User Tag List

Sayfa 132/231 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182 ... SonSon
4382 sonuçtan 2.490 ile 2.508 arası

Konu: Elektronik Sigara Kullananlar / Tavsiye / Öneri / Sorular(Satış Yasaktır)

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Silence45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi atomizer diye bahsettiğin şeyler coil. coili takıp içine likit koyduğun şey atomizer.
    Pil hakkında bilgim yok ne desem yalan olur ama yine de pil alacaksan sony vtc5 alıp geçebilirsin.

kullandığın ohm/watt durumu sigara içimi. Tatmin ettiyse bu şekilde kullanabilirsin. ohm düştükçe watt artar/ohm çıktıkça watt düşer. düşük ohmlar yüksek buhar ciğer çekimi için kullanılır.
    kardeşim cahilliğime ver. senin de çok kafanı şişirdim bu konuda.

0.5 ohm luk takınca kaç watt uygun olur peki?

Bir de kullandığım likit için yorumun var mı ?

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim cahilliğime ver. senin de çok kafanı şişirdim bu konuda.

0.5 ohm luk takınca kaç watt uygun olur peki?

Bir de kullandığım likit için yorumun var mı ?
    Est. abi lafı mı olur bunların

Likiti bilmiyorum, kullanmadım ama sanki bildiğim pahalı orjinal bir likit gibi geliyor.

0.5 ohm için genelde coillerin üstünde Best Watt diye belirtir ama ortalama 40-60 arası iyi gibidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Est. abi lafı mı olur bunların

Likiti bilmiyorum, kullanmadım ama sanki bildiğim pahalı orjinal bir likit gibi geliyor.

0.5 ohm için genelde coillerin üstünde Best Watt diye belirtir ama ortalama 40-60 arası iyi gibidir.
    biraz araştırdım. likit ve pil için ingiliz sitelerinde baya güzel yorumlar var. dikkat etmem gereken bir şey var mı peki ? cihaz dandik bir şey değil başlangıç seviyesi için galiba ?

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Patlamalarının iki sebebi var temelde, Mekanik mod olup bilinçsiz kullanım veya sahte pil. Bunlardan uzak durdukça kolay kolay bir şey olmaz gibi.
    Sahte pil bile patlamiyor hocam limitlerde kullanmadikca,sirf bu mec. Modlari bilincsiz kullananlar yuzunden boyle magduriyetler yasiyoruz.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sahte pil bile patlamiyor hocam limitlerde kullanmadikca,sirf bu mec. Modlari bilincsiz kullananlar yuzunden boyle magduriyetler yasiyoruz.
    dostum mekanik mod vs. farkları nedir? nelere dikkat etmek gerekir biraz bilgi verir misin? Önceki sayfada cihazımda var. yorumlarsan çok sevinirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dostum mekanik mod vs. farkları nedir? nelere dikkat etmek gerekir biraz bilgi verir misin? Önceki sayfada cihazımda var. yorumlarsan çok sevinirim.
    Senin cihazda sıkıntı yok abi, başlangıç için genelde kullanılan modlardan biri.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senin cihazda sıkıntı yok abi, başlangıç için genelde kullanılan modlardan biri.
    Eyvallah kardeşim senin daha başını ağrıtabilirim zaman zaman. kızma bana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyvallah kardeşim senin daha başını ağrıtabilirim zaman zaman. kızma bana
    Her zaman elimden geldiğince hazırım, hiç çekinme lütfen

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Gemini'nin hangi modeli? Düz Gemini mi?
    Aynen rta degil. 22 gemini tank. Ecr veya ecl coil ile sarim mumkun. Fakat ben ecl 0.3 aldim 5x,yedekte 3x 0.5ec coil im var + olarak suan 0.5 ccell kullanoyrum(yedek1x var) + 0.6ccell mevcut 1ad. Kisacasi sarim yapmakla ugrascak ne psikolojim ne vaktim var. : )
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen rta degil. 22 gemini tank. Ecr veya ecl coil ile sarim mumkun. Fakat ben ecl 0.3 aldim 5x,yedekte 3x 0.5ec coil im var + olarak suan 0.5 ccell kullanoyrum(yedek1x var) + 0.6ccell mevcut 1ad. Kisacasi sarim yapmakla ugrascak ne psikolojim ne vaktim var. : )
    Alışınca bende de ortaya çıkacak bakalım.

Bugün Lost Vape Therion inceleme fırsatı buldum. Hiç bir cihaz bu kadar hoşuma gitmemişti. Acayip bir şekilde ele oturuşu olsun, malzeme kalitesi olsun vs vs her türlü içime çok fazla sindi. Fiyat beni bayağı bir aşıyor ancak yurtdışından indirimli vs denk getirebilirsem şuan kesinlikle tek istediğim mod budur. Black olanı bir de.
    Lost vape Therion 133 veya 166 ;
    - Merlin RTA
    Smok Stick V8 + The big baby atomizeri var zaten.
    Bir de bunların yanına Troy istiyorum. Takım budur ya. Başka bir şeye gerek yok.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi 112. Sayfaya kadar gittim ama senin postu goremedim,mobilden zor oluyo kusuruma bakma lutfen. Silence45 te zaten bu konuda yeterince bilgili ve sorun yok demis. Mekanik modla icerisinde cip bulunan cihazlarin farki kisaca soyle abi;
    Mekanik modlarda herhangibi duzenek vs bulunmaz sistemleri karaduzendir,pil atomizere temas eder ve atesleme yapildiginda icerisindeki butun gucu atomizere iletir. Dusuk ohm degerlerinde yuksek amper gerekir,egerki kullandiginiz pil dusuk amperliyse once isinmaya devaminda ise farkina varmaz ve devam ederseniz gaz salinimi yapmaya baslar ve bir sonraki basişta bum birde mekanik modlar pillerdeki herhangibi bir deformeyi tolere edemez,pilin ust kismi + kutbudur ve yanlarida dahil heryeri - kutbudur. Pildeki ufak bi yaralanma elinizdeki cihazin kisa devre yapmasina ve yine patlamasina sebep olur. Keza bazen tetik denen atesleme butonunun takili kalmasi ve farkedilmemeside patlama sebebidir.

Cipli modlarda ise belirli duzenekler vardir,10sn den fazla atesleme yapmaz,ateslemeyi keser ve tus basili kalsada problem olmaz. Piliniz isindiginda cihaz sizi uyarir,atesleme yapmaz. Pili yarali sekilde kullanmak hicbir sart altinda saglikli olmasada cipli modlar genede tolere edebiliyolar. Mec,mod icin once iyi bi arastirma sonrasindads iyi bi tecrube gerekiyo abi. 6-7 aydir kullaniyorum hala yemiyo mekanige gecmeye
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.5 ay bekleyişten sonra aliexpressden... yani mod üstünden şarj etmek ölüm idi , çok rahatlıyacam şimdi.

Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yigit kaca mal oldu sarj aleti ?
    I4 var bende trden aldim 90a geldi..
    - K -

________
    Dr.Ecu

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yigit kaca mal oldu sarj aleti ?
    I4 var bende trden aldim 90a geldi..
    kanka aralıkta sipariş geçmişim 23 dolar , dolar 3.5 muş 80 TL ye geldi. Şimdi fiyatı 26 dolar olmuş 97 TL ye geliyor

2016 Hot Selling Original Nitecore D4 Digicharger LCD Display Battery Charger Intelligent 2.0 Fit LI ion 18650 14500 16340 26650-in Charger from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ck fark yok gibi pilsitesinde 122TL. Gulegule kullan.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Eray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arkadaşım yaklaşık 1 sene önce bu cihazı alıp hiç kullanmamış, bana verdi. Kangertech kbox, subtank mini. Pil olarak Efest 2500mAh var. içinden 3 tane atomizer çıktı. 1.2 ohm, 0.5 ohm ve kendi sarımını yapabileceğimiz bir atomizer.

Ben 1.2 ohm 20 watt ta kullandım, sigaradan sonra gayet güzel geldi. likitte 6 mg suicide bunny.

acemi olduğum için yorumlarınızı merak ediyorum. Kaç ohm u kaç watta kullanmak gerekir, pil iyi bir model mi vs ?

Bu arada fotoğraf için kusura bakmayın, yükleyince yan dönüyor
    hocam cihazın başlangıç için ideal. Subtank mini de şu aşamada baya mutlu eder seni güzel atomizerdir. Watt göstergesinin yanında bider volt göstersi vardır muhtemelen o volt göstergesini 3.7-4.0 aralığında kullanılması tavsiye edilendir. 1.2 ohm a 17 watt fazla geldi bana coili cabuk yakarsın kendim sardığım 1.25 lik coile 11-12 watt veriyorum ben şuan. 0.5 lik coili taktığında ise 25-30 watt verebilirsin ama dediğim gibi volt değerine bağlı 3,7-4,0 arası idealidir. Pil konusuna gelince Efest'in orjinal pilleri çoğu pilden iyidir hatta bence sony vtc5 lerden bir tık daha iyi.

Likit konusunda natura-dekang dışında ve merdivan altı üretim dışında beğendiğiniz her likiti içebilirsiniz bence. Sigara içiminde özellikle şiddetle Efkar'ın tütünlü likitlerini öneriyorum ben xbuhar.com dan alabilirsiniz. Türkiye'de üretilen en iyi likit benim gözümde efkar. Ama likit kousu çok göreceli benim nefret ettiğim likit senin hayran olduğun likit olabiliyor çok gördüm yaşadım bunu Biraz uzun oldu ama umrarım anlaşılır olmuştur
    '14 Seat Leon TDI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi 112. Sayfaya kadar gittim ama senin postu goremedim,mobilden zor oluyo kusuruma bakma lutfen. Silence45 te zaten bu konuda yeterince bilgili ve sorun yok demis. Mekanik modla icerisinde cip bulunan cihazlarin farki kisaca soyle abi;
    Mekanik modlarda herhangibi duzenek vs bulunmaz sistemleri karaduzendir,pil atomizere temas eder ve atesleme yapildiginda icerisindeki butun gucu atomizere iletir. Dusuk ohm degerlerinde yuksek amper gerekir,egerki kullandiginiz pil dusuk amperliyse once isinmaya devaminda ise farkina varmaz ve devam ederseniz gaz salinimi yapmaya baslar ve bir sonraki basişta bum birde mekanik modlar pillerdeki herhangibi bir deformeyi tolere edemez,pilin ust kismi + kutbudur ve yanlarida dahil heryeri - kutbudur. Pildeki ufak bi yaralanma elinizdeki cihazin kisa devre yapmasina ve yine patlamasina sebep olur. Keza bazen tetik denen atesleme butonunun takili kalmasi ve farkedilmemeside patlama sebebidir.

Cipli modlarda ise belirli duzenekler vardir,10sn den fazla atesleme yapmaz,ateslemeyi keser ve tus basili kalsada problem olmaz. Piliniz isindiginda cihaz sizi uyarir,atesleme yapmaz. Pili yarali sekilde kullanmak hicbir sart altinda saglikli olmasada cipli modlar genede tolere edebiliyolar. Mec,mod icin once iyi bi arastirma sonrasindads iyi bi tecrube gerekiyo abi. 6-7 aydir kullaniyorum hala yemiyo mekanige gecmeye
    Dostum teşekkür ederim Açıklayıcı oldu baya

Alıntı Eray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam cihazın başlangıç için ideal. Subtank mini de şu aşamada baya mutlu eder seni güzel atomizerdir. Watt göstergesinin yanında bider volt göstersi vardır muhtemelen o volt göstergesini 3.7-4.0 aralığında kullanılması tavsiye edilendir. 1.2 ohm a 17 watt fazla geldi bana coili cabuk yakarsın kendim sardığım 1.25 lik coile 11-12 watt veriyorum ben şuan. 0.5 lik coili taktığında ise 25-30 watt verebilirsin ama dediğim gibi volt değerine bağlı 3,7-4,0 arası idealidir. Pil konusuna gelince Efest'in orjinal pilleri çoğu pilden iyidir hatta bence sony vtc5 lerden bir tık daha iyi.

Likit konusunda natura-dekang dışında ve merdivan altı üretim dışında beğendiğiniz her likiti içebilirsiniz bence. Sigara içiminde özellikle şiddetle Efkar'ın tütünlü likitlerini öneriyorum ben xbuhar.com dan alabilirsiniz. Türkiye'de üretilen en iyi likit benim gözümde efkar. Ama likit kousu çok göreceli benim nefret ettiğim likit senin hayran olduğun likit olabiliyor çok gördüm yaşadım bunu Biraz uzun oldu ama umrarım anlaşılır olmuştur
    Hocam teşekkürler. Benim cihaz galiba eski model o yüzden volt okuyamıyorum. sadece watt ayarı yapılıyor ve pil seviyesi görünüyor.

semsialtunbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    joyetech coiller de geldi bugün ama ihtiyaç kalmadı artık kullanmıyorum vtwoyu isteyen varsa verebilirim Joyetech cl-ti 0.4 ohm, Ego one, Egrip CL, Evic Vt, Evic VT Mini, Evic VT Mini Tron s, Wismec amor, Wismec venti ile uyumlu imiş
    SM Spacers

http://www.facebook.com/smspacers

instagram: @smspacers

Eray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hocam teşekkürler. Benim cihaz galiba eski model o yüzden volt okuyamıyorum. sadece watt ayarı yapılıyor ve pil seviyesi görünüyor.
    O zaman şöyle izah edeyim 1.2 ohm luk coilde 10-15 watt - 0.5 ohm luk coilde 30-35 watt vererek kullanabilirsiniz.

isterseniz aşağıda vereceğim linkten sizde hesaplayabilirsiniz. Biraz karışık gelebilir takıldığınız bir yer olursa yardımcı olmaya çalışırım

Battery drain | Steam Engine | free vaping calculators
    '14 Seat Leon TDI

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)