User Tag List

Sayfa 2/12 İlkİlk 1234 ... SonSon
216 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Basık Araç Kullanmak

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    'arabana çok vakıt ayırıyorsun'
    'benımle hıç ılgılenmıyorsun'
    'mesajlara geç cevap verıyorsun'
    'bı araba yıkıyorum dıyorsun 4 saat ortadan kayboluyorsun'

dıyen hatuna dondum dedımkı 'kafayı 5cm daha ındırsek ekı kırarmıyız acaba'
    F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    basıklığın en güzel yanı kimse bu arabaya 4-5 kişi binelim, yada hammaliye olarak kullanalım demiyor.
    Bende bildiğim yol dışında gitmiyorum, 90ların nissanlarında en büyük problem viraj demirleri arabanın en alçak kısmı oluyor, buda oturdumu bir yere takıldımı boku yedim demenin japoncası herhalde.
    TR - B13

LnchCntrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O cezbeden duruşu ağır basıyor mantıklı mı değil.

levent_s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomobil benim için bir tutkudur 15 civarında araba degiştirdim standart, full stock aracı sevmem ufak tefekte olsa illlaki birşeyler yaparım ama henüz ben bu araba basmanın mantıgını anlamış degilim yol tutuşumu artıyor eger artıyorsa 150 ile girilen viraja 200 lemi giriliyor basınca yada hergün profesyonel anlamda çok yüksek hızlarda viraja girme ihtiyacı kim hissediyor? Görünüşe gelirsek basık araç bana çok çirkin gözüküyor sanki aracın askı donanımında ön düzende bir arıza var biryerleri kırmışta yapılmayı bekliyormuş gibi geliyor bana. Yanlış anlaşılmasın basık seven herkese saygı duyuyorum yalnız ben bir türlü bu zevki anlayamıyorum.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence arabalar hep basıktı, bazılarını sonradan yükselttiler

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pendikteki sahinler gibi kafa hoplaya ziplaya gitmeyecekse basik araba candir,belirli standartlara ulasmis araclarinda bana gore azda olsa viraj kabiliyeti icin basilmasi gerekir. Levent_s in sorusuna gelecek olursak,tabikide kendisininde belirtmis oldugu gibi renkler ve zevkler tartisilmaz bu konuda hem fikiriz. Ancak fizik kurallarida ortada,alcak arabanin viraj kabiliyeti (alttan esen ruzgari kesmesinden dolayi) daha fazla olacaktir (1-1 ayni,tek farki basiklik olan araclar icin konusuyorum). Bunda emin degilim ama ruzgar direnci azaldigi icin belki hizindada bi degisiklik olabilir. (Tamamen dusuncedir,birisi cikip demesin ne salladin falan diye ) kesinlikle konfordan yana fedakarlik ister,her kasiste yavaslama,capraz gecme,sehir icinde diken ustunde gitme,tumseklerden gecerken tam arabanin on tekerler indiginde ulan acaba surtecekmi diye gelen o korku. Vs. Cekilecek cilemi,bana gore agirlik sehir ici ise degil. Ama alacagim araba cok aman aman olmasada camurluk lastik arasi 2-3cm anca olacaktir. Ama uzun yol icin bence keyifli olacaktir. Birde hatirladigim kadariyla cogu arac hizlandikca (daha cok almanlar) yere dogru azda olsa yaklasiyordu,dogrumu yanlismi bilen biri varda beni aydinlatirsa sevinirim.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiyenin bozuk yollarında takılabilecek en mantıklı yay 3.5 - 5 cm civarı olanlar. Bundan fazlası hem arabaya hem kendinize eziyet..

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pendikteki sahinler gibi kafa hoplaya ziplaya gitmeyecekse basik araba candir,belirli standartlara ulasmis araclarinda bana gore azda olsa viraj kabiliyeti icin basilmasi gerekir. Levent_s in sorusuna gelecek olursak,tabikide kendisininde belirtmis oldugu gibi renkler ve zevkler tartisilmaz bu konuda hem fikiriz. Ancak fizik kurallarida ortada,alcak arabanin viraj kabiliyeti (alttan esen ruzgari kesmesinden dolayi) daha fazla olacaktir (1-1 ayni,tek farki basiklik olan araclar icin konusuyorum). Bunda emin degilim ama ruzgar direnci azaldigi icin belki hizindada bi degisiklik olabilir. (Tamamen dusuncedir,birisi cikip demesin ne salladin falan diye ) kesinlikle konfordan yana fedakarlik ister,her kasiste yavaslama,capraz gecme,sehir icinde diken ustunde gitme,tumseklerden gecerken tam arabanin on tekerler indiginde ulan acaba surtecekmi diye gelen o korku. Vs. Cekilecek cilemi,bana gore agirlik sehir ici ise degil. Ama alacagim araba cok aman aman olmasada camurluk lastik arasi 2-3cm anca olacaktir. Ama uzun yol icin bence keyifli olacaktir. Birde hatirladigim kadariyla cogu arac hizlandikca (daha cok almanlar) yere dogru azda olsa yaklasiyordu,dogrumu yanlismi bilen biri varda beni aydinlatirsa sevinirim.
    Altından geçen havanın azalması da bir etken ancak
    Yere yaklaşan aracın ağırlık merkezi yere yaklaştığı için daha stabil bir sürüş getirebilir diye düzeltebiliriz onu
    -Fırat

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bu da böyle bir anımdır aşırı dikkat gerektiriyor, ama keyfi bir başka bence. Corsayı da aşırı derecede basmak istiyorum aslına bakarsak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Basıklıktan dolayı marşpiyeli ezdik ama olsun yükseltmek gibi bir düşüncem asla olmadı
    Basık araç agresif gösteriyor ama oda bir yere kadar..

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim araba onden yere 2 cm falan var coil var. Ama basik cok farkli bisey ya. Zevk meselesi. Kasisten capraz gecmek, yoldaki insanlarin dikkatini cekmesi benim hosuma.gidiyor. hem hizda yapmiyosun daha ne olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    basıklıkla sekme arasındaki bağlantı arabadan arabaya degisiyor , e34 bmw vardı bayağı basmıştım ne hikmetse konfor dahada artmıştı ama mazda practicayla 1 bakla yay kesmiştim aman aman öyle sekme yok.

Draniela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuzemen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    grande punto ya ta technix coil taktırmıştım. amortisörcüden çıkarken hata yaptığımı anladım .. böyle bir sekme yok . tertemiz konya yolundan habire sekiyordum bozuk yollardan bahsetmiyorum bile. üniversitenin girişindeki kasiste marşpiyelin biri takılı kalınca ertesi gün sökmüştüm. basık araba bana göre değilmiş 3 lük eibach a devam
    ahahahha hiç güleceğim yoktu

ta technix coili puntoda 1 yıla yakın kullandım hem de 17 jantla bundan sonra bana bütün basık arabalar konforlu

O coiller ölü yaşısan ölüyü diriltir ben iyi dayanmışım valla
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    basık arabayı çok severim şu an 500 le çapraz geçmek zorunda kalıyorum çoğu yerden hep dörtlüyü açıyorum benim hoşuma gidiyor özellikle herhangi bir mekana gittiğimde aracı çekince herkesin dikkatini çekmesi ister istemez hoşuma gidiyor.

her ne kadar basık sevsem de yanına bir off road istiyorum. şöyle dev gibi bir şey ultra yüksek

Not: keşke çukura falan düştüğümüzde otomatik kayıt alan bir cihaz olsa da surat ifademizi çekse asıl o zaman makara olur
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Basik arabanin goruntusu bir tek bana mi cok cirkin geliyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Madem konusu açılmış bir soruda ben sorayım. Arkadaşlar eg civic için 200 lira civarına coil satılıyor. Birde eibech yaylar var. Sizce bu coil mi daha mantıklı olur yoksa eibech yay mı. Birde bu spor yaylarda aracı ne kadar basacağını nasıl kestirebiliriz. ***** coil gibi ayarlama şansı olmuyor. 3,5 alıp havada durması var yada 5 alıp jantlara sürtmesi var aracın.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Altından geçen havanın azalması da bir etken ancak
    Yere yaklaşan aracın ağırlık merkezi yere yaklaştığı için daha stabil bir sürüş getirebilir diye düzeltebiliriz onu
    Bilgilendirme icin tesekkur ederim,verdiginiz bilgiyi yazmayi unutmusum. Bu sayede kaymalarda azalacaktir sanirim
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bu da benim minnak pek birşey yok üstünde ama şu hali bile kafa çevirtiyor
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

bayramoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Orcun_Simsek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madem konusu açılmış bir soruda ben sorayım. Arkadaşlar eg civic için 200 lira civarına coil satılıyor. Birde eibech yaylar var. Sizce bu coil mi daha mantıklı olur yoksa eibech yay mı. Birde bu spor yaylarda aracı ne kadar basacağını nasıl kestirebiliriz. ***** coil gibi ayarlama şansı olmuyor. 3,5 alıp havada durması var yada 5 alıp jantlara sürtmesi var aracın.
    3,5 havada kalinca amortisorden indiriyorlardi sanayide gormusum bir kez konfor bozulmuyormus ama aero ne seviyede olur orasi tartisilir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)