User Tag List

Sayfa 24/63 İlkİlk ... 14222324252634 ... SonSon
1190 sonuçtan 438 ile 456 arası

Konu: yeni evlenen veya evlenecek olan tazeler buraya :D

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2014 yılında direkten döndük, o zamanki hesabım tahmini 100bin idi,

900 kişilik et yemekli düğün salonu tek başına 30bin lira zaten.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaBeRgE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2014 yılında direkten döndük, o zamanki hesabım tahmini 100bin idi,

900 kişilik et yemekli düğün salonu tek başına 30bin lira zaten.
    O salon bir de Kütahya fiyatıdır muhtemelen. Aynısını istanbulda eli yüzü düzgün bir otelde yapmaya kalksan rakam şuan için 70.000 +

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Arkadaşlar size biraz adice gelebilir ama söyle bi durum var
    bi düğün burdaki hesaba göre 100-150 bin liraya mal oluyor size
    Buda hemen hemen 30.000 dolar yapar
    Yani 300 kere rus randevusu
    iki haftada bir farklı hatunla görüşseniz 12 yıl sizi idare eder
    Yani dırdır yok esyalar eskidi yok cocuğun özel okulu vs. yok
    Balayı yok
    Bence bu kadar masrafı ederken iyi düşünün
    Artı evliliğin ilk 2-3 yılından sonrasına ayda bir bile anca olacak üstelik yaşlanma durumuda var boşanma tazminat vs
    Bence bu iyi bir yatırım değil
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Orhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar size biraz adice gelebilir ama söyle bi durum var
    bi düğün burdaki hesaba göre 100-150 bin liraya mal oluyor size
    Buda hemen hemen 30.000 dolar yapar
    Yani 300 kere rus randevusu
    iki haftada bir farklı hatunla görüşseniz 12 yıl sizi idare eder
    Yani dırdır yok esyalar eskidi yok cocuğun özel okulu vs. yok
    Balayı yok
    Bence bu kadar masrafı ederken iyi düşünün
    Artı evliliğin ilk 2-3 yılından sonrasına ayda bir bile anca olacak üstelik yaşlanma durumuda var boşanma tazminat vs
    Bence bu iyi bir yatırım değil
    Bunlara ek yıpranma payı yok

Vallahi abi banada 1 kilo süt için koca inek beslenmez demişlerdi ama evlendim Şu an 8. aydayım, mutluyum ama bu hesabı evlenmeden görseydim işler değişirdi

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlara ek yıpranma payı yok

Vallahi abi banada 1 kilo süt için koca inek beslenmez demişlerdi ama evlendim Şu an 8. aydayım, mutluyum ama bu hesabı evlenmeden görseydim işler değişirdi
    Valla fazla masraf etmeye değmez demek için yazmıştım için fesatmış yanlış anlamışssın
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    2015 de evlendim.

Yemekli düğün bize mantıksız geldiği için içkili düğünü tercih ettik yaklaşık olarak 150 kişi geldi. Gündüzde Nikah vardı nikaha 4 göbek akrabayı çağırıp geceye açıkçası bizimle eğlenebilecek kişileri çağırmayı tercih ettik.

Maçka Hilton'un terasını kendi yaptığımız dekorasyon ve kiraladığımız ışık sistemleri ile gece kulübüne çevirdik gece 2'ye kadar gönlümüzce eğlendik. Bistirolar kuruldu herkes ayaktaydı. Dinlenmek isteyenler için terasın kenarları müsaitti oturdular.

150 Kişiye yemekli düğünün 4\1 i fiyatına mükemmel eğlenmiş olduk.

Unutmayın düğün sizin milleti doyurup eğlendireceğiniz bir organizasyon olmamalı. Sizin ve eşinizin en mutlu gününde bol bol eğleneceği bir gün olmalı.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Orhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla fazla masraf etmeye değmez demek için yazmıştım için fesatmış yanlış anlamışssın
    Öyle olmuş abi

Bencede düğün çok gereksiz bir harcama, ben sadece nikah yaptım eşimin içinde ukte kalmasın diye güzel bir kına organizasyonu yaptım bitirdim işi. (Bari böyle toparlıyim )

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ulan herkes 30+ da evlenmiş biz acele mi ediyoruz napiyoruz dedim bir an zaten gözüm kesmiyor şuan ben 75 civarinda tutar demiştim düğünü derneği incigi boncuğu çeyizi çuvalı bavulu ile. Siz naptınız 100+ beyler valla yürek dayanmaz.
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi saygılar ) @Orhan

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    En mantıklısı gündüz nikah dairesinde nikah, akşam da arkadaş-genç kuzen çevrenle dımtıs dımtıs eğlence Nikaha istersen 3000 kişi çağır, gece de 50-100 kişi çağırırsın mükemmel.

Ben de böyle yapmak isterdim lakin aileler pek sıcak bakmadığı için yapamadık. Yemekli, alkolsüz düğün yaptım.

Her şeyi tecrübe ettikten sonra daha iyi anlıyorsun. Şu an olsa ne yapar ne eder ailemi ikna eder ve yukarıda dediğim gibi yapardım.

İsterseniz 1milyonluk düğün yapın o akrabalarınızdan ya da başkalarından mutlaka düğüne b0k atacak kişiler çıkacaktır. Herkesi tatmin etmek imkansız. Biri yemeği beğenmez, biri otoparkı yok der, biri müziği beğenmez, biri servisi beğenmez vs... uzar gider

@XoR Koray Abi'nin şu cümlesine sonuna kadar katılıyorum;

Unutmayın düğün sizin milleti doyurup eğlendireceğiniz bir organizasyon olmamalı. Sizin ve eşinizin en mutlu gününde bol bol eğleneceği bir gün olmalı.

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla @altugkocer ve @XoR zaten yeterli mesajları vermiş Akrabayı eğlendirmenin anlamı yok. Ailelere de biraz diş gösterin. Ben şahsen öyle yaptım. Ben evleniyorum siz değil. Ben nasıl istiyorsam öyle yapıcam dedim. Bitti. Ben kendim evlendim, her şeyimi kendim aldım. Tabi doğal olarak bu söz hakkı bana aitti. Ama bazı çok erken yaşta evlenen arkadaşlar var ve her şeylerini aileleri alıyor ediyor işte o zaman iş değişiyor tabi. Söz hakkı olmuyor

Ama yeni evlenmiş biri olarak kesinlikle tavsiyem borcunuzun minimum olması. İş arkadaşım 70 binlik düğün yaptı. 15 binlik salon takımı aldı. Yapma etme o kadar borca girme dedim ama dinlemedi. Bu arada kurumsal bir firmada çalışıyoruz iyide kazanıyoruz ama bir anda o kadar borcun anlamı yok. Şimdi kara kara düşünüyor nasıl ödeyeceğim diye, taksit hesaplıyor. Ödüyor mu evet ödüyor ama yaşantılarından kısıyorlar.

Bir tavsiye daha. Özellikle İstanbul'da yaşıyorsanız sakın ama sakın araba süslemeyin. Mümkünse şöförlü VIP araç kiralayın 600 TL bişi tutuyor. Başını ağrımaz. Bizim araç süslü olmadığı halde 2 yerde önümüzü kestiler. Şöför abi iyi ki süs istemediniz yoksa yanmıştık dedi. Suriyeliler bizden 1 hafta önce aracın aynalarını kırmışlar düşünün. Onları da tabii ki damat ödemiş. 1500x2

O yüzden mantıklı düşünerek hareket eden. Kapılmayın milletin gazına. Hatunu ikna edin. Çevresindekilere uymasın. Çevresindeki hatunlar çok gaza getiriyorlar. Annesinin arkadaşları, kendi arkadaşları vs. Ben bütün bunları stratejik hareketler ile atlattım. Sağ olsun benim hatunda sevmiyordu pek zaten öyle işleri. Ama arada bir aklını çeldikleri oldu. Ben güzel sözler ile tekrar ikna ettim
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Aynen araba işini eklemeyi unuttum. Bende zindan camlı bir Vito kiraladım şöförlü, sabahtan geldi hanımı ve ailesini otelden aldı kuaför ıvır zıvır her yere koşturdu. Otelden nikah dairesi ve geri otel derken işi bitti 200 liraya çözmüştüm bu konuyu

Araba süslemek vs falan çok demode konular artık

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla @altugkocer ve @XoR zaten yeterli mesajları vermiş Akrabayı eğlendirmenin anlamı yok. Ailelere de biraz diş gösterin. Ben şahsen öyle yaptım. Ben evleniyorum siz değil. Ben nasıl istiyorsam öyle yapıcam dedim. Bitti. Ben kendim evlendim, her şeyimi kendim aldım. Tabi doğal olarak bu söz hakkı bana aitti. Ama bazı çok erken yaşta evlenen arkadaşlar var ve her şeylerini aileleri alıyor ediyor işte o zaman iş değişiyor tabi. Söz hakkı olmuyor

Ama yeni evlenmiş biri olarak kesinlikle tavsiyem borcunuzun minimum olması. İş arkadaşım 70 binlik düğün yaptı. 15 binlik salon takımı aldı. Yapma etme o kadar borca girme dedim ama dinlemedi. Bu arada kurumsal bir firmada çalışıyoruz iyide kazanıyoruz ama bir anda o kadar borcun anlamı yok. Şimdi kara kara düşünüyor nasıl ödeyeceğim diye, taksit hesaplıyor. Ödüyor mu evet ödüyor ama yaşantılarından kısıyorlar.

Bir tavsiye daha. Özellikle İstanbul'da yaşıyorsanız sakın ama sakın araba süslemeyin. Mümkünse şöförlü VIP araç kiralayın 600 TL bişi tutuyor. Başını ağrımaz. Bizim araç süslü olmadığı halde 2 yerde önümüzü kestiler. Şöför abi iyi ki süs istemediniz yoksa yanmıştık dedi. Suriyeliler bizden 1 hafta önce aracın aynalarını kırmışlar düşünün. Onları da tabii ki damat ödemiş. 1500x2

O yüzden mantıklı düşünerek hareket eden. Kapılmayın milletin gazına. Hatunu ikna edin. Çevresindekilere uymasın. Çevresindeki hatunlar çok gaza getiriyorlar. Annesinin arkadaşları, kendi arkadaşları vs. Ben bütün bunları stratejik hareketler ile atlattım. Sağ olsun benim hatunda sevmiyordu pek zaten öyle işleri. Ama arada bir aklını çeldikleri oldu. Ben güzel sözler ile tekrar ikna ettim
    bu mesajı direk hatuna yolluyorum

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @XoR konuyu kapatan fotoyu atmış, çok iyi ya, harbiden çok çok iyi, ps mu bilmem ama müthiş yapmış yapan.

Şimdi genç kardeşlerin için örnek olması açısından yazayım çok masraf etmeyin, bende evlenirken bir kere oluyor ulan nidasıyla mobilyaya 18K bayılmış biriyim.

Sonra boşanırken popomdaki boxer ile kaldım Hala borç ödüyorum. Hayat size güzellikler getirsin tabi ama işin böyle de bir boyutu var. Amacım iç karartmak değil ama it gibi çalışıp aldığınız 11K lık yatak odasının gün gelip koyacak yerim yoktu hediye ettim denilerek verildiğini duyabilirsiniz.

Huzurunuzu tesis edecek şeylere odaklanın, evdeki tv ünitesi sana huzur getirmez genç kardeşim.

Borcu minimum tutun gezin tozun yiyin için bir daha bu günkü yaşta olmayacaksın.

Bir de kafasında "el alem ne der" düşüncesi olan bir sevdiceğiniz varsa koşarak uzaklaşın. Önce kendini mutlu edemeyen insan eşini de mutlu edemez.

Hayatınız el alem ne der diye birşeylerin borcunu ödemekle geçer. (Para çokomel eğrisinde tepe noktasındaki arkadaşları es geçiyorum, orta gelirli insanlar için yazdım bunu)

Son ve öldürücü tavsiye kendiniz tutun ve hemen çocuk yapmayın. Ben yapmayın dediğim ne varsa yaptım şimdi açılan şemsiyeyi kapatmaya çalışıyorum.

Rabbim hepinize hayırlı eş nasip etsin diyip tatlıya bağlayayım.

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aynı senin düşüncenle yaptım işleri. Herkesin çağrıldığı bir nikah ve sonrası 120 - 130 kişilik yakın çevre yemek eğlence vb.

Kendi çalışmamla evlendiğim için insan daha dikkatli harcıyor ne kadar az borç o kadar rahatlık evlilik sonrası. Arkanızda düğünü yapacak baba var ise sorun yok zaten

Araba dışını kesinlikle süsletmeyin. içini süsletebilirsiniz çiçekler filan ama İstanbul gibi bir yerde zulüm oluyor. Ben süsletmemiştim şahsen eşimi de ne kadar az gösteriş cebimizde o kadar çok para diyerek ikna etmiştim
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bu dedikleriniz Adanada zor biraz beyler. Çevre ve aile buyuk etken. Millet arkadan kovalayan varmış gibi üni biter bitmez evlenince birden kendimi o furyada buldum. Aşırıya kacmayalim dediginizde hep ayni seyi duyuyorsunuz "bir kere gelin olunuyor" vs vs. Baba amca dayi faktoru olsa tamam diyecem de o da yok. Hayirlisi mi diyelim ne diyelim...
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

hondafit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu konuyu verilen paraları görünce hiç evlenesim gelmiyor.

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim burada kendi arkadaşlarımı çağırıp düğün yaparsam beni vururlar, sokakta gezemem. Niye çağırmadın diye herkes küser, o yüzden bir nevi mecburuz. Küçük şehir olduğu içinde çok fazla dış etken oluyor, gelinin ailesi akrabaları sürekli bunu iste, şunu da iste, bunu da yapsınlar gibi. Koray'ın dediği gibi akrabayı eğlendirmek olayının bir tık üstü var bizde, onlara göre hareket etme, onların isteklerini yapma olayı var. Böyle olunca tabi fatura kabarıyor, falancanın oğlu bunu yapmış, falancanın damadı bunu almış diye diye giren şemsiye büyüyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde daha var ama şimdiden kara kara düşünmeye başladım. Bütçe yok, kazandığımı zaten biriktiremiyorum. Asgari ücretten neyi ne kadar arttıracağız ki? Ailede de yok. Bizim taraf desen 50-60 kişiyiz, hatunun tarafı çok kalabalık. Kuzeninin düğünü kafadan 300 kişi vardı küçük aşiret gibiler... İçim daraldı... Gündüz nikah, akşamına yakınlarla bir eğlence yap + ev döşe + ıncığı boncuğu. Arabayı sat + az birikmişi koy + üstüne yüklü borç. Sonra 3-4 sene eşinle sadece çalış, akşamları yürüyüş yap, evde dizi-film izle. Monoton boktan bir hayat işte... Bu arada işin içine çocukta katılırsa vay haline...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)