User Tag List

Sayfa 25/63 İlkİlk ... 15232425262735 ... SonSon
1190 sonuçtan 457 ile 475 arası

Konu: yeni evlenen veya evlenecek olan tazeler buraya :D

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaBeRgE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim burada kendi arkadaşlarımı çağırıp düğün yaparsam beni vururlar, sokakta gezemem. Niye çağırmadın diye herkes küser, o yüzden bir nevi mecburuz. Küçük şehir olduğu içinde çok fazla dış etken oluyor, gelinin ailesi akrabaları sürekli bunu iste, şunu da iste, bunu da yapsınlar gibi. Koray'ın dediği gibi akrabayı eğlendirmek olayının bir tık üstü var bizde, onlara göre hareket etme, onların isteklerini yapma olayı var. Böyle olunca tabi fatura kabarıyor, falancanın oğlu bunu yapmış, falancanın damadı bunu almış diye diye giren şemsiye büyüyor
    Valla o zaman hatunu alıp başka ilde evleniyorsun çok net yani. Aman şu küsecek, falancanın damadı bunu yapmış diye bir yola girmişsen işin iş. Burada olay tamamen hatunda bitiyor. Hatunu kafalıcan. Eski kafa örf adet olayından kurtarıcan kendini. Bu zamanda olay tamamen sektör olmuş durumda çünkü. Yeni evleniyoruz diye eşya almaya gittiğinde ellerini ovuşturuyor esnaf nereden kitlesek diye. O yüzden çok stratejik davranman lazım. Ben evime eşya düzerken bile "yeni eve taşınıyoruz acaba eşyalarımı yenilesek diye düşündük. Uygun fiyat olursa almayı düşünüyoruz" diye konuştum hep gittiğim yerlerde. Ona göre indirimler aldım hep. Kayseriliyim bu arada

Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde daha var ama şimdiden kara kara düşünmeye başladım. Bütçe yok, kazandığımı zaten biriktiremiyorum. Asgari ücretten neyi ne kadar arttıracağız ki? Ailede de yok. Bizim taraf desen 50-60 kişiyiz, hatunun tarafı çok kalabalık. Kuzeninin düğünü kafadan 300 kişi vardı küçük aşiret gibiler... İçim daraldı... Gündüz nikah, akşamına yakınlarla bir eğlence yap + ev döşe + ıncığı boncuğu. Arabayı sat + az birikmişi koy + üstüne yüklü borç. Sonra 3-4 sene eşinle sadece çalış, akşamları yürüyüş yap, evde dizi-film izle. Monoton boktan bir hayat işte... Bu arada işin içine çocukta katılırsa vay haline...
    işte bahsettiğim mevzu bu. Bak sen araba satıp borç ödemekten bahsediyorsun. Ben evleneli 2 ay oldu şuan araba bakıyorum. Bide evlenirken ATV aldım hatuna bakkala markete yürümesin diye. İnan ev düzme eşya alma işi kafanı kullanırsan çok tutmuyor en iyi ihtimalle 25-30 arası kurtarırsın. 2+1 Evimi dayadım döşedim. Hiç bir şeyi kalitesiz almadım. Beğendiğim şeyleri aldım. Sıkı pazarlık yaptım. Gelinliği bile satın aldık. Gelin makyajını MAC'de yaptırdık. (Gelinim demedi arkadaşımın düğünü var kalıcı bir soft makyaj istiyorum dedi. 200 TL tutuyor ve sana MAC den 200 TL ürün alma hakkı veriyorlar. Gelinim deseydi 600 TL istiyorlar.) O yüzden biz beyler olarak hatunları iyi yönlendirmemiz lazım. Gelindiği satın aldım hemde oleg cassini den 2500 TL'ye. Bir sürü indirim vs yaptılar pazarlık yapınca. İnternetten randevu aldık diye kafadan %10 indirdiler. Duyuyorum 5000-6000 tl gelinlik alanlar var. Damatlık için smokin almadım gittim DS Damattan adam gibi bir takım elbise aldım gömlek dahil 600 TL + 200 TL ayakkabı 800 TL. Smokin alsam en iyi ihtimalle 1000 olacaktı sadece damatlık

Acele alınması gerekmeyen küçük ev aletlerini mağazalardan almayın mesela. İnternetten indirim takip edin. En iyi ihtimale toplamda 1000 liraya yakın kar elde edersiniz. 100 ondan 50 diğerinden derken kar büyüyor. Unutmayın bir ürünü alırken kar elde etmek lazım.

Uzun lafın kısası dizginleri erkek olarak elinize alın. Düğün vs işlerini kendiniz sevmiyorsanız sakın ailem vs aman millet ne der diye bulaşmayın. Bir çok kişi takı mevzuna kitleniyor. Düğünde daha çok takı gelir diye. Alakası yok. Nikahımda düğün yapan arkadaşımla neredeyse aynı takıyı topladım. Bide o düğün yaparak benden kat kat fazla masraf yaptı.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

uluckaban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla o zaman hatunu alıp başka ilde evleniyorsun çok net yani. Aman şu küsecek, falancanın damadı bunu yapmış diye bir yola girmişsen işin iş. Burada olay tamamen hatunda bitiyor. Hatunu kafalıcan. Eski kafa örf adet olayından kurtarıcan kendini. Bu zamanda olay tamamen sektör olmuş durumda çünkü. Yeni evleniyoruz diye eşya almaya gittiğinde ellerini ovuşturuyor esnaf nereden kitlesek diye. O yüzden çok stratejik davranman lazım. Ben evime eşya düzerken bile "yeni eve taşınıyoruz acaba eşyalarımı yenilesek diye düşündük. Uygun fiyat olursa almayı düşünüyoruz" diye konuştum hep gittiğim yerlerde. Ona göre indirimler aldım hep. Kayseriliyim bu arada

işte bahsettiğim mevzu bu. Bak sen araba satıp borç ödemekten bahsediyorsun. Ben evleneli 2 ay oldu şuan araba bakıyorum. Bide evlenirken ATV aldım hatuna bakkala markete yürümesin diye. İnan ev düzme eşya alma işi kafanı kullanırsan çok tutmuyor en iyi ihtimalle 25-30 arası kurtarırsın. 2+1 Evimi dayadım döşedim. Hiç bir şeyi kalitesiz almadım. Beğendiğim şeyleri aldım. Sıkı pazarlık yaptım. Gelinliği bile satın aldık. Gelin makyajını MAC'de yaptırdık. (Gelinim demedi arkadaşımın düğünü var kalıcı bir soft makyaj istiyorum dedi. 200 TL tutuyor ve sana MAC den 200 TL ürün alma hakkı veriyorlar. Gelinim deseydi 600 TL istiyorlar.) O yüzden biz beyler olarak hatunları iyi yönlendirmemiz lazım. Gelindiği satın aldım hemde oleg cassini den 2500 TL'ye. Bir sürü indirim vs yaptılar pazarlık yapınca. İnternetten randevu aldık diye kafadan %10 indirdiler. Duyuyorum 5000-6000 tl gelinlik alanlar var. Damatlık için smokin almadım gittim DS Damattan adam gibi bir takım elbise aldım gömlek dahil 600 TL + 200 TL ayakkabı 800 TL. Smokin alsam en iyi ihtimalle 1000 olacaktı sadece damatlık

Acele alınması gerekmeyen küçük ev aletlerini mağazalardan almayın mesela. İnternetten indirim takip edin. En iyi ihtimale toplamda 1000 liraya yakın kar elde edersiniz. 100 ondan 50 diğerinden derken kar büyüyor. Unutmayın bir ürünü alırken kar elde etmek lazım.

Uzun lafın kısası dizginleri erkek olarak elinize alın. Düğün vs işlerini kendiniz sevmiyorsanız sakın ailem vs aman millet ne der diye bulaşmayın. Bir çok kişi takı mevzuna kitleniyor. Düğünde daha çok takı gelir diye. Alakası yok. Nikahımda düğün yapan arkadaşımla neredeyse aynı takıyı topladım. Bide o düğün yaparak benden kat kat fazla masraf yaptı.
    Abi inan duygularıma tercüman oldun ama biz beceremedik.. Mütevazi bi nikah töreni ardından samimi arkadaşlarımızla takılıp eğlenelim diye yıllardır hayal kuruyorduk gel gelelim ne istediysek tam aksi oldu.. Düğün yapmayalım derken kır salonu kiralayıp +500 düğünden farksız nişan yaptık şimdi geriye dönüp baktığımda eğlendik vs ama kaçırdığımız paranın haddi hesabı yok. Şimdiden seneye ağustos için salon tuttuk 700 kişilik sadece salon kirası 10 bin lira ...

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @uluckaban normal abi tahmin edebiliyorum. Benzer adımları yaşadım bende. Kendi ailem tarafında hep şu vardı. Aman kız tarafına ayıp olmasın şunu da yapalım. Kız tarafında da (Genelde hatunun arkadaşları ve annesinin arkadaşları) falancanın kızı şöyle evlenmiş. Falanca yerde düğün yapmışlar. Gibi kafalamaca durumları oldu. Ben çok net çizgileri olan bir adamım. Gelen her isteğe olmaz, hayır, beni ilgilendirmez, beğenmiyorsa gelmez gibi sert dönüşler yaptığım için ben ve eşim ne istiyorsa o oldu. Ama tekrar altını çiziyorum burada hatunda bitiyor iş. Eğer hatun şatafat istiyorsa bitti mevzu Giderleri bir excel ile tutmanızı tavsiye ederim
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı FaBeRgE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim burada kendi arkadaşlarımı çağırıp düğün yaparsam beni vururlar, sokakta gezemem. Niye çağırmadın diye herkes küser, o yüzden bir nevi mecburuz. Küçük şehir olduğu içinde çok fazla dış etken oluyor, gelinin ailesi akrabaları sürekli bunu iste, şunu da iste, bunu da yapsınlar gibi. Koray'ın dediği gibi akrabayı eğlendirmek olayının bir tık üstü var bizde, onlara göre hareket etme, onların isteklerini yapma olayı var. Böyle olunca tabi fatura kabarıyor, falancanın oğlu bunu yapmış, falancanın damadı bunu almış diye diye giren şemsiye büyüyor
    Allah kolaylık versin kardeşim işin zor valla

Bende hiç borçsuz evlendim Allah herkese böyle evlenmeyi nasip etsin. Tüm masrafları kendim yaptım ailemden destek almak zorunda da kalmadım kimseye yükte olmadım.

Ama tüm bunları planlayıp çeşme akarken testiyi güzel doldurup iyi bir birikim yapmıştım. Bu süreçte eşimle tanışmasam CLK almak üzereydim buda işin başka bir tarafı

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

uluckaban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @uluckaban normal abi tahmin edebiliyorum. Benzer adımları yaşadım bende. Kendi ailem tarafında hep şu vardı. Aman kız tarafına ayıp olmasın şunu da yapalım. Kız tarafında da (Genelde hatunun arkadaşları ve annesinin arkadaşları) falancanın kızı şöyle evlenmiş. Falanca yerde düğün yapmışlar. Gibi kafalamaca durumları oldu. Ben çok net çizgileri olan bir adamım. Gelen her isteğe olmaz, hayır, beni ilgilendirmez, beğenmiyorsa gelmez gibi sert dönüşler yaptığım için ben ve eşim ne istiyorsa o oldu. Ama tekrar altını çiziyorum burada hatunda bitiyor iş. Eğer hatun şatafat istiyorsa bitti mevzu Giderleri bir excel ile tutmanızı tavsiye ederim
    Abi inan kız arkadaşım benden daha katı ama aileler işi bitirdi

Onamdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seneye düğün var beraber yaşıyoruz zaten eşyaları yavaş yavaş toplayalım dedik. Beyaz eşyaları aldık 5 ay önce siemens taksiti bitti sayılır küçük ev aletleri ıvır zıvır oda aradan çıktı. Yemek masası tv ünitesi de tamam. Tv vardı zaten koltuklarda fena değil kediler var yeni almayalım dedik şu ana kadar borca girmedim bakalım dana 14 ay var düğüne
    Everyday I ** çapuling...

Onamdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar birde şu var hiç bi şekilde taviz vermeyin ailelerinize hem kız tarafına hem kendi ailenize. Bizim şimdi nişan olacak, ***** kız tarafı yapıyor. Söyledikleri tarih benim çok yakın bi arkadaşımın düğünü olduğu tarih. Dedim bi hafta önce yada bi hafta sonra yapalım değişen bir şey yok sonuçta. Tutturdular o tarih olsun gitme arkadaşının düğününe falan filan iyi dedim siz bilirsiniz ama ben o tarihte gelemem ortalık gerildi tabi ama yapacak bir şey yok. Sindirmek için direttiler sırf kendi dedikleri olsun diye ama sonuçta olmadı. Bizimkilerde aynı şeyi düğün mevzusunda yaptı kendi istediğim gibi bi organizasyon yapmak istedim yok işte öyle olursa insanlar gelmez yok şunu da çağırmamız lazım bir sürü laf. Gelmiyolarsa gelmesinler dedim birde hayatım da 1-2 defa gördüğüm bi insanı düğünüme çağırmamın da ne anlamı var anlamış değilim.
    Everyday I ** çapuling...

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı korkmazz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bosch siemens beyaz eşya alacak olanlar varsa pm den ulaşsın Yardımcı olurum
    Bosch 80-85 cm genişliğinde buzdolabı bakıyorum.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @korkmazz ö.m attım siemens için bakarsan sevinirim.

excellency23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde daha var ama şimdiden kara kara düşünmeye başladım. Bütçe yok, kazandığımı zaten biriktiremiyorum. Asgari ücretten neyi ne kadar arttıracağız ki? Ailede de yok. Bizim taraf desen 50-60 kişiyiz, hatunun tarafı çok kalabalık. Kuzeninin düğünü kafadan 300 kişi vardı küçük aşiret gibiler... İçim daraldı... Gündüz nikah, akşamına yakınlarla bir eğlence yap + ev döşe + ıncığı boncuğu. Arabayı sat + az birikmişi koy + üstüne yüklü borç. Sonra 3-4 sene eşinle sadece çalış, akşamları yürüyüş yap, evde dizi-film izle. Monoton boktan bir hayat işte... Bu arada işin içine çocukta katılırsa vay haline...
    icin karardi valla.

tek basina para biriktiremiyorsan evli oldugunda tam zamanli kölelik baslamis demektir. planlanan harcama x3. 2 yildir hatunla birlikteyiz ondan once 1x harcayip bekar hayati yasiyodum haftada 2-3 gece disarda vs. simdi 3x harciyorum paranin neye gittigi belli degil. habire fatura.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 yıllık beraberliğin ardından artık yumurta kapıya dayandı aldı mı bi telaş.. Ankara'da yaşıyoruz ama İzmir'de evleneceğiz bu eylül ekim gibi daha tarih bile almadık. İzmir'de uygun fiyatlı yer tavsiye edecek olan var mı? Nikah salonuna yakın yaklaşık 100 kişilik ufak bi yemek vermeyi düşünüyoruz.

korkmazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    76 cm ve 86 cm olarak değişiyor .sizin ölçünüz 80 cm ise 76 cm lik size daha uygun

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı korkmazz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    76 cm ve 86 cm olarak değişiyor .sizin ölçünüz 80 cm ise 76 cm lik size daha uygun
    Hocam aralık içten içe 86 cm. Ama derinlik çok olursa elektrik prizini örtüyor. Senden diyat ve model no bekliyorum

korkmazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam aralık içten içe 86 cm. Ama derinlik çok olursa elektrik prizini örtüyor. Senden diyat ve model no bekliyorum

Kgn76aı30n bu 76 lık model bu bence daha uygun olur fiyat içinde yarın ben pm ile ulaşıyım size bayilerden fiyat alıcam

Uur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbulda eğer ki tanıdık asker akrabanız yakın dostunuz var ise gidin kadıköy fenerbahçe ordu evi ile görüşün. Düğün yapabilmek için 1. derece yakın olmanıza gerek yok. Ortalama 250 kişilik yemekli düğün herşey dahil (Orkestra garsonlar vs. ) 20k tutar. Bu paraya da oralarda daha iyi bir yer yok yada biz bulamamıştık. İşin güzel yanı herşeyi custom kendin seçiyorsun menünde tabağında içkisi olsun mu yürüken kullanılacak halı isteyip istemediğine kadar herşeyi sen seçip gereksizleri kısıyorsun.
    Yemeklerin tavuk et olarak seçebiliyorsun gibi gibi.
    Detaylı bilgi isteyen seneye yer kiralamayı şimdiden düşünen arkadaşlar pm atar ise detaylı bilgi de verebilirim.
    Allah yardımcınız olsun. Benim 1 yıl olacak hala gireni çıkarmaya çalışıyorum ama çıkmıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evimden çıkan bosch ankastre gazlı ocağı satıcam. İlginenen olursa pm atabilir.
    ürün: PPH616B21E

TolgaEsentepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hesap yapmaya girince işin içinden çıkılmıyor. 100bini çok rahat geçtim. pişmanmıyım değilim. Düğünüm, balayım, eşyalarım kendi kafamda 4 4 lük oldu rahatım
    .

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @XoR konuyu kapatan fotoyu atmış, çok iyi ya, harbiden çok çok iyi, ps mu bilmem ama müthiş yapmış yapan.

Şimdi genç kardeşlerin için örnek olması açısından yazayım çok masraf etmeyin, bende evlenirken bir kere oluyor ulan nidasıyla mobilyaya 18K bayılmış biriyim.

Sonra boşanırken popomdaki boxer ile kaldım Hala borç ödüyorum. Hayat size güzellikler getirsin tabi ama işin böyle de bir boyutu var. Amacım iç karartmak değil ama it gibi çalışıp aldığınız 11K lık yatak odasının gün gelip koyacak yerim yoktu hediye ettim denilerek verildiğini duyabilirsiniz.

Huzurunuzu tesis edecek şeylere odaklanın, evdeki tv ünitesi sana huzur getirmez genç kardeşim.

Borcu minimum tutun gezin tozun yiyin için bir daha bu günkü yaşta olmayacaksın.

Bir de kafasında "el alem ne der" düşüncesi olan bir sevdiceğiniz varsa koşarak uzaklaşın. Önce kendini mutlu edemeyen insan eşini de mutlu edemez.

Hayatınız el alem ne der diye birşeylerin borcunu ödemekle geçer. (Para çokomel eğrisinde tepe noktasındaki arkadaşları es geçiyorum, orta gelirli insanlar için yazdım bunu)

Son ve öldürücü tavsiye kendiniz tutun ve hemen çocuk yapmayın. Ben yapmayın dediğim ne varsa yaptım şimdi açılan şemsiyeyi kapatmaya çalışıyorum.

Rabbim hepinize hayırlı eş nasip etsin diyip tatlıya bağlayayım.

Altına imzamı atıyorum dostum. ben senin kadar cesur olsam keşke. bir cesaretli olsam dönücem geri bekarlığa. bu elalem ne der olayı ve akraba takıntısı erkeklerin en iğrenç korkulu rüyası. istanbuldan antalyaya taşındım, hatta yurtdışına kaçtım gene baskılarından kurtulamadım hatunun üzerindeki.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu bu aralar ne böyle herkes evlilikten yılmış vaziyette. Etrafımda ki insanlar bile bıkmış vaziyette ama sadece erkekler böyleler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)