User Tag List

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
122 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Ah bu kaporta boyacılar Ah ( İç dökme ve sitem içerir )

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Siz yine sabırlıymışsınız benim arabamı yumruklayarak toplamaya kalksa afedersiniz ..tüne boya tabancası sokardım.
    Böyle insanlara hiç acımamak lazım.
    Özellikle 3 günde yapılacak 2 ayda yapan insanlardan tiksiniyorum.
    Birde bugün halledemedik ertesi günü gelin tarzı cümleleri dükkan sahipleri rahat rahat söylerken duyunca sinir krizi geçiriyorum.
    Okurken bile sinir krizi geçirdim, başınıza gelenleri eşiniz dostunuz kim varsa anlatın yakınlarınızdan bir daha kimse gitmesin o dükkana.
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağda solda da "İş yok yeeaaaa" diye dolanır bu tip esnaflar. Adam gibi işini yapsa, burda siz övseniz belki de haftada 1 üyemiz gitse ufak tefek işler için, dükkanı 2-3 gün çalışacak masrafını çıkaracak. Her memnun kalan bir diğer eşine dostuna söyleyecek ondan sonra dükkana para sayma makinası alması icab edecek. Farkında değil çoğu esnafımız bu işlerin böyle yürüdüğünün. Zannediyor ki gökten komple boyanacak araba yağacak her gün.

Bir benzeri hizmet sektörünün diğer kısımlarında da mevcut. Mesela bir büfe eskisi kadar iş yapmamaya başladığı an aşırı zeki ve ticaret gurusu patron ya da işletmeci diyor ki "Masrafları kısıyoruz". Hazırladığı karışık tost (hazırlaması en az zahmetli yiyecek olduğundan örnek veriyorum) için aldığı malzemeleri ucuzlatır, kimse beğenmez yememeye başlar. "Masraf kısalım" diyerek komi ya da garson sayısını azaltır; müşterinin siparişi alınmadığı veya siparişinin geç ulaştırıldığı anlardan sonra bu müşteriyi de kaybetti gitti. Kim gider 20 dakikada sipariş alınan, ortalama süreden 5-10 dakika geç gelen soğuk yemeği yemeye?

Ama bu kişilere sorsan cevap belli "İş yok, piyasa durgun". Piyasayı bu hale getirenler bu tip esnaflardır; farkında değiller.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ozelden yazmayayim, buradan paylasayim ;
    Hurriyet Usta(Yasi 55-60 arasindadir, dede der kartal sanayi esnafi en az 20 yildir ayni dukkanda 20-25 senedir sanayide)
    Servisin lokal boyanmaz, renk tutmaz dedigi avuc ici kadar yeri lokal boyadi kod falan bilmeden renk tutturur, kaportaci bile boyali olduguna inanmadi.
    Lokal boyada cok iyi isciligi var, komple boyada picasso zaten
    Oyle macunu atayim boya atayim ustalarindan degil, macunu atar, bekler gozune siner, eliyle yoklar sonra zimparalar, inceltir, astari atar bekler, gozune siner ufacik cizgi boya atar bekler ton tutmusmu diye, sabah olur gunes altinda bakar, sokar firina isikta bakar emin olur ayni boyadan hazirlar firinda boyar, boyarken rotuslanacak yer varsa onlarida yapar,sana soylemez bile elimemi yapisir der.
    Dukkani eskidir, reklami yoktur ondan fiyatlari da normal fiyatlardir ama iscilik muazzam

0533 473 6463 Arslan Oto Kartal Oto Sanayi Sitesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olan olmuş artık bu saatten sonra sadece geçmiş olsun denir o kendilerine esnaf ve usta diyenlerede haram zehir zıkkım olsun denir. Forumdan daha önce boyatmış memnun kalınmış ustalara yönelmek daha doğru bundan sonrası için tecrübe olmuştur okuyanlar için. Geçen hafta arka tamponda sürtme vardı tavsiye üzerine bi ustaya gittim yarım tampon refleks gri rengi 150tl ye anlaştık. Arabayı öğlen teslim ettim yarın sabah gel al dedi. Sabah gittiğimde pasta atıyodu ve eski halini görmesem ben bile inanmam boyalı olduğuna. Anlatmak istediğim onlarda usta bi adamda usta. Kimisi helalinden yer kimi haram sever küfür sever bazen hatta dayak ister.

aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaporta- boya konusu çok hassas bir konu.

Bana şu iyi bu iyi dediklerinde önce adamın dükkanının önünde duran, yaptığı - yapacağı arabalara bakarım.

Adamın yaptığı arabaların marka model fiyat aralığı adamın işçilik kalitesi konusunda fikir veriyor.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kismet ederse bende bugun cabriomu yillardir tanidigim ve guvendigim boya kaportaci kardeslere veriyorum. Konuyu gorunce benim bile sinirlerim zipladi cok gecmis olsun mudur. Allah boyle esnaf bozuntularindan cumlemizi korusun. Bakalim benim arac nasil cikacak. Bu arada bi konu acsak tavsiye edilen mekanik kaporta boya ustalari diye olmaz mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 araba 1 ayda mı boyanır. Ben zaten oradan işkillendim. Parasına bişey diyemem 1000 liraya boyarım diyen de var 5000 liraya boyarım diyende. O yüzden kestiremiyorum hangisi doğru hangisi yanlış diye. Kim kime giydirirse. Ama en başta şunu söyliim senin ustanın çalıştığı yerin sahibi de o işten komisyon almadıysa adım Alper değil. Kaç tane müşterimin arabasını boyattım hata olduğu zamanda boyacı hatalı yapmış demem. Zaten kendim kontrol ederim ilk başta hata var mı diye. Hatalıysa başında bekler yeniden boyatırım.
    IN BOOST WE TRUST

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hem boyayan hem de kefil olup sonra sallamayan yeri de yazsaydın keşke..

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zor vallaha. geçmiş olsun, Allah sabır versin. Bedduaların tutsun
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun sizin helal kazandığınız onlara haram para olarak gitmiş.
    Umarım hayrını görmezler. Sizin adınıza üzüldüm.
    Onca geçen zamana mı yanarsın aracın istemediğin gibi çıkmasına mı

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerildim okurken,geçmiş olsun.Bende 1 ay beklemiştim ama sonuç kötü değildi.Biraz da şans işi gibi geliyor bana.Kime tuttururlarsa misali.Geçmiş olsun tekrar

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun can sıkıcı bir olay olmuş
    Livestrong

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 Yılda toplanan bir aracımız var, hala trim işlerini bir seferde yapacak usta bulamıyoruz.
    Aracı oradan oraya çekici üstünde sürüklemekten bıktık!
    Toplamda 30TL para harcandı ama sanayide işi biten usta bir kenara atmaya çalışıyor aracı, ne de olsa onlar için sadece araba!
    Sende onların gözünde enayisin!
    Fiat's Are Faster Than You Think!

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun hocam.Sinir olmamak elde değil.Sene 2008 yaşım da 18.Golf mk1'im var.Çamurluğa durduğu yerde motosiklet gibi birşey çarpmış.Daha önceden de macunlu olduğu için çürük kısımlar vs görünüyor.Bu dediğim bölge 1 karış civarında var yok.Boyacıya götürdüm.Adam baktı.100 lira alırım dedi.Başka bir yere götürdüm.150 liranı alırım dedi.(Bu arada bu dediğim adamlar da boş oturuyor.Çay sigara ellerinde.Komple boya düşse diye bekliyor.)Bi dayı gözüme ilişti.Kapının önünde kuyruk var.Boyadığı araçlar sprey boyayla boyanmış gibi.Neyse dedim yapabilir miyiz bunu.Olur dedi.Boyasıda var bunun bende dedi.He dedim yaşa.Neyse ne zaman alırız dedim.1 saat sonra gel al dedi. Dayı dedim kurur mu o kadar zamanda nasıl olacak.Arabayı almaya gittim.Boyamış güzelce.Tabi baştan savma bir iş.Kaç para borcumuz dedim.35 lira at yeter dedi.

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizi çok iyi anlıyorum. Benim aracın da, lastiklerini, jantlarını, kapı/cam fitillerini, Özellikle boyanmasını istemediğimi belirttiğim halde kapı kolu, kapı fitili, sunroof ve tampon bantlarını) da boyamışlar. Hatta camı açık mı unuttular ne yaptılarsa direksiyon ve ön göğüste toz halinde boyalar vardı. Motor bölümündeki boya tozlarından bahsetmiyorum bile. Üstüne bir de cila vernik vs atmamıslar sanırım ki o yüzden olsa gerek arabaya bozuk para değse boya kırılıp kalkıyor. Kısa zamanda mayın tarlasına döndü bile. Verdiğim para çöpe gitti zaten, araba da birşeye benzemedi. Eski rengi Hellrot kırmızıydı bir hevesle imola kırmızıya çevirdik ama usta sağolsun hayattan soğuttu. İşte bu yüzden sizi çok iyi anlıyorum. Geçmiş olsun.
    M50b30 - Bumblebee...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun. İnsan hata yapar ancak telafisini bilmeli kendimi şanslı hissediyorum geçen hafta parça parça aracım boyandı bazı kısımlarda hatalar buldum gözümden kaçmış gel düzeltim dedi ve halleti. Boyattığım yer piyasa altında fiyat verince işkillenmedim değil ama pahalı olan hep iyi mntığı yanlışmış bunu anladım tekrar geçmiş olsun
    REDBULL GSİ
    CORSA B TÜRKİYE

Kartal3urak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 Sayfa yazı yazdım geri sildim... konuşmayım ben en iyisi

http://www.techturkey.com/forum/proj...-eg-hatch.html

Mevzuu bu ama çektiğim çileyi bir de bana sorun..
    Oem Yedek Parça
    Oem Çıkma Parça
    Hondacikmamotor.com

AKINCI GARAGE

sahnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu mantıktan kurtulmak lazım pahalı herzaman en iyi değildir. 3-4 ay önce aracımı komple boyattım mahalle arasında bi kaporta boyacı dükkanı 1000 tl gibi bi rakama anlaştım sıkıntılı yerler kazınıp boyanacak şekilde. Çalışan boyacı suriyeliymiş adam nası sanatkar çıktı anlatamam verdiğimde dalga dalga olan macun çekilmiş yerler ok gibi çıktı 20 günde teslim aldım ve alırken tatlı ısmarladım bu işler biraz da şansa dayalı.
    LASTİK YAK RUHUNU DEĞİL...

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende çok şey yazardım da vaz geçtim. geçmiş olsun. Aracınız fotoğrafları var mı ? problem dediğiniz yerleri ve ustanın pasta ile çıkar dediği yerleri merak ettim.
    74 model sehpa...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)