User Tag List

Sayfa 47/63 İlkİlk ... 37454647484957 ... SonSon
1190 sonuçtan 875 ile 893 arası

Konu: yeni evlenen veya evlenecek olan tazeler buraya :D

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı b.arica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de çıktım bir yola sonum hayırlı olsun. Düğün yerine nikah yapalım o parayla Maldiv'lere tatile gidelim dedim ve buna hayır o düğün olmalı diye bir cevap aldım. İçten içe sinirleniyorum, 4 saat elin kadınları kızları eğlenecek diye neden bir dünya boşuna paramı çöpe atıyorum. Tek çocuk olmakta zor, etrafımdaki herkes tek çocuksun ailen yapsın diyor, iyi de tek çocuğum diye gel abi kulağımın arkası boş kaldı demek zorunda değilim ki. Onların da kendi bütçeleri hesabı kitabı var bir şey yapmak zorunda değil. Yol yakınken dönsem mi hesapları içerisindeyim şuan. İstanbul'da yeni evlenecek evlenmeye niyetli olan arkadaşlarla toplanalım bilgi alışverişi dertleşme babında bir buluşma yapalım hepimizin ihtiyacı var sanırım
    cümleye "ben olsam yapmazdım" diye başlıyordum az kalsın ama sonradan bekara karı boşamak kolay lafı geldi aklıma
    bazı şeyleri aşmak kolay olmuyor kaldı ki ciddi bir takı muhasebesi var yıllardır dönen ve sen tek çocuk olduğun için bütün muhasebe senin üzerinden dönecek
    aile de bu noktada haksız değil bu özgürlüğün ilk safhası muhtemelen takı işini sonlandırmak olacaktır o da bizim çocuklarımızın kuşağına kadar anca çözülür
    yap düğünü bişi olmaz 4 saat elalemi eğlendirme ama kendin eğlen
    benim baba tarafı bildiğin ağır müslüman bir hayat sürüyorlar düğün falan yapmazlar mevlüt yaparlar o derece
    ama benim düğünde şampanyalar patlıyordu
    ne kadar çok arkadaş o kadar çok eğlence demek iyi bir orkestra ve biraz alkol düğünü bi şenliğe çevirmeye yetiyor ama içmeyi bilen adamlarla tabi
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Temmuzda evlendim , Eşimle geçen gün oturduk düğün videosunu seyrettik , hakikaten ne kadar gerizekalıymışız deyip güldük, ilerde çoluk çoçuk görse bide onlar der ..))
    Şahsen taktığım çoğu takı geri gelmedi, Hiç beklemediğim insanlar uzaktan geldi düğün dernek konusuna yardım etti , düğün ve cenaze insan tanımak içinmiş..
    Düğünden kalan borcum harcım yok çok şükür.. ama düşününce bu ekonomik şartlarda o parayla daha iyi şeyler yapılabilirdi. Yatırım vs, vs..
    İlk öğrendiğim şey Ailelere gerekli mesafeyi koymak oldu. Kalpler kırılmasın derken işler sarpa sarabiliyor. Biz o konuda şimdilik başarılıyız. Eşya konusuna gelince en önemli tavsiyem; Özellikle 40 yılda bir misafir gelecek diye misafir odası alınmaz , sürekli kullanmayacağınız hiç bir şeyi almayın , biz gayet her gün kullanabileceğimiz şeyleri aldık , fazla spor yada genç işi diyen oldu, sürekli eleştiriler vs , dayandık ve şimdi iyiki kulak asmamışız diyoruz..
    Beyin bedava...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi abim kayışdağı tarafında bi otelin işletmeciliğini devraldı, balo salonu mevcut. düşünen arkadaşlar için yardımcı olabilirim

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evlilik için görüştügüm kız arkadaşımla bittiğine sevindim şuan
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

batuu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul anadolu yakasında ev konusunda fikir verebilecek olan var mıdır? İş yerim üsküdarda olduğu için o bölgelere yakın yerlerden ev bakıyorum. En uzak bölge olarak kozyatağı, caddebostan taraflarına kadar bakıyorum. Tercihim site içi veya yeni bina olması. En son Sur yapı Exen sitesine baktık beğendiğimiz bir yer oldu ama o proje gibi bir site var mıdır artık aklıma gelmiyor çünkü ev bakmaktan beynim yandı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı batuu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul anadolu yakasında ev konusunda fikir verebilecek olan var mıdır? İş yerim üsküdarda olduğu için o bölgelere yakın yerlerden ev bakıyorum. En uzak bölge olarak kozyatağı, caddebostan taraflarına kadar bakıyorum. Tercihim site içi veya yeni bina olması. En son Sur yapı Exen sitesine baktık beğendiğimiz bir yer oldu ama o proje gibi bir site var mıdır artık aklıma gelmiyor çünkü ev bakmaktan beynim yandı.
    Bütçe nedir, üsküdara ulaşım marmarayla baya kolay. Marmaray güzergahında da ev bakabilirsiniz maltepeye kadar güzel yerler var şahsen

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de çıktım bir yola sonum hayırlı olsun. Düğün yerine nikah yapalım o parayla Maldiv'lere tatile gidelim dedim ve buna hayır o düğün olmalı diye bir cevap aldım. İçten içe sinirleniyorum, 4 saat elin kadınları kızları eğlenecek diye neden bir dünya boşuna paramı çöpe atıyorum. Tek çocuk olmakta zor, etrafımdaki herkes tek çocuksun ailen yapsın diyor, iyi de tek çocuğum diye gel abi kulağımın arkası boş kaldı demek zorunda değilim ki. Onların da kendi bütçeleri hesabı kitabı var bir şey yapmak zorunda değil. Yol yakınken dönsem mi hesapları içerisindeyim şuan. İstanbul'da yeni evlenecek evlenmeye niyetli olan arkadaşlarla toplanalım bilgi alışverişi dertleşme babında bir buluşma yapalım hepimizin ihtiyacı var sanırım
    5 Ekimde düğünü olacak bir kardeşiniz olarak böyle bir buluşmaya ben varım iki söver stres atarız

Size bu satırları yazarken eşimle musluk bakıyoruz
    - Bize Her Yer TRABZON

b.arica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 Ekimde düğünü olacak bir kardeşiniz olarak böyle bir buluşmaya ben varım iki söver stres atarız

Size bu satırları yazarken eşimle musluk bakıyoruz
    O zaman tüm tazeler buraya bi toplanıp liste oluşturalım baya küfürler havalarda uçuşacak sanırım He bu arada altın bugün ciddi anlamda yükseldi acaip moralim bozuldu yine.

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    düğünden 1 ay önce ve düğün zamanına kadar birbirinizi kırmamaya çalışın. Herkes gibi o zamanlar illa tartışma çıkıyor. düğünden sonra bi zaman geliyor harbi niye tartıştık deyip gülüp geçiyorsun.

Aktaş61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evleneli 14 ay olmak üzere gerçekten evlilik öncesi ve sonrası çok sancılı bir süreç ama düğünden 8-9 ay sonra herşey yoluna giriyo biraz dişinizi sıkmanız gerekiyor sadece

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarın evlenişimin 2. yıl dönümü,

Gelipte başlığa bakayım dedim hiç bir şey değişmemiş.

Mutlu bir evliliğim var ama yine de EVLENMEYİN.

Evlilik ve Düğün konusunda tecrübeler hakkında şunu söyleyebilirim, bankadaki hazır parayla bu işi yapmıyorsanız çok açılmayın borçlanma, kredi çekme, döviz altın emanet alma işlerine girmeyin.

Takılara güvenip borç ödeme planı kurmayın.

Gelinlik, Damatlık, Organizasyon için fazla para harcamayın.

Ev için kiralıksa 2+1, satın alınacaksa 3+1 bakın,

Nikah memurunun sorusuna HAYIR deyin,

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de yorumlarımı bildireyim. 1 ay sonra evleniyoruz.
    Bulaşık makinesi
    Kazanlı Ütü
    Buzdolabı
    Ankastre set (Davlumbaz, ocak, fırın)
    Çamaşır makinesi
    Hepsini Bosch marka aldık. Serie 6 diye geçen orta klasmanda ürünlerden. 15400 lira fiyat çıktı. Şu anda tv koşturuyorum.
    LG 43UK6300PLB 43" 109 Ekran UHD Smart TV Fiyatı ve Ozellikleri
    Çok anlamadığım bir sektör olduğu için sizlere sorayım. Bu televizyon nasıldır? 3d istemiyorum. Smart özellik olsun istiyorum. Ekran yansıtma var. Bir de hanım nöbetli çalışıyor. O nöbetteyken arada pes atarım pc bağlayıp.

tolga_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyaz eşyaları tamamladım. Ailem düğün filan yapma nikah yap o parayla yurtdışına tatile çık diyor ki benimde istediğim bu. Ama kız arkadaşımın ailesi kendi memleketlerinde düğün istiyor. Düğün olmadan evlenilirse kız kaçmış gibi düşünülür gibisinden bakıyolar olaya....Gerçekten çok aptalca geliyor bana... yazık günah hiç tanımadığım bilmediğim insanlar 3 saat oynayıp ,oturup pasta yiyecek diye borca girmek yada kenardaki parayı ziyan etmek akıl dışı...

Bana kalsa koltuk takımı filanda gereksiz. Şuan yaşadığımız evdeki koltuk takımımı paletten yaptım. Aynı şekilde yatak bazasınıda paletlerden yaptım. Halıya ,koltuk takımına ıvırzıvıra gözü kapalı harcanan paralara acıyorum
    Alıntı .*$#_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enteresan, ha gayret vtı acıcak arayı derken adam araya tır soktu
    (Corsa C 1.7 dti hız sabitleyici ve Follow me home .)

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyaz eşyaları tamamladım. Ailem düğün filan yapma nikah yap o parayla yurtdışına tatile çık diyor ki benimde istediğim bu. Ama kız arkadaşımın ailesi kendi memleketlerinde düğün istiyor. Düğün olmadan evlenilirse kız kaçmış gibi düşünülür gibisinden bakıyolar olaya....Gerçekten çok aptalca geliyor bana... yazık günah hiç tanımadığım bilmediğim insanlar 3 saat oynayıp ,oturup pasta yiyecek diye borca girmek yada kenardaki parayı ziyan etmek akıl dışı...

Bana kalsa koltuk takımı filanda gereksiz. Şuan yaşadığımız evdeki koltuk takımımı paletten yaptım. Aynı şekilde yatak bazasınıda paletlerden yaptım. Halıya ,koltuk takımına ıvırzıvıra gözü kapalı harcanan paralara acıyorum
    Palet deyip gecme onun bile sektoru var

Dekoratif Ahşap Palet L Koltuk - GittiGidiyor

Masif Ahşap Palet Koşe Takımı - GittiGidiyor

4. yıl bitti 5 e dogru gidiyoruz. Gecen is yerinden bir arkadas dugun icin maliyet arastiriyordu. Bende atladim sen bana ver 50bin ben senin dugunu yaparim diye. Yarım saatlik arastırma sonrası dedim bu iş beni aşar. Allah evlenecek olanların yardımcısı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şunu anladım bankada veya kenarda hazır paranız yoksa çok çok zor bir iş gerçekten

Çok aşırı borçlanmadanda belki birşekilde olur ama aldığınız herşey dandik basiti ucuzu olur

İnanılmaz derecede akla gelmeyen ıvır zıvır şeyler çıkıyor gün geçtikte ve bu ufak şeyler yer yer ciddi para tutuyor

Benim şuan halı, perde, oturma odasına L koltuk ve salon avizesi eksiğim kaldı kalan herşeyimi tamamladım çok şükür

Bu dönemde hanımlar ile ciddi tartışmalar bunalmalar yaşayabiliyorsunuz

Aileleri mümkün mertebe seçim ve plan konuları olarak kesinlikle dahil etmeyin
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Düğün için 2 kişi bir çeyrek altın getirecek gibi bütçe planlayıp, ona göre menü seçilebilir. Olası içeri girme aza indirilir böylece.
    Okumadan imzalamam.....

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aldığınız eşya ya da yaptığınız düğün sizi mutlu etmeyecek, düğüne nişana kınaya zarta zurta bu kadar para dökmeyin.

Kapıyı kapatınca içeride siz kalacaksınız. İnsanları değil kendinizi mutlu edecek şeyler yapın.

Gidip 15 bin tl lik koltuk takımı ayda yılda bir kullanılacak yemek odası alacağınıza o parayı evlendikten sonraki 1 sene için gezmeye tozmaya ayırın.

Taksit tarihi geldiğinde o sandalyelere bakıp sövmeyin diye yazıyorum bunu.

Not: zamanında bu hataları yapmış akıllanmış 2. ye ise benzer hataları yapmadan evlenmeyi düşünen bir dost

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aldığınız eşya ya da yaptığınız düğün sizi mutlu etmeyecek, düğüne nişana kınaya zarta zurta bu kadar para dökmeyin.

Kapıyı kapatınca içeride siz kalacaksınız. İnsanları değil kendinizi mutlu edecek şeyler yapın.

Gidip 15 bin tl lik koltuk takımı ayda yılda bir kullanılacak yemek odası alacağınıza o parayı evlendikten sonraki 1 sene için gezmeye tozmaya ayırın.

Taksit tarihi geldiğinde o sandalyelere bakıp sövmeyin diye yazıyorum bunu.

Not: zamanında bu hataları yapmış akıllanmış 2. ye ise benzer hataları yapmadan evlenmeyi düşünen bir dost
    Kına alışverişindeykende bunlar yazılmazki be abicim
    - Bize Her Yer TRABZON

tolga_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Palet deyip gecme onun bile sektoru var

Dekoratif Ahşap Palet L Koltuk - GittiGidiyor

Masif Ahşap Palet Koşe Takımı - GittiGidiyor

4. yıl bitti 5 e dogru gidiyoruz. Gecen is yerinden bir arkadas dugun icin maliyet arastiriyordu. Bende atladim sen bana ver 50bin ben senin dugunu yaparim diye. Yarım saatlik arastırma sonrası dedim bu iş beni aşar. Allah evlenecek olanların yardımcısı olsun
    Kesinlikle.. Birde hobi olayım var. Paletten yapılabilecekleri gördükçe mobilyalara bakış açım değişti...
    Alıntı .*$#_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enteresan, ha gayret vtı acıcak arayı derken adam araya tır soktu
    (Corsa C 1.7 dti hız sabitleyici ve Follow me home .)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)