User Tag List

Sayfa 46/63 İlkİlk ... 36444546474856 ... SonSon
1190 sonuçtan 856 ile 874 arası

Konu: yeni evlenen veya evlenecek olan tazeler buraya :D

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 ay sonra düğünüm var çok enteresan şeyler varmış. Arkadaşın eşi evlendikleri gecenin ertesi gün damadın annesinin yanına gidiyormuş. Annesi sorarmış. Nasıldı kızım geceniz. Sağol annecim sorun yoktu dermişsin. Ulen sana ne. İster öyle ister böyle...
    Dostum çok acayip gelenekler var gerçekten... Yapılsa ayrı dert, yapılmasa ömrünün sonuna kadar karşına çıkartırlar tadın kaçar...

ilbeyyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    9 ay oldu evleneli, 15 senedir Başakşehirdeyiz diye çok uğraşmadan evlenmeden 3 ay öncesinde 2+1 evi 1400 e tutmuştum. Geçen zamla beraber 1550 oldu, aidat 180 tl. Eşimin yeni işi Halkalı-Atakent olunca oralara taşınabilir miyiz diye ufaktan ev bakmaya başladık. Hedef Olympiakent , Atakent 1-2-3.etaplardı fakat çok değişik bir sorunla karşılaştık; memur, kurumsal ve THY çalışanı dışında kimseye ev vermiyorlar.

Tam 6 ev bakmaya gittik, aradık, başta baktıklarımız gerçekten içimize sinen evlerdi ama kimisi eşim ve benim TC nolarımıza kadar isteme cüretinde bulundu. Son baktıklarımız artık ‘yeter ev olsun’ kıvamında evlerdi ama gerek emlakçı tavırları gerek mal sahibinin tok satıcı olması dolayısıyla Halkalı Atakentte ev bulamadık.

Emlakçının size dönmemesi, mal sahibinin görüşme tenezzülünde bile bulunmaması, üzerimde 2 araç olması, 1 dükkan 1 evle sorunsuz kira sözleşmelerim olmas, eşimin iyi bir kolejde İngilizce öğretmeni olması dahi etkilemedi durumu. Esnafa ev falan yok. Varsa yoksa THY, bankacı vs.

Mal sahibi olmak zor derler ama bu durum aşağılayıcı, hor görücü ve şımarık bir durum. Yeni evlenen tazeler , ev bakmaya erkenden başlayın derim .

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ilbeyyagci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    9 ay oldu evleneli, 15 senedir Başakşehirdeyiz diye çok uğraşmadan evlenmeden 3 ay öncesinde 2+1 evi 1400 e tutmuştum. Geçen zamla beraber 1550 oldu, aidat 180 tl. Eşimin yeni işi Halkalı-Atakent olunca oralara taşınabilir miyiz diye ufaktan ev bakmaya başladık. Hedef Olympiakent , Atakent 1-2-3.etaplardı fakat çok değişik bir sorunla karşılaştık; memur, kurumsal ve THY çalışanı dışında kimseye ev vermiyorlar.

Tam 6 ev bakmaya gittik, aradık, başta baktıklarımız gerçekten içimize sinen evlerdi ama kimisi eşim ve benim TC nolarımıza kadar isteme cüretinde bulundu. Son baktıklarımız artık ‘yeter ev olsun’ kıvamında evlerdi ama gerek emlakçı tavırları gerek mal sahibinin tok satıcı olması dolayısıyla Halkalı Atakentte ev bulamadık.

Emlakçının size dönmemesi, mal sahibinin görüşme tenezzülünde bile bulunmaması, üzerimde 2 araç olması, 1 dükkan 1 evle sorunsuz kira sözleşmelerim olmas, eşimin iyi bir kolejde İngilizce öğretmeni olması dahi etkilemedi durumu. Esnafa ev falan yok. Varsa yoksa THY, bankacı vs.

Mal sahibi olmak zor derler ama bu durum aşağılayıcı, hor görücü ve şımarık bir durum. Yeni evlenen tazeler , ev bakmaya erkenden başlayın derim .
    Aynı durumla bizde karşılaştık,esnaf olduğumuz için bize söylediği laf kirayı ödeyemezseniz? Oldu. 1 sene oturduk,sonra evi satın aldık ev sahibi değişik bi kadındı

CenKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 sene oturduk,sonra evi satın aldık ev sahibi değişik bi kadındı
    Çok kral hareket olmuş
    Alıntı Sh4rk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi biz sakliyamadik evde bahcede araba varsa yoksa gazliyoruz hiaminaa

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CenKeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok kral hareket olmuş
    Eskiden imkan yoktu,şükür gece gündüz çalıştık bi yerlere geldik az çok, şimdi biz ev sahibiyiz ama insanlara zorluk çıkarmıyoruz. Allah herkesin yardımcısı olsun

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Benzer durumlar Izmirde de mevcut. Sorsan kriz var ama kimsenin ev satasi yok. Aliyorsan mal bu modunda herkes. Randevulastigim emlakciyi 45 dakika bekledim, ayni apartmanda ilanda gordugum evden baskasini gosterdi bir de

Ev alamiyoruz kiralik bakalim bari dedik gecen sene baktigim yerlerdeki ayni evler ucmus gitmis. Gecen sene 1200e tutmadigim evlere 1600 1700 isteniyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ev işini hallettim fakat olan tüm birikimi eve yatırdım. 30 Bin TL nakit bütçeyle evi donatmam ve 2 bilezik almam gerek. Hesap kitap yapmaktan çıldırmak üzereyim. Allahtan kız ve kız tarafı çok anlayışlı yoksa bitmiştim.
    Sultan SAKA

SerkanYazgan. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 ay önce nişan yaptım, Allahın emri demeden 35 bin lira gitti. Düğünü düşünemiyorum, bide bizde bayramda gitmeler görmeler, hediyeler, bilezikler adetlere uymaya çalışıyoruz eyvallahta herşey çok pahalı, yılbaşından sonra ev ve eşya telaşı başlar
    "Bu ülkede ilgililer bilgisiz, bilgililer de ilgisizdir."

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SerkanYazgan. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 ay önce nişan yaptım, Allahın emri demeden 35 bin lira gitti. Düğünü düşünemiyorum, bide bizde bayramda gitmeler görmeler, hediyeler, bilezikler adetlere uymaya çalışıyoruz eyvallahta herşey çok pahalı, yılbaşından sonra ev ve eşya telaşı başlar
    Hepsi toplam 110 bin ayarla kardeşim kendini

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah herkesin yardımcısı olsun. Türkiye'de bir yuva kurmak değil de borç batağına girmenin tek amacı evliliktir.Dünya'da yuva kurmak için evlenilir,Türkiye'de ise adet,gelenek,görenek derken hacizlik olabilirsin dikkat et. Çünkü eğitimsizlikten ve kültürsüzlükten gelir her şey.

Ne kadar iyi ailesi varmış dersin,düğün zamanı bir sorunlar çıkar ki kafayı yersin ( başıma geldiği için değil,genelleme yapıyorum.) Evin derdi,masrafı bitmez. Hiçbir şeyin lüksüne kaçmasan bile şu zamanda ev geçindirmek çok ama çok zordur. Ben alışık olmadığım için ay sonları gelirken çok daralıyorum bu tür şeylere. Her iki tarafta güzel maaşlı memur ise(eskiden memurun kıymeti yoktu,şimdi çok değerli benim gözümde) sorun yok . Kartı tak atm'ye bir eve 8-10 lira aylık maaş girsin. Belki o rakamlar bile zorlar şehirinze göre;ancak esnaflıkla uğraşanlara Allah cidden yardım etsin.

Ben kimseye önermiyorum,tavsiye de etmiyorum. Saçma sapan adetler,gelenekler,görenekler,olaylar,bu bitmek tükenmek bilmeyen zamlar vs.. Yoksa evleneceğiniz insanı çok seviyorsanız,iyi anlaşıyorsanız kıyın nikahı gidin yurtdışına eğer o kadar gözü karaysanız. Türkiye'de yaşayıp çocuk büyütmek için evlenilmez.

ben hala düşünüyorum acaba çocuk yapsak mı diye,şu zamanda yeni doğan bir bebeğin masrafı da normal bir ev kirasına geliyor sırf bebek bezi 350-400 tl bandında.
    imzasız..

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Atakent Halkalı bu konuda cidden acaip biryer.

Emlakçılar hepsi dolandırıcı, biz hatta birine 2000 tl kapora kaptırmıştık ev ararken. Sonra katil olmamak için bıraktım peşini.

Elinde olmayan evi elindeymiş gibi sana satmaya çalışır, evi görelim dersin anahtarı olmaz ev sahibi gelemedi der seni ona rağmen ayağına çağırır.

Ev sahiplerinde genelde problem yoktur, emlakçıların pislik işleri maalesef.

Ben Soyak Olympiakentteki evimi 6 ay sonunda buldum aldım. Sonra ablamı da taşıdık bizim siteye ama her ev alış gerçekten nefretlik durumlarda oldu.

Yakın zamanda da babamların evini kiraya verdik olympiakentte, bilseydim ev aradığını yardımcı olurdum uygun rakamlardan. Kiracı çıkarsa yine haber ederim değerlendirirsin.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evlilik konusunda da doğru insanla evlenmek güzel şey, ama hiçbir şeyin abartısına kaçmayın.

Ben daha önce de yazmışımdır 1 gece için 50bin gibi rakam harcadım sene 2014te. Milleti yedirdik içirdik gönderdik. Takı için elbette yapmadık ama takı da 10 15 lira geldi gelmedi. Ona güvenip borca harca sakın girmeyin. Bizim gibi senelerce borç ödersiniz.

Yapın sade bi nikah, gidin yurtdışına gezin tozun gelin.

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben hala düşünüyorum acaba çocuk yapsak mı diye,şu zamanda yeni doğan bir bebeğin masrafı da normal bir ev kirasına geliyor sırf bebek bezi 350-400 tl bandında.
    Çocuk olayı çok başka birşey. Cidden hiç cevreden gördüğün gibi olmuyor. Masrafını geçtim çok ciddi emek gerektiren birşey.

7 aylık oldu bizimki, Allah nazardan saklasın dünya tatlısı ama özel hayatın, kendine ait herşey bitiyor. Uyku yok, hobilerin yok, eskisi gibi gezme tozma yok. Tüm hayatın cocuğa bağlı oluyor.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boşverin mobilyacı dükkanlarını

It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

VTec_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada nikah sonrası 130 kişi için bir yerle anlaştım
    sıfır yeni bir mekan sahil de bahçeli çayır çimende eğlenebilicez ses sistemi dj ışık vs , ordövr tabağı sınırsız alkolsüz içecek şeklinde olacak 13000 tl ye çözdüm
    5 ekime az kaldı ev arıyorum sıfır temiz bir daire anadolu yakası sahil şeridinde,bir iki yerle görüşüyorum tutmak üzereyim evi
    davetiye için şirketimin maatbacısı ile anlaşıcam
    şekerler için sanırım lösev tema gibi vakıflara başvurucam
    ev döşeme işlemleri zorlayacak hayırlısı bakalım..
    Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya,cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur.ATATÜRK

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çocuk olayı çok başka birşey. Cidden hiç cevreden gördüğün gibi olmuyor. Masrafını geçtim çok ciddi emek gerektiren birşey.

7 aylık oldu bizimki, Allah nazardan saklasın dünya tatlısı ama özel hayatın, kendine ait herşey bitiyor. Uyku yok, hobilerin yok, eskisi gibi gezme tozma yok. Tüm hayatın cocuğa bağlı oluyor.
    Allah bağışlasın abi, sağlıkla büyütmeyi nasip etsin. Benimki de 6 ay olucak özellikle annesinin sosyal hayatı kalmadı.

Valla evli olmayan arkadaşlar evlenmesin, evlenen de çocuk yapmasın Hem maliyetli, hem de gerçekten sancılı bir süreç.

Tatil vs yapamadık bu yaz çocuk küçük diye, geçen bir İzmir' e gidelim dedik tüm yol arı vız vız vız dinledik dursun diye

Tibia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu okudum sinirlendim. Yazdım uzun uzun sinirlendim sildim...

Kendime sinirleniyorum. Evlilikle ilgili şeyler okudukça kafamı kapının arasına koyup defalarca vurup ezesim geliyor.

Allah evlilik yolundaki her kardeşe gani gani sabır ve dayanma gücü versin.

b.arica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de çıktım bir yola sonum hayırlı olsun. Düğün yerine nikah yapalım o parayla Maldiv'lere tatile gidelim dedim ve buna hayır o düğün olmalı diye bir cevap aldım. İçten içe sinirleniyorum, 4 saat elin kadınları kızları eğlenecek diye neden bir dünya boşuna paramı çöpe atıyorum. Tek çocuk olmakta zor, etrafımdaki herkes tek çocuksun ailen yapsın diyor, iyi de tek çocuğum diye gel abi kulağımın arkası boş kaldı demek zorunda değilim ki. Onların da kendi bütçeleri hesabı kitabı var bir şey yapmak zorunda değil. Yol yakınken dönsem mi hesapları içerisindeyim şuan. İstanbul'da yeni evlenecek evlenmeye niyetli olan arkadaşlarla toplanalım bilgi alışverişi dertleşme babında bir buluşma yapalım hepimizin ihtiyacı var sanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı b.arica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de çıktım bir yola sonum hayırlı olsun. Düğün yerine nikah yapalım o parayla Maldiv'lere tatile gidelim dedim ve buna hayır o düğün olmalı diye bir cevap aldım. İçten içe sinirleniyorum, 4 saat elin kadınları kızları eğlenecek diye neden bir dünya boşuna paramı çöpe atıyorum. Tek çocuk olmakta zor, etrafımdaki herkes tek çocuksun ailen yapsın diyor, iyi de tek çocuğum diye gel abi kulağımın arkası boş kaldı demek zorunda değilim ki. Onların da kendi bütçeleri hesabı kitabı var bir şey yapmak zorunda değil. Yol yakınken dönsem mi hesapları içerisindeyim şuan. İstanbul'da yeni evlenecek evlenmeye niyetli olan arkadaşlarla toplanalım bilgi alışverişi dertleşme babında bir buluşma yapalım hepimizin ihtiyacı var sanırım
    Gelenek ve mahalle baskısı yüzünden bir insan neler düşünür hale geliyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)