User Tag List

Sayfa 56/63 İlkİlk ... 6465455565758 ... SonSon
1190 sonuçtan 1.046 ile 1.064 arası

Konu: yeni evlenen veya evlenecek olan tazeler buraya :D

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ip tv tarzı uygulamalarıyla yayın izleyecekseniz vestel özelinde konuşuyorum android olmayanları kanser eder insanı. telefon, laptop, laptop hdim ile 4k izleyebildiğim yayını televizyonun kendi ss ip tv üzerinden donmadan izleyemiyorum

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcemrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ip tv tarzı uygulamalarıyla yayın izleyecekseniz vestel özelinde konuşuyorum android olmayanları kanser eder insanı. telefon, laptop, laptop hdim ile 4k izleyebildiğim yayını televizyonun kendi ss ip tv üzerinden donmadan izleyemiyorum
    Ben televizyonların gömülü sistemlerine hiç güvenmiyorum, o yüzden bu işi harici yapan cihazlar çok daha mantıklı, mesela xaomi tv box var onu kullanırım aldığım tv de.

TV bana görüntüyü versin kafi, Ses sistemini de aldım kenarda duruyor, tek beklenti görüntü iyi olsun.

Bu arada yakın zamanda konuyu sağlam güncelleyeceğim, evi diziyorum yavaş yavaş neyi nasıl nereden aldım bol görselli bir paylaşım yapacağım.

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben televizyonların gömülü sistemlerine hiç güvenmiyorum, o yüzden bu işi harici yapan cihazlar çok daha mantıklı, mesela xaomi tv box var onu kullanırım aldığım tv de.

TV bana görüntüyü versin kafi, Ses sistemini de aldım kenarda duruyor, tek beklenti görüntü iyi olsun.

Bu arada yakın zamanda konuyu sağlam güncelleyeceğim, evi diziyorum yavaş yavaş neyi nasıl nereden aldım bol görselli bir paylaşım yapacağım.
    beklemedeyiz abi

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tolga abi öncelikle tebrik ederim, mutluluğunuz daim olsun abi. Bende bekliyorum tavsiyeleri takip ediyorum buradan. Muhtemelen mobilyaları vievden alacağım, beyaz eşya samsung, tv ise lg yada samsung'dan birini seçeceğim. Harici uydu daha mantıklı tv içindeki dediğin gibi çok kalitesiz, evde ki öyle çekmiyor kanser ediyor adamı.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

SCfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba ben haziran ayın da evlendim. Süreçte çok araştırdım tv ve en sonunda 55nu8000 olarak karar kıldım fiyat 6 bin tl civarıydı ancak böyle güzel kaliteli bir görüntü yok çok harcadım diye düşünüyordum ama gerçekten çok iyi oldu.
    Ayrıca istanbulda perde ihtiyacı yada mobilya ihtiyacı olan olursa paylaşabilirim aldığım yerleri. Perde özellikle çok uygun ve yardımseverlerdi. Herkese şimdiden mutluluklar umarım güzel geçer süreçleriniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında hepsini almadan yazmayacaktım ama şimdi yazayım, biraz uzun olabilir yazacaklarım

***** kimse parayı kolay kazanmıyor, hele ki bu devirde gerçekten daha da zorlaştı kazanmak biriktirmek.

Bir otomobil forumuyuz genel olarak ama burayı diğer konularda da konuşabildiğim ve ortalama üstü zeka bilgi ve görgüye sahip insanların oluşturmasından gayet hoşnutum.

Kendi adıma zaten buradan başka bir yerde de bir şeyler yazmıyorum.

Evlilik konusuna dönecek olursak, öncelikle bu yazının amacı evlenmemiş arkadaşlara ufacık ta olsa bir katkım olması. Bakış açılarında onların lehine bir durum gelişmesi.

Tabi ki bilirkişi edasında bir yazı olmayacak ki haddim de değil, nacizane hayat tecrübelerimden damıttığım ufak tefek şeyleri paylaşmak istiyorum.

Ne dedik yukarıda İKTİSAT; belki de okuldan aklımda kalan ve düstur edindiğim kavramlardan birisi bu kelime.

Biliyoruz ki ihtiyaçlar sınırsız ama kaynaklar kısıtlı. İşte benim yürüdüğüm kısım kısıtlı kaynakları nasıl etkili şekilde kullanıp kendi faydamı maksimize ederim. (İşletme derslerinde bu cümleciği hep sevmişimdir yeri gelmişken kullanayım)

Hepimizin bildiği gibi her bütçeye göre malzeme almak mümkün. Benim burada ölçütüm her zaman fiyat / fayda oranı yüksek ürünler bulmak ve almak.

Satın alabileceğimiz ürünler insanlar tarafından genel olarak "pahalıysa iyidir" gibi bir yargıyla ölçülüyor. Ben bu ölçüte hiçbir zaman katılmadım.

Burada biraz da araştırmacı olmak, neyi nereden alacağını bilmek gibi kavramlar da işin içine giriyor.

Diğer konulara girmeden önce bu 2. evliliğimde bu fiyat / fayda olayını daha iyi oturttuğuma inanıyorum.

Zira 2015 de ilk evlilik yaptığımda o an ki gaz ile 5 aylık maaşı sadece yatak odasına verip çıkmıştım.

Öncelikle doğuştan zengin ve baba parasını kütür kütür ezen /ezebilen arkadaşların bu postu okuması onlar için kesinlikle vakit kaybı, burada anlattıklarım, orta direk bir aileden gelen piyasada ortalamanın az üstü bir ücretle çalışan ve ailesine yük olmadan kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan tolga_kaan_'ın durumu.

Şimdi başlarsak biz biraz tersten gittik bu evlilik konusunda. 2+ senedir süren bir birliktelik sonrası e hadi artık evlenelim moduna girdik. Tabi bu kararı almak oldukça zor oldu gayet sorunlu biten bir evlilikten sonra insan bu tür kararları kolay veremiyor. Rabbim buradaki hiçbir kardeşime benzer tecrübeler yaşatmasın diyelim.

Bu kararı aldıktan sonra dedik ki kiraya çıksak kira olarak ödediğimiz para havaya gidecek. (20+ sene ailesiyle kirada yaşayan bir vatandaş olarak en azında 1 ev satın almak her zaman benim önceliğim olmuştur, ev sahipleri gerçekten bazen çekilmez oluyorlar)

Başladık ev bakmaya, evin tabi ki tek kısıtı, garajı olması. Neyse aradık ettik bir ev beğendik ama bütçe yetmiyor, derken başka bir ev bulduk rakam bütçeyi biraz aşsa da 1 sene kadar sıkarız kendimizi dedik ve kaporayı bıraktık. Evle ilgili detayları aşağıda paylaşacağım birazdan.

Şunu belirtmeden geçemeyeceğim bu yolculuk 2 kişi ile başlıyor ve ailelerin dahil olduğu bir kaosa doğru dönüşüyor, bunu iyi yönetmek sizin kadar eşiniz olacak hanımefendinin de elinde. Biz ikimiz de biraz da yaşın verdiği etkiyle ve tabiki kimseden birşey talep etmemenin verdiği rahatlıkla, düğün yapmayacağız sade bir nikah yapıp gereksiz olabilecek masrafları bertaraf edip tüm bütçemizi evimizi kurmak için harcayacağız dedik, kimse de itiraz etmedi. Validem biraz itiraz eder gibi oldu, kızı istedik çıktık, arabada bana "allah razı olsun böyle olması ne güzel oldu, tekrar git gel hengame olmayacak dedi"

Bence zaten olması gereken bu, hayatım boyunca evlenme organizasyonlarına, bu şatafatlı durumlara, gösteriş merakına karşı oldum.

Örnek olarak işyerinden bir arkadaş evlendi, masraflarını babası karşıladı, geçen konuşurken 100+ harcadım dedi, (babası harcadı tabiki) hayırlısı dedim içimden babasına "yazık adama" diye geçirirken. Ben mesela böyle bir bütçeyi ev peşinatı yapar kirada sürünmemek için kullanırdım eğer varsa.

Tabi ki yinelemekte fayda var karşı tarafın da bakış açısı çok önemli.

Yani hayatında hiç çalışmamış ev hanımı olacak bir bayanın 3500 TL lik Dyson süpürge olmazsa evlenmem demesi = Bu insanı hayatınız boyunca mutlu edemeycek olduğunuz gerçeğinin alt metnidir genel olarak.

Bu biraz da tüketim çılgını olan bir toplum haline gelmemizle de ilgili, "bende daha iyisi, daha yenisi, daha modellisi var" demek istememiz, tonlarca para verilip alınan mobilyaların önünde babysitter partisi yapıp "poaçalı börekli 72 farklı açıdan çekilmiş bak benim kocam var çocuğu da yaptım oh evim de çok güzel temalı" paylaşımlar yapma hevesinde olmamızdan.

Bunu bize pompaladılar bunun doğru ve güzel olduğunu a kişisi yaparken sen b kişisi olarak yapmadığında bir eksiklik hissetmemizi sağladılar. Bu da bizi tüketime itiyor haliyle.

İşte burada kendi adıma rasyonel tercihler yapmaya özen gösteriyorum kendi adıma.

Şimdi bu kadar laf kalabalığından sonra gelelim rakamlara. Bilenler bilir excel'i çok severim Rakamları aşağıya ekliyorum.

Öncelikle kendimize bir "home" dosyası yaptık hanımla, ara ara güncelliyoruz.

Kız isteme ve nikah Masraflarından bahsedeyim.

Aile arasında bir kız isteme oldu, akabinde nikah da belediyede nikah salonunda oldu. Dedik ya sadelik seviyoruz işte tam da bu.

Kimseden takı / hediye talebimiz olmadı ve özellikle de belirttik. İnsanları bu ekonomik durumda hediye alma derdine düşürmeye gerek yok.

Tektaş'ı nette araştırırken vs sine rengine şusuna busuna takılmadan hatırası olsun diye bütçe dostu aradım, Altınbaş'ın kampanyası varmış gittim aldım.

Tektaş Link: Altınbaş Altın Tektaş Yuzuk - n11.com

Alyanslara bakarken hanım bunu beğendi, ona uygun olanı var bana uygun olanı yoktu mağazada.

Netten ben bunu aldım, hatuna da mağazadan aldık. Parasında değilim ama netten kargo dahil 35 TL ye alabildiğim ürünü mağazadan 80 TL ye aldım

Online alışveriş candır her zaman söylerim.

Alyans Link:UC RENK CELİK ALYANS | Orijinal Gumusbox Kalitesi ile Ucretsiz Kargo

Çiçek işini biradere kitledim, esnaf kontenjanından çelenkvari bir buket yaptırmış gayet beğenildi.

Çikolata işi, burada çok meşhur bir yer var oradan aldım.

Nikahta dağıtmak üzere hanım sukulent dedikleri kaktüslerden beğenmiş onları aldık.

Bercestepeyzaj Nikah Kaktusleri 10 Lu Set Fiyatı

Nikaha kadar olan kısım bu kadar. Gayet ekonomik gidiyoruz.

Şimdi ev, ev eşyasına geçelim, ne almışız ne kadar almışız ve ne kadara alacağız.

Alınanlar:

Hanım bisikletçi 1 yol 1 mtb 2 de katlanır olmak üzere evde bisiklet olacak, ben de sök tak yapmak için garajı öteden beri istiyorum, böyle bir ev bulduk kapora verdik.
    Kredi işleri devam ediyor, az önce öğrendim eksper sağolsun güzel bir gol attı bana, 250 değer beklerken 210 değer göstermiş.
    O kısmı bir nebze aştık ev işi tamam dersek maliyeti aşağıdaki gibi olacak.

Ev eşyası:

Öncelikle marka takıntım sıfır denecek kadar az. Araştırıp karşılaştırıp benzer özellikleri sunan ürünler içinde uygun olanı alırım genel olarak.

Salon takımı: Avrupa Midi Koltuk Takımı - Antrasit - Modalife Mobilya - Oturma Grubu (Kampanyada aldık 4.000 TL )

Masa takımı: Avrupa Mutfak Masa Seti - Modalife Mobilya - Panel Mobilya (Ortalama bir ürün 690 TL fena rakam değil)

Diğer aldıklarımız bunlar, her evde alınacak benzer şeyler var illaki.

Alınacaklar:

tv ünitesini 2 adet alıp farklı bir kombin yapacağım, duvara asıp üst üste bindireceğim

Tv ünitesi: https://www.hepsiburada.com/bimossa-...magaza=bimossa

Yatak odası takımı: Bizim sokakta bir mobilyacı var tesadüfen girdim baktım bu seriden bir model var elinde beğendim.

Baza yatak ve şifonyer hariç aşağıdaki model için 3700 TL ye anlaştık. Bu rakama 3 lü cam mermer desen zigonu da hediye alıyorum.

Baza ve yatağım var zaten, ama yok desek o da 1500 TL ye alınabilir. Yatak konusunda limit yok tamamen kişisel bir durum 1000'e de var 10.000'e de var

http://zumrutmobilya.org/urun-etiket...-odasi-takimi/

Bunlarla birlikte toplam maliyet (alınan-alınacak) 34.000 TL civarında, buna ek illa bir şeyler çıkar. Kabaca 40.000 TL diyelim.

Beyaz eşyayı özellikle grundig seçtim 36 ay garantisi var. Çok para vermenin alemi yok benle birlikte yaşlanmayacak.

Benim için üzerinde ne yazdığının çok bir önemi yok, açtım baktım teknik verilerine enerji sınıfları gayet yeterli.

3 sene sonra olmadı komple değiştiririz.

TV konusunda bir kararsızlık var onu da yine grundig olarak planladım ama orada bir son dk değişikliği olabilir.

Ayrıca sök tak montaj işlerinin tamamını ben yapacağım (tv ünite duvara asma işi, avize montajı, elektrik işleri vs gibi) o yüzden buraya işçilik maliyeti yazmadım.

Taşınma rakamı ucuz gelebilir, Büyük eşyalar zaten firma tarafından getirip kurulacak.

Beyaz eşyaları internetten alıyorum geldiğinde garaja koyacağım, onları da taşıtmak için çok para ödemeyi düşünmüyorum.

Kalan ufak tefek eşyayı zaten ben hallederim.

Ev de perde kullanmayı düşünmüyorum, yatak odası hariç. Ona da siyah fon perde alacağım.

Salon ve diğer odalar için zebra alıyorum daha önce nette bir firmaya yaptırım memnun kalmıştım, yine oradan alacağım.

Velhasılı kelam benim maliyetlerim bu şekilde, burada bana her konuda destek olan eşime teşekkürü bir borç bilirim elbette.

İkimizin de derdi huzurlu bir hayatı paylaşmak beraber güzel anları çoğaltmak ve kaliteli zaman geçirmek.

İkimiz de biliyoruz ki huzur, saygı ve sevgi esas ve beraberinde mutluluğu getiriyor.

Salonda duran 20 bin TL lik lüks denebilecek (bizim çapımıza göre) bir takım bize mutluluk getirmeyecek, ya da mutfakta çok renkli dijital ekranlı üzerinde bosch yazan bir buzdolabı da daha keyifli yemekler yememizi sağlamayacak.

Bak burası çokemelli: Aman insanlar ne der diye kendinizi mutsuz edecek, gereksiz borca sokacak, hayat kalitenizi düşürecek şeylerden uzak durun, size bunu dikte eden olursa da aileniz bile olsa dik durun lisan-ı münasip ile bu hayatın sizin olduğunu ve istediğiniz şekilde yaşamakta kararlı olduğunuzu anlatın.

Sabredip okuyan herkese de ayrıca teşekkür ederim

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @tolga_kaan_ dostum daha ne olsun, ben evlenirken cebimde 5-10bin tl ile alkıştım bu işlere zamanla hepsi oldu evimide evlendikten sonra taksitle aldım taksitinide 3-4 senede bitirdim. 5 yılın sonunda sıfır borç kaldı ev eşya hepsi tamam. sen daha işin başından herşeyi dizmişsin bile elalem ne der demez önemli değil ama şu haliyle bişi diyenin taaa zaten
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @tolga_kaan_ dostum daha ne olsun, ben evlenirken cebimde 5-10bin tl ile alkıştım bu işlere zamanla hepsi oldu evimide evlendikten sonra taksitle aldım taksitinide 3-4 senede bitirdim. 5 yılın sonunda sıfır borç kaldı ev eşya hepsi tamam. sen daha işin başından herşeyi dizmişsin bile elalem ne der demez önemli değil ama şu haliyle bişi diyenin taaa zaten
    Uzun vadeli planlar yapıyorum o var, biraz hayatım iş ve maddi anlamda olumlu seyrediyor bu ara o var. Kıymetli bir insan var beni gereksiz şeylerle yormayan etmeyen.

Bir şey diyen olursa da buyur sen öyle yap lütfen deyip geçiyorum. Herkesin aklı kendine, bana göre doğrusu bu bu yoldan yürüyorum. çok şükür her şey iyi.

mevzu eşya değil, sarayda da otursan huzurun yoksa yediğin lokma boğazına dizilir. Huzur ve sağlık lazım, gerisi hallolur.

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @tolga_kaan_ abi seninle evlenilir ya ))))))

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RafetAraç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @tolga_kaan_ abi seninle evlenilir ya ))))))
    Bende olsam benle evlenirdim ���� ahahah ne güldürdün ya.

12 aralıkta o deftere son defa imza attım beyler ��

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi gayet makul ve mantıklı bir liste hazırlamışsın. Biz de yemek masasını alacağız sadece konsol v.b şeyler olmayacak, ***** trde salonlar küçük oluyor kendi evime oturmayacağım. Eğer araba işini çözersem kendi evime o zaman geçerim beyaz eşyalar totalde 7-7.2k'ya gelecek. Eşyalar ortalama hepsi 30 35k arasına denk gelecek gibi duruyor bizimde çok lükste gözümüz yok. Düğün salonunu çözersem pek bir şey kalmıyor bir kaç tanıdık var rakam almadım henüz, ama oda çok mütevazi bir organizasyon olacak.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi gayet makul ve mantıklı bir liste hazırlamışsın. Biz de yemek masasını alacağız sadece konsol v.b şeyler olmayacak, ***** trde salonlar küçük oluyor kendi evime oturmayacağım. Eğer araba işini çözersem kendi evime o zaman geçerim beyaz eşyalar totalde 7-7.2k'ya gelecek. Eşyalar ortalama hepsi 30 35k arasına denk gelecek gibi duruyor bizimde çok lükste gözümüz yok. Düğün salonunu çözersem pek bir şey kalmıyor bir kaç tanıdık var rakam almadım henüz, ama oda çok mütevazi bir organizasyon olacak.
    Yaşadığım yerde evler artık eskisi kadar büyük değil, alacak olduğum ev de 2+1 , ayda yılda 1 kullanacak olduğum masaya hem para vermek istemedim hem de evin kullanım alanını ziyan etmedim. Onun yerine mutfağa 6 kişi rahat yemek yenebilecek bir masa aldım, gelen misafir olursa orada çözeriz.

Büyük bir salonu olan 3+1 ev alayım desem en az +60 Bin eklemem lazım üstüne, o kadar borca girmenin manası yok, zira 10 yıl kredi de çok fark ediyor.

örnek vereyim, 200K kredim onaylandı 200 çekip geriye 336 ödeyecektim ( 136 bin faiz)

şimdi 168 kredi alıyorum bunun geri ödemesi 282 bin olacak. (114 bin faiz) 22 bin fazla faiz ödeyecektim ne gerek var.

Daha büyük ev alalım diyip kerediyi 250 bin çeksem geri ödemesi 420 bin oluyor. Faiz 170 bin oluyor bu durumda da.

Krediyi 0,95 den alıyorum bu arada.

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında hepsini almadan yazmayacaktım ama şimdi yazayım, biraz uzun olabilir yazacaklarım

***** kimse parayı kolay kazanmıyor, hele ki bu devirde gerçekten daha da zorlaştı kazanmak biriktirmek.

Bir otomobil forumuyuz genel olarak ama burayı diğer konularda da konuşabildiğim ve ortalama üstü zeka bilgi ve görgüye sahip insanların oluşturmasından gayet hoşnutum.

Kendi adıma zaten buradan başka bir yerde de bir şeyler yazmıyorum.

Evlilik konusuna dönecek olursak, öncelikle bu yazının amacı evlenmemiş arkadaşlara ufacık ta olsa bir katkım olması. Bakış açılarında onların lehine bir durum gelişmesi.

Tabi ki bilirkişi edasında bir yazı olmayacak ki haddim de değil, nacizane hayat tecrübelerimden damıttığım ufak tefek şeyleri paylaşmak istiyorum.

Ne dedik yukarıda İKTİSAT; belki de okuldan aklımda kalan ve düstur edindiğim kavramlardan birisi bu kelime.

.....
    ....

Sabredip okuyan herkese de ayrıca teşekkür ederim
    Hepsini alıntı yapmadım ama sonuna kadar okudum.

Şu yazı dizisinin alnı olsada öpsem! bravo.
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yokmu başını yakan eş dost forumdaş okuyalım aydınlanalım , okudukça şükredelim?
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baldızı evlendiriyorum salon/yemek odası takımını bir aydır alamadılar. 30-40 binler havada uçuşuyor.

Çocuk vazgeçmezse iyidir.. Mobilya için modern-klasik diyebileceğimiz kaliteli önerileri alabilirim..
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

b.arica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haftasonu Eskidji yenibosna'ya tekrar gittik.

Düğün paketi aldık, bizim ekstra isteklerimiz doğrultusunda 14 bin lira tuttu.

Malzeme kalitesi ne çok yukarıda ne de kötünün kötüsü ortalama seviyelerde. Zaten kiraya çıkacağımız için çokta önemli değil. umarım taşıma sırasında başına bir şey gelmez.

Beyaz eşyaları inoks renk istedik diye 8600 de onlar tuttu. Geri kalan ufak tefek eşyalar kaldı işte onları da kız tarafı halledicek sorun kalmadı onlarda da.

Tv seçimi yapmam lazım onda kararsızım LG'mi Samsung'mu almalıyım 49 inç düşünüyorum. Önerilere açığım bu konuda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı b.arica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haftasonu Eskidji yenibosna'ya tekrar gittik.

Düğün paketi aldık, bizim ekstra isteklerimiz doğrultusunda 14 bin lira tuttu.

Malzeme kalitesi ne çok yukarıda ne de kötünün kötüsü ortalama seviyelerde. Zaten kiraya çıkacağımız için çokta önemli değil. umarım taşıma sırasında başına bir şey gelmez.

Beyaz eşyaları inoks renk istedik diye 8600 de onlar tuttu. Geri kalan ufak tefek eşyalar kaldı işte onları da kız tarafı halledicek sorun kalmadı onlarda da.

Tv seçimi yapmam lazım onda kararsızım LG'mi Samsung'mu almalıyım 49 inç düşünüyorum. Önerilere açığım bu konuda.
    Beyaz eşyaları ne aldın 8600 tuttu ? Model paylaşır mısın benim listemdeki beyaz olanlar o rakamı geçiyor neredeyse,

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evlenmeyin!!!!!!!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 ağustota evlendim, mobilya, koltuk takımı ve yatak odalasını enzadan aldım. Şu geçen zamanda hepsinin montajını tekrardan yapmışımdır. O kadar kötü ki montaj taşeresi... Ellerinde ki matkaplar duvarı delemedi, tv ünitesinin üstünü takamadılar. Kayınbiraderle gittik makine aldık deldik mekanik dübel attık... Dolapların kapaklarını, sürgülerini kaçkere yaptım anlatamam... Bunun karşılığında size bir hediyemiz olacak dediler, 10 liralık lokum gönderdiler. Neyse onlar taze çıktı da kahve yanında götürdük allah razı olsun. Sadece bizim borç 40, aileler ile birlikte 60-70 lik olmuştur bir evlilik...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)