User Tag List

Sayfa 87/231 İlkİlk ... 3777858687888997137187 ... SonSon
4382 sonuçtan 1.635 ile 1.653 arası

Konu: Elektronik Sigara Kullananlar / Tavsiye / Öneri / Sorular(Satış Yasaktır)

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış yönlendirme yapmayalım..
    kayfun sigara içimine yönelik bir cihaz. o yüzden 24-26 ga tel ile sigara içimi ohm yakalamak çok zor. 28 hatta 30 luk tel ideal kayfun için.
    ya klon çok kalitesiz ya pamuklamada hata var.. ya da sigara içimi başlıkla ciğer çekimi deneniyor..
    Yanlis yonlendirme denemez acikcasi,sigara icimi olmasi icin illaki 1 ohm ve ustu degerlere ihtiyac yokki. 0.70-0.60 hatta 0.50ohm degerinde bile cekim yapilabilir. Problem olmaz,ki zaten bu degerlerde sigara icimi kullananlarda var.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forumlara vs. bakıyorum ama kafam basmıyor hala yak pamuğu yok teli bilmem ne uğraşması zor, gerçekten emek gerekiyor. daha böyle standart bir ürün yok mudur?

Revolution - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumlara vs. bakıyorum ama kafam basmıyor hala yak pamuğu yok teli bilmem ne uğraşması zor, gerçekten emek gerekiyor. daha böyle standart bir ürün yok mudur?
    Hazır pamugu telı sarılmıs urunler var coıl denıyor onlara kullan at seklınde olanı da var. İsteğe bağlı herşey.
    Dış Güçlerin Oyuncağı Olan Karanlık Bir Kişi,
    Ülkemizin Geleceği, Milletimizin ve Ordumuzun Şerefli Üyeleriyle Oynayamaz...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlis yonlendirme denemez acikcasi,sigara icimi olmasi icin illaki 1 ohm ve ustu degerlere ihtiyac yokki. 0.70-0.60 hatta 0.50ohm degerinde bile cekim yapilabilir. Problem olmaz,ki zaten bu degerlerde sigara icimi kullananlarda var.
    Ben yıllardır 0.30 ohm ile sigara içimi kullanıyorum

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Revolution Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hazır pamugu telı sarılmıs urunler var coıl denıyor onlara kullan at seklınde olanı da var. İsteğe bağlı herşey.
    Dostum önerin var mıdır peki? çok fazla detayı vs. olmayan pratik başlangıç için bir cihaz?

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ufuksaracci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yıllardır 0.30 ohm ile sigara içimi kullanıyorum
    0.30 ohm ile sigara içimi yapmanızın mantığı nedir?

neyse uzun uzun açıklamaya erinmiştim ki biri oldukça güzel anlatmış;

"Selamlar, Sigara içimi yapmak istiyorsanız ona göre atomizer seçmelisiniz. Bunun sebebi sigara içimi diye tabir edilen şekildeki atomizerlerin yapısında hava kanalı dardır. Dar yerden geçen hava normal sigara içiyormuş gibi biraz ağızda vakumlama yapmayı gerektirir.. dar hava kanallı atomizerlerde ciğer çekimi çok zordur, çabuk yorulursunuz.

İkinci kısma gelecek olursak. Teorik olarak her her ohm değerinde sigara içimi yapabilirainiz. Elinizde sigara içimi için bir atomizer var diyelim. 0.3 ohmluk sarım yapıp sigara içimi yapabilirsiniz fakat bu sarımı ısıtmak içibn yüksek güç vermeniz gerekecek. Yüksek güç versiğinizde alacağınız buhar sıcak olacak. Artı olarak dar hava kanalından gelecek olan hava akımı sarımı yeterince soğutamayacak ve pamuğunuzun ömrü büyük ölçüde düşecektir. Aynı atomizere 1.5 ohmluk sarım yaptınız diyelim. Kullanacağınız güç büyük olçüde düşecektir. 1.5 ohmluk sarımı daha ince telle elde edeceğiniz için hava kanalından gelecek olan hava akımı sarımı soğutmaya çok büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Alacağınız buhar 0.3lük sarıma göre daha soğuk olacaktır. (Buz gibi değil tabiiki de) pamuk ve telinizin ömrü büyük ölçüde yükselecektir. Enerji tüketimi çok daha az olduğundan tek pille gümü çıkarabilirsiniz."
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

DoguErdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ego Aio'nun herhangi bir modeli işinizi görür.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    0.30 ohm ile sigara içimi yapmanızın mantığı nedir?

neyse uzun uzun açıklamaya erinmiştim ki biri oldukça güzel anlatmış;

"Selamlar, Sigara içimi yapmak istiyorsanız ona göre atomizer seçmelisiniz. Bunun sebebi sigara içimi diye tabir edilen şekildeki atomizerlerin yapısında hava kanalı dardır. Dar yerden geçen hava normal sigara içiyormuş gibi biraz ağızda vakumlama yapmayı gerektirir.. dar hava kanallı atomizerlerde ciğer çekimi çok zordur, çabuk yorulursunuz.

İkinci kısma gelecek olursak. Teorik olarak her her ohm değerinde sigara içimi yapabilirainiz. Elinizde sigara içimi için bir atomizer var diyelim. 0.3 ohmluk sarım yapıp sigara içimi yapabilirsiniz fakat bu sarımı ısıtmak içibn yüksek güç vermeniz gerekecek. Yüksek güç versiğinizde alacağınız buhar sıcak olacak. Artı olarak dar hava kanalından gelecek olan hava akımı sarımı yeterince soğutamayacak ve pamuğunuzun ömrü büyük ölçüde düşecektir. Aynı atomizere 1.5 ohmluk sarım yaptınız diyelim. Kullanacağınız güç büyük olçüde düşecektir. 1.5 ohmluk sarımı daha ince telle elde edeceğiniz için hava kanalından gelecek olan hava akımı sarımı soğutmaya çok büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Alacağınız buhar 0.3lük sarıma göre daha soğuk olacaktır. (Buz gibi değil tabiiki de) pamuk ve telinizin ömrü büyük ölçüde yükselecektir. Enerji tüketimi çok daha az olduğundan tek pille gümü çıkarabilirsiniz."
    Kalın tel ile yüzey alanı genişlediği için daha bol buhar + daha güzel aroma. Yazıyı kim yazmışsa yanlışları var, İzmir'desin buyur bir ara buluşalım buhar soğuk mu sicak mı sen deneyerek karar vermiş olursun . Bugüne kadar en azından 100 tane atomizer sahibi oldum, ilk günden itibaren kendi sarımımı kendim yapıyorum. Elimdeki Kayfun v4 ile 0.20 ohm ile 2.0 ohm arası her direnç ile kurulam yaptım 0.28'den 0.50 mm her teli denedim . Benim için en ideal kullanım 0.40 tel ile 0.30 ohm oldu .

Kopyala yapıştır yaptığın yazı benim için bir şey ifade etmiyor, direncin sigara içimiyle alakası yoktur yani 1.5 ohm ile içilecek diye bir kaide yoktur.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    direncin sigara içimiyle alakası yoktur yani 1.5 ohm ile içilecek diye bir kaide yoktur.
    Bu kisma kesinlikle katiliyorum,hep bu algi var. Sigara icimi dedigin 0.80-0.90 ohm ustu olur diyolar,bu sekilde kisitlama yapmamak gerektigini dusunuyorum.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar vaperesso mini var elimde fazla. Guardian atomizer ile birlikte. 1 aydir kullanıyorum. Arzu edene 250 liraya hemen verebilirim.

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semsialtunbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    FT patladı valla hazır coil bile göndermiyolar, anca tel pamuk alınır ecig le ilgili
    [IMG][/IMG]

34tb9544 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaliteli likt ariyorum perpada bi yerde varda 200-250 tl istiyor o ayrda nerden bulabilirim
    C R M performance

hak_on - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geekvape griffin 25 top airflow atomizer arıyorum fiyatı uçmamış insan gibi fiyat vericek varsa ö.m bekliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,
    günde yarım paket parliament uzun içiyorum. ben de likitli bi makina edinmek istiyorum. Ancak anladığım kadarıyla model ve kullanılacak likit çeşidi çok fazla.
    makina tercihini neye göre yapmalıyız? ilgili bir mesaj varsa numarasını paylaşır mısınız ?

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hak_on Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geekvape griffin 25 top airflow atomizer arıyorum fiyatı uçmamış insan gibi fiyat vericek varsa ö.m bekliyorum
    Bei Facebook anmelden | Facebook

burda bulursun , mesela 120 tl 2 hafta kullanmıs olarak vardı,sıfır satanlarda var

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kalın tel ile yüzey alanı genişlediği için daha bol buhar + daha güzel aroma. Yazıyı kim yazmışsa yanlışları var, İzmir'desin buyur bir ara buluşalım buhar soğuk mu sicak mı sen deneyerek karar vermiş olursun . Bugüne kadar en azından 100 tane atomizer sahibi oldum, ilk günden itibaren kendi sarımımı kendim yapıyorum. Elimdeki Kayfun v4 ile 0.20 ohm ile 2.0 ohm arası her direnç ile kurulam yaptım 0.28'den 0.50 mm her teli denedim . Benim için en ideal kullanım 0.40 tel ile 0.30 ohm oldu .

Kopyala yapıştır yaptığın yazı benim için bir şey ifade etmiyor, direncin sigara içimiyle alakası yoktur yani 1.5 ohm ile içilecek diye bir kaide yoktur.

100 tane atomizerin marka ve modellerini sayar mısınız? Türkiye gibi kısıtlı bir ülkede 100 çeşit atomizer kullanmak burası biraz recep ivedikteki balık sahnesi gibi oldu..

kaliteli bir atomizer yüksek ohm ilede size istediğiniz aromayı sunabilir.
    sigara içimi yaptığınıza emin misiniz? o ohm değerinde telleri ısıtmak için oldukça fazla güç vermek durumundasınız pamuk yakma ihtimaliniz yüksek likit ve pil tüketiminiz fazla.. mantığı ne yani o kadar düşük ohm ve yüksek güçle sigara içimi yapmanın? 40-50 watt verilmiş bir cihazda sigara içimi gibi daha yumuşak ve ufak bir çekim yaparken pamuğu yakmak çok zor olmasa gerek..

bu durum ben aile arabası istiyorum ama ferrari olsun gibi bi şey oluyor.. neyse keyif sizin. bol buharlamalar..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    100 tane atomizerin marka ve modellerini sayar mısınız? Türkiye gibi kısıtlı bir ülkede 100 çeşit atomizer kullanmak burası biraz recep ivedikteki balık sahnesi gibi oldu..

kaliteli bir atomizer yüksek ohm ilede size istediğiniz aromayı sunabilir.
    sigara içimi yaptığınıza emin misiniz? o ohm değerinde telleri ısıtmak için oldukça fazla güç vermek durumundasınız pamuk yakma ihtimaliniz yüksek likit ve pil tüketiminiz fazla.. mantığı ne yani o kadar düşük ohm ve yüksek güçle sigara içimi yapmanın? 40-50 watt verilmiş bir cihazda sigara içimi gibi daha yumuşak ve ufak bir çekim yaparken pamuğu yakmak çok zor olmasa gerek..

bu durum ben aile arabası istiyorum ama ferrari olsun gibi bi şey oluyor.. neyse keyif sizin. bol buharlamalar..
    Her halde 4 yılı geçmiştir e-sigara kullanmam. Türkiye gibi kısıtlı derken daha geçtiğimiz seneye kadar yurt dışında kargolarında sorunda yoktu, bir avuç insan vardı elektronik kullanan daha böyle forumlara düşmemişti bu konular .

Kaliteli atomizer diyorsun , şu anda elimde 3 tane yurtdışı fiyatı 150+€ olan cihaz var yani güncel çin malı sonradan populer olan hazır coilli cihazları sadece denemek için kullandım . 100 atomizer olmasın ama seni kırmayayım ama 80 tane vardır en azından, çocuk gibi saydırma bana şimdi. Taifun, Kayfun ,Squape, Eden, Erlkonigin gibi markaların eski serilerinde beri hepsine sahip oldum sahip olduğum rdaları hatırlamıyorum bile.

Böyle kesin yorumlar yapmak yerine tecrübeden faydalanmayı dene. Ben evde kendi clapton ve türevrini sarıp kullanıyorum hazır almıyorum . Piyasadaki çoğu yeri likit üreticilerin ilk üretimlerini, denemek için tester yolladığı zamanlardan beri bu işin içerisindeyim . Ciddi anlamda hobi olarak yapıyordum . ,

Evet sigara içimi yaptığıma eminim , hiç pamuk yakmadım , dna30 chipler çıktığından beri 1 ohmun üzerinde coil kullanmadım . Hiç bir zamanda ezbere, gözüm kapalı, başkasının dediği kuralmış gibi de davranmadım .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wismec rx200 , joyetech evic vtwo , griffin top airflow isteyen yok mu

CNR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elimde joyetech ego one var 2 adet set gelenden kısaca

Likit olarak sapphire premium almıştım rezalet ötesi kısaca özetlemek gerekirse likiti makinadan mı benden mi bilmiyorum acayip boğazımı yaktı duman performansı rezalet
    12 mg nikotinli almıştım ondan sebepli mi bilmiyorum

Vanilya vs hem şekerli hem sigaraya yakın aromalarda likit tavsiyesi olan varmıdır? Ayrıca birde böyle nargile tadında fresh karışık aromalı likit önerisi alabilirim

sapphireler çok kötü çıkınca sigaraya dönmüştüm yine mecbur, elimdeki cihaz yeterli mi sizce?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)