User Tag List

Sayfa 48/63 İlkİlk ... 38464748495058 ... SonSon
1190 sonuçtan 894 ile 912 arası

Konu: yeni evlenen veya evlenecek olan tazeler buraya :D

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maliyeti bir kenara koyarsak çok kolay işler 1 haftada hallettim herşeyi ev,eşya,nikah,düğün vs ama iş hesap kitap kısmına gelirse of çıkılmaz bi hal alıyor

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    @Erdem K.

Evet mi hayır mı?
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Tibia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı b.arica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de çıktım bir yola sonum hayırlı olsun. Düğün yerine nikah yapalım o parayla Maldiv'lere tatile gidelim dedim ve buna hayır o düğün olmalı diye bir cevap aldım. İçten içe sinirleniyorum, 4 saat elin kadınları kızları eğlenecek diye neden bir dünya boşuna paramı çöpe atıyorum. Tek çocuk olmakta zor, etrafımdaki herkes tek çocuksun ailen yapsın diyor, iyi de tek çocuğum diye gel abi kulağımın arkası boş kaldı demek zorunda değilim ki. Onların da kendi bütçeleri hesabı kitabı var bir şey yapmak zorunda değil. Yol yakınken dönsem mi hesapları içerisindeyim şuan. İstanbul'da yeni evlenecek evlenmeye niyetli olan arkadaşlarla toplanalım bilgi alışverişi dertleşme babında bir buluşma yapalım hepimizin ihtiyacı var sanırım
    Arkanı dön ve çık. İnan daha mutlu olursun. Karşındaki kişinin fikirleri seninle aynı değil. Evlendikten sonra da bu şekilde çok çatışma yaşayacaksınız. Maksimum 5 yıl sonra adliye önünde olursunuz. Ben şahsen 33 yaşında evlendim ve çevremde çok evlenip boşanan dostlarım, iş arkadaşlarım oldu. Genel sorun hep fikir ayrılıkları ve bunlardan doğan kavgalar idi. Eğer evlilik gibi ortak karar verilmesi gibi bir durumdan mantıksız ve gereksiz olan düğün merasimi için diretiyorsa yolları ayırmak en güzeli olacaktır.

Eğer bir türlü ikna edersin yada o seni düğüne ikna eder ve evlenirseniz en az 5 yıl çocuk yapmayın. Yazık sonra o çocuklar ortada kalıyor hep.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 yıldan fazladır evli olan biri olarak borç ile evlenmeyin. Gerekirse 1 sene geç evlenin para biriktirin ama borç yapmayın. İş arkadaşım ile aynı anda 1 hafta ara ile evlendik. Biz nikah + 50 kişilik ufak bir yemek organizasyonu yaptık onlar düğün, biz eşyaları İder'den aldık onlar 3 katı para ile butik mobilyacıdan, biz kına nişan merasim işleri yapmadık onlar hepsini şatafatlı yaptı. Biz kirası ucuz olsun diye Sultanbeyli'ye taşındık onlar ailesine yakın olsun diye sahil tarafında bir semte.

Aradan geçen 2 yılda sonuç
    Hala borç ödüyorlar.

Çok şükür biz ev almak için paramızı biriktiriyoruz. Bu süre zarfında yıllar önce yaptığım hayat sigortası sayesinde arabamızı aldık hatta modifiye ettik.

İkimizde aynı maaş ile çalışıyoruz eşlerimizde neredeyse aynı maaşları alıyorlar ve ev bütçelerimiz neredeyse aynı. 300-400 oynar ancak arada.

Umarım güzel bir örnek olur. Çalışan ve bütçesi belli bir rakamdan olan dostlar için.
    SimRacersTR.Net

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 yıldan fazladır evli olan biri olarak borç ile evlenmeyin. Gerekirse 1 sene geç evlenin para biriktirin ama borç yapmayın. İş arkadaşım ile aynı anda 1 hafta ara ile evlendik. Biz nikah + 50 kişilik ufak bir yemek organizasyonu yaptık onlar düğün, biz eşyaları İder'den aldık onlar 3 katı para ile butik mobilyacıdan, biz kına nişan merasim işleri yapmadık onlar hepsini şatafatlı yaptı. Biz kirası ucuz olsun diye Sultanbeyli'ye taşındık onlar ailesine yakın olsun diye sahil tarafında bir semte.

Aradan geçen 2 yılda sonuç
    Hala borç ödüyorlar.

Çok şükür biz ev almak için paramızı biriktiriyoruz. Bu süre zarfında yıllar önce yaptığım hayat sigortası sayesinde arabamızı aldık hatta modifiye ettik.

İkimizde aynı maaş ile çalışıyoruz eşlerimizde neredeyse aynı maaşları alıyorlar ve ev bütçelerimiz neredeyse aynı. 300-400 oynar ancak arada.

Umarım güzel bir örnek olur. Çalışan ve bütçesi belli bir rakamdan olan dostlar için.
    Bir de bu İstanbulda düğün salonlarının fiyatlarını duydum dudağım uçukladı. Altı üstü boş bir alan veriliyor. Benim tuttuğum boş salon 1650 ₺. Herşey dahil olan ise (org,salon,pasta,foto,video vs.) 5500 ₺.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de bu İstanbulda düğün salonlarının fiyatlarını duydum dudağım uçukladı. Altı üstü boş bir alan veriliyor. Benim tuttuğum boş salon 1650 ₺. Herşey dahil olan ise (org,salon,pasta,foto,video vs.) 5500 ₺.
    Valla 2017 Mayıs'da 4 kişiye 1 70'lik rakı olacak şekilde 50 kişilik yemek yaptım ben. Sadece yakın tanıdıkları davet ettim. Şarkıcı Aldo idi. Bide şansa haberimiz yoktu dansöz falan çıktı. Balık yada Köfte tercihli yemek menüsü vardı ve toplamda 6500 TL para vermiştik. Aynı dönemde iş arkadaşım düğün için 70-80 civarı bir para vermişti.
    SimRacersTR.Net

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maliyet yüzünden bir daha evlenemem diye boşanamayanlar var.. Öyle zor iş..

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla 2017 Mayıs'da 4 kişiye 1 70'lik rakı olacak şekilde 50 kişilik yemek yaptım ben. Sadece yakın tanıdıkları davet ettim. Şarkıcı Aldo idi. Bide şansa haberimiz yoktu dansöz falan çıktı. Balık yada Köfte tercihli yemek menüsü vardı ve toplamda 6500 TL para vermiştik. Aynı dönemde iş arkadaşım düğün için 70-80 civarı bir para vermişti.
    Kuzenim evlenmeyi düşünüyor. İstanbulda olacak düğün. 70k civarı maliyetten bahsediyor sadece düğün salonu için. O paraya 3-5 daha ekleyip ev alınır. Yazık günah... Ben takı işine birşey demem. Sonuçta evladına, gelinine, damadına yatırım oluyor. Ama düğün salonu kına vs. işlere verilen paraya gerçekten yazık. Şu anda gereksiz dediğim para yaklaşık 30 000 lira civarı. Hadi bizim için makul sayılabilir ama büyük şehirde 130 000 ₺oluyor ki bu da gerçekten fazla.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı b.arica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de çıktım bir yola sonum hayırlı olsun. Düğün yerine nikah yapalım o parayla Maldiv'lere tatile gidelim dedim ve buna hayır o düğün olmalı diye bir cevap aldım. İçten içe sinirleniyorum, 4 saat elin kadınları kızları eğlenecek diye neden bir dünya boşuna paramı çöpe atıyorum. Tek çocuk olmakta zor, etrafımdaki herkes tek çocuksun ailen yapsın diyor, iyi de tek çocuğum diye gel abi kulağımın arkası boş kaldı demek zorunda değilim ki. Onların da kendi bütçeleri hesabı kitabı var bir şey yapmak zorunda değil. Yol yakınken dönsem mi hesapları içerisindeyim şuan. İstanbul'da yeni evlenecek evlenmeye niyetli olan arkadaşlarla toplanalım bilgi alışverişi dertleşme babında bir buluşma yapalım hepimizin ihtiyacı var sanırım
    öncelikle hayırlı olsun sonra geçmiş olsun... biz de eşimle nikah yapalım akşamına da kafa 20-30 arkadaşla eğleniriz diye yola başladık, zerre eğlenmediğimiz sadece insanları eğlendirip yedirip içirdiğimiz bir düğün yaptık, eşim şimdi diyor ki 'keşke yapmasaydık!'... düğün olsun diye yaptığı tavırları vs unuttu tabii... eşya seçerken ufak modern kullanışlı olsun diye başladık, konsept mobilyacı gezerken anında değişti, kanepeyi bile 3 kişiyle çekebiliyoruz şu anda ve diyor ki 'keşke bu kadar büyük almasaydık!!'...

demem şudur ki, hatunların her dediğini hemen kabul etmeyin o psikolojiyle çünkü gerçekten erkeklerin başında gördüğünü onlar sonunda görüp anlıyor, bu sürece de aileleri mümkün olduğunca karıştırmayın, sizin çok beğendiğiniz içinize sinen bir yemek odasını baldız 'bula bula bunu mu aldınız?' der, bakmışsın hatun o günün akşamı 'aslında benim de içime sinmemişti değiştirsek mi?' der, o an kaçıp gitmek istersin...

bu süreç hemen her çiftte az ya da çok benzer gelişir, her genç kız küçüklüğünden beri çeyiziyle gelinliğiyle vs tam bir hurafe içinde büyütülür, çoğu kaynana kendi düğününde yaptıramadıklarını kızında yaptırmak ister, çoğu baldız kendi mutsuzluğunu kardeşinden çıkarmaya çalışır, sabır çok önemli... ben hep derim, evlenme sürecinde ayrılmazsanız evlilik baya bir devam eder... Allah herkese sabır ve kolaylıklar versin, bunları mutsuz olun diye anlatmadım, hepiniz evlenin, evlenin evlenin
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

VTec_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 ekim düğünüm bir şey kalmadı
    evi tuttum kartalda sıfır 3+1 130 m2 ebeveyn banyolu deniz manzaralı 2200 tl ,bir kirada depozito verdim
    bu arada kendime beymen takım aldım 2200 tl ayakkabılar hotiç 300 tl
    çamaşır makinası samsung aldım 9 kg 1400 devir trendyol dan 2206 tl
    media markt dan lg buzdolabı aldım ekranlı telefonu tuttunmu arızasını gösteren kombi tipli 500 litre 3657 tl + koruma pakedi ile birlikde 4066 tl ye mal oldu
    tv lg vardı zaten 109 ekran mouse lu kumandalı
    vestel sıfır bulaşık makinam vardı ona da harcamıyorum
    sıra geldi salon takımı yatak odası yemek masası takımlarına ,2 gündür full geziyoruz ezberledik artık markaları
    güzel birşey tercih ederse 11 13 bin arası yatak odası var
    dandik dersen 4500 e de var
    orta sınıf dersen 7500 8000 e de var
    bakalım ne tercih edicek bizimki..
    Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya,cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur.ATATÜRK

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VTec_king Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 ekim düğünüm bir şey kalmadı

......
    Aynı gün dünya evine giriyoruz abi

Benim hatunda kartalda oturuyor, tabi bahçelievlere transfer ettim onu

Araban 3 serisi mi, 4 serisi mi anlayamadım 3 ise tam 3 ortak noktamız var hahaha

Yatak odasını doğtaştan aldık yatağı dahil 8700

Yemek odası ve salon takımını adını unuttuğum avcılarda bişe home'dan aldık ikisi 12.000 ( düğüne en yakın bunlar teslim tarihi verdi 15 eylül kurucaklar hesapta )

Maskoya gitmeyin derim ben kafası çorba oluyor insanın ben üçüncü sokağı gezmeye başlayacakken kırdım direksiyonu çıktım ordan

Beğendiğimiz salon takımı rosso home'da 6700 falandı, 5500 civarına aldık aynısını. Aynı koltuk veya yemek takımları farklı isimlerde aynı şekilde her yerde satışta oluyor
    - Bize Her Yer TRABZON

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tv ünitesi bakıyorum ama bilindik markalardaki tasarım trendi hiç bana uygun değil. Bursa (inegöl hariç) izmit nereler vardır? Hatta şuan homecity avmdwn hayal kırıklığı ile dönüyorum

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tv ünitesi bakıyorum ama bilindik markalardaki tasarım trendi hiç bana uygun değil. Bursa (inegöl hariç) izmit nereler vardır? Hatta şuan homecity avmdwn hayal kırıklığı ile dönüyorum
    valla bende sizin gibi inegöl bursa ankara gezdim bulamadım. hele mobilya alırken engince kargılı filan aldık. iş tv ünitesine gelince sokak arasındaki bir mobilyacıda buldum denk geliyor bazen

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ev senin ise pinterestte ya da farklı sitelerde çok güzel modeller var. Oralardan referans alıp ürettirebilirsin mobilyacı da.

Çok güzel tasarımlar çıkabiliyor.

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evlenmek için can attığım kız arkadaşımla şöyle bir kendisinin haberi dahi olmadan kendi kendime bir hesap yaptım dedim Allah'ım beni ne kadar çok seviyorsun ki bu işi oldurmadın, gereksiz akrabaları eğlendirmek pasta çerez yedirmek için milyarlar dökmek kesinlikle mantığım dışı, benim dünya turu hayalim var onlara gereksiz şov yapacağıma dünyayı gezerim he birde anamın babamın taktığı altınlar %50 si gelmicek yazık günah. İnşallah karşıma dügün salon takımı gibi gereksiz şeylere para harcatmayacak aklı başı yerinde bir insan denk gelir çokca amin. Adliye personeliyim boşanmaların haddi hesabı yok 2000 li çocuklar'ı falan saymıyorum onlarınki tamamen salaklıkta, kendi yaş bandım 93-95 liler takır takır boşanıyor sebebleri merak edenlere tamamen para şiddetli geçimsizlik sonrası nafaka öde zaten kesin çocuk oluyor çocuk ortada kalıyor.
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evin iç mekan kapılarını değiştircem ,

geçen sene 500-600 tl olan lake yada pvc kaplama kapılara bu sene 1200tl çekiyorlar.
    artık bütceye göre amerikanada dönebilirim.

istanbulda varmı tanıdığı bildiği ne bilim bu işi yapan ?
    médiocrité partout

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

geçen sene 500-600 tl olan lake yada pvc kaplama kapılara bu sene 1200tl çekiyorlar.

yada bunun için nereye gitmem lazım ? bir çarşısı pazarmı varmıdır
    médiocrité partout

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Geçen sene tam olarak bu sektörde faaliyet gösteriyordum, sana 600 TL ye lake kapı veririm diyen adam net yalan söyler.

Amerikan panel kapı şuan toptancıda kasa / kanat / pervaz ve dandik kilit kol (rozetsiz) ile 450 TL civarında, 35-50 TL arası (işçiliğe göre) montaj parası alırlar.

Min maliyeti 500 TL civarı olur yapan adama. Mümkünse yapacak kişinin daha önce yaptığı montajları görün. Kapı şahane de olsa işçilik kötü ise o kapıdan hayır gelmiyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)