User Tag List

Sayfa 6/9 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
159 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: 10.Nesil Civic Sedan

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Telden yazıyorum fb7 olacaktı

onur_si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.5 turbolar seneye gelcek sanirim. kim ne derse desin devir artik turbo devri lpg yi de ona uygun takarsan niye sorun olsun ki direk enjeksiyonlar ayri tabi gdi,fsi, tsi gibi
    yine husran oldu honda

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fabrika çıkışı lpg'li araç satışı sadece TR pazarına özel bir durum değildir. Portekiz, İtalya, İspanya gibi pazarlarda honda, hyundai, fiat, opel ve alfa romeo gibi markalar araçlarını fabrika çıkışlı satıyorlar. Yani LPG için çok bariz bir pazar var. O sebeple Honda'nın bu pazarın hakkını vermemesi, bence yanlıştır.
    Bu pazarlardaki lpgli araç satış adetlerini de yazar mısın. Ve tabii karşısındaki dizel ve benzinli rakiplerin satış rakamlarını. Aradaki fark karşılaştırmaya değmeyecek kadar bariz olsa gerek.

Boşuna tartışıyoruz aslında. Koskoca üreticiler bilmiyor, Türkiye gibi ufak pazardaki kullanıcılar mı karar verecek hangi motorlara ağırlık verileceğine. Dünyada trend daha yeni teknolojili motorlar. Haliyle rekabet de bu alanda ilerliyor. Honda elindeki atmosferik motorları bir güzel eritir yeni kasa vesilesiyle (bkz: Golf 6 1.6 102'lik motor). Sonra da yeni motorların satışına başlarlar.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslinda lpg icin yanlis dusunuyorsunuz,mesela golf7 nin TSI ve fabrikadan LPG li araci yurt disinda Almanyada falan satista.Turkiye pazarina dogus getirmiyor muhtemelen dizeli kesmemesi icin...

Turbo da olsa hemde TSI Motor gibi,LPG li modeller var.Bunlara sagladigi en buyuk artilardan birisi emisyon degerleri LPGdeki. Lpgli tsi golf gelse ben dusunebilirdim sahsen gir gir dizel sesini dinlemek yerine...

Golf6 102 lik ne kadar eski motorda olsa 2012 Eylulde son 102 lik motorlar geldi.Ben comfort tdi 53.500e alirken arkadasima trend 102hp golf6'yi sifir 36.500tlye almistik.Evet hitler eskimi eski teknolojiydi ama civic gibi dunya pahasina satilmadi,benzinlio clio parasiydi nerdeyse...

Yani Guncel 3.Nesil TSI motorun fabrika cikisli LPGli modeli varsa,bundada olmasi farkli karsilamamali

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Molev Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kim dedi sana insignia 1.4T motorunun lpg ye uyumlu olduğunu takan taktırıyo 30k km den sonra subaplar alaşşağı magnezyum alaşımlı olduğu için ondan sonra ver elini rolantide titreme, ver elini yüksek motor ısısından dolayı yağ soğutucusunu patlatma (yağ soğutucusu patlatınca haliyle şanzımanada su kaçıyo şanzıman kendini ordan soğutuyo) yağ soğutucusu ile birlikte otom. şanzımanı kucağına alma bilip bilmeden konuşmayın. ben yaşadım başıma geldi, lpg taktırdım ama üstünede arabam bi 9 bin TL masraf açtı ne anladım ben böyle neyse...
    Bilip bilmediğimi nerden biliyosun hele de bakalım. Fabrikasyon lpg li satılıyo insignia eski 1.4 turbo degil güncel olanı konuşuyoruz aynı motor degil diye biliyorum ben nasıl golf6 daki tsi 122 ile golf7 deki tsi 122 farklıysa oda farklı .ayrica alfa nın 1.4 170 turbosunun ve t-jet 1.4 t 120 ligin lpg li olan sorunsuz kullananlar var . Ayrıca uslübuna dikkat et az benden sana tavsiye..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hala ne 1.6 125i acaba? Kesin düz vitesler de 5 ileridir 3 kasadır aynı teknoloji. Bilmeden atıp tutmayayım ama sanmiyorum motorun farklı bir blok ve karaktere sahip olduğunu. R16C olur bu da. Bunda da çok ilginçmiş gibi ama bu sefer pistonlar ve kolları daha hafif bi de eco modu var vs gibi bir iki şov yaparlar olur biter.
    Jazz satılmaz civic hb satılmaz hrv satılmaz accord gelmez bi crv bi civic var elinde koz. koca üretici olarak onda da bu şekilde bir motor şanzıman getirirsen malesef zor bu iş.
    Neyse elbet düşündükleri birşey vardır abilerin

Molev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilip bilmediğimi nerden biliyosun hele de bakalım. Fabrikasyon lpg li satılıyo insignia eski 1.4 turbo degil güncel olanı konuşuyoruz aynı motor degil diye biliyorum ben nasıl golf6 daki tsi 122 ile golf7 deki tsi 122 farklıysa oda farklı .ayrica alfa nın 1.4 170 turbosunun ve t-jet 1.4 t 120 ligin lpg li olan sorunsuz kullananlar var . Ayrıca uslübuna dikkat et az benden sana tavsiye..
    Bak buranın adı forum bilgilendirme, bilgilenme, bilgilerimizi paylaşma düşüncelerimizi ifade etme amacıyla oluşturulmuş bir ortam üslubumda şahsına ait bir aşağılama yok alınganlık yapma ! Bilmiyorsun! benim başıma geldi yaşadım araştırdım ben biliyorum sana söylüyorum,

1. si Lpg nin yanma ısısı herkesin bildiği gibi yüksektir. (opel motorları atmosferik olsun 16XER serisi vs. turbo olsun zaten yüksek motor sıcaklıklarına kolayca çıkan bir yapıya sahip.)
    2. si opellerde kullanılan subab cinsi fabrika çıkışı magnezyum alaşımdır burda magnezyumun kullanılma amacı yakıt ekonomisidir. (magnezyum yüksek ısılarda sürekli kalınırsa dayanamayan bir materyal)
    3. sü 1.4T veyahut ecotec(hitler, eski kasadaki motorun güncellenmiş hali.) defalarca güncellendi güncellenmeyede devam ediyor onlar öyle söylüyor ancak her defasında yağ soğutucusu aynı olmak ile birlikte konumlandırıldığı yer yüksek ısıya maruz olan katalizörün dibi hatta altı.

ilk önceliğimiz honda şimdi problemimiz yüksek devir çevirmeyi seven veyahut performansı seven bir marka , kullanıcı kitlesinin %90'ı lpg kullanan bir pazara hitap etmesi gerekiyor türkiye için konuşuyorum, birde bu araç turbo beslemeli olucak, bunların hepsi fazladan ISI üreticek ve bu ısıyı sönümlemek aracı soğutmak için ne kadar harcadı o turbo beslemeli motorlar için honda bilemem ama bir o kadar daha AR-GE üretim bandı, araç maliyeti vs. konularda tekrardan para dökmesi gerekicek ne için yılda 10.000 araç sattığı türkiye pazarı içinmi ? 1.6 atmosferiği basarım geçerim ben honda yöneticisi olsam zaten.

Gelelim opele o motor güncellendi kral oldu abi vs. diye bahsettikleri kelimeler tamamen pazarlama stratejisidir ve ağızlarına gevredikleri sakızdan ibaret, her yeni kasada o sakızı geviş getirecekler sen hiç merak etme. Çok değil iki sene sonra forumlarda arabam insignia 1.4T aracım rolantide titriyo, araba ısınınca radyo çalışmıyo, araba hararet yaptı termostat&termostat kütüğünü değiştirttim yok işte arabam bazen gidiyo bazen gitmiyo, motor içinden çıkır çıkır ses geliyo vs. diye uzayan serzenişleri görürüz, benim düşüncem bilgim bu yönde ama inşallah düzeltmişlerdir, düzeltmişlerdirki herkes severek aldığı arabasını severek kullanır çünki 50 milyör verdiğin arabanın 50-60k km sonra sana sırasıyla 2-4-3-6k lık masraflar açması insanın hiç hoşuna gitmiyor zevkte almadım açıkça söyliyim.

Konunun özeti, hali hazırda turbo beslemeli yüksek sıkıştırma oranına ve yüksek ısıya sahip araçlara ekstra olarak yanma ısısı benzinden yüksek olan lpg eklenirse motor bileşenleri bu ısıya çok uzun bir süre dayanamıyacağıdır, ha dayanabilicek materyale sahip bir aracı üretmek ise üretim ve maliyet oranlarını firmaların yüklü birşekilde artması demektir.
    '' Astrolog ''

Alıntı driftboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turbo desteğiyle 4 beygir almış, acaba emniyet kemerine mi taktı turboyu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    LPG'nin yanma ısısı yüksek değil tam tersi mazot ve benzinden daha düşüktür. Yaklaşık 108-112 oktan arasındadır. @Molev

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben hondayı tanıyorsam L15z5 yada L15z6 120hp atmosferik 1.5 motorunu atacaktır araca. turbo sadece RS de satılır kalkıp standart araçlarına VW tsiları gibi Turbo takacağını sanmam her ne yaptıysa honda'nın Turbolarla alıp veremediği var

Gry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakından uzaktan Japon çizgisi olmayan , tamamıyla amerikan pazarı hedefli bir araç.

Yazık çok yazık.. japon çizgisinden kaymış olması , Civic modeline uygun ebatlardan daha da büyük olması hayal kırıklığı yarattı.

böyle oldukça kimse eski kasa hondalar neden pahalı sorusunu sormasın bence..

Ers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lpg yanma sıcaklığı supap ilişkisi.

http://mmfdergi.uludag.edu.tr/articl...712/5000076912

Ers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lpg yanma sıcaklığı supap ilişkisi.

http://mmfdergi.uludag.edu.tr/articl...712/5000076912
    özet geçeyim .

Avans değişikliğinin ve gerek benzinde görülen karbon filminin kalkmasının sonucu olarak LPG veya
    doğal gaz kullanımında supapların daha yüksek ısıl zorlamalara maruz kaldığı sonucuna ulaşılmıştır.

yakıt uygulamalarında alev sıcaklıkları açısından fazla fark olmaması nedeniyle ısıl
    zorlanmalarda etkili faktörün olması mümkün görünmemektedir.. Ancak avans ayarının yakıta uygun
    olmamasının bazı çalışma şartlarında supapları daha fazla ısıl ve mekanik darbelere maruz bırakması
    mümkündür. Özellikle yüksek devirlerde avans değerlerinin de belirgin farklılık göstermesi ve güç
    düşümünün belirgin olarak hissedilmesi ve şekil 1 de verilen sıcaklık değişimleri de göz önüne alındığında
    dönüşümden dolayı supaplara önemli ısıl yükler gelebileceğini söylemek mümkündür.

Supap yüzeylerinin film ile kaplanmış olmasının önemli bir etki oluşturabileceği anlaşılmaktadır.
    Filmin öncelikle ortalama sıcaklıkları düşürdüğü ancak en önemlisi yüzeydeki sıcaklık salınımlarının çok
    küçüldüğü dolayısıyla yüzeyde ısıl gerilmelerin filmin varlığında minimuma indiği anlaşılmaktadır. Film
    kalınlıklarının öngörülenden daha küçük olması halinde bile ısıl darbeleri sönümleyen bir damper görevi
    gördüğü anlaşılmaktadır.
    Avans ayarsızlığının etkisinde ise çalışma şartlarına bağlı olarak bazı çalışma şartlarında daha
    büyük ısıl gerilmeler oluşturacaktır. Dolayısıyla supapların yüzeylerinde veya genel olarak işlevini
    yitirmesine yol açacak riskleri artıracak şekilde etki göstermektedir.

Temiz alternatif yakıtlarla çalışmak üzere dönüştürülen taşıtlarda supaplarda görülen problemlerin
    ana kaynağının yüzeylerdeki filmin kaybolması sonucu bütün çalışma koşullarında oluşan ısıl darbelerden
    kaynaklanabileceği, devir sayısının artmasıyla iyileştirilmeyen avans farklılıklarının daha şiddetli
    zorlamalar oluşturacağı anlaşılmaktadır. Bu durumda supapların daha iyi malzemeden yapılması veya bu
    şartlarda çalışan supapların kullanılması gereği ortaya çıkmaktadır. Ayrıca supapların yüzeylerinde
    oluşturulacak direnci yüksek ve ısı iletim katsayısı düşük kaplamaların supap dayanımını artıracağı ve ısı
    kayıplarını azaltacağı rahatlıkla söylenebilir.

oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elindeki motorları bitirmek istiyor sanırım. 1. 130-140 hp atmo olsa anlayacam , yada yeni 1.5 atmo motoru koysa anlayacam. 1.0 ve 1.5 turboları getirse harika olurdu. Sadece Lpg için kimse 95 vermez vericeksede bu motora vermez. Mantık olarak diğer markalara yada üst sınıfa yönelebilinir belki. Komik ...
    Beyin bedava...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gry Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakından uzaktan Japon çizgisi olmayan , tamamıyla amerikan pazarı hedefli bir araç.

Yazık çok yazık.. japon çizgisinden kaymış olması , Civic modeline uygun ebatlardan daha da büyük olması hayal kırıklığı yarattı.

böyle oldukça kimse eski kasa hondalar neden pahalı sorusunu sormasın bence..
    Tamamiyle aynı düşüncedeyim.Hatta bazen diyorum ben mi yeniliklere kapalıyım , yoksa bunlar oturup ciddi ciddi yeni civicleri nasıl daha tipsiz yapabilir diye düşünüyorlar mı ?

Biri bunlara EK civic'lerin fiyatlarını görme amaçlı sahibinden linki atsa muhtemelen direk sıfır EK üretmeye başlarlar.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    belki güleceksiniz ama bence Mazda 3 yada Megane 4 Sedan çok daha adam gibi araba olcak, en azından adam gibi dizel motoru Getrag şanzımanı var ve biraz olsun içinde yumuşak kauçuk vs kullanılıyor.

maalesef Civic git gide yeni devir'e pazar'a uyum sağlayamadı ve resmen abest hale geldi 1.6 atmosferik lpg nedir ya, cvt nedir hele birde golf fiyatına.

erhann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lansmanı bugun akşam olacak

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belki güleceksiniz ama bence Mazda 3 yada Megane 4 Sedan çok daha adam gibi araba olcak, en azından adam gibi dizel motoru Getrag şanzımanı var ve biraz olsun içinde yumuşak kauçuk vs kullanılıyor.

maalesef Civic git gide yeni devir'e pazar'a uyum sağlayamadı ve resmen abest hale geldi 1.6 atmosferik lpg nedir ya, cvt nedir hele birde golf fiyatına.
    Honda o motorlarla gidip çay demlesin bu saatten sonra. Rakipleri aldı başını gidiyor. Civic'in motor - şanzıman kombinasyonunda üstünlük kurabildiği rakibi kalmadı neredeyse.

Nasılsa tüplü seviyor Türkler. İtele gitsin.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2016 yenikasa civicle denenir abi :P @erhann

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)