TL iken şimdi 8500 TL olmuş.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar,

Daha önce de yazmıştım konuya sanıyorum. Bazı erkeklerde "aman evlenmeyin, aha bak evlenince böyle oluyo" tarzı söylem merakı var, bunlar genelde memnun olunmayan, yanlış yapılan evlilikler diye yorumluyorum.

Ya da ben şanslıyım bilemiyorum, Allah gönlüme göre verdi, ne düğün öncesi sıkıntı yaşadık, ne de sonrasında "naptım la ben" demedim.

Herneyse, asıl geleceğim nokta;

Bu işte başta AİLELER çok önemli. Sonrasında da evleneceğiniz kişinin KARAKTERİ.

Genelde ikinci çok yanıltıyor. Kadında da erkekte de iki taraf birbirine tiyatro oynarsa sonuç kötü.

Yakın zamanda bir arkadaşım boşanma sürecine girdi. O "elitist, klas, aklı başında" görünen kızın ne çirkef, paçoz bişey olduğunu öğrendik. Üstelik düğün öncesinde bile yaptığı saçmalıkları falan arkadaş bize yeni anlattı. O zamandan uyanmam lazımdı diyor.

Dava dilekçesine neler neler, ne saçma şeyler yazmışlar. Mal avukatın biri de bunları gaza getirmiş. Mal karı "senin herşeyini alacam" diyomuş. Ulan neyini alacaksın, sanki çok zengin de, herif senin yüzünden işini bile değiştirdi. Hala para alma derdinde. Dilekçede "gösterişli düğün yapıldı, X kişisi Y şirketinde Yönetim Kurulu Üyesi" falan gibi laflarla bizim vatandaşı Koç Holding YK Üyesi gibi göstermeye çalışmışlar Biz de dava dilekçesine beraber baktık, "herşeyi para üzerine kurmuş bu meğer" argümanı üzerinden gittik.

Saçma sapan "aman evlenmeyin" modundaki şeylere bakmayın. Evlenmek isteyen evlenir, istemeyen evlenmez, zaten kişinin karakteri yaşam tarzı buna ışık tutar. Arkadaşım var 45 yaşında, gelene gidene vuruyor geçiyor, o öyle mutlu. Arkadaşım var 35 yaşında, 3 çocuğu var, süper mutlu. Hadi hangisini örnek alacaksınız bakın bakalım

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Daha önce de yazmıştım konuya sanıyorum. Bazı erkeklerde "aman evlenmeyin, aha bak evlenince böyle oluyo" tarzı söylem merakı var, bunlar genelde memnun olunmayan, yanlış yapılan evlilikler diye yorumluyorum.

Ya da ben şanslıyım bilemiyorum, Allah gönlüme göre verdi, ne düğün öncesi sıkıntı yaşadık, ne de sonrasında "naptım la ben" demedim.

Bu işte başta AİLELER çok önemli. Sonrasında da evleneceğiniz kişinin KARAKTERİ.

Genelde ikinci çok yanıltıyor. Kadında da erkekte de iki taraf birbirine tiyatro oynarsa sonuç kötü.

Yakın zamanda bir arkadaşım boşanma sürecine girdi. O "elitist, klas, aklı başında" görünen kızın ne çirkef, paçoz bişey olduğunu öğrendik. Üstelik düğün öncesinde bile yaptığı saçmalıkları falan arkadaş bize yeni anlattı. O zamandan uyanmam lazımdı diyor.

Dava dilekçesine neler neler, ne saçma şeyler yazmışlar. Mal avukatın biri de bunları gaza getirmiş. Mal karı "senin herşeyini alacam" diyomuş. Ulan neyini alacaksın, sanki çok zengin de, herif senin yüzünden işini bile değiştirdi. Hala para alma derdinde. Dilekçede "gösterişli düğün yapıldı, X kişisi Y şirketinde Yönetim Kurulu Üyesi" falan gibi laflarla bizim vatandaşı Koç Holding YK Üyesi gibi göstermeye çalışmışlar Biz de dava dilekçesine beraber baktık, "herşeyi para üzerine kurmuş bu meğer" argümanı üzerinden gittik.

Saçma sapan "aman evlenmeyin" modundaki şeylere bakmayın. Evlenmek isteyen evlenir, istemeyen evlenmez, zaten kişinin karakteri yaşam tarzı buna ışık tutar. Arkadaşım var 45 yaşında, gelene gidene vuruyor geçiyor, o öyle mutlu. Arkadaşım var 35 yaşında, 3 çocuğu var, süper mutlu. Hadi hangisini örnek alacaksınız bakın bakalım
    Kesinlikle katılıyorum, ekibimde 3 kişi var boşanan siz düşünün muhabbetleri sonunda fırçalayınca daha dokunmadılar. 20 temmuzda düğünüm var. Bu muhabbetler çok sıktı.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EnesAksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum, ekibimde 3 kişi var boşanan siz düşünün muhabbetleri sonunda fırçalayınca daha dokunmadılar. 20 temmuzda düğünüm var. Bu muhabbetler çok sıktı.
    Burada şu hata da var, arkadaşım onu söyledi;

"Ben çok kapıldım, ne derse ne isterse yaptım, hiçbirini hak etmiyormuş" dedi. Şimdi uyandım diyor. Bir yandan da tekrar evlenmeyi düşünüyor. Aldığı derslerle ona göre davranıp, kendisine uyan, daha düzgün bir aday bulmak istiyor.

Buna göre davranmak lazım. Her hatun her davranışı hak etmiyor. Her erkek de öyle.

Ben kayınpederden de ilk zamanlardan itibaren bonusları kaptım Aileler karşılıklı olarak birbirimizi kızları-oğulları olarak gördü. Bu da çok büyük etken, çok önemli.

Yine arkadaşlarımdan görüyorum, boşanmalarda bir diğer etken de bu. Anne-babalar da bazen çok saçmalayabiliyor.

Bizde bile ufaklık yüzünden babam-annem bişeyler söylüyor, hanımı bozuyorlar bazen. İyi niyetli söylemler, kötü niyetli değil ama yine de insanı irrite ediyor. Örneğin "hadi gelin dışarı çıkalım beraber" falan diyorlar, yok diyoruz biz bilmemnereye gideceğiz misafirliğe, babam hemen "he çocuk yine içeride kaldı, eve tıkıldı bu güzel havada" diyor hanımın yanında. Yahu biz sanki çocuğu hiç dışarı çıkarmıyoruz da eve zincirledik.

Allahtan hanım biliyor ne niyetle nasıl söylediklerini, biraz da "ihtiyar" modda olduklarını da o yüzden ses etmiyor, alınmıyor. Başkası olsa çakar cevabı.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beni büyüten,emek harcayan,evlendiren kendi üstüne başına almadan benim için para biriktiren anneye babaya da yeni yetme gelin ''cevap çakıyorsa'' ) daha ne diyim.. @Ormanci
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz veriyoz kızı gezdiriyorlar. Biz de hanımla takılıyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Sonuna kadar katılıyorum. Çoğu arkadaşım evli, çocukları olanlar da var. Hepsiyle ortak konuşma buna benzer şekilde geçiyor. Özellikle söyledikleri şey '' olm düğün yapma, yap nikahı devam et'' vs gibi bir ton şeyler. Ama bunları söyleyen herkesinde düğün yapmış olması apayrı bi durum Hatunla aynı düşünüyoruz çok şükür. Biz kendimiz evleneceğimiz için evlilik sonrası çok fazla bir borç bırakmak istemiyoruz. Sonrasında yok efendim bitti artık gezmeler vs falan diyenler.. Anlamıyorum gerçekten. Biz evlenince daha rahat gezeceğiz diye düşünüyoruz açıkçası Gerçekten anlam veremiyorum.. Hepsinin yıllardır güzel giden hayatı var ama şikayette ediyorlar (illaki pürüzler oluyordur). Bu durum heralde askerlikteki devrecilik gibi... sırası gelen herkes herkese bunu yapacak diye düşünüyorlar.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonuna kadar katılıyorum. Çoğu arkadaşım evli, çocukları olanlar da var. Hepsiyle ortak konuşma buna benzer şekilde geçiyor. Özellikle söyledikleri şey '' olm düğün yapma, yap nikahı devam et'' vs gibi bir ton şeyler. Ama bunları söyleyen herkesinde düğün yapmış olması apayrı bi durum Hatunla aynı düşünüyoruz çok şükür. Biz kendimiz evleneceğimiz için evlilik sonrası çok fazla bir borç bırakmak istemiyoruz. Sonrasında yok efendim bitti artık gezmeler vs falan diyenler.. Anlamıyorum gerçekten. Biz evlenince daha rahat gezeceğiz diye düşünüyoruz açıkçası Gerçekten anlam veremiyorum.. Hepsinin yıllardır güzel giden hayatı var ama şikayette ediyorlar (illaki pürüzler oluyordur). Bu durum heralde askerlikteki devrecilik gibi... sırası gelen herkes herkese bunu yapacak diye düşünüyorlar.
    Olgunlaşıp tecrübe kazandıkları için bunu söylüyorlar. Ben de evlendiğimde (düğün, nişan işlerinden nefret ederim) aile baskısı ile "adettendir" diye 2 saat dişimi sıktım.

He o dönemde çok komik sayılabilecek bir rakama düğün yapmıştım.

Ama çevrede görüyoruz, adam asgari ücretle çalışıyor, kız keza öyle ama düğün "saraylı" düğünü gibi.

2-3 saat milleti eğlendirmek için (ki o milletin çoğu arkanızdan şurası olmamış burası olmamış diye atıp tutacak) senelerce ödeyeceğiniz bir borcun altına girmeyin.

O kapıyı kapadıktan sonra ay sonu geldiğinde faturaları / taksitleri siz ve eşiniz ödeyeceksiniz.

Düğün tarihin en gereksiz organizasyonu, bunu bir de nişan / kına gecesi gibi ultra gereksiz şeyler ile birleştirip bir pazar oluşturmuşlar resmen.

Traş oluyorsun 20 lira damat tıraşı oluyorsun 200 lira. Herkes "damat" ı görünce tatlı tatlı öpmenin peşinde.

Beni en son düğün günü çıldırttı birisi araya girmeseydiler çaycı darp eden damat olarak haber olacaktık.

her selam verdiğin para istiyor, (mevzu para değil kullanılmış hissetmek)

Yapın nikahınızı, alın sevdiceğinizi yanınıza gezin tozun eğlenin, yaş gidince gelmiyor, ve o hevesler kaçtıktan sonra kıymeti kalmıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olgunlaşıp tecrübe kazandıkları için bunu söylüyorlar. Ben de evlendiğimde (düğün, nişan işlerinden nefret ederim) aile baskısı ile "adettendir" diye 2 saat dişimi sıktım.

He o dönemde çok komik sayılabilecek bir rakama düğün yapmıştım.

Ama çevrede görüyoruz, adam asgari ücretle çalışıyor, kız keza öyle ama düğün "saraylı" düğünü gibi.

2-3 saat milleti eğlendirmek için (ki o milletin çoğu arkanızdan şurası olmamış burası olmamış diye atıp tutacak) senelerce ödeyeceğiniz bir borcun altına girmeyin.

O kapıyı kapadıktan sonra ay sonu geldiğinde faturaları / taksitleri siz ve eşiniz ödeyeceksiniz.

Düğün tarihin en gereksiz organizasyonu, bunu bir de nişan / kına gecesi gibi ultra gereksiz şeyler ile birleştirip bir pazar oluşturmuşlar resmen.

Traş oluyorsun 20 lira damat tıraşı oluyorsun 200 lira. Herkes "damat" ı görünce tatlı tatlı öpmenin peşinde.

Beni en son düğün günü çıldırttı birisi araya girmeseydiler çaycı darp eden damat olarak haber olacaktık.

her selam verdiğin para istiyor, (mevzu para değil kullanılmış hissetmek)

Yapın nikahınızı, alın sevdiceğinizi yanınıza gezin tozun eğlenin, yaş gidince gelmiyor, ve o hevesler kaçtıktan sonra kıymeti kalmıyor.
    Düğünü anlarım yani şöyle ben sülale olarak biraz kalabalığım hatunda öyle, gönlümüzden geçiyor açıkçası ama sadece nikahıda düşünmüyor değiliz çok şükür işimiz gücümüz iyi bizi zorlamaz. Ama nişan olayı gerçekten insan tokatlamak gibi geliyor bana.. yani bu günün şartlarında nişan yapıyorum dersen tertemiz 20-25k masraf çıkıyor. Bu yüzden bu işi baştan konuştum ve söz-nişan bi arada yapmaya karar verdik Nişanda yanımıza kâr kalan yapmadığımız masrafı başka şeye harcamayı düşünüyoruz. Balayı tatili ayarlarken özellikle balayı diye belirtmeyide düşünmüyorum.. Gördüğüm tek fark havludan kuğu Belki ufak bi şişe içecek ikramıdır o da.. Yani tecrübe edenlerin söyledikleri bişey lazım olan ıvır zıvır işler için kuzen ve arkadaşlar koşturacağı için inşallah böyle birisini al aşağı etme durumunda kalmam Vakti zamanında ben koşturdum sıra onlarda Zaten balayı dediğimiz şeyi bile arabaya atlayıp farklı yerlere gitmek olarak düşünüyoruz allah herkese kolaylıklar versin cidden zor..

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    +1'leyelim bende yıllardır foruma üyeyim ilk defa böyle bir konuya girdim. S13'mü, sn95 gt'mi, altima swap mı derken nereye geldim şuan ama tam olmak istediğim yerdeyim. Hayatın bizler için yaptığı hep bir plan oluyormuş şahit oldum bu duruma.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zeytinburnu ve çevre semtler için yer altı olmayacak şekilde düğün & davet yeri ile ilgilenen eşi dostu akrabası kankası olan varmıdır ? bi kaç yer dolaştım fakat anladığım şu, illa arada birileri olacak

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evlilikte en gereksiz şey akrabayı memnun etme faslı. Ben hanımla konuşurken bile bana diyordu aslında bende düğün yapmak istemem de işte bakma mecbur gibi bişeysin. Biraz alışkanlık ve toplum kültüründen kaynaklı heralde. Bizim çocuklarımız düğün yapar mı ben sanmıyorum çünkü kafalar değiştikçe kültürlerde değişime uğruyor (Tabi gelecek nesilde gösteriş meraklısı beyinsizler olmayacak mı ? illa olacak)

Her önünüze çıkan bişey der, siz kendi bildiğiniz en mantıklı işi yapın kralını tanımayın.
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)