User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kedi Sahiplendirme.

VTEC® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kedi Sahiplendirme.

Yine ben. 2 tane kedi buldum sarı olana 2 aydır tekir olana 5 aydır bakıyorum.

Beni tanıyan bilir evimde sabit 7 kedim var. Bu 2 pisi ile beraber 9 kedim oluyor. Kedilerin doğum zamanları başladı bu dönemde sürekli yavru kedi bulur büyütür sahiplendiririm. Bu nedenle bu 2 kedinin misafirlik süreleri bende doldu.

6 aylık erkek sarman. Kısırlaştırılmamıştır.
    Kum ve mama terbiyesi var.
    Yaralı olarak buldum. Jiletli tellere dolanmış bir çok yeri kesikti. İyileşti sağlık sorunu yok. 2 aydır benimle. Yetişkin kedilerle anlaşabiliyor ama insanlara karşı ürkek. İnsanlardan korktuğu için daha önceden kedi bakmış ve tecrübeli birinin alması yada ilk defa kedi bakacak biri bile olsa kedinin alışması için çok sabırlı olması gerekir. 2 aylık süreçte benimle arası son 10-15 gündür iyi olmaya başladı. Kucağa gelmesede elimden yemek yiyor, sabır gerekli. Çok yaralıydı çok uğraştırdı iyileşme sürecinde ancak dediğim gibi şuan bir sağlık sorunu yok. Hafif şaşı olmasını saymazsak.

Tekir piside 6 aylık Dişi. Uysal, yetişkin kedilerle anlaşabiliyor. Hiçbir sağlık sorunu yok. Sokakta 1.5 aylık kadarken buldum o nedenle aldım. Mama ve kum terbiyesi var. İnsanları sever, oyuncudur.

İstanbul içi anadolu yakasından Çekmeköy yada Üsküdar'dan sahiplendirilecektir.
    İstanbul dışı kediyi almak isteyenler, herhangi bir kargo şekliyle kedileri göndermem. Aracınızla gelip almak isterseniz yardımcı olurum yada çeşitli STK ların ücretli/ücretsiz araçları var iller arası gezen ve hayvan taşımaya müsait, onlarla anlaşırsanız da yardımcı olurum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bi videoda ekleyeyim dedim. videoda sarman kedi belli zaten, yuvalandırmak istediğim tekir ise ilk 10 sn içerisinde kapının önünden turuncu mama kabına doğru yürüyen kedidir.
    Diğer kedilerim sahiplendirilmeyecektir.

Sesi çok açmayın bi anda videoda isimlerini seslenmişim

Korollacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ınsallah sahıplendırırsınız hayvanları. ısımlerıde fenaymıs
    Gülümsemesini Bilmeyen Tükkan Açmasın
    KARS Atasözü..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İsimler benim ve kedilerin ruh haline göre değişiyor. İrfan bi dizi karakterinden esinlenildi çünkü yavruyken aşırı çirkin bir kediydi, Osman'da Maslak sanayi kedisiydi orda buldum, araba çarpmış bi halde, maslak sanayi otomobil çıraklık vs sürüncemeden sonra çırak osman misali osman kaldı ismi.

evdeyken iyi tabi, bahçeye çıkartıyorum geziyolar çağırmak için ya pisi pisi diyeceksin yada ismini söyleyeceksin, pisi pisi deyince başka sokak kedileri de geliyor ki sokak kedilerinin gelmesinden rahatsız değilim hali hazırda düzenli olarak 7-8 tane sokak kedisi besliyorum. Maksat bizimkilerle kavga çıkmasın nede olsa kedidir kendi alanlarını belirlemek istiyorlar, kavga çıkmasın diye ismini söylüyorum bende o zaman komik oluyo, osman diyorum kedi bana geliyor

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turuncuda tam british short hair tipi var çok tatlılar umarım çıkar sahiplenecek birileri.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya 1-2 soru geldide Kediler neden yerden yemek yiyorlar diye.
    Sabah saat 7 den akşam 7 ye kadar yalnız kalıyorlar. yemek saatleri de evden çıkarken ve girerken veriyorum, videonun olduğu gün mama kutusunu devirdi bi tanesi yere saçılınca mamalar herkes saldırdı Yoksa videoda görünen kaplar dışında yemek yedirmiyorum.

mmustu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kanku geçen gün 5 torunum oldu

evin küçük odasına cam açıkken taşımış yavrularını daha gözleri açılmadı bebelerin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mmustu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kanku geçen gün 5 torunum oldu

evin küçük odasına cam açıkken taşımış yavrularını daha gözleri açılmadı bebelerin
    Gördüm facede, allah kolaylık versin, Kayınvalide de doğum yapmış kedi var 2 günlükler onlarda benim başıma kalacak. Hayırlısı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Umarım sahiplendirirsiniz :/

Bişey sorcam size, 9 kediniz var şuan. Bunlar ev de efsane komik anlar yaratıyordur tahminime göre. Ben hep tek kedi baktım ya bizle oynardı ya da kendi kendine, hiç öyle başka kediyle oynayacak fırsatı olmadı. İmkanım olursa bigün 2+ kedi beslemek istiyorum

Trance-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi, selam.

Scottish Fold besliyorum. Erkek. şuan 6 aylık. Kedi'm olmasa, sahiplenirdim Kolay gelsin abi, nüfus yoğun
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu okudum, şimdi bakırköy minibüsüne binip, meydana kadar ring hayali kuracagım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burak_2885 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umarım sahiplendirirsiniz :/

Bişey sorcam size, 9 kediniz var şuan. Bunlar ev de efsane komik anlar yaratıyordur tahminime göre. Ben hep tek kedi baktım ya bizle oynardı ya da kendi kendine, hiç öyle başka kediyle oynayacak fırsatı olmadı. İmkanım olursa bigün 2+ kedi beslemek istiyorum
    Ya buraya öyle fotoğraflar ve videolar atarım ki herkes gülme krizie girer. Aynı topla oynamalarmı, 3-4'ünün aynı anda topaç olup oynamalarımı, evin yaşlılarının gençlere posta koymalarımı. Çok komik anlar yaşıyoruz. Evim giriş kat misal cama gelen yabancı kedilere hepsi biden cama dizilip gider yapmalarımı. Yazsam bitmez. Senelerdir çok kedili evde yaşadım. Annemin evinde benimkilerden ayrı 6 kedisi var. Kayınvalidemde 2 kedi+ bi sokak kedisi doğurdu 5 yavru onlar var. Komple kediciyiz. Ben bu 9 kediyle birlikte yaşıyorum 1 yaşında oğlum var. oda çok seviyor kedileri. Bakım olayları insanlara zor geliyor ama ben artık alıştım. maması suyu kumu temizliği vs artık normal geliyor. Onların bana sevgileri bakmaları yeter.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hızlı yazdım çok imla hatası yapmışım kusura bakmayın..

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VTEC® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya buraya öyle fotoğraflar ve videolar atarım ki herkes gülme krizie girer. Aynı topla oynamalarmı, 3-4'ünün aynı anda topaç olup oynamalarımı, evin yaşlılarının gençlere posta koymalarımı. Çok komik anlar yaşıyoruz. Evim giriş kat misal cama gelen yabancı kedilere hepsi biden cama dizilip gider yapmalarımı. Yazsam bitmez. Senelerdir çok kedili evde yaşadım. Annemin evinde benimkilerden ayrı 6 kedisi var. Kayınvalidemde 2 kedi+ bi sokak kedisi doğurdu 5 yavru onlar var. Komple kediciyiz. Ben bu 9 kediyle birlikte yaşıyorum 1 yaşında oğlum var. oda çok seviyor kedileri. Bakım olayları insanlara zor geliyor ama ben artık alıştım. maması suyu kumu temizliği vs artık normal geliyor. Onların bana sevgileri bakmaları yeter.
    Ben 1 taneye zor baktım 1 sene kadar. Sonra sahiplendirdim. Yaptığının maddiyatını geçtim manevi olarak çok güzel bir şey. Tebrik ediyorum.

Oğlanı tırmalamıyorlar mı ? Bir de tüy dökümü konusunda korkmuyor musun bebek için ?

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende kedileri çok seviyorum Çok güzel hayvanlar yahu, ne kadar kedi sahiplenmek istesekte apartmanda yaşadığımız için sahiplenemiyoruz.
    Apartmanda beslemek kolay oluyormu?
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 1 taneye zor baktım 1 sene kadar. Sonra sahiplendirdim. Yaptığının maddiyatını geçtim manevi olarak çok güzel bir şey. Tebrik ediyorum.

Oğlanı tırmalamıyorlar mı ? Bir de tüy dökümü konusunda korkmuyor musun bebek için ?
    Kedilerimin tırmalama huyları yok, biraz yetiştirme tarzıyla alakalı tabi. Oğlum onları seviyor aklı erdiği kadar tabi. Sertte davransa sorun olmuyorki zaten tedbiride elden bırakmıyoruz.

Tüy dökme dönemleri var elbette. Kullandığım mama ve aşıların yanında düzenli temizlik şart tabi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende kedileri çok seviyorum Çok güzel hayvanlar yahu, ne kadar kedi sahiplenmek istesekte apartmanda yaşadığımız için sahiplenemiyoruz.
    Apartmanda beslemek kolay oluyormu?
    Kediler köpekler gibi ses çıkaran veya koku yapan( her köpek kokmaz, köpek kokusu bakımla alakalıdır az bakımlı köpek kokar haliyle) bir hayvan değil bu nedenle apartmanda beslemenin sakıncası yok. Günün 14-18 saatini uyuyarak geçiriyorlar zaten. Belirli özgürlükleri var aslımda birazda engellemiş oluyoruz ama yapacak başka bişey yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yuva aramaya devam..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yokmu bu kedicikleri evlat edinmek isteyen???

karsiyakaliozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 kedim var izmir de olsanız düşünürdüm
    ''Türkiye; Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e..." DANIEL DUMOULIN

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)