User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
33 sonuçtan 20 ile 33 arası

Konu: Dişçi-Mide Bulantısı Hakkında Yardım

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben dişlerime çok iyi bakarım,yalnız nasıl illet bir şey ise diş ipi kullanmayı bilmediğim için sürekli diş taşı oluşuyor ve 6 ayda bir diş taşı temizletmeye gidiyorum ve yapılan işlemler artık çok hoşuma gidiyor alışkanlık oldu. Güzel bir bayan doktora gitmeni tavsiye ederim
    Anıl abi bana bayan dişçi diyince içim bir değişik oluyor.
    Bundan yaklaşık 5-6 yıl önce Sivas"ta hastaneye gitmiştim, bir tane bayan dişçi vardı onun hazimetine uğradım.
    Bana hayatımdaki sayılı çılgın saatlerden birisini yaşattı. Hayatımda bu kadar berbat bişey görmedim.
    Tedaviyi yarıda bıraktım hadi ben gidiyorum dedim.
    O kadın dişçi maceramdan sonra daha kadın dişçinin yanına uğramadım uğramamda.
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anıl abi bana bayan dişçi diyince içim bir değişik oluyor.
    Bundan yaklaşık 5-6 yıl önce Sivas"ta hastaneye gitmiştim, bir tane bayan dişçi vardı onun hazimetine uğradım.
    Bana hayatımdaki sayılı çılgın saatlerden birisini yaşattı. Hayatımda bu kadar berbat bişey görmedim.
    Tedaviyi yarıda bıraktım hadi ben gidiyorum dedim.
    O kadın dişçi maceramdan sonra daha kadın dişçinin yanına uğramadım uğramamda.
    Demek ki iyi bir doktor değilmiş kardeşim,bayanlar daha narin oluyor genelde ben uzun zamandır aynı kişiye yaptırırım diş taşı benimle ömür boyu süreceğe benziyor düzenli temizletilirse sorun olmuyor. Dolgu daha kolay aslında sprey ile anestezi yaptır ,kendin de bitiyor her şey genel anestezi yaptırma boşver doktorlar bile kolay kolay yaklaşmaz o duruma . Kendini kasma ve rahat bırak ,şartlanırsan midem bulanacak diye daha oturmadan koltuğa miden bulanmaya başlar tamamen psikolojik galiba senin ki.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Demek ki iyi bir doktor değilmiş kardeşim,bayanlar daha narin oluyor genelde ben uzun zamandır aynı kişiye yaptırırım diş taşı benimle ömür boyu süreceğe benziyor düzenli temizletilirse sorun olmuyor. Dolgu daha kolay aslında sprey ile anestezi yaptır ,kendin de bitiyor her şey genel anestezi yaptırma boşver doktorlar bile kolay kolay yaklaşmaz o duruma . Kendini kasma ve rahat bırak ,şartlanırsan midem bulanacak diye daha oturmadan koltuğa miden bulanmaya başlar tamamen psikolojik galiba senin ki.
    Anıl abi tahmin ettiğim kadarıyla anestezide iğne daha etkili, sprey o kadar iyi uyuşurmuyor galiba.
    İnternette birkaç yere baktım çoğunluk psikolijik olduğunu söylüyor, o sırada başka şeyler düşünmeye çalışacağım.
    Aklıma forumdaki rolling muhabbetlerini getirirsem kurtulurum gibi geliyor bu beladan
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anıl abi tahmin ettiğim kadarıyla anestezide iğne daha etkili, sprey o kadar iyi uyuşurmuyor galiba.
    İnternette birkaç yere baktım çoğunluk psikolijik olduğunu söylüyor, o sırada başka şeyler düşünmeye çalışacağım.
    Aklıma forumdaki rolling muhabbetlerini getirirsem kurtulurum gibi geliyor bu beladan

Vay arkadaş dişten ne çok çeken varmış.

Yıllar yıllar önce 6 tane dolguyu iğnesiz yaptı bir o.ç bana. Bişi olmaz ufak bunlar dedi.

Koltuktan kalktığımda kıyafetle havuza düşmüş gibiydim.

O gün bu gün tırsarım diş dediklerinde.

Ataşehirde ki bir güzel!! bayan dr ile yaşadığım diyaloğu yazayım da gülün.

Hocam arka azı dişimde bir boşluk hissediyorum , hoca bakar ben bişey göremedim der.

Nasıl olur hocam fiziksel olarak hissediyorum , yaran cevap gelir " o senin içindeki boşluktur"

Tam "ben senin içindeki boşlukları doldururum" diyecekken baktım koşar adım terk ediyorum hastaneyi

Bütün değişikler beni mi bulur arkadaş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş dişten ne çok çeken varmış.

Yıllar yıllar önce 6 tane dolguyu iğnesiz yaptı bir o.ç bana. Bişi olmaz ufak bunlar dedi.

Koltuktan kalktığımda kıyafetle havuza düşmüş gibiydim.

O gün bu gün tırsarım diş dediklerinde.

Ataşehirde ki bir güzel!! bayan dr ile yaşadığım diyaloğu yazayım da gülün.

Hocam arka azı dişimde bir boşluk hissediyorum , hoca bakar ben bişey göremedim der.

Nasıl olur hocam fiziksel olarak hissediyorum , yaran cevap gelir " o senin içindeki boşluktur"

Tam "ben senin içindeki boşlukları doldururum" diyecekken baktım koşar adım terk ediyorum hastaneyi

Bütün değişikler beni mi bulur arkadaş
    Bende onu anlamıyorum Tolga abi, yapacağı bir iğne altı üstü.

Sanki cebinden gidiyor pezevengin, 6 tane dolguyu iğnesiz ben ölsem gene yaptırmam

Tabi 8 yıl tıp okuyunca beyinler yanıyo, acısını halktan çıkarıyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bazi uyeler psikolojik demiş. Aynn öyle durum.

Eskiden sürükleyerek gotururlerdi beni disciye. Hele küçükken dis cektircekkenn 3 kişi tutardı beni

Ama tel taktıktan sonra büyütülecek bisey olmadığını anladım. Şöyle ki aynı gün içinde diş etimi kestirip yarim saat sonra diş etlerime 4 tane vida taktırdım sıkıntısız. Olay tamamen senin kafanda bitiyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazi uyeler psikolojik demiş. Aynn öyle durum.

Eskiden sürükleyerek gotururlerdi beni disciye. Hele küçükken dis cektircekkenn 3 kişi tutardı beni

Ama tel taktıktan sonra büyütülecek bisey olmadığını anladım. Şöyle ki aynı gün içinde diş etimi kestirip yarim saat sonra diş etlerime 4 tane vida taktırdım sıkıntısız. Olay tamamen senin kafanda bitiyo
    Benimde küçükken öyleydi, hatta anesteziyi aldıktan sonra tedaviden kalkıp eve gittiğimi bilirim.
    Nette biraz gezindim dediğiniz gib olay kafada bitiyor galiba, ilk gün sakinleştirici deneyeceğim olmazsa versinler damardan 1 doz anestezi

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Passiflora?

Şaka bi yana ben de çok tırsarım dişçiden. Allah kolaylık versin hocam...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar TechTURKEY

Bugün sabah 8:30"da dişçiye gittim, söylediğiniz birçok taktiği denedim.

Sonuç olarak %90 mide bulantısından kurtuldum, hatta midem hiç bulanmadı.

İlaç kullanmadım hiç, daha doğrusu psikolojik olarak yenmeye çalıştım.

İlk başta dişlerimi fırçalarken diş fırçasıyla ağzımı sürekli buna alıştırmaya çalıştım.

Birkaç gün sonra sorun düzelmeye başladı, internette bir tane abinin bu konu hakkındaki yazısını okumadım.

Tıpkı sizin dediğiniz gibi olayın tamamen psikolojik olduğunu ve kolayca bunu yendiğini yazmıştı.

Sabah gene dişçiye gittiğimde beni kan ter basmaya başladı, sıramın gelmesiyle birlikte içeri girip koltuğa oturdum.

O sırada;

Film Türü: Korku-Gerilim

Puanlama: 9.7

Dedim oğlum kurtuluş yok aç ağzını dedim, o sırada dişçi eline direk aletleri almış rollingde 2. vites 80"i bekleyen abilerimiz gibi bekliyordu.

Dişçiye baktımki elinde anestezi yok aha dedim oğlum ayvayı yedin, sonrasında dişçi geçenlerdeki içini doldurduğu dişi tekrar temizleyip dolduracağını söyledi.

İçime bir rahatlama indi. Sonrasında işlemlere başladı sadece 2 kez dişçiye 5 saniye durmasını söyledim.

Sonuç olarak tamamen psikolojikmiş, dişlerimi doldururken aklıma forumdaki geyik muhabbetlerini getirdim.

En ufak mide bulantısı dahi olmadı, diş ağrısı çekmektense saniye durmadan dişçinize gidin.

2 gün sonraya bir randevum daha var, bakalım o zaman ne olacak.

Bu arada fransızca bilmediğim için dişçiyle tarzanca anlaşıyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tavsİyelerİnİz İÇİn hepİnİzden ""allah"" razi olsun, benİ bÜyÜk bİr dertten kurtardiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar bugün 1 kez daha dişçiye gittim,

Sizin tavsiye ettiklerinizi denedim en ufak bir mide bulantısı bile hissetmedim olay sadece psikolojikmiş,

Hepinizden "ALLAH" razı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu güncelleyeyim, o sıra 1 tane kanal tedavisi olmuÈ™tum. diÈ™ düzgün temizlenmediği için kanal düÈ™tü. dolgulardan ikisi tekrardan çürüdü. birkaç sene diÈ™lerime çok iyi baktım fakat daha sonra saldım. È™u anda yine aynı sorundan müzdarivim ve eskisine göre daha fazla mide bulantısı var.

2 sene önce diÈ™ teli tedavisins baÈ™ladım, önce dolgular yapılacak dendi. bir baÈ™ladık fakat öğürme konusundsn dolayı gerisi gelmedi. bu sene yine aynı, genel anesteziyi düÈ™ünüyorum. 8 sene geçmiÈ™ aradan, yine benzer bir sorunla boğuÈ™uyorum. kolay değil bu tarz È™eylerle uğraÈ™mak. tavsiyesi olan var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu güncelleyeyim, o sıra 1 tane kanal tedavisi olmuÈ™tum. diÈ™ düzgün temizlenmediği için kanal düÈ™tü. dolgulardan ikisi tekrardan çürüdü. birkaç sene diÈ™lerime çok iyi baktım fakat daha sonra saldım. È™u anda yine aynı sorundan müzdarivim ve eskisine göre daha fazla mide bulantısı var.

2 sene önce diÈ™ teli tedavisins baÈ™ladım, önce dolgular yapılacak dendi. bir baÈ™ladık fakat öğürme konusundsn dolayı gerisi gelmedi. bu sene yine aynı, genel anesteziyi düÈ™ünüyorum. 8 sene geçmiÈ™ aradan, yine benzer bir sorunla boğuÈ™uyorum. kolay değil bu tarz È™eylerle uğraÈ™mak. tavsiyesi olan var mı?
    uzunca yillar dis teli takmis biri olarak onerim su, ogurme yasadigin durumlarda ayaklarini ust uste at ve siklikla degistir. Bir sag ustte bir sol ustte olsun ve ayaklarina odaklan, ve burnundan yavas ve derin sekilde nefes al.

Sacma gelebilir ama sorununu buyuk oranda cozucek.
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzunca yillar dis teli takmis biri olarak onerim su, ogurme yasadigin durumlarda ayaklarini ust uste at ve siklikla degistir. Bir sag ustte bir sol ustte olsun ve ayaklarina odaklan, ve burnundan yavas ve derin sekilde nefes al.

Sacma gelebilir ama sorununu buyuk oranda cozucek.
    bazen diş fırçalarken de öğürme oluyor, eskiden diş fırçalarken bu kadar olmuyordu. çözüm bulamadam uzunca bir süre, teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)