User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
62 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: biraz klas biraz hızlı önerisi?

kaykayovera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

biraz klas biraz hızlı önerisi?

Selamlar Allah nasip ederse Chevrolet Kalos'umu önümüzdeki ay içerisinde satıp yeni bir araç alacağım.
    İlk başlarda dizel az yakan istese de kaçamayan cinsten piyasa araçlarına baktım fakat cidden soğudum.
    En beğenmediğin dizel 35 lira olmuş bomboş araçlar duruşları falanda 35 lira verdikten sonra değdi mi diye sorgulatıyor insanı.

En sonunda biraz daha eski ama en azından kaliteli araçlara yöneleyim dedim kafamdaki araçlardan bazıları aşağıda bu tarz araç öneriniz varsa açığım yakıt ve model çok problem değil ama el verdiği kadar temiz ve sorunsuz bir araç olsun istiyorum. Bütçe max. 40.000 TL

BMW E46 3.16 - 3.18 - 3.20 ...
    Subaru impreza 2.0 GT
    Audi A4 B6 1.8T

Temiz gözünüze kestirdiğiniz bu tarz araçlar için ilan varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O model araçları alırken hiç bir zaman 40000TLnin hepsini basıp araç alınmamalı diye düşünüyorum. Milletin otomobil kullanmaktan anladığı, eğer bir yerden bir yere kaldırıp götürebiliyorsa otomobil kullanıyor mantığı. Bu işin Turbo beklemesi var, hiç biri ball bearing değil. Erken ve kaliteli yağ değişimi var. Gazlayıp gazlayıp sıcağı sıcağına sıkışık trafiğe girmesi, fana sürekli yük bindirmesi, sürekli yüksek sıcaklıkla çalıştırması var. Yaz kış antifiriz yerine 30-40 tlden kaçıp su koyması, bütün soğutma sisteminin pas yapması, devirdaimin bozulması var. Soğuk motorla gazlaması var. Yoldaki bütün bonusları toplaması var, bozuk zeminde yanlamaya çalışması diferansiyeli rezil etmesi var, frene basarak kasise gireni var. Millet eşşek.

Böyle bu model araçlarda bir 3500-4000 tl her zaman rezerv para bulunması lazım. Bazı eşşekler termostattan kaçıyor ya, bir termostat kaç para olabilir, boş bırakıyor takmıyor.

Benim söyleyeceklerim bu kadar. Eğer çevremde böyle araç bulursam sahibinden emin olduğum, paylaşırım. Doğru düşüncedesin, ben de boş teneke modern araçtansa böyle araçlar almayı seven bir insanım. Dikkat et, moralin bozulmasın alacağın araçta, hazırlıklı ol, sonra millet gibi çıkıp 'sıfır araç sıfır araç yeaaa' deyip gidip agea falan alma ileride.

Hayırlısı olsun.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Subaru İmpreza diyorum, 4 çekerin verdiği zevk başkadır.
    Kesinlikle Subaru farklı haz veren bir araçtır.
    Japon araçlarına her zaman duygusal yaklaşırım ben, Subaru başkadır
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O model araçları alırken hiç bir zaman 40000TLnin hepsini basıp araç alınmamalı diye düşünüyorum. Milletin otomobil kullanmaktan anladığı, eğer bir yerden bir yere kaldırıp götürebiliyorsa otomobil kullanıyor mantığı. Bu işin Turbo beklemesi var, hiç biri ball bearing değil. Erken ve kaliteli yağ değişimi var. Gazlayıp gazlayıp sıcağı sıcağına sıkışık trafiğe girmesi, fana sürekli yük bindirmesi, sürekli yüksek sıcaklıkla çalıştırması var. Yaz kış antifiriz yerine 30-40 tlden kaçıp su koyması, bütün soğutma sisteminin pas yapması, devirdaimin bozulması var. Soğuk motorla gazlaması var. Yoldaki bütün bonusları toplaması var, bozuk zeminde yanlamaya çalışması diferansiyeli rezil etmesi var, frene basarak kasise gireni var. Millet eşşek.

Böyle bu model araçlarda bir 3500-4000 tl her zaman rezerv para bulunması lazım. Bazı eşşekler termostattan kaçıyor ya, bir termostat kaç para olabilir, boş bırakıyor takmıyor.

Benim söyleyeceklerim bu kadar. Eğer çevremde böyle araç bulursam sahibinden emin olduğum, paylaşırım. Doğru düşüncedesin, ben de boş teneke modern araçtansa böyle araçlar almayı seven bir insanım. Dikkat et, moralin bozulmasın alacağın araçta, hazırlıklı ol, sonra millet gibi çıkıp 'sıfır araç sıfır araç yeaaa' deyip gidip agea falan alma ileride.

Hayırlısı olsun.
    Söylediklerinize katılıyorum zaten anlattıklarınızın bilinci ile kenara koyduğum parayı bütçe olarak belirtmedim. İkinci el araç bu ben tavsiye istiyorum benim işimde biraz detaylı bakıp temizini beklemek ha olmadı aldım ertesi gün arıza çıktı olacağı varmış der geçerim. Kimseye gidip egea alın demem merak etmeyin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki piyasası nedir Impreza'ların fiyatlara bakıyorum çok değişken yani diri sıkı duranların fiyatları hemen hemen aynı ama emin olamadım.

gabxer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi durumda bir GC8'i 35-40 arasına alabilirsiniz. Bence eğer günlük binecekseniz yeni bütçeyi az daha zorlayıp wrx falan bakın çünkü masrafsız gc8 çok zor sizin harcadığınız kadarını alır yok demez durumu var. Ben olsam a4 alırdım piyasası daha iyi ve çok problemli değiller yorulmamışını bulabilirsiniz. GC8 alan adam hiçbir şekilde uslu kullanmak için almaz. 2 tane gc8'im oldu şu an kullandığım aracı 6-7 ay önce 55bin e aldım. O da olsun bu da olsun derken 70'i rahat geçecek. 30-40 arasına aldığınız gc8'de bile cebinizde 10 lira bulunmasında fayda var. Çünkü belki problem çıkartmaz mantığı ile yaklaşmanın gereği yok masraf çıkaracak sadece ne kadar olacak o önemli.

GC8 tavsiye etmem dolayısı ile.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gabxer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi durumda bir GC8'i 35-40 arasına alabilirsiniz. Bence eğer günlük binecekseniz yeni bütçeyi az daha zorlayıp wrx falan bakın çünkü masrafsız gc8 çok zor sizin harcadığınız kadarını alır yok demez durumu var. Ben olsam a4 alırdım piyasası daha iyi ve çok problemli değiller yorulmamışını bulabilirsiniz. GC8 alan adam hiçbir şekilde uslu kullanmak için almaz. 2 tane gc8'im oldu şu an kullandığım aracı 6-7 ay önce 55bin e aldım. O da olsun bu da olsun derken 70'i rahat geçecek. 30-40 arasına aldığınız gc8'de bile cebinizde 10 lira bulunmasında fayda var. Çünkü belki problem çıkartmaz mantığı ile yaklaşmanın gereği yok masraf çıkaracak sadece ne kadar olacak o önemli.

GC8 tavsiye etmem dolayısı ile.
    Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. A4 B6 kasa 1.8T bulabilsem bu fiyata direk kapacağım zaten fakat bu fiyat aralığında baktığım 4-5 A4 B6 dökülüyordu resmen. B5 kasalarda fena değil aslında ama tasarım olarak çizgi olarak B6 ya göre çok geride hissettiriyor.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suanki piyasayla wrx alma sansiniz yok,sti zaten yok. Egerki kullanilmamis gt bulabilirseniz ne ala,egerki bulamazsaniz 40 binlik butceye sti yuruyenli bi gt aramak gerek. En azindan sti sanziman,belki ustune turbo intercooler vs. Yanliz aklinizdan cikarmayinki subaru dendiginde herzaman akla "1 subaru paranda kenarda varsa alinir" lafi gelir,siz korkmayin dogru duzgun kullanilan subarularin sorunsuzca yurudugune sahit oluyoruz. Hergun roll,drag,millete hava olsun diye isiktan kalkanlar kesicide cata pata gidenler sanzimani eline alinca nedense sorunlu oluyor bu subarular (!). Size tavsiyem egerki kendinizi biliyosaniz gt sizin icin cok iyi bi alternatif olabilir,ben sifirdan surekli kalkmam,roll pesinde kosmam,isiklarda doldurarak kalkmam,vitesleri yavas ve duzgun sekilde aticam derseniz alin bi gt ve boxer motorun keyfine varin. Ama diyosanizki ben arabayi yuklerim,roll da yaparim dragda,isiktada kalkarim sifirdan doldurupta derseniz size gt onermem hatta gt degil subaru onermem. Yakitinida unutmamaniz gerekki 40-60 arasi sakinde,gazlamada ise lirayi bulur gibi. Bunlari goz onunde bulundurursaniz karariniz netlesecektir,unutmayinki subarudan her usta anlamaz,isin ehli olmayanda her arabada oldugu gibi cop eder arabayi. Egerki sorunuz olursa yardimci olmaya calisirim size,simdiden hayirli olsun. (Bu arada secimlerinizin coguda gazlamaya musait arabalar,audi de b6 degil b5 tir sanirim.)
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    düşünürseniz ikinci sahibinden e46 3.20i verebilirim 98

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel dolu bi 320Ci E46 mis

meselA Loading site please wait...

İlan ile alakam yok...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Suanki piyasayla wrx alma sansiniz yok,sti zaten yok. Egerki kullanilmamis gt bulabilirseniz ne ala,egerki bulamazsaniz 40 binlik butceye sti yuruyenli bi gt aramak gerek. En azindan sti sanziman,belki ustune turbo intercooler vs. Yanliz aklinizdan cikarmayinki subaru dendiginde herzaman akla "1 subaru paranda kenarda varsa alinir" lafi gelir,siz korkmayin dogru duzgun kullanilan subarularin sorunsuzca yurudugune sahit oluyoruz. Hergun roll,drag,millete hava olsun diye isiktan kalkanlar kesicide cata pata gidenler sanzimani eline alinca nedense sorunlu oluyor bu subarular (!). Size tavsiyem egerki kendinizi biliyosaniz gt sizin icin cok iyi bi alternatif olabilir,ben sifirdan surekli kalkmam,roll pesinde kosmam,isiklarda doldurarak kalkmam,vitesleri yavas ve duzgun sekilde aticam derseniz alin bi gt ve boxer motorun keyfine varin. Ama diyosanizki ben arabayi yuklerim,roll da yaparim dragda,isiktada kalkarim sifirdan doldurupta derseniz size gt onermem hatta gt degil subaru onermem. Yakitinida unutmamaniz gerekki 40-60 arasi sakinde,gazlamada ise lirayi bulur gibi. Bunlari goz onunde bulundurursaniz karariniz netlesecektir,unutmayinki subarudan her usta anlamaz,isin ehli olmayanda her arabada oldugu gibi cop eder arabayi. Egerki sorunuz olursa yardimci olmaya calisirim size,simdiden hayirli olsun. (Bu arada secimlerinizin coguda gazlamaya musait arabalar,audi de b6 degil b5 tir sanirim.)
    Merhabalar öncelikle cevaplarınız için teşekkürler zaten Subaru'yu GT A4 üde B5 düşünüyordum yukarıda belirttiğim gibi. Arabayı her zaman o an trafiğin yolun koşulların müsaade ettiği en üst seviyelerde kullanırım ama her ışıkta kalkış her gün roll kovalamam. Zaten hafta içi işe git gel toplamda 50-60 km anca kullanıyorum. Hafta sonu keyifle kullanacağım yolunu virajını buldumu haz verecek bir araç arıyorum. İlla listedekiler olmak zorunda değil bu arada başka önerilere de açığım.

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    S60 ta düşünebilirsiniz o aralıkta temizi denk gelir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34btr1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel dolu bi 320Ci E46 mis

meselA Loading site please wait...

İlan ile alakam yok...
    Benimde favorilerim arasında olan bir ilan. En kısa zamanda para denkleşince bi pazarlık yapıp talip olabilirim bu araca.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barakuda26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    S60 ta düşünebilirsiniz o aralıkta temizi denk gelir
    S60 T5 çok baktım ama kimse önermiyor şanzımandan ötürü.

ozzywan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kaykayovera Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde favorilerim arasında olan bir ilan. En kısa zamanda para denkleşince bi pazarlık yapıp talip olabilirim bu araca.
    gerçekten çok temizmiş,yolda gorsem tekrar dönup bakarım ben bu arabaya. 3.20 hızlı bir araba degil ama e46 çok dengeli, harika bir kasaydı. keyifle binilir.
    Miata
    Is
    Always
    The
    Answer ------ https://www.instagram.com/ozanbalta/

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kaykayovera Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar öncelikle cevaplarınız için teşekkürler zaten Subaru'yu GT A4 üde B5 düşünüyordum yukarıda belirttiğim gibi. Arabayı her zaman o an trafiğin yolun koşulların müsaade ettiği en üst seviyelerde kullanırım ama her ışıkta kalkış her gün roll kovalamam. Zaten hafta içi işe git gel toplamda 50-60 km anca kullanıyorum. Hafta sonu keyifle kullanacağım yolunu virajını buldumu haz verecek bir araç arıyorum. İlla listedekiler olmak zorunda değil bu arada başka önerilere de açığım.
    Size bahsettiginiz sartlarda zevk verecek araclarin 4 ceker olmasi gerektigini dusunuyorum. Ki zaten 1.8T ve GT yi listenize almissiniz. Uygun duserse birde 8L S3 bakilabilir. Onun disindaki ornekleri diger arkadaslar verecektir zaten. Birde suanda tech ilanlarinda bi s13 var orjinal,ilanla alakam yok ama pendikte goruyorum araci. Ona bakabilirsin,yada genel olarak s13 lere. Hem şık hemde pek ele ayaga dusmemis araclar.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bütçenize ne kadar uygun olur bilmiyorum ama GT değil de direk sti düşünün bence. STi yürüyen gt ile falan hiç uğraşmayın. Hele ki diyorsanız ki ben arabayı yüklerim, roll da yaparım drag da, ısıkta da kalkarım, sıfırdan doldurup ta derseniz size gt önermem direk STi öneririm, keyifle biner her istediğinizi yaparsınız.
    Bütçe sti a uygun değilse GT düşünülebilir, o zaman da dikkatli bir seçim yapmak gerekir. Sizi üzmeyecek temiz, bakımlı, hor kullanılmamış ( şu an bu 3 kritere uygun araç bulmak baya zor) bir araç bulabilirseniz kaçırmayın, keyif alırsınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dayı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütçenize ne kadar uygun olur bilmiyorum ama GT değil de direk sti düşünün bence. STi yürüyen gt ile falan hiç uğraşmayın. Hele ki diyorsanız ki ben arabayı yüklerim, roll da yaparım drag da, ısıkta da kalkarım, sıfırdan doldurup ta derseniz size gt önermem direk STi öneririm, keyifle biner her istediğinizi yaparsınız.
    Bütçe sti a uygun değilse GT düşünülebilir, o zaman da dikkatli bir seçim yapmak gerekir. Sizi üzmeyecek temiz, bakımlı, hor kullanılmamış ( şu an bu 3 kritere uygun araç bulmak baya zor) bir araç bulabilirseniz kaçırmayın, keyif alırsınız.
    Malesef STi almaya bütçe yetmez. Birde daha önceden yüklenmemiş bir araç istiyorum ilerde tatmin etmezse ben yüklerim. Mesela şöyle bir araç ( Loading site please wait... ) dikkatimi çekiyor bir iki gündür. Sizce nasıl duruyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler