User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 1997 Volvo S40 2.0 Otomatik hk.

emrullahkrtpe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1997 Volvo S40 2.0 Otomatik hk.

Arkadaşlar selamlar.
    Forumda çok online olduğum söylenemez ama yardımınıza ihtiyacım var. Araba alma arifesindeyim ve başlıkta belirttiğim araç volvo s40 2.0 otomatikler aklımı çeliyor. Oturduğum yere yakın buldum bi tane. Sizin yorumlarınız nedir bu araç hakkında? Kronik arızası var mıdır şanzıman motor vs. Daha önceden kullanan varsa yakıt tükekitimi, araç ile ilgili tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim. Teşekküler. Konuyu yanlış yere açtıysam affola.

fsunnetci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alcağın araç 2.0Turbo modelimi 160 hp olanmı ?
    bende 1998 vardı V40 2.0 Turbo ve araçdan çok memnundum iş yerinde bir arkadaşa verdim gayet sorunsuz araçlar bende ki orjinal 170 binde idi ama 5000 km de 1 litreden biraz fazla yağ eksiltiyor ama kronik sanırım çünkü dip gazda felan duman atması felan vs.. yoktu ama BMW motoru gibi yağ eksiltebilio,yürür aksamı honda 'ya çok benziyor burçlar ve salıncaklar birbirlerine çok yakın.amortisörler mitsubishi carisma ile aynı diyorlardı bende ki araç şehir içi 11 litre yakıyordu manuel vitesdi otomatik vites 12-13 litre aşağısını yakmaz ,eğer aracı beğendiysen LPG li olmamasına dikkat et bence piyasada düzgün aradığın volvo yok diyebilirim olanınada neredeyse 30 bin lira istiyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok bahsettiğim araç 2.0 atmosferik olan motor. Bilgiler için teşekkürler

ferhat-a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.0. s motorlu Volvolar elden çıkartmanda zor olur yani pek tutulmaz. 1.8 otomatik daha tutulan modeldir.
    İllaki 2.0 alacaksan 2.0. T al hem verdiğin paranın karşılığını alırsın hemde satarken rahat elden çıkartırsın.
    Kronik sorun fazla yoktur. Ama oksijen sensöründen dolayı motor arıza ikazı, ayarlı kasnaktan kaynaklı tıkırtı sesi biraz pahalı. Geç çalışma problemi iki sebebi vardır benzin geri dönüş valfi ve depodaki yakıt pompası. Şanzıman sıkıntısız kolay kolay problem çıkartanı nı görmedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Reno laguna 2.0 16v ile aynı motor şanzıman sanırım. 140 hp. Reno kısmında olumsuz birşey duymadım.......
    Okumadan imzalamam.....

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düzgününü almazsan ve volvolar hakkında daha önceden tecrübeli değilsen zorlanabilirsin. Ferhatın dediğine kısmen katılıyorum ama bir çok volvocuda 1.8 motor için aynı şeyi söyler. Araban temiz ise birisi gelir elinden alır korkma... Önemli olan dertsiz tasasız binmek. Eski kasa s40lar mitsubishi ile ortak platform. Yeni kasalar mazda3 ve focus... Klasik 4ileri şanzıman sağlamdır ama yıl ve km olayını göze alırsan arıza yapmaz diyemez kimse. Yaparsa da çok çok pahalı değildir. Dış kasa hariç vectra şanzımanı ile aynı zaten. s40larda yağ soğutucu olduğu için daha uzun ömürlü olduğunu söylemişti benim ustam. Hatta ben s70te şanzıman yapınca bizde yağ soğutucu koyduk.

Kısacası, temizse al...

Bulabiliyorsan 2.0T al
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1,8i alınmaz.şanzıman yağı bile değişmemiş,yetkili servis görmemiş 150.000de otm 1,8im vardı şanzımanda bir sorun yoktu.2,0 ile aynı yakar ama gitmez.konfor donanım sağlamlık çok iyi arabadır ama yoltutuş ve sürüş özellikleri biraz sıkıcı.virajı zevkli bir otomobil değil.laguna ve 156 sahibi olmuş biri olarak volvonun o konuda diğerlerinden geride olduğunu söyleyebilirim.ha ama o sınıf otomobil alacak olsam temizini bulduğumda da alırım
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben c70imi çok sevsemde, satınca mazda6 almıştım 2008 model... Mazda6 gokart arabası hissi vermişti bana

Volvo konfor ve düz yolda basma arabası... Abartı şeyleri yapmak mantıklı değil... Çok çok bir kompakt kullanım hayal etmeyin.

s60r ve mazda6 mps testini izleyin topgearda... ne dediğimi anlarsınız
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgiler için tekrardan teşekürler. Araba şehir içinde ve konfor odaklı olarak kullanılacak(alınırsa). Bahsettiğim araç 140.000'de ve şanzıman daha önce bi işlem görmemiş. Araç sahibi aracına çok güveniyor ama bakalım hayırlısı neyse o olacak gibi Teşekürler tekrardan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    140binde ve temizse şanzımanda sorun yaşanmaması lazım... hayırlısı olsun
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)