User Tag List

Sayfa 34/63 İlkİlk ... 24323334353644 ... SonSon
1190 sonuçtan 628 ile 646 arası

Konu: yeni evlenen veya evlenecek olan tazeler buraya :D

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evin kendi içinde fırın ocak davlumbaz vardı.

ben bulaşık çamaşır ve buzdolabını arçelikten aldım ve şuan bir problem yok.

tavsiyem hiç öylr yok 8 programlı işte yıkarken şöyle uçuyor böylr kaçıyor gerek yok.

güyya 8 programlı bulaşık makinası aldık hep aynı programda yıkıyoruz. hiç bir fark olmuyo.

Arçelik servisleride hızlı çalışıyor yedek parça ellerinde her zaman var. bunuda düşünün.

birde sakın çamaşır makinasını kurutmalı almayın. yeriniz var ise kurutma ayrı olsun yer yok ise kurutmasız alın. kurutmalı çamaşır makinası kurutmuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canozgur106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardo ortahal için biraz yüksek bi rakam Arçelik üst seri buzdolabı çamaşır mak bulaşk mak 4450ye aldık
    Tv yi Samsung 7000serisi 2017 üretimi ve modeli olarak hepsiburada.com dan 2839a aldık
    127 ekran wifi elle sesle kumanda vs vs gayet başarılı bi tv buda biraz araştırma yaparsanız uygun şeyler denk gelebiliyor
    abi zaten baktığında hemen hemen aynı paralara almışız. Benim extram içerisinde 3lü ankastre set kahve makinası çay makinası ıvırı zıvırı olması. Ben internetten yüksek meblalı alışverişleri sevmiyorum abi tv kırık gelir bozulur eder onu geri yolla et filan uğraşamam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evin kendi içinde fırın ocak davlumbaz vardı.

ben bulaşık çamaşır ve buzdolabını arçelikten aldım ve şuan bir problem yok.

tavsiyem hiç öylr yok 8 programlı işte yıkarken şöyle uçuyor böylr kaçıyor gerek yok.

güyya 8 programlı bulaşık makinası aldık hep aynı programda yıkıyoruz. hiç bir fark olmuyo.

Arçelik servisleride hızlı çalışıyor yedek parça ellerinde her zaman var. bunuda düşünün.

birde sakın çamaşır makinasını kurutmalı almayın. yeriniz var ise kurutma ayrı olsun yer yok ise kurutmasız alın. kurutmalı çamaşır makinası kurutmuyor.
    sorma hatun aldı 8 programlı sadece 4 nolu programı kullanıyo

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emoro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    16 eylülde düğünüm var Allah izin verirse, 13 bin salona gitti Modoko'dan aldım 13 bin Yatak odası yine modoko, düğün altın vs derken ortalama 65 bin para gidiyor Allah herkese kolaylık versin
    Şu yazıya istinaden yazıyorum. Yazdığım kişide kendisine bir tepki olarak algılamasın.

Her türlü planlamayı yaptım. Kafamda 3 4tane farklı alım şekli var ve en babası 55bin tl tutuyor. Is kesinlikle evlendiginiz kişide bitiyor.

Şu an izleyeceğim a planında hesaplarim şu şekilde, fiyat hiç biryerden almadım ama hergun fiyat araştırmalarım sonucu yazıyorum; 10bin beyaz eşya, 10bin mobilya, 5bin hali perde, 5bin televizyon (son kalite olsun istiyorum paraya kıyıcam), 5bin küçük ev aletleri, çatal bıçak kaşık bilmem ne... şu rakamla evi diziyorum. Geri kalan düğüne harcadigim paraya ise aciyorum ama yapacak birşey yok evlenen benim milleti eglendiricem diye 15 20bin tl para gidecek. Diyeceksiniz ulan bir kere evleniyorsun. Ben ne yazık ki bu bakış acısında bir insan değilim. Anı yaşamaktan çok yarını yaşamayı düşündüğüm için böyle.

Takıdan yana çok umudum yok, kızdanda bileziklerini ilerde araba için alırım diyemem. Ha kendi düşüncesiyle al bunları degerlendir derse o ayrı.

Yukarda yazdığım fiyatları aşmamak kaydıyla alt rakamlarla olayları kapatırsam iyi diye düşünüyorum. Eskiden 30bine evleniliyordu şimdi rakam 50bin
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    a101 e 55 inç tv geliyor piyasa fiyatı 3500 tl civarı sanırım 3200 e veriyorlar. toshiba marka ama kararsız kaldım yorular nelerdir internette okuduguma göre vestelin panelini kullanıyorlarmış? lg düşünüyordum ama değerlendirilirmi?
    AP Type-R

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    al al bitmiyor amk spor gazetesi
    imzasız..

burcinkarabacak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1yıl (sıfır) eşyalı kiralık bi eve çıktık. düğün masrafları bitince ağustosdan sonra ufak ufak eşya ve oda kurmaya başlayacağız. temmuzda evlendim ben de. tüm evi aynı anda kurmayacağız. planımız bu şekilde. önce mutfak ve yatak odası. zaten iki kişiyiz. çıkacağımız evin mutfağı buyük orayı yaşam alanı olarak düşündük. sonra sonra salon diğer odalar gibi devam edeceğiz. umarım plan yolda bozulmaz

saygılar

henüz evlenmeyenlere de sabır diliyorum
    Punto Evo Mjet - ANKARA (Sold)
    Bravo 1.6 120Hp Sport Style Dua.(Sold)
    Passat Variant 16 1.6 TDI DSG Highline...

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar ev tutarken dikkat edin.

Basitçe anlatıyım.

göztepede sıfır bir binada ev tuttuk. iskan henüz alınmamış. ben bu konuyu bilmediğim için sorgulamadım.

Şantiye elektiriği kullanılıyor ve haliyle daha pahalı.

onun dışında şantiye ye gelen elektrik kutusu dışarıda duruyordu. etrafındaki demiri çalıcaz diye asılmışlar ve bütün kablolar beraberinde geldi. bütün binadaki kombilerin elektronik kartı yandı bazı dairelerde buzdolabı Tv ler bozulmuş.

Allahtan ev sahibimiz düzgün ve anlayışlı bir adam kombinin masrafını halletti.

ufak detayları dahil sorun, emlakçılar çok geçiştiriyor konuları. Özellikle ilk siz taşıncaksanız çok saçma eksikler çıkabiliyor. elektik tesisatları çok sakat. kontrol etmeden haraket etmeyin.

uluckaban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mobilya önerileri değerlendirilirrrr

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler benim sorunum şuan eşya falan değil sorun şu ; hafta sonu kız arkadaşımın ailesi ve bizimkilerle beraber dışarıda bir mekanda görüşücez. İst anadolu yakasında bildiğiniz güzel, nezih bi restorant var mı? Güzel sakin kafe tarzı bi yerde olabilir.

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uluckaban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mobilya önerileri değerlendirilirrrr
    kendin yaptır Uluç imalatçıdan kısıkköy mobilya şehri diye gittik en dip rakam 18bin çıktı diyebilirim
    ALLAH VAR GAM YOK..

uluckaban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canozgur106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kendin yaptır Uluç imalatçıdan kısıkköy mobilya şehri diye gittik en dip rakam 18bin çıktı diyebilirim
    abi koltuk için bitini bulduk istediğin markadan beğen yapalım diyorlar da mobilya işi riskli

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ev tutarken dikkat edin.

Basitçe anlatıyım.

göztepede sıfır bir binada ev tuttuk. iskan henüz alınmamış. ben bu konuyu bilmediğim için sorgulamadım.

Şantiye elektiriği kullanılıyor ve haliyle daha pahalı.

onun dışında şantiye ye gelen elektrik kutusu dışarıda duruyordu. etrafındaki demiri çalıcaz diye asılmışlar ve bütün kablolar beraberinde geldi. bütün binadaki kombilerin elektronik kartı yandı bazı dairelerde buzdolabı Tv ler bozulmuş.

Allahtan ev sahibimiz düzgün ve anlayışlı bir adam kombinin masrafını halletti.

ufak detayları dahil sorun, emlakçılar çok geçiştiriyor konuları. Özellikle ilk siz taşıncaksanız çok saçma eksikler çıkabiliyor. elektik tesisatları çok sakat. kontrol etmeden haraket etmeyin.
    bende yeni bina yani iskansız kiralamıştım 3-5 ay sonra iskan alındı ama o süreçte faturayı biri ödemesi gitti elektrik suyun böyle bir risk oluyor malesef

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    faturayı birisi ödemese olacaktı. faturalar ortak gelip hesaplanıp toplanıyor ya o yüzden

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uluckaban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi koltuk için bitini bulduk istediğin markadan beğen yapalım diyorlar da mobilya işi riskli
    Valla 3-5 bin fazla vermektense risk alırım
    ALLAH VAR GAM YOK..

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler alt limit 7 8bine kadar, hangi marka beyaz eşya önerirsiniz?

CafCaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vestel yada uygun muadili regal

ben evleneli 1 yıl oldu ev ile birlikte bana 400 bin tl magal oldu bunun 250 bin tl peşin gerisi kredi ödiyorum evlenmek çok zor iş.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CafCaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vestel yada uygun muadili regal

ben evleneli 1 yıl oldu ev ile birlikte bana 400 bin tl magal oldu bunun 250 bin tl peşin gerisi kredi ödiyorum evlenmek çok zor iş.
    mal olmak

1.
    belli bir paraya yaptırılmış, çıkmış olmak.
    "Ev bir milyara mal olmuştu"
    2.
    bir iş, herhangi bir davranış sonucu zarara uğramak.
    "Davranışı işini yitirmesine mal oldu"
    3.
    (bir yeri, bir şeyi) benimsemek, oraya uyum sağlamak.
    "Onun partisine mal olması zaman aldı"
    4.
    mec.
    eskimek, (tarihe) geçmek.

yanlış anlama.sırf senin için yazmadım.
    edebiyat profesörü değilim.
    edat , tümleç, de , da , ki eklerinin nerede nasıl yazılacağını hicbir zaman ezberleyemedim .
    son zamanlarda senin gibi kelimeleri yanlış yazan gençlerimiz mevcut.
    hepsini gectım ilkokul , ortaokul bebeside yanlış yazıyor:
    lütfen yazılışını bilmediğiniz kelimeleri araştırın. tdk ya kelime bağışlamak süper olur fakat once kendi kelimelerimize sahip çıkalım.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet beyler güncel neler yaptım paylaşmak istiyorum.

Lojmana taşındım, 3+1 130mt. 370tl kira + 200tl çevre düzenleme payı olarak kiram var. Ufaktan içini doldurmaya başladım

TV'yi samsung 55mu9000 aldım, 5400tl + 600tl 3sene uzatılmış garanti.

Köşeli koltuk takımı aldım, fazladan modül eklettim. Fiyat 3500tl (Vivense mobilya)

6700tl beyaz eşyalarım tuttu. Hepsi arçelik son seri ürünler.

6kişilik yemek masası aldım salona 1400tl tuttu.

Köşeli takımım 1 ay sonra teslim olacagı için bir kanepe ihtiyacım dogdu, 900e aldım 0 kanepe. İlerleyen zamanlarda onu diger oturma odasına koyucam.

Şimdilik bunları aldım. Totalde: +- 18.000tl yani. Biz zaten bugüne kadar internetten bir sürü şey aldık (TV ünitesidir, kitaplıktır vs vs ıvır zıvır. Bunları hep ben aldıım onlarada 2000tl bile vermemişimdir) Ee daha neler eksik;

-mutfaga yemek masası alıcam. Salona halı alıcam. Bunlarda totalde 1000 1500tl gibi bir rakam tutucak. Ben erkek tarafı olarak bunları aldım. Kız ise; evden kendi odasını getirtecek. Onu bir odaya koyacagız komple. Yatak odasını, evin bütün perde ve halılarını (salon halısı hariç) alacak. Yemek seti tencere takımları ve çatal bıçak şeyleride onda.

Aşağı yukarı bir evi a dan z ye demiim ama dizmenin güncel maliyeti 30bin civarlarında. Geri kalan 15bin altın deseniz, bi 15te yok salondur yok gelin başıdır arabadır saga sola saçılan paradır dersek... Ortalama 60bin TL gidiyor
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)