User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: İzmir İçi Araç Arıyorum

Mert Alpay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İzmir İçi Araç Arıyorum

Belki gören olmuştur bir bora konum vardı alacaktım hasar kaydı çıktı İzmir içi ;

Astra G SEDAN Dizel çok zor ama Dizel veya 1.6 LPG
    Bora Dizel veya 1.6 LPG
    Vectra C1 2.0 Dizel

Aradığım kriterler otomatik vites maksimum 180K km ve sunroof açıkcası kafama yatan araç olursa sunroof olmasada olur araç İzmir içi olursa iyi olur şehir dışına çıkmam çok zor ihtimal ama yakın yerlere gelebilirim Manisa Aydın gibi.
    paranın artanıylada turboya nosa gireriz

//Kartvizit-El İlanı ve daha fazlası tasarlanır basımı yapılır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eklemeyi unuttum en üst limitim 25.000 TL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sahibinden. Com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=Arda_7;8080493]Sahibinden. Comdan tercihlerinizi listeleyen bakalim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi günlerdir internetten listeliyorum zaten amacım siteden birisi çıkarsa diye yaşınıza hürmeten aramızda 5 yaş var kırmak istemiyorum ama okadarını bende akıl ettim expertize soktuğum her araç neredeyse patates çıktı artık 100 tl 100 tl almayacağım arabaya masraf etmek istemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Astra G'nin dizelini aramak gerçekten hayal, parçası bulunmaz ve kullanılan 1,7dti corsada ki değil, ISUZU Dizeli olması gerekiyor.
    Gerçekten temizi bulunmaz, 180K kmde'ki minimum 450 binden çekilmiştir. Hiç denemeyin bile.
    1,6 1,6V Sıralı sistem lpg ile 2015 dizeller kadar az yakıyor.

Astra G alacaksanız yağ bakımlarının düzenli yapılmasına dikkat edin, motoru yağ yakar,yağ eksiltir vs vs. diye bir söylenti var, kesinlikle yalan dolan.

210 bin kmde motora anahtar değmemiş araçta (20 bin kmde bir yağ bakımına gider) araçta yağ azaltma denilen bir şey yok.
    Aldığınızda bir 2-3 bin TL masraf ederseniz, yağ ve filtre bakımı harici hiç bir masrafınız olmaz.

Ayrıca bu araçlarda km takıntısı binici için hiç gereği yok, ben aldığımda araç 120 BIN KM'de idi, ailem çok kullanmazdı ben gündelik kullanmaya başladım her hafta bir arıza çıkarttı, baskı balata beklemekten çatlamış 1k km sonra kaçırmaya başladı, sanayiye gidip değiştirdim hafta geçmeden triger kayışı kopmuş yolda bıraktı arabayı, 2 hafta sonra fren balatası ses yapmaya başladı değiştirdim. En sonunda bezdim, bu masraflar ve sanayi mesailerinden bıktım dedim ilanı açayım satayım arabayı ettiğim masrafda yeni sahibine helalı hoş olsun. İlanı bugun açtım,yarın açarım araba almadan satmayayım, arabasız kalmayalı derken 3 sene geçti araba oldu 210 Bin KM yağ bakımı hariç sanayiye girmedi bile araba.
    Şu an satmaya kıyamıyorum aracı, az yakıyor, sorunsuz, masrafsız. Fluence var bizde bir tane onu kullanınca araç kütük gibi geliyor.

Bu günlerde spotify sağolsun kaliteli müziğe alıştım o yüzden radyo artık tatmin etmiyor beni, kaliteli ses çıkışı olan aux-usb girişli bir teyp alıp, bozulan hoparlorleri elden geçirirsem, 450-500 bin km götürür araç sanırım.

Yakıta gelirsek;

İstanbul'un hardcore trafiğinde 25 kuruşu geçebilmek büyük başarı gerçekten. Uzun yolda frene çok sık basmadan, gaza narin basarak 15-18 Kuruşlar gerçekten hiç zor değil.
    130-140 Bandında kulllanırsanız 21-22 kuruşlarda yakıyor.

DN: Bütün LPG Hesapları 1.99 TL ile 2.09 TL LT arası gaz alınarak hesaplanmıştır.

Astra G'nin 120-180 bin kmde olanları almak yerine 3-4 bin TL ucuzuna 200-300 Bin KM aralığında gündelik kullanılan, büyük kazası olmayan ve bakımı düzgün yapılanını alın, bu araçlar asla otoparka koyulacak araç değil, metal yorgunluğu, yürüyen takım yorgunluğu yatan araçta daha fazla oluyor.

KM'yi direksiyondan veya vites topuzunun derisinden anlayamazsınız, çok çabuk hasar görüyor, bizim direksiyon 90 bin km'de nasılsa 210 bin km içinde aynı yorgunlukta. Koltuklarda olumsuz yönde belirtir, döşemesi çok kaliteli ve düzgün asla ama asla KM'yi belli etmez. 250 Bin KMde ki boyasız araca yeni direksiyon simidi ve vites, el freni körüğü ve pedal üzerine plastik takip "80 bin kmde dededen" diye ilan açıp urfadan galericiye saplayan çakalları gördü bu gözler.
    KM'yi anlamak için en iyi yol pedallar oluyor, göze batmadığı için değiştirmiyorlar genelde.

14 Senelik ASTRA G Sahibi bir aileden gelen 3 senedir her gün üzerinde olan birisi olarak;

Araçta harici döşeme takılıysa eşşek niyetine kullanılmıştır ve en az 250 bin kmdedir garanti ediyorum.
    Ön tampon tırnakları gevşemiş değil veya tampon esnek değilse araç toparlanmıştır, tampon yeni takılmıştır, tampon tırnakları sis farı vs ağırlığına dayanamıyor tırnak durduğu yerde pot yapıyor, sağ-sol taraftan baktığınızda 1-2 mm tampon dışarı taşmış oluyor.
    Tampon boyası ile çamurluk arasında ton farkı varsa %1000 ikisinden biri boyalı (VW'de baya çamurluk- tampon arasına ton farklı geliyor ama opelde ton farkı yok, renk seneler sonra dahi açılmıyor.)
    4 Camın sağ al köşesi veya sürücü tarafı aynasının sağ en altında GM Amblemi yoksa camlar kırılmış, ayna kırılmıştır.
    Ön farlar soluklaşıyor, üzeri mika kaplı astra'da mika benzeri bir madde var, soluk değilse değişmiştir, polisaj, zımbara vs vs. etki etmiyor,anlık düzeliyor sadece.
    Tavan döşemesi kolayca sarkma yapabiliyor, kullanıma bağlı olarak değişiyor. Benim aracımda hala milim oynama yok.
    Onun dışında aklınıza gelebilecek her türlü soruyu sorabilirsiniz.

Şimdiden hayırlı olsun.

Boş almayın, Elegance veya CD Donanımı harici düşünmeyin bile, boşu gerçekten çok boş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi tam olarak istediğim aradığım yorum olmuş bende CD sedan bakıyorum tüm bu değerli bilgiler için teşekkür ederim bakmaya gideceğim 1 astra var bu söylediklerini aldım aklıma hepsine dikkat ederim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)