User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 20 ile 34 arası

Konu: Yatay Geçiş Hakkında( Bir garip yatay geçiş hikayesi)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya alıyım sorun değil zaten burada verdiğim derslerin çoğunu ucu ucuna verdim.

Tutmuyor hocam maalesef. Zaten tutsa direk acımadan geçerim.
    Tutmuyorsa zorlama, gecemezsin hele 2< ortalama ile imkansiz devlet okulunda vize+final oldugu icin notlar cok yuksek, merkezi sistemden sana kontenjan kalmaz, baska alternatiflere bak.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tutmuyorsa zorlama, gecemezsin hele 2< ortalama ile imkansiz devlet okulunda vize+final oldugu icin notlar cok yuksek, merkezi sistemden sana kontenjan kalmaz, baska alternatiflere bak.
    Kimi çıkıyor olur diyor sen olmaz diyorsun hanginize inanayım ?

zx6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla okulu bilmemde , bende izmire taşınmayı düşünüyorum bıktım istanbuldan,geçen hafta ordaydım havası güzel trafiği yok
    parası olana tam yaşanacak şehir. alırım güzel biyerdende bi ev keyfime bakarım, sende geçiş yaparsan gelir bende kalırsın kardeşim
    Kawasaki zx6r
    Nissan 350Z
    The Beetle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zx6r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla okulu bilmemde , bende izmire taşınmayı düşünüyorum bıktım istanbuldan,geçen hafta ordaydım havası güzel trafiği yok
    parası olana tam yaşanacak şehir. alırım güzel biyerdende bi ev keyfime bakarım, sende geçiş yaparsan gelir bende kalırsın kardeşim
    Sağolun valla bende tınaztepede ev bakıyorum şuan sahibindende

suprolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yatay,dikey,çapraz ne kadar geçiş varsa yaptım özelden devlete devletten özele
    yatayda dersi saydırabilmek için CC olmalı en az notun..tabi ders içeriklerinin %70 tutması lazım...sonra geldiğin okulda o dersin kredisi yeni okuldakine denk yada yüksek olcak..DD'ler sayılmadı ortalama yükseldi işi yok normalde,onlar ekşın yapmış olabilir birde alıp başarısız olduğun derste olmayacak.bunlar devlet okulundaki kriterler,özelde parayı verirsen alıyorlar ortalamaya falan
    en son istanbulda bir özele geçtim kıbrıstan dönmek için..başta 7 ders saydılar sonra dilekçe ile 25 derse çıkarttım kavga dövüş.
    daha önce o okula yatay ile girenlerin ortalamasına bak..sallıyorum 5 kişi alcaksa yatayda,o dönem başvuru yapan en yüksek 5 ortalamaya göre seçiyorlar..ders muafiyeti falan ondan sonra başlıyor

Kagan_KOÇAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim bende geçen sene bahar döneminde Afyon Kocatepe'den Düzce Üniversitene geçiş yaptım merkezi yatay geçiş denilen yeni bir sistemle.Ama inanki çok uğraşıcaksın bir sürü ders uyuşmuyor hepsini tekrardan al ben şuan 3-4 ü aynı anda yürütüyorum inan zorlanıyorsun.Birde yeni ortama ayak uydurmak yeni arkadaşlar yeni şehir herşeye 0'dan başlamakta var.O yüzden iyi düşün iyi taşın sonradan pişman olmak var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimi çıkıyor olur diyor sen olmaz diyorsun hanginize inanayım ?
    Olur Tr'de olmayacak sey yok ama Kontenjan acilmasi lazim.
    acilan kontenjana basvuranlardan en iyi derecede senin olman lazim, yani ortalamasi 3 olan birisi geldigi anda senin uzerine gecer.

Hani ortalamasi 2 nin uzerinde olan herkesi aliriz gibi bir sey yok. 4.00 ortalama ile bile girememe ihtimalin var.
    Mutevelli Heyeti karar verir o kontenjanlara, o yuzden YOK sistemi gibi kesinlik yok.
    Benim soyleme amacim "kesin gecemezsin degil" ornek olarak sen diyorsun ki cebimde 15 bin var vtec alabilirmiyim?
    Sana gecebilirsin diyen arkadas 15 bine vtec satan bulursan alabilirsin, Bende diyorum ki 15 bine vtec satilmaz turkiyede.
    Baska alternatiflere yönel.
    Ozel okuldan geciyorsun, idari kadro her maile cevap vermez devlet okulunda, ilgi alaka yoktur.Sen 1 gidersen onlar 10 kacar senden.
    Ozelde okuduktan sonra devlet universitesi adama zor geliyor, ben yaz okulunu ituden almistim, kazanamadigim icin sukrettim resmen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrica bolumunun ne oldugunu bilmiyorum, Iyi vakif universiteleri piyasada ki kalbur ustu kurumdal firmalarda ici bos adi olan devlet okullarindan daha itibarli(Koc-Sabanci-3M-fiba-toyota-mercedes-enka-ronesans-limak vs.)
    Bunun %100 teminatini verebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrica bolumunun ne oldugunu bilmiyorum, Iyi vakif universiteleri piyasada ki kalbur ustu kurumdal firmalarda ici bos adi olan devlet okullarindan daha itibarli(Koc-Sabanci-3M-fiba-toyota-mercedes-enka-ronesans-limak vs.)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhendislik icin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk postta yazıyor endüstri mühendisliği okuyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk postta yazıyor endüstri mühendisliği okuyorum
    Vallaha kardeim, etrafimda cok iyi yerlerde devlet okulu mezunu muhendis var, minimum titlesi director olanlar var.(yaslar max 36)
    Aldigi maaslar min 20k brut+yan haklar ile olculebilir.
    Hepsi, kendisini iyi yetistirmis Vakif universitesi mezununun fotokopi ve cikmis sorular ile mezun olan, dil bilmeyen(bildigini sanan), mail atmayi, excell kullanmayi bilmeyen devlet okulu mezunlarindan daha iyi oldugunu dusunuyor.

Ablamin ekibinde ( kendisi kurdu, itu mezunu) devlet okulu cikisli olarak 1 kisi varmis oda bogazicili.
    Yani bir cumlen vardi, ise giriste daha farkli olacagini dusunuyorum demistin, kesinlikle daha farkli olacak eger kurumsal bir firmada calismayi dusunuyorsan.
    yok patron sirketinde calisacak isen, olumlu anlamda devlet okulunun katkisi olur cunku onlari kolayca birakip gitmezsin, 300-500 fazla verdiler diye istifa etmezsin, etinden sutunden faydalanir isyan edemezsin.
    Simdi ben is kursam bir bas tik alti devlet okulundan adam alirim yanima ama kardesim toyotada staj yapti bu yaz, orada bir cok odtulu, itulu varken sadece bizim biladere uzun donem stajerlik+mezuniyet sonrasi is teklifi yaptilar.

Neyse, karar senin 38 bin tl hakkatten cok paraymis,iyice olc bic, oyle karar ver.
    Burayida boslama kardesim, olmaz ise alternatiflerin olsun sen muhendissin her zaman C planin olmali.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim korkum şu. ***** vakıf uni bazı hocalar sırf yaz okulu vermek için sınıfta bırakıyor.
    Ticari kaygılar sonuçta mevcut.
    Şuanda 2.sinidtayim ve 1 dönem uzadı okulum ( yarım sene). Mezun olana kadar 1 sene uzar bu okul.
    Mesela bölümümde cikmis soruları olan hoca yok. Sadece bazı hocalar dersteki slaytlari paylaşıyor okulun sitesinde o kadar. Okul 1 sene uzarsa bide hazırlık okudum etti 6 sene.
    Bide her sene kümülatif olarak fiyatlar artıyor.
    Devlet olursa en azından 38 lira ödemem senelik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    özel okulda okumaya alışmış adam hem devlet okulunda kolay kolay okuyamaz hem de yurtta kalmaya adapte olamaz. Yurt dediğin şey hapishane gibi bi yer. Bi de maliyetler düşündüğün kadar düşük değil. O 30 lira dediğin ortalama hiçbir zaman tutmaz. Bursa da uludağda okuyup arkadaşlarla evde kaldım. okul bittikten sonra istanbulda özel üniversitede de okudum. Hemen hemen aynı paralara mal oluyor tabi bahsettiğim sene 2000 yılı.
    IN BOOST WE TRUST

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    sabah öğle akşam yemekerini 10 ar liradan halledersen ki bence fazla iyimser sürekli tablidot yemezsin heralde ayrıca bunun araları var suyu cikolatsı bilmemneyi

olabilir arkadaslarınla biyere gidersin edersin kıza takılırsın edersin vs vs. yurtta kalmadın kira aidatı vs. var okula ne mesafede olacak o ayrı hikaye zaten hiç

girmiyorum . bayramda seyranda özledin canın sıkıldı geldin gittin otobus, ucak veya arabanın masrafı var, bunlarıda bir düşün.haklısın 38 olma belki ama yine hatrı

sayılır meblalara ulaşır
    1881 - 193

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)