User Tag List

Sayfa 50/63 İlkİlk ... 40484950515260 ... SonSon
1190 sonuçtan 932 ile 950 arası

Konu: yeni evlenen veya evlenecek olan tazeler buraya :D

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim olayım biraz farklıydı ama çok enteresan tarafları da vardı, kısaca anlatayım.

Memuriyet tayin vs derken 11.12.13 de nikahı kıydık. Hanımı gelinlik giymemek için zor ikna ettim.

Benim naktim vardı. Kayınların da durumu yerinde. Nişan düğün hep cepten yedik borç harç yapmadık.

Takılar kime ne takıldıysa onundur. Ki inançlı ve hassas bireyler de varsa hatırlatayım erkeğin kadının malı üzerinde tasarrufu yoktur. Bir tane takıyı dahi alıp kullanamaz.

Y.dışında yaşıyorum. Halihazırda eşyalı bir evi devren kiraladım. Eşyaları satın almıştım. Geçici süreliğine yaşayacak da olsak illa 1-2 masrafımız oldu. Hanım bana demedi ama başkalarına "ikinci el eşyaya gelin gittim" diye dert yanıyordu. Önemli olan eşyanın kalitesi ya da hayat kalitesi değil nasıl gelin gittiği.... Kadınlar böyle ilginç varlıklar. Berlin'in göbeğinde kral bir evde merco altında yaşıyorsun dert ettiği olay da bu. Kaldı ki yatak ve beyaz eşyaların tamamını yeni aldım.

Yemekli düğün yaptık sayıyı kısıtladık, ksıtladık dediysem 250 kişi. Bizim tarafa yetmez diyip kallavi kına yaptılar. Aracı çektim kapıya kınaya götüreceğim "ben gelinim süslü olmayan arabaya mı bineceğim" diye bir çıkış... Düğüne mi gidiyon desek de ikna edemezsin. Tartışsan iş bozulur. Netice de sen kölesin ya sineye çeker birinden rica edersin aracı alır süsletir sen de parayı bayılırsın.

Alırsın götürürsün balayına otuz bahane. Sanki her gün geliyorsun. Az katlan... Yok.... yüzük çıkarttı ben yapamayacağım diye.......

İkna edersin eve geçersin tonla surat... Hep alttan alırsın ama nafile. O istediği süreyi dolduracak. Süre dolduğunda da sen hazır kıta olacaksın.

İşe gidemez "senin yüzünden işimden oldum" olur. Sanki boğazına bıçak dayadık. Kabul etmeseydin. ben de özgürlüğümden oldum laf ediyom mu....

Kadınlar dış dünya tarafından algılarına öyle bir önem verirler ki, gerekirse evde birbirini her gece bıçakla ama dış dünya seni mutlu bilsin, gerisi hikaye. Sanıyor ki sonsuza dek öyle gidecek. Dış dünya seni mutlu sanınca sen mutlu mesut hayat sürecen. her şey güllük gülistanlık olacak.....

Derdin var konuşursun ağzını bıçak açmaz. Suçlu ve haksız duruma düşeceği hiç bir diyaloga girmez.

Konuşmazsın "sen anlatmzsan ben nasıl bilirim" olur.
    Anlatırsın kılı kıpırdamaz. Tamam der ama değişen bir şey olmaz.

Her amelelik senin üzerine yıkılır. ve sen bunu yapmaya MECBURSUNDUR. Yapmadığın takdirde kötü olursun. "Sen yap" dediğindeki bakışları görmenizi istemem. O nasıl bir bencilliktir anlatamam.

En kötüsü de işten eve gelirsiniz ve çocuk tüm varlığıyla sizin üzerinize yıkılır. Bahane de basittir. "Koca gün ben baktım.".... Be ....... ben koca gün yattım mı!?!?!?!?!!? Öldük işte ama umurunda olmaz. Onun tek derdi eline telefonu alıp sosyal medyada katılabilme özgürlüğüdür.

Çocuğu da alır PC başına geçerim. "Benimle hiç ilgilenmiyorsun senden çok şikayetçiyim" ithamına maruz kalırsınız. Köleliğinizi tam manasıyla yerine getirmediğinizden olsa gerek..... Nasıl olur da kendince güzel vakit geçirirsin haaaa........

"Hadi kalk gezelim sinemaya gidelim" dersiniz.. "Şimdi son derdim sinema" olur. 2 gün sonra "beni hiç gezdirmiyorsun" suçlamasına hazır olun...

Böyle gerginliklerin yaşandığı ortamda gece yatak odasına girmiyorum. Aklı hayalinize gelmeyecek tepkiler... 1 ini yapsanız ortalık yıkılır emin olun. Ama onlara göre en doğal hakları....

ÇOCUK inanılmaz güzel. Böyle bir nimet yok dünyada. Evliliğin güzel günleri de çok iyi. ANCAK kadın fıtratı inanılmaz sorunlu. Çok kırılgan, çok değişken, ve inanılmaz tutarsız. Mantık, gerçeklik hak getire. Başa çıkılması na mümkün.

Evlenecekseniz 2 şey hazırlıklı olun.
    1. Maddi dayanak.
    2. Evliliğe hazır bir mentalite. Evet bu çok önemli. Kadını yontarım. Birbirimize alışırız vs değil. Siz zihinde bir kadının kölesi olma, her türlü çıkış yükseliş ve tazyikine dayanma, uzun sürebilen sarsıntıları kaile almama, ileri sosyal mühendislik ihtiyacını giderebilme meziyetlerini sindirmelisiniz. Aksi takdirde işkence çekersiniz.

VE ÇOK ÖNEMLİ NOT: SAKIN AMA SAKIN KENDİNİZDEN NE FLÖRT, NE NİŞANLILIK, NE DE EVLİLİKTE TAVİZ VERMEYİN. Kısa örnek oyun oynar mısınız. Bunu açıkça söyleyin ve oynayın. Ortak program yapacaksanız oyun saatinize göre yapın ve bunu kabul ettirin. Siz istediğiniz tavizi verin o VERMEYECEK.....

(Bu yazılanlar cicim aylarını geçmiş, ilk yıllarını doldurmuş ve çocuk sahibi evlilikler için geçerlidir.)

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son posta cevap yazarken üyelik olmadan da okunabileceğini unutmayın delikanlılar
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    AhmetBby sitem etmiş de evliler pek yazmıyor diye. Nedenini bir nebze de olsa anlatmak istedim, yürek de yemedik yakın tarihte ama neyse bakalım

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başlığın adının acilen değişmesi lazım Benim gibi evlilik planı yapan adamları hayattan soğutur hele son post tam facia
    ABO TRADING
    STR

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence sırf takı takılsın diye düğün yapılıyor
    katılıyorum, ama şu hesap edilmiyor. Takı ile düğün masrafları neredeyse kafa kafaya geliyor artık. Düğün salonu yemeği şusu busu derken masraflar alıyor başını gidiyor. Çektiğin eziyet yanına kâr kalıyor.
    Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim olayım biraz farklıydı ama çok enteresan tarafları da vardı, kısaca anlatayım.

Memuriyet tayin vs derken 11.12.13 de nikahı kıydık. Hanımı gelinlik giymemek için zor ikna ettim.

Benim naktim vardı. Kayınların da durumu yerinde. Nişan düğün hep cepten yedik borç harç yapmadık.

Takılar kime ne takıldıysa onundur. Ki inançlı ve hassas bireyler de varsa hatırlatayım erkeğin kadının malı üzerinde tasarrufu yoktur. Bir tane takıyı dahi alıp kullanamaz.

Y.dışında yaşıyorum. Halihazırda eşyalı bir evi devren kiraladım. Eşyaları satın almıştım. Geçici süreliğine yaşayacak da olsak illa 1-2 masrafımız oldu. Hanım bana demedi ama başkalarına "ikinci el eşyaya gelin gittim" diye dert yanıyordu. Önemli olan eşyanın kalitesi ya da hayat kalitesi değil nasıl gelin gittiği.... Kadınlar böyle ilginç varlıklar. Berlin'in göbeğinde kral bir evde merco altında yaşıyorsun dert ettiği olay da bu. Kaldı ki yatak ve beyaz eşyaların tamamını yeni aldım.

Yemekli düğün yaptık sayıyı kısıtladık, ksıtladık dediysem 250 kişi. Bizim tarafa yetmez diyip kallavi kına yaptılar. Aracı çektim kapıya kınaya götüreceğim "ben gelinim süslü olmayan arabaya mı bineceğim" diye bir çıkış... Düğüne mi gidiyon desek de ikna edemezsin. Tartışsan iş bozulur. Netice de sen kölesin ya sineye çeker birinden rica edersin aracı alır süsletir sen de parayı bayılırsın.

Alırsın götürürsün balayına otuz bahane. Sanki her gün geliyorsun. Az katlan... Yok.... yüzük çıkarttı ben yapamayacağım diye.......

İkna edersin eve geçersin tonla surat... Hep alttan alırsın ama nafile. O istediği süreyi dolduracak. Süre dolduğunda da sen hazır kıta olacaksın.

İşe gidemez "senin yüzünden işimden oldum" olur. Sanki boğazına bıçak dayadık. Kabul etmeseydin. ben de özgürlüğümden oldum laf ediyom mu....

Kadınlar dış dünya tarafından algılarına öyle bir önem verirler ki, gerekirse evde birbirini her gece bıçakla ama dış dünya seni mutlu bilsin, gerisi hikaye. Sanıyor ki sonsuza dek öyle gidecek. Dış dünya seni mutlu sanınca sen mutlu mesut hayat sürecen. her şey güllük gülistanlık olacak.....

Derdin var konuşursun ağzını bıçak açmaz. Suçlu ve haksız duruma düşeceği hiç bir diyaloga girmez.

Konuşmazsın "sen anlatmzsan ben nasıl bilirim" olur.
    Anlatırsın kılı kıpırdamaz. Tamam der ama değişen bir şey olmaz.

Her amelelik senin üzerine yıkılır. ve sen bunu yapmaya MECBURSUNDUR. Yapmadığın takdirde kötü olursun. "Sen yap" dediğindeki bakışları görmenizi istemem. O nasıl bir bencilliktir anlatamam.

En kötüsü de işten eve gelirsiniz ve çocuk tüm varlığıyla sizin üzerinize yıkılır. Bahane de basittir. "Koca gün ben baktım.".... Be ....... ben koca gün yattım mı!?!?!?!?!!? Öldük işte ama umurunda olmaz. Onun tek derdi eline telefonu alıp sosyal medyada katılabilme özgürlüğüdür.

Çocuğu da alır PC başına geçerim. "Benimle hiç ilgilenmiyorsun senden çok şikayetçiyim" ithamına maruz kalırsınız. Köleliğinizi tam manasıyla yerine getirmediğinizden olsa gerek..... Nasıl olur da kendince güzel vakit geçirirsin haaaa........

"Hadi kalk gezelim sinemaya gidelim" dersiniz.. "Şimdi son derdim sinema" olur. 2 gün sonra "beni hiç gezdirmiyorsun" suçlamasına hazır olun...

Böyle gerginliklerin yaşandığı ortamda gece yatak odasına girmiyorum. Aklı hayalinize gelmeyecek tepkiler... 1 ini yapsanız ortalık yıkılır emin olun. Ama onlara göre en doğal hakları....

ÇOCUK inanılmaz güzel. Böyle bir nimet yok dünyada. Evliliğin güzel günleri de çok iyi. ANCAK kadın fıtratı inanılmaz sorunlu. Çok kırılgan, çok değişken, ve inanılmaz tutarsız. Mantık, gerçeklik hak getire. Başa çıkılması na mümkün.

Evlenecekseniz 2 şey hazırlıklı olun.
    1. Maddi dayanak.
    2. Evliliğe hazır bir mentalite. Evet bu çok önemli. Kadını yontarım. Birbirimize alışırız vs değil. Siz zihinde bir kadının kölesi olma, her türlü çıkış yükseliş ve tazyikine dayanma, uzun sürebilen sarsıntıları kaile almama, ileri sosyal mühendislik ihtiyacını giderebilme meziyetlerini sindirmelisiniz. Aksi takdirde işkence çekersiniz.

VE ÇOK ÖNEMLİ NOT: SAKIN AMA SAKIN KENDİNİZDEN NE FLÖRT, NE NİŞANLILIK, NE DE EVLİLİKTE TAVİZ VERMEYİN. Kısa örnek oyun oynar mısınız. Bunu açıkça söyleyin ve oynayın. Ortak program yapacaksanız oyun saatinize göre yapın ve bunu kabul ettirin. Siz istediğiniz tavizi verin o VERMEYECEK.....

(Bu yazılanlar cicim aylarını geçmiş, ilk yıllarını doldurmuş ve çocuk sahibi evlilikler için geçerlidir.)
    Altına imzamı atarım yazan abimizin ellerinden öperim !

Özellikle işten gelince çocuk bakma kısmında "ben bütün gün yattım mı ?" sonrasın da gelen yanıt "e zaten bütün gün pc başında oturuyorsun"
    Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben ülkede yeni gelin ve kadın terörü olduğuna inanıyorum.
    eskiden kadınların erkeklere göre daha zevk sahibi olduklarını iki ürünü yanyana daha güzel yakıştırdıklarını sanardım meğersem sadece görüntü yapabiliyorlarmış.( hepsi değil tabiki)
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shirb13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Altına imzamı atarım yazan abimizin ellerinden öperim !

Özellikle işten gelince çocuk bakma kısmında "ben bütün gün yattım mı ?" sonrasın da gelen yanıt "e zaten bütün gün pc başında oturuyorsun"
    Ben daha enteresanını yazayım, kızım doğdu 2-3 aylık. Ex haliyele doğum izninde. Sabah 8 de kalkıp işe gideceğim, bedeni faaliyet gerektiren bir işim yok tamam, tüm gün oturuyorum pc başında ama gel gelelim uykum bölündüğünde çok şiddetli migren yaşıyorum ve hastanelik oluyorum. Bunu defalarca izah etmiş olmama rağmen ve işe gideceğimi bildiği halde.

Gece uyandırıp biraz da sen bak yoruldum diyordu. Kaç gece kucağımda uyuya kaldık kızımla beraber. E kızım sen çalışmıyorsun uyut sonra sen de kalk bütün gün istediğin gibi uyu diyince de küfretmiş gibi oluyorsunuz.

Boşanmış ki çok kötü şartlarda boşanmış bir adam olarak hala evliliğin doğru insan ile yapıldığında güzel ve gerekli bir birliktelik olduğuna inanıyorum.

Bizim neslin kızları 80-90 arası doğanlar, anaları tarafından "aman biz ezildik kızlarımız ezilmesin" kafasında evlatlarının elini sıcak sudan soğuk suya sokturmadılar.

Bu kızları alan emsal yaştaki adamlar da anaları tarafından fazla rahata alıştırıldı, sonuç 2 taraf için de hüsran oluyor bu durumda.

Kadınlar zaten kendilerini bir lütuf olarak görüyorlar genel olarak (istisnaları tenzih ederim) o yüzden sıkıntılar bitmiyor.

Bitmeyecek de. Şimdiki nesil daha da kötü yemeği bile instagramdan yapacaklar neredeyse.

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazın efendiler yazın , evlilikten nasıl kaçarız yazın
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

Runo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 hafta önce evlilik teklifi ettim, zaman makinesi olan acil PM
    .

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gece uyandırıp biraz da sen bak yoruldum diyordu. Kaç gece kucağımda uyuya kaldık kızımla beraber. E kızım sen çalışmıyorsun uyut sonra sen de kalk bütün gün istediğin gibi uyu diyince de küfretmiş gibi oluyorsunuz.

Boşanmış ki çok kötü şartlarda boşanmış bir adam olarak hala evliliğin doğru insan ile yapıldığında güzel ve gerekli bir birliktelik olduğuna inanıyorum.

Bizim neslin kızları 80-90 arası doğanlar, anaları tarafından "aman biz ezildik kızlarımız ezilmesin" kafasında evlatlarının elini sıcak sudan soğuk suya sokturmadılar.

Bu kızları alan emsal yaştaki adamlar da anaları tarafından fazla rahata alıştırıldı, sonuç 2 taraf için de hüsran oluyor bu durumda.

Kadınlar zaten kendilerini bir lütuf olarak görüyorlar genel olarak (istisnaları tenzih ederim) o yüzden sıkıntılar bitmiyor.

Bitmeyecek de. Şimdiki nesil daha da kötü yemeği bile instagramdan yapacaklar neredeyse.
    Kesinlikle yürekten katılıyorum.

Konuda daha önce de yazdım, kimi yaşananlar tamamen kişisel, kişilerin saçma sapan karakterlerinden kaynaklı şeyler ama şu tespitler hepsinde var.

Yani hep şükrediyorum bizimki en tripsizi en sorunsuzu, Corolla tadında diye, o bile arada sapıtıyo, sensörler falan arıza veriyo, gaz kelebeği bozuluyo

Dün bana bişey söyledi, 2-3 gündür gergin, ama tavır böyle "bilmemne yapsannn??!!!... şunu şöyle getirsennn??!.." hani böyle böcek ezer gibi bir ezme tavrı... Ya hayırdır dedim senin derdin nedir bana kaç gündür böyle bi böcek muamelesi yapıyosun? Adam gibi soramıyor musun dedim... Yok ya gayet normal şöyle şöyle sordum dedi. Yok dedim normal değil, bi aynaya bak bi dahaki sefere. Sonra itiraf etti, bazen bana bişey söyleyip R yapıyor, "kavga etmemek için" diyor Güldüm öyle deyince. Farkındayım dedim bana ne ayak yapıyorsun

Ama dedim bu tavır hoş değil, ne o dedim ben çalışanın mıyım bana garip tavırlar yapıyorsun, sıkıldın benden herhalde her yaptığım veya yapmadığım, saçma bi şekilde batıyor galiba sana dedim. Bu sefer sarıldı ayyyyyyyyyyyyyyy yok çok özür dilerimmmmmm, ben çok gerginim bu ara, işte yoruluyorum, şöyle oluyo böyle oluyo... Ya arkadaş ben de yoruluyorum ben sana patlıyor muyum? Sana kötü muamele ediyor muyum?

Yok aga yok, genlerinde var, yapacak bişey yok.

3 yaşındaki kızım bile bi mevzu bulup durduk yerde kızıp esip gürlüyor, trip yapıyor, ağzım açık bakıyorum, 5dk sonra bişey olmamış gibi kuduruyoruz, kadınlar işte ahahahah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evlilik kaçılacak bişey değil, kazanova hayatınız yoksa Ki o hayatı yaşayanlar bile değişti çoluk çocuğa karıştı Ha inatla böyle yaşayan birkaç arkadaşım var, öyle ölür gider onlar, keyif yapıyorlar...

Kiminle evlendiğinize, arkadaşların dediği gibi "neyseniz o" olup, asla baştan taviz vermemeye, aslında "ailelerin de evlendiğini" unutmamaya özellikle dikkat etmeniz gerekiyor.

Aileler devamlı saçmalar diğer tarafa karşı. Çünkü objektif bakamazlar, bakmak istemezler, devamlı olarak kendi evlatları, oğlu, kızı önemlidir. Aaaa o niye öyle yaptı, onlar niye öyle dediler diye paso gaz verirler. Aman ha evlilikte aşırı dikkat edilmesi lazım. Ben bile erkek olmama rağmen annem-babamdan bu gazlamaları yiyorum, sonra bakıyorum, lan gaza gelmişim, hanımın gözünden bakıp empati yapmaya çalışıyorum, o kadar büyük tepkiye gerek yok diyorum. Bizimkileri durduruyorum.

Annem hep söylerdi, rahmetli kayınvalide paso babanı doldurur, ama baban efsane salvo yapar savuşturur, izin vermezdi diyodu. Ki babam biraz eski kafalıdır da, yani çok kolay bu tip gazlara gelebilecek bi adam, yontmuş kendini, başarmış bu konuda...

Arkadaşların da yukarıda yazdığı gibi bazı şeylere dikkat edip savuşturabiliyorsanız bu şapşal kadınlar hiç bi halt edemez Çok politik, çok stratejik olmak gerekli. Ha ben becerebiliyor muyum, çok fazla değil ama en azından bi "kıymet bilme" var. Oradan idare ediyoruz

Neden bunlar fırlama, piç, oç'nun teki olan adamlara bi halt edemiyor sizce? Hep iyi mülayim adamları yiyip bitiriyorlar? Aynı kadına bakın, böyle bi tiple olursa ne durumda, dünyanın en mükemmel en iyi kalpli adamı ile olursa ne durumda? Bi izleyin, gözleyin.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden bunlar fırlama, piç, oç'nun teki olan adamlara bi halt edemiyor sizce? Hep iyi mülayim adamları yiyip bitiriyorlar? Aynı kadına bakın, böyle bi tiple olursa ne durumda, dünyanın en mükemmel en iyi kalpli adamı ile olursa ne durumda? Bi izleyin, gözleyin.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne demişsin diyecektim, alıntı yapınca linki gördüm, fotoğrafı göremiyorum. Ancak çok sevdiğim bi çiftte bu durumu gözledim resmen. Kız daha önce aynen bahsettiğim bi elemanla çıktı, onu da tanıyorum Herife köpek olmuş. Daha sonra yine çok sevdiğim bi arkadaşımla evlendiler. Adam mülayim, iyi kalpli, kızı çok seviyor falan filan. Yedi bitirdi adamı. Sonra da ayrıldılar zaten, adam rahatladı resmen Şimdi tekrar evlendi, umarım bu sefer mutlu olur.

Dikkat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle yürekten katılıyorum.

Konuda daha önce de yazdım, kimi yaşananlar tamamen kişisel, kişilerin saçma sapan karakterlerinden kaynaklı şeyler ama şu tespitler hepsinde var.

Yani hep şükrediyorum bizimki en tripsizi en sorunsuzu, Corolla tadında diye, o bile arada sapıtıyo, sensörler falan arıza veriyo, gaz kelebeği bozuluyo

Dün bana bişey söyledi, 2-3 gündür gergin, ama tavır böyle "bilmemne yapsannn??!!!... şunu şöyle getirsennn??!.." hani böyle böcek ezer gibi bir ezme tavrı... Ya hayırdır dedim senin derdin nedir bana kaç gündür böyle bi böcek muamelesi yapıyosun? Adam gibi soramıyor musun dedim... Yok ya gayet normal şöyle şöyle sordum dedi. Yok dedim normal değil, bi aynaya bak bi dahaki sefere. Sonra itiraf etti, bazen bana bişey söyleyip R yapıyor, "kavga etmemek için" diyor Güldüm öyle deyince. Farkındayım dedim bana ne ayak yapıyorsun

Ama dedim bu tavır hoş değil, ne o dedim ben çalışanın mıyım bana garip tavırlar yapıyorsun, sıkıldın benden herhalde her yaptığım veya yapmadığım, saçma bi şekilde batıyor galiba sana dedim. Bu sefer sarıldı ayyyyyyyyyyyyyyy yok çok özür dilerimmmmmm, ben çok gerginim bu ara, işte yoruluyorum, şöyle oluyo böyle oluyo... Ya arkadaş ben de yoruluyorum ben sana patlıyor muyum? Sana kötü muamele ediyor muyum?

Yok aga yok, genlerinde var, yapacak bişey yok.

3 yaşındaki kızım bile bi mevzu bulup durduk yerde kızıp esip gürlüyor, trip yapıyor, ağzım açık bakıyorum, 5dk sonra bişey olmamış gibi kuduruyoruz, kadınlar işte ahahahah
    Abi okudukça neler yazasım geliyor. Kendimi zor tutuyorum. Özel, spesifik konulara girmeye gerek yok. Kadınların genel fıtratları böyle. Sanmayın ki değişecek ya da bir diğeri farklı olacak. Ormanci nın da dediği gibi kızım daha 2 yaşındayken işveli cilveli oynuyordu. Öğreten de yok hani.... Nerden biliyon arkadaş İçinden geliyor işte....

En dikkat edilmesi gereken dönemlerden biri de adet evreleri. Liseden gelen bir şımartmayla ilginç bir şekilde evriliyorlar. Anası babası öğretmeni bilmem nesine yapamadığı tüm tripleri size saklıyorlar. Ve savunma da inanılmaz "benim doğam böyle, sen de anla accık.....". Ben de hemen cevabı yapıtrıyorum. "Benim doğamda da güzel gördüğüm tüm kadınlarla yatmak var ama yapmıyorum, sen de kendine hakim ol...." Dinler mi tabi ki de hayır.... Cem Yılmaz zaten bunu inanılmaz özetliyor. Biri Boeing uçurur gıkı çıkmaz bizimki pijamayla fırtınalar estirir.

İşin anahtarı geniş olmakta. Kafaya takmayacaksın. 5 dk önce esip görüleyen senin itin götüne sokup çıkaran şahıs 3 dk sonra "hayatımlar aşkımlar"la geri geliyor. Lan 2 dk önce kesiyordun ne oldu..... Öyle işte... Ben de o sabır yok, esasen vardı ama kalmadı... Kadınlar bunu çok yapıyor maalesef ve sizi tüketiyorlar. Tükenmemek önemli..

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu evlenmeyin yanarsınıza doğru gidiyor

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kayserideki tüm aile mahkemeleri evrağı elimden geçiyor malesef konuşmalar vb durumlara şahit oluyoruz bekar biri olarak şaka bi yana evlenmeyin diyorum noktalıyorum gerisi gırgır yapacağım.
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @220T

Fotoğrafı şimdi gördüm, telden baktım Gerçekten kesinlikle öyle...

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evlilikte 1 seneyi geride bıraktım,su gibi akıp geçti şerefsizim . Evliliğin ilk başlarında uzun süreli birlikteliğimiz olduğu için kendimizi tanıyoruz sanıyorduk,meğer hiç tanımıyormuşuz Aynı evin içinde yaşamaya başlayınca işin rengi değişiyor. İlk aylarda zorluk yaşadık,tartışmalarımız oluyordu vs. Daha sonradan alışmaya başladık . Karşılıklı eleştiri yoluyla birbirimizin hatalarını gün yüzüne çıkardık. Şimdi çok şükür her şey iyi ilerliyor, Allah nazarlardan saklasın.

Burada yazılanların çoğunu okudum,daha sevgililik ya da nişanlılık döneminde sizin o kişiyle imza atmamanız gerekiyor kusura bakmayın ama . Her şeyin maddi ve manevi olarak muhabbetini yapan birisiyle balık baştan kokar diyerekten uzaklaşmanız gerekiyordu. Ben sadece nişan yapmadığım için biraz trip yedim,hatta evlenme teklifi de etmemiştim. Nişan olayını da öyle şatafatlı istemiyordu,kendi evinde 2-3 balon çikolata ıvır zıvır .. Ben istemediğim için yapılmadı.

Evin temizlik olaylarını geçtim,yiyecek bir yemek bile bulamayan erkekler var . Söylenenlerin çoğuna katılıyorum,hem erkek hem kadın olarak şımarık bir nesil ilerliyor. Biraz aile terbiyesi almış kişilerle karşılaşırsanız bir sorun olacağını sanmıyorum . Ne onun ailesi ne de benim ailem sürekli gelip gitme durumları olmuyor,çoğu şeye karışmazlar sadece fikir verirler.Çok sevdiğim bir kuzenimin ise evi bu tür konularla sorunlu ilerliyor.. Hastalık ya da farklı zorunlu sebepten dolayı değil sadece keyfiyetten birbirlerine gidip 3-4 ay kalıyorlar . Gelin tabii ki huzursuz bu durumdan,erkek olarak ben de istemem .

Karşılıklı anlayış ve birbirinizi özgürce eleştirme durumundaysanız evlilik korkulacak bir konu değil . Benim eşim çalışıyor ,bir yandan kpss'ye hazırlanıyor;ama parası bitince benden para istemeye çekinen bir insan. Öyle yetişmiş,öyle görmüş kendi karakter yapısıyla da alakalı;ama kimse üstüne alınmasın belkide genelleme yapacağım günümüz Türkiyesinde,koca çalışıyor parayı kazanıyor ,,son model arabaları eşlerinin altında. Eş avm'de sağda solda, bindiriyor komşuları her gün geziyor.. Eşinin kredi kartı onda vs.. Eve gelince de bir dünya trip,kapris kusura bakmayın bunu erkekler yaratıyor.
    imzasız..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)