User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Dişçi-Mide Bulantısı Hakkında Yardım

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Unhappy Dişçi-Mide Bulantısı Hakkında Yardım

Öncelikle merhaba forum ahalisi, başımda çok büyük bir dert var

3 tane dişimin dolguya ihtiyacı var burada sorun yok, her neyse bundan 1-2 hafta önce dişçiye gittim.

1 tanesini doldurana kadar ölüyordum az daha. Dişçi herhangi bir aleti ağzıma değdirse dahi midem bulanıyor.

Hatta ağzımı çok açınca bile midem bulanıyor, berbat bir durumdayım.

1 tane diş doldurdu yemin ediyorum öldüm öldüm dirildim. Kan, ter bastı bir 5 dakika daha dursam ciddi ciddi manada %90 kalp krizinden giderdim heralde.

Hatta aklıma gelse dahi midem bulanıyor yeminle.

Yakın bir zamanda yine randevum var kalan 2 tane dolgu için, sırf bu yüzden dişçiye gitmemeyi düşünüyorum.

Saat gecenin 5"i olmuş sırf aklıma geldi yine midem bulandı uyuyamıyorum

Hayatımda bu kadar berbat bişeye denk gelmedim, zaten 1 tane dişi doldurana kadar ömrümden en az 5 yıl gitti.

Birde doktor 2 gün üst üste randevu verdi ben kesin ölürüm, kanser olsam bu kadar canımı sıkmam yemin ediyorum.

Aramızda varmı böyle bir durum başına gelen, bu güzel kardeşinize tavsiye verecek varmı aranızda?
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla zor durum. Sakinlesmek baska care yoktur sanirim. Dis degilde baska seyde benide kan ter basma durumu oluyordu sonra doktora gittim sakinlestirici verdi anca yavas yavas yendim

CRX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dolguda böyleyse Allah kanal tedavisi falan yaşatmasın o zaman
    CAN CEYLAN

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı durum babamda var, saniyesinde bayılıyor böyle bi durumda. Önce anestezi yapıp uyutarak tamamlamışlardı dolgu ve kanal tedavilerini.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde aci esigim cok dusuk,3 narkoz yiyip genede uyusmuyorum ama benden kotu durumda olanids varmis. Gecmis olsun,umarim tez zamanda cozumunu bulursunuz
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bulantı önleyici hap falan işe yaramıyor mu?
    Okumadan imzalamam.....

kaykayovera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi aynı olay bende de var son dişçiye gittiğimde kapıda beklerken bayıldım dişçi kokusu bile beni patates ediyor.
    Güç bela girdim kaç defa ilaç bastı iğne vurdu dişe aleti alıyor yine hissediyorum hiç bir uyuşma hissi yok, her gün kullanacağım bir ilaç verdi 1 hafta kullan bırak dişi çenende sinir kalmaz dedi 15 gün kullandım öyle başladı tedaviye. Benimde bakım isteyen dişler var son raddeye kadar bu konuya çare bulamazsam dişçi koltuğuna yatınca diyeceğim kardeşime vur sağlam bir tane bayılt beni.

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam sıvı almını saglayan hortumu damagına tutma dişinin kenarına koysun o senın mıdenı bulandırıyor
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bende dişçinin önünden dahi geçmek istemezdim en son bir dişçi önerdiler gittim adam 1.90 boy body sporuyla ilgileniyor kollar falan o biçim aha dedim ölürüm heralde burada adama dedim beni bayılt gerek yok dedi rahat ol abi adam bi başladı 1 kere acıtmaz mı ya onunla birlikte korkumu yendim o adama direk ağzı açıyorum

ACYV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anksiyotik ilaç al(sakinleştirici) bir şey olmaz.

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun öncelikle mide bulantısı normal banada oluyor.
    en son disciye gittim iki tane diş düzeltiricektim 10 bin dolar fiyat verince bidaha hiç disciye ugramadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende diş teli kullandığım zamanlar ölçü alırken ölüp ölüp dirilirdim.

En son yine çıkarırken alırken stajer bi kız aldı. Başka şeyler düşün kafandan bişeyler geçir, ayaklarını oynat sağı kaldır solu kaldır falan derken kafamı başka yere çekince bi daha ne midem bulandı ne de öğürdüm. Bunu bi dene istersen
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

ozzywan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben kücüklügümden beri yaşarım bu durumu, bir kaç dişçi psikologa falan görün dedi. Bir tanesi işlem sırasında dedi sinir olup dayandım sonuna kadar sonunda yok aferin gitmesen de olur falan diye duzeltti. İş tamamen kafada, dedigin gibi aklına gelince bile miden bulanabiliyor. Ben şimdi bir arkadasıma gidiyorum artık, en son 20'lik dişimi çektirdim, öncesinde komple temizlik ve bir tane de kanal tedavisi yaptırdım. Hepsinde zorlandım. Yapacagın aslında çok basit, burnundan derin nefes alacaksın, zaten nefes almak insanın iyileştiren birsey, derin nefes aldıgınde her şart altında insan direk kendini daha iyi hisseder, sonrasında da tamamen kafanı baska şeylere yoneltceksin. Ben baya arabamı falan düsünüyorum, ne yapsam arabaya falan diye oyle dalıp gidiyorum, o yapıyor birseyler icerde Bi de bir arkadasımızın dedigi gibi agıza takılan hortum mide bulantısının arttırıyor. Onu arada bir kendisi kullanıcak sonra kenara koyacak doktor. Bence en önemli olan şey doktorun tavrı burda. Seni daha fazla stres yapmamalı, sana "hasta" gibi davranmamalı. Senin reflex problemin oldugunu kabul edip seninle beraber bu işi çözme yolunda çalışabilecek birini bulman lazım.
    Miata
    Is
    Always
    The
    Answer ------ https://www.instagram.com/ozanbalta/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla zor durum. Sakinlesmek baska care yoktur sanirim. Dis degilde baska seyde benide kan ter basma durumu oluyordu sonra doktora gittim sakinlestirici verdi anca yavas yavas yendim
    Aynen çok zor bir durum, sakinleştirici deneyeceğim.
    Keşke bende yenebilsem şu illeti.

Alıntı CRX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dolguda böyleyse Allah kanal tedavisi falan yaşatmasın o zaman
    Kalan 2 tane dişimin 1"ine kanal tedavisi yapacaklar sanırım.
    Ömrümden 5 değil 10 sene gidecek o zaman bu sefer.
    1,5 saatte ancak biter doktorla yine aram bozulacak galiba.

Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı durum babamda var, saniyesinde bayılıyor böyle bi durumda. Önce anestezi yapıp uyutarak tamamlamışlardı dolgu ve kanal tedavilerini.
    Genel anesteziyi bende düşünüyorum. Genel anestezi mükemmel olur hatta uyandığımda tüm diş tedavilerimin bitmiş olduğunu görmek çok güzel olur.
    Babanıza geçmiş olsun, uyanma durumu kaç saat sürdü acaba?

Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Henüz denemedim ama zannetmiyorum işe yarayacağını.
    Randevuya gitmeden alıp deneyeceğim, benimkisi psikolojik sanırım.

Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Henüz denemedim ama zannetmiyorum işe yarayacağını.
    Randevuya gitmeden alıp deneyeceğim, benimkisi psikolojik sanırım.

Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam sıvı almını saglayan hortumu damagına tutma dişinin kenarına koysun o senın mıdenı bulandırıyor
    Hocam o hortumu dişçi ilk başta dilimin altına koyuyordu oda kayınca öğürme-mide bulantısı ikilisini bir anda getiriyordu.
    Doktorla zar zor anlaştık o aleti kendi elimle tutabildim.
    Onu dişime tuttuğum zaman sorun olmuyordu.
    O hortumla aramızda anlaştık hortum sorununu çözdüm ama benim sorunum sadece hortumdan ibaret değil, tüm aletlerden ibaret.
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    diş kliniğimiz var benzer durumlar olabiliyor, sizin diş tedavileri ile ilgili korkularınız var bütün nedeni bu.
    tam teşekküllü diş polikliniğine gidip genel anestezi olmanız gerekiyor , bayıltılarak tedavilerinizi yaptırabilirsiniz ancak.
    bunun literatürdeki adı dişçi fobisi, hasta koltuguna oturdugu vakit bayılanlar olabiliyor, panik atak benzeri bir durum yaşanıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brs852 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bende dişçinin önünden dahi geçmek istemezdim en son bir dişçi önerdiler gittim adam 1.90 boy body sporuyla ilgileniyor kollar falan o biçim aha dedim ölürüm heralde burada adama dedim beni bayılt gerek yok dedi rahat ol abi adam bi başladı 1 kere acıtmaz mı ya onunla birlikte korkumu yendim o adama direk ağzı açıyorum
    Benim dişçim aslında sakin birisi abi, ama o makinelerden birisi ağzıma değdiğinde savaş çıkıyor.
    Geçen gittiğimde adama çok sorun çıkardım ama genede gıkını çıkarmadı ama o makineler yokmu o makineler.

Alıntı ACYV Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anksiyotik ilaç al(sakinleştirici) bir şey olmaz.
    Bunu yazdım aklımın köşesine abi, ama pek bir etkisi olacağını zannetmiyorum.
    Bu sefer öleceğim galiba.

Alıntı GKS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun öncelikle mide bulantısı normal banada oluyor.
    en son disciye gittim iki tane diş düzeltiricektim 10 bin dolar fiyat verince bidaha hiç disciye ugramadım.
    Çok zor bir durum bela bişey bu, birde 32 Bin TL"ye altın diş takıyorlar galiba.
    Gerçi altın daha ucuz.

Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende diş teli kullandığım zamanlar ölçü alırken ölüp ölüp dirilirdim.

En son yine çıkarırken alırken stajer bi kız aldı. Başka şeyler düşün kafandan bişeyler geçir, ayaklarını oynat sağı kaldır solu kaldır falan derken kafamı başka yere çekince bi daha ne midem bulandı ne de öğürdüm. Bunu bi dene istersen
    Bunuda yazdım aklımın kenarına, çok mantıklı geldi bana.
    Deneyeceğim bunu kesinlikle.

Alıntı ozzywan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kücüklügümden beri yaşarım bu durumu, bir kaç dişçi psikologa falan görün dedi. Bir tanesi işlem sırasında dedi sinir olup dayandım sonuna kadar sonunda yok aferin gitmesen de olur falan diye duzeltti. İş tamamen kafada, dedigin gibi aklına gelince bile miden bulanabiliyor. Ben şimdi bir arkadasıma gidiyorum artık, en son 20'lik dişimi çektirdim, öncesinde komple temizlik ve bir tane de kanal tedavisi yaptırdım. Hepsinde zorlandım. Yapacagın aslında çok basit, burnundan derin nefes alacaksın, zaten nefes almak insanın iyileştiren birsey, derin nefes aldıgınde her şart altında insan direk kendini daha iyi hisseder, sonrasında da tamamen kafanı baska şeylere yoneltceksin. Ben baya arabamı falan düsünüyorum, ne yapsam arabaya falan diye oyle dalıp gidiyorum, o yapıyor birseyler icerde Bi de bir arkadasımızın dedigi gibi agıza takılan hortum mide bulantısının arttırıyor. Onu arada bir kendisi kullanıcak sonra kenara koyacak doktor. Bence en önemli olan şey doktorun tavrı burda. Seni daha fazla stres yapmamalı, sana "hasta" gibi davranmamalı. Senin reflex problemin oldugunu kabul edip seninle beraber bu işi çözme yolunda çalışabilecek birini bulman lazım.
    Abi doktorl durumu anladı ilk başta güzel davrandı aslında.
    O hortumla sorunum yok artık, doktoru ikna edip hortumu kendim tuttum.
    Dediğiniz gibi sorunu kafamda bitirmem gerekiyor galiba.
    Aklıma Japon arabalarını getirip olayı çözerim gibime geliyor ama, taedaviye gitmeden önce birkaç deney yapacağım yukarıdaki güzel tavsiyelerle ilgili.

AliDogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi diş için genel anestezi mi olur bence gerek yok bu kadar büyütmeye.Genel anesteziden uyanınca o narkozu vücuttan atmak için yüksek ihtimalle kusacaksın balgam gelecek vesaire hiç gerek yok.Ben de dişçiden çok korkardım ama bir iki seferden sonra insan alışıyor.5 adet kanal tedavi yaptırmış birisiyim üstelik dişimin içinde sinirlerin olduğu kanal normalden çok daha darmış bir kanal tedavisini dişçi iki ayda ancak tamamlıyordu.Defalarca seans antibiyotik tedavisi vs.En son ön dişimde küçük bir işlem yaptırdım üç dört kez iğne yapmasına rağmen uyuşmadı dişim dişçiye s.kerler yap bir şey olmaz abi dedim acı çeke çeke yaptırdım.

Mide bulandıran şey ise doktorun dişi tedavi ederken kullandığı su sıçratan alet.Özellikle burna geliyorsa ciddi mide bulandırıyor.Benim aileden genetik dişler çok zayıf ne kadar iyi baksam da mahvoluyor mecbur duruma alışıyorsun.Özetle kendine gazı vererek git kardeşim ilkini yaptırmışsın zaten bi sorun olmaz genel anestezi falan hiç tavsiye etmiyorum.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben dişlerime çok iyi bakarım,yalnız nasıl illet bir şey ise diş ipi kullanmayı bilmediğim için sürekli diş taşı oluşuyor ve 6 ayda bir diş taşı temizletmeye gidiyorum ve yapılan işlemler artık çok hoşuma gidiyor alışkanlık oldu. Güzel bir bayan doktora gitmeni tavsiye ederim
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ümitech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    diş kliniğimiz var benzer durumlar olabiliyor, sizin diş tedavileri ile ilgili korkularınız var bütün nedeni bu.
    tam teşekküllü diş polikliniğine gidip genel anestezi olmanız gerekiyor , bayıltılarak tedavilerinizi yaptırabilirsiniz ancak.
    bunun literatürdeki adı dişçi fobisi, hasta koltuguna oturdugu vakit bayılanlar olabiliyor, panik atak benzeri bir durum yaşanıyor.
    Genel anestezi tek çözüm galiba, genel anestezi sonrası oluşabilecek durumlar konusunda bilgi verirseniz sevinirim.
    Herhangi bir yan etki vb durumlar varmı?.

Alıntı AliDogukan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi diş için genel anestezi mi olur bence gerek yok bu kadar büyütmeye.Genel anesteziden uyanınca o narkozu vücuttan atmak için yüksek ihtimalle kusacaksın balgam gelecek vesaire hiç gerek yok.Ben de dişçiden çok korkardım ama bir iki seferden sonra insan alışıyor.5 adet kanal tedavi yaptırmış birisiyim üstelik dişimin içinde sinirlerin olduğu kanal normalden çok daha darmış bir kanal tedavisini dişçi iki ayda ancak tamamlıyordu.Defalarca seans antibiyotik tedavisi vs.En son ön dişimde küçük bir işlem yaptırdım üç dört kez iğne yapmasına rağmen uyuşmadı dişim dişçiye s.kerler yap bir şey olmaz abi dedim acı çeke çeke yaptırdım.

Mide bulandıran şey ise doktorun dişi tedavi ederken kullandığı su sıçratan alet.Özellikle burna geliyorsa ciddi mide bulandırıyor.Benim aileden genetik dişler çok zayıf ne kadar iyi baksam da mahvoluyor mecbur duruma alışıyorsun.Özetle kendine gazı vererek git kardeşim ilkini yaptırmışsın zaten bi sorun olmaz genel anestezi falan hiç tavsiye etmiyorum.
    Su sıçratan alete ve hava veren alete alıştım, hava veren aleti kendim tutuyorum.
    Su sıçratan aletide suyu hemen yutmak zorunda kalarak çözdüm.
    Her ne kadar iğrenç bir tadı olsada yapacak bişey yok.
    Dişlerimde lokal anestezi ile ilgilide sorunum yok, geçen sefer gidişimde 1 dakika sürmeden dişlerimin hepsi uyuştu, belkide 3-4 defa iğneyi sağa sola batırarak anesteziyi iyi yaptığındandır.
    Şu anki halim geçmişe bakarak iyi aslında, eskiden sprey anesteziyi bile sıktıramıyordum ağzıma o kadar kötüydüm.
    Dişlerimi fırçalarken yine mide bulantısına kendimi çok azda olsa alıştırdım.
    20 yıldır yaşıyorum daha bu kadar berbat bişey görmedim.
    Benimde dişlerimde sizinki gibi sorun var maalesef, genetik galibe gözüm gibi bakarım dişlerime ama yinede çürüyorlar.
    Bu yıl 6 ay içinde 3 tane dişim aniden çürümeye başladı.
    Ne ara çürüdü ne ara bu hale geldi hiçbir bilgim yok.
    Yapacak bişey yok galiba, tavsiyeleri evde deneyip sonuç almaya çalışacağım.
    Olmazsa artık genel anestezi yaptıracağım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)